Kendini Pir sanan kaza güvenme

Hasan Akça

Re: Kendini Pir sanan kaza güvenme

Mesaj gönderen Hasan Akça »

can...Ali_34 yazdı: Günümüzde Şah diyenin dilini kesen birsürü şeyh şıh hacı hoca cübbeliler ve hatta en önemlisi fetullah gibilere ses çıkartmazken onlarla mücadele etmezken ve hatta alevi düşmanlarıyla mücadelede iş birliği yapmak gerekirken siz haala içimizdeki değerlerle uğraşıyorsunuz... her defesında söylüyorum zaman birlik zamanı diye ama nedense gene bindiğiniz dalı kesiyorsunuz.. Türkiye Cumhuriyetinde ilk Alevi vakfını kuran Zöhre Ana dır. 1983 yılında kurmuştur ve ondan sonra Alevi vakıfları ve dernekleri kurulmuştur, bakın bilmediğiniz çok küçük bir bilgi daha size.. yani bugün cem evlerinde rahatca cem yapılıyorsa pirimizin lütufuyladır. kim ne derse desin bu kervan yürür..
bu sitede kimsenin dilini elini tutmuyorlar hakaret olmadığı sürece eleştiri serbest alınma gücenmede olmaz sıkıntı veren cümleleri şikayet ederseniz cevap verilir
vakıf kurmak dernek kurmak marifet değildir marifet 12 imam yolunda yürümektir
sünnilere imameti anlatmaya çalışırken siz bektaşilerede 12 imam yolunda cem semah saz olmadığını anlatmaya çalışıyoruz
gultenilik

Mesaj gönderen gultenilik »

Benim anlayadığım niye Zöhre ana size bu kadar dokundu.Hangi garibanın ekmeğini elinden almış ya da ya da szilerden hanginize bir zararı dokunmuş.
Keşke de yıllarca alevilik için anayla uğraştığınız kadar mücadele verseydiniz.Merak etmeyin sizn sandiğinız kadar cahil değiliz ama edep haya yolunda
aldığımız terbiye çercevesinde normal bir insana bile kaz diyemecek kadar uslupluyuz.Ne yani alevi abdest almazmı namaz kılmaz mı Yüce Şahı Merdan HZ.Ali
bu yolda can vermiş alnı secdedeyken hakka ermiş( binbir dondon gelendir) Ama bıraktığı nesil Haşa Allah gökyüzünde zuhur edip görünse ona da birşeyler
uydurup bir yoluna koyarlar. Ben de bu şiiri yazan arkadaşima diyorum ki kendini rahatlatmişsın Çok şükür güvendiğimiz kapıdan şu ana kadar hiç zarar görmedik.
Bizleri başka bir dine mensupmuşuz gibi yargılamayı bırakında gene kendi kendinize bildiğiniz gibi gidin.Bizim sizinle bir sıkıntımız yok.Çünkü aynı yolun yolsuyuz
bazen sokaklar değişebilir.Herkes en sonunda aynı adrese gelecektir.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bak Arkadasim... seninde bilmedigin birsey var bunu birkac kez yazdim .simdi yine yaziyorum ,Almanyada Duvarlar yikilmadan evel Ateistler Solcular Sagcilar Semanistler vs Rahatca bir Örgüt evinde bulusup kahve cay iciyorlardi ve kimse "Ben Alviyim" demiyordu akisne ,Aleviligi hice sayip Imam Ali (as) ma Hakaretler yagdirip Kurani asagiliyorlardi .Duvarlarin yikilmasi ve Komunizmin cüküsünden sonra Bunlar kendilerine Kurban aradilar, Sömürecek bir Toplum aradilar Tabiki bu durumda en kandirilicak Toplumun Alevi Toplumunun sectiler ve yine bu kisiler kendilerine sözde "Aleviyiz" deyip Dernek ismlerini degistirdiler Alevilik adina kendi ideolojilerinin Probagandalarini yaptilar halende yapmaktalar .Sizin Pir dediginiz Bayanda Alevilik adina Laikciligin Probagandasini Siyasi bir Liderin Probagandasini yapmaktadir .Sizler ne yaziki bunun farkinda degilsiniz.. Kusura bakmayin am koyun misali bir oyana bir buyana cekiliyorsunuz. Kendi Capinizda HÜR iradenize dayanarak hic degilse Bagimsiz bir arastirma yapsaniz Kuran ve Ehli Beyti örnek olarak alsaniz ne kadar yanilgida oldugunuzuda anlardiniz. Aleviler üzerinde cirkin tezgahlar düzenlenirken sizde bu inadinizla böyle oyunlara Alet oluyorsunuz. Sunuda belirtemk gerekir.. Bizler Haktan Dogruluktan yana oldugumuz gibi Alevilige maal edilen Batil inanclarada karsiyiz bu kim olursa olsun. Sizler Ehli Beyt Davasini pek fazla önemsemezken ilim görmemis bilim görmemis birini kutsar olmusunuz .buda asil Alevilige Ehli Beyt Davsina birer lekedir. Siz bu düsüncede oldukca tabiki digerleri biz Alevileri kötü ve sapkin bilir ,zira buda Sizin gibi Düsünenlerin sayesindedir .Bizler Alevilere atilan camurlari beteraf etmek isterken Sizin gibiler o camuru tekrar Alevilige atmaktadir...Lütfen artik Alevilik adina burda Zöhre ana Probagandasi yapmayin...samimi olarak Kendi sorulariniz varsa sorun, basini Zöhre sonucunuda Zöhre diye kapatmayin artik...

Ayrica Konu basliginada Dikkat ediniz ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

gultenilik yazdı: Bizleri başka bir dine mensupmuşuz gibi yargılamayı bırakında gene kendi kendinize bildiğiniz gibi gidin.Bizim sizinle bir sıkıntımız yok.Çünkü aynı yolun yolsuyuz
bazen sokaklar değişebilir.Herkes en sonunda aynı adrese gelecektir.
bizim inandığımız islam dininde vahiy sadece peygambere gelir
insanlar sürekli ölüp ölüp dirilmezler yani dondan dona girmezler
din peygamberden günümüze kadar ulaşan doğru kaynaklardan öğrenilir
12 imam yolunda 12 imamların dedikleriyle yürünür

şimdi aynı dinemi inanmış oluyoruz?
kara

Mesaj gönderen kara »

HÜSEYIN150 yazdı:Kurtuluş savaşını yapan
Atatürk’tür senin Atan
Allahın arslanı çıkan
O da Ali’dir Zöhre Ana

Bildirine PİR ZÖHRE ANA

Adı güzel Huseyin Bey! ((Atatürktür senın atan)) cümle kurmuş değerli şair Benim Atam var anamı idare edecek kadar oda babamdır ....Bu solcu ayağında giden Bu atatürkü Babalarının. Hz Ali nin, Bektaşi Velinin, yerine koydular Bence yanlış.. Bunu kendinize yakıştırın ama başkalarına zorla yakıştırırsanız bunada diktatörlük denir. Atatürk! Soy isim kanununa göre soy adını Mustafa Kemal atatürk koydurmuş Bunu başkalarına baba gibi yakıştırmak iyi birşey değildir Atatürk çok büyük askerdir Ama Benim sevdiğim kadar Atatürkü nerdeyse kimse sevemez Seven insan Atatürkü oyunlarına alet etmezler eskiden yaptıkları gibi.... bunada bir uyduruk Atatürk yas orucu diye oruç çıkardılar.... 12 imama on iki imam orucu çıkardıkları gibi.... Ben sahte pirlere kaz kelimesini kullandım kimse alınmasın ....... Sahtekar kendini pir yerine koyan Üç kağıtcı ve cahilleri kandırarak ceplerini dolduran uyanık ( PİR Lere ) sözüm Yoksa Herkesin İnancına saygılıyımdır... Mesela Bizler uzaydan gelmedik Sizler kadar bizlerde tanıyoruz (PİR ZÖHRE ANA Dedşğinizi ) Din yolunda ve Ne kadar alevi olduğunu Bizde biliyoruz Aslında Alevi kelimesini Kullanmıyalımda Bektaşidir Kendisi Alevi değildir....Birde Bektaşiler kendi yerlerini öğrenemediler gittiler... Sizlerin yeri İnandığınız Bektaşiliktir Nedense Aleviliği kullanıyorlar....ALEVİLER NAMAZ KILARLAR RAMAZAN TUTARLAR KURAN OKURLAR CUMAYA GİDERLER....( BEKTAŞİLERSE SAZ ÇALARLAR CEM AYİNİ YAPARLAR MUHARREM AYINDA 12 ORUÇ TUTARLAR BEKTAŞİNİN BU YOLU KURANDA BEYAN EDİLMEZ VAR DİYEN YALAN SÖYLER VARSA BİLEN SÖYLESİN BİZLERDE ÖĞRENELİM.....Saygılarımla.....
Resim

“Şiir, Ağıt ve Sinezenler” sayfasına dön