Dink Cinayeti Örgütlü Değilmiş !

Gündemdeki haber ve konular...
Ali

Re: Dink Cinayeti Örgütlü Değilmiş !

Mesaj gönderen Ali »

umitaktas yazdı:. ergenekon türk destanıdır. ergenekonun ismini adını almadan önce ağzını temizle. türk milletinin değerlerine saldırmak bizzat türkmen alevilerine de saldırmaktır. sizin gibi türk düşmanı, iranın peşinden giden mollalara da cevabımızı sakınmayacağız.
Ümit can
sitemiz her türlü görüşe açıktır sitemizde hakaret olmadığı sürece türk ırkçılarıda diğerleride istedikleri fikri savunabilirler bu yüzden aleviyim demene yani bizden sakınmana gerek yok direk delikanlıca türk ırkçısı türk milletçisi olarakta yani her ne isen direkt olarakta yazabilrsin
kimseye hakaret etmediğin sürece yazmana kimse engel olmaz olamaz kuralımız budur
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Aslinda bu Siteye bu Foruma bazilari Gercek kimikleri ile girmis olsalar mesele kalmaz .ama nedense yine bazilari kendilerine "Alevi" Süssü vererek Aleviligi ve Alevileri saptirmak istiyorlar.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

Forumdaki arkadaşlarım sakın yanlış anlamasın
Ben akreplerle yılanların iç savaşı olduğuna inanıyorum
Her iki taraftanda biz alevilerin uzak durması gerektiğinede inanıyorum
ama ancak lakin
sözkonusu vatan olursa yani iş o ciddiyete gelirse bir işgal gibi yada buna benzer bir ZORUNLU durum olursa
ben amerika ve işbirlikçilerine karşı savaşırım
yani ergenekoncularla ulusalcılarla birlikte olurum

o durumda yılanla akrep farkletmez bizide yakacak bir ateş heryanı kaplarsa safım tarafım ergenekonculardır milliyetçilerdir hatta faşistlerle birlikte olurum ve amerikancı güçlere karşı savaşırım

inş kimse yanlış anlamaz
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Big Boss yazdı:Forumdaki arkadaşlarım sakın yanlış anlamasın
Ben akreplerle yılanların iç savaşı olduğuna inanıyorum
Her iki taraftanda biz alevilerin uzak durması gerektiğinede inanıyorum
ama ancak lakin
sözkonusu vatan olursa yani iş o ciddiyete gelirse bir işgal gibi yada buna benzer bir ZORUNLU durum olursa
ben amerika ve işbirlikçilerine karşı savaşırım
yani ergenekoncularla ulusalcılarla birlikte olurum

o durumda yılanla akrep farkletmez bizide yakacak bir ateş heryanı kaplarsa safım tarafım ergenekonculardır milliyetçilerdir hatta faşistlerle birlikte olurum ve amerikancı güçlere karşı savaşırım

inş kimse yanlış anlamaz

big can bunda yanlış anlaşılacak bir durum yok Allah korusun söylediğin türden böyle tehlikeli zorunlu durumlar olursa tabiki bizlerde adı yılan yada akrep farketmez safımızı tutar karşı güçlerle savaşırız yani adını koyacaksak tabiki amerikan ve onun yerli işbirlikçileriyle savaşırız ama burada bu pozisyonu tartışmıyoruz şu anki mevcut durumdaki tavırlarımızı tartışıyoruz ortada böyle tehlikeler yokken bu iç kavganın tarafı olmaya gerek olmadığını söylemeye çalışıyoruz senin bahsettiğin durum son haddir son çaredir ki bu durumda tabiki safımızı seçeriz tarafsız kalmayız vatan sözkonusu olunca iç sorunlar rafa kaldırılır yani farklı düşünmüyoruz
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Canlar
Her somut durumun kendisine has özellikleri vardır bu nedenle
her durumunda kendine özgü siyaseti olmalıdır
yani bugün izlenen siyaset yarın durum değiştiğinde değişmek zorundadır
Bakın İmam Ali nin izlediği siyaset sabır üzerineyken İmam Hüseyin apaçık savaşmış kıyam etmiştir çünkü durumlar farklıydı
İmam Hasan barışı seçmiştir ama İmam Hasan ile İmam Hüseyin birbirlerinin yerinde olsalardı aynı şeyleri yaparlardı İmam Hasan kerbeleda olsaydı tıpkı İmam Hüseyinin yaptığını yapardı

Osmanlı döneminde arap yarımadasındaki aleviler ingilizlerle savaşmıştır çünkü vatanları işgal altına girdi onlarda hiç sevmedikleri halde osmanlıyla bir oldular
Daha dün Irak işgalinde ıraktaki aleviler saddamı sevmedikleri halde ingiliz ve amerikalılara karşı direndiler hemde silahları bile olmadığı halde saddamın ordusu çözülünce bıraktılar sadr bile daha düne kadar direniyordu
Anadolu işgalindede alevi atalarımız osmanlı padişahlarıyla bir olup ingilize yunana karşı direnmişlerdi
M.kemal karabekir rauf refet ali fuat bunlar hep osmanlı paşasıydı ve milli mücadelede alevi atalarımız osmanlıyı sevmedikleri halde bunlara yardımcı oldular
aynı şartlar olursa yani vatan zorunlu bir tehdit altına girerse tabiki safımızı seçeriz sevmesek bile bazı güçlerle vatanseverlik etrafında birleşiriz

Ama ŞU ANKİ ŞARTLAR BUNU GEREKTİRMİYOR
şu an yılanlada akreplede birlikte olmaya gerek yok şu an rant savaşı egemenlik savaşı var bu nedenle bulunduğumuz pozisyonu koruyup hiç karışmadan beklemek daha iyidir
yani musa canında big canında sözleri arasında çelişki bulunmuyor değişik durumlarda değişik tavırlar gerekiyor ama önemli olan tavrın 12 imam anlayışına ruhuna uygun olmasıdır
biz bu arkadaşlara izzeti şerefi çantada keklik olmamayı öğretmeliyiz bununiçinde kerbelanın ruhunu vermeliyiz 12 imamların tevhidi anlayışını vermeliyiz bunları verdiğimizde onlar bizi anlayacaktır
Onların resmi tarihin prangalarını yıkmalarına yardımcı olmalıyız
egemenlerin onları her türlü araçla yönlendirmelerini önlemeliyiz ama şunuda kabul edin bu çok zor bir uğraştır zira egemenler her türlü yalanı dolanı tahrifatı yaparak halkımıza saldırıyorlar
Sabırla devam edeceğiz.....
Alevi halkımız eninde sonunda bizi anlayacaktır ...

“Güncel” sayfasına dön