Bektaşilerin Batıniliği Bile Uydurmadır.

Musa Özateş

Bektaşilerin Batıniliği Bile Uydurmadır.

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Batınilik şekli yada zahiri ibadetlerden kaçmak terketmek ve sadece gönülle,içten ibadet yaptığı inancıdır.
Namaz,oruç hacc vs diğer İbadetler sözkonusu olduğunda bektaşilern hemen itirazları hazırdır,derlerki biz islamın Batıni yönünü alıyoruz,bizler batıniyiz.
Ama işin aslı incelendiğinde hiçte öyle değildir, sadece 12 hizmet diye uydurdukları işe baksanız ne kadar şekilci olduklarını görürsünüz.Dara durmalar düşkün kaldırmalar cem çeşitleri cemlerde yaptıkları ve yaptırdıklarını düşünürseniz incelerseniz batıniyiz derken bile ne kadar sahtekar olduklarını görürsünüz.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bektasilerin neresi dogruki gercekleri olacak, anlatiklari masallar hikayeler pazarlamalar ortada zaten
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Re: Bektaşilerin Batıniliği Bile Uydurmadır.

Mesaj gönderen MERDAN »

Musa Özateş yazdı:Batınilik şekli yada zahiri ibadetlerden kaçmak terketmek ve sadece gönülle,içten ibadet yaptığı inancıdır.
Namaz,oruç hacc vs diğer İbadetler sözkonusu olduğunda bektaşilern hemen itirazları hazırdır,derlerki biz islamın Batıni yönünü alıyoruz,bizler batıniyiz.
Ama işin aslı incelendiğinde hiçte öyle değildir, sadece 12 hizmet diye uydurdukları işe baksanız ne kadar şekilci olduklarını görürsünüz.Dara durmalar düşkün kaldırmalar cem çeşitleri cemlerde yaptıkları ve yaptırdıklarını düşünürseniz incelerseniz batıniyiz derken bile ne kadar sahtekar olduklarını görürsünüz.
Bilmezmiyiz dostum onların ne kadar şekilci olduklarını, şekillere, ritüellerine,hatta cemevindeki eşyalarına bile ne kadar düşkün olduklarını..
Aksini iddia edenler, en basitinden, cemlerde!! 12 hizmet!! yapılırken sarı püsküllü süpürge tutan süpürgeciye şakadan: "yaa bu çağda bu süpürgelerin modası geçti artık.. bunun yerine elektirik süpürgesi tutman lazım" desinde görsün bakalım.. süpürgeci süpürgesine sıkı sıkı sarılıpta neler der, hemen nasıl karşı çıkarlar değil mi?
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Çok dikkatle incelerseniz bektaşilerin İslamın getirdiği tavsiye ettiği kurallara bizim ihtiyacımız yok,kalbimiz temiz diye karşı çıktıklarını ama iş bektaşi erkan ve kurallarını uygulamaya geldiğinde islama karşı çıkış gerekçelerini unuttuklarını ! görürsünüz,
çünkü bunların amacı batınılik falan değil islam düşmanlığıdır,bunu açıkça ifade edemezler ama düşünen her insan bunu rahatlıkla anlar.
BAtıniliği bektaşilerin savnduğu gibi savunan herkes böyledir.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Hemen hergün bektaşi tv lerini izliyorum hergece bir cem ayini yada gösterisi izliyorum inanılmaz şekilcilikle doldurmuşlar biz namaz deyince şekil deyip karşı çıkanlar dedelerinin önünde secde ediyorlar tarikat abdesti diye ellerini bir suya sokup çıkarıyorlar hep saz çalıp semah dönüyorlar elinde süpürgeli adam bekliyor ayakları birbiri üzerine ayakta elpençe bekliyorlar daha neler neler yapıyorlar boğazlarına kadar şekille dolmuşlar ama utanmadan namaz abdest deyince şekil önemli değil diyorlar.
Bunlar adam olmaz.çünkü beyinleri yok uymuşlar kalabalığa gidiyorlar.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Merdan Ve Alone man Kardeslerim

Cemevlerinde Süpürge olayini ben aciklayim ,Hünkar Haci bektasi Veli Simdi Güvercin olup ucmus ya ,bunlarda güvercin olamadiklarini anlayinca Süprgelere sarilmislar Düsünceleri Belki Süpürge cana gelirde bizleri öyle ucurur düsünceleri olabilir, masallarda oldugu gibi Cadilar nasil Süprgeye binip ucuyor ..ee bunlarda Güvercin olamadiklarina göre Süpürgeye binip ucma hayalerindeler yoksa niye süpürgeyi ellerinden birakmiyorlar ..belki her gece süpürgelerle konusuyorlardir " Hadi beni ucur" diye ..eee nede olsa Bes Taslar canlanmis ,Süprgemi canlanmiyacak degilmi :D

“Bektaşilik Nedir?” sayfasına dön