İRAN İSLÂM CUMHURİYETİ YÖNETİM ŞEKLİ

KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

sayın Ali-K neden İranın yönetim tarzını bize gönderdiniz? iran islam cumhuriyetinin nasıl yönetildiğini herkes biliyor. bize İran,ırak,arabistan,abd,çin gibi ya teokrasi ya kapitalizm ya vahhabilik ya da komünizm gibi geride kalmış ve insanlığa hiçbir faydası olmayan rejimleri dayattıkları gibi sizde dolaylı yoldan bir rejim dayatması içerisinde misiniz? fazla siyasi meseleler bu siteye bulaşıyor gibi görünüyor
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

KARAPAPAK MURAT yazdı:sayın Ali-K neden İranın yönetim tarzını bize gönderdiniz? iran islam cumhuriyetinin nasıl yönetildiğini herkes biliyor. bize İran,ırak,arabistan,abd,çin gibi ya teokrasi ya kapitalizm ya vahhabilik ya da komünizm gibi geride kalmış ve insanlığa hiçbir faydası olmayan rejimleri dayattıkları gibi sizde dolaylı yoldan bir rejim dayatması içerisinde misiniz? fazla siyasi meseleler bu siteye bulaşıyor gibi görünüyor
S.A

Arkadas, burasi bir paylasim forumu. Ben buraya Iranin Yönetim Seklini eklemisim. Bakmak isteyen tiklar, istemeyen tiklamaz.
Sen merak etmeye bilirsin, ben baska forumlarda da yazisiyorum ve birkac kez ratladim Iran rejimi hakkinda soru soranlari. Yani merak eden coktur.

Ayrica senin gözünde gerici olabilir, ama benim gözümde Iran, Türkiyeden kat kat ileri.
Türkiyede daha yeni yeni Kürtce serbestlendi, gönül isterdi ki, Türkiye vicdana geldi ve Kürtceyi serbestledi, ama öyle olmadi. Avrupa Birligi kulagini biraz cekiverince serbestlendi. Senin begenmedigin Iranda, her eyaletin kendi dillerinde yayin yapan TV-Kanallari var, mesela Türk eyaletlerinde Türkce TV-Kanallari var, Kürdistan eyaletinde de Kürtce kanallar var.
Adamlar arabalarini, ucaklarini, tanklarini, füzelerini vs. yapiyorlar, daha gecende uzaya uydu gönderdiler. Bu ülkemi geri kalmis? Yoksa sendemi cogu gibi, ilericiligi gericiligi milletin kiyafetine bakipta ölcüyorsun?

“Dış Siyaset (Politika)” sayfasına dön