Fetullah Gülen'in İran hakkındaki görüşleri

alevi99

Re: Fetullah Gülen'in İran hakkındaki görüşleri

Mesaj gönderen alevi99 »

ali muhsin yazdı:Bak arkadas

Sen Aleviligi farkli yönlerden yorumluyorsun Burda Alevilik adina Alevileri itham ediyor ve onlari birer Gullatci olarak görüyorsun Ehli Beyti inkar ediyor ve sadece Kuran yeter diyerek Alevileride sadece Anadoluya haps etmek istiyorsun.Bizler Atalarimizin izinden degil Kuran ve Ehli Beytin yoluna tabiiyiz ama sen bunlari anlamak istemiyor israrla bizleri yargilayarak ithamlarda bulunmaya devam ediyorsun , eger senin köyünde Aleviler Dinle alakasi olmamissa buda senin sorunundur ,nedenmi.. onlara böyle Radikal yaklastigin icindir !! sen Alevilerin durumunu hallerini dertelerini anlamadan onlari yargilayip birer Dinsiz olarak görüyorsun ve inanan Alevileri ise Gullatci olarak damgaliyorsun ohalde senin köyünde senin gibiler yüzünden Aleviler Dinden sirt ceviriyor demektir ! buda senin gibilerin Suudi müftülerinin metodunu Alevilere uyguladigin icindir ! Bizler Aleviligin icine sizan Batil inanclari yok etmeye calisirken sen Taraftar kazanmak icin Batil görüscülere bile kucak acan birisisin ,yani senin derdin Alevilere yaklsmak degil ,Alevileri bu görüsünle Radikalestirmek isteysindedir .Bizler Alevi inancini Kuran ve Ehli Beyt inancini Alevilere tanitmak istiyoruz, Cemevleri kültürünü ise ön planda tutmuyoruz ,sen bunlari anlamak istemiyorsun .nedenmi Bizler gercekleri dogrulari acik ve net bir sekilde yayinliyoruz Hakki Batili ayirt ediyoruz ama velakin sende asagilik kompleksi oldugu icin Bizim gibi Dinine imanina Sahip olan Alevilere karsi Cephe acarak " en üstünü benim ,dediklerim kanundur ,bende baskasi dogrulari söyleyemez "imaji veriyorsun onun icin bizlere devamli olarak saldirilarda bulunuyor kendi kendini yiyim bitiriyorsun .yazdiklarin ortadadir ! Bizler kendimizi tanittigimiz halde sen halen bizleri digerleri ( Bektasilerle ) kiyasliyor amansiz bir saldiriya geciyorsun ,herkesi kucaklama bir tarafa bizlere hakaret ederek digerlerine hos ve sirin görünmek icin kendini burda Reklam yapmaya devam ediyorsun ..eger Biz Seni banlamamissak buda bizim Sabirli ve hosgörülü oldugumuzu gösterir ! sen bu yazdiklarini diger sitelerde yazmis olsaydin seni bir günde tutmazlardi hemen banlanirdin... ama merak etme bizimde sabrimiz vardir ! Eger Bizler Peygamber (saa) hadisi olan "Kuran ve Ehli Beyte uyun.." hadisini aciklamissak ve bu sana Hurafe olarak geliyorsa ozaman senin okuduklarin yazdiklarin ve yaptiklarin hepsi Bos manasina gelir ! Bizler kirklar cemi var diye birsey yazmiyoruz aksine böyle masallarin Hurafe oldugunu acikliyoruz .ama sen bunlari görmemekte israrlisin , Kuran bize yeter diyerek ikincinin yaptigini yaparak Alevilik adina Alevileri asagilayansin . Eger Aleviler Dinsiz oluyorlarsa Camilerden Medreselerden kaciyorlarsa buda yine sizin gibi Asiri Radikal görüslü kisilerin sayesindedir .Biz kendi Toplumumuza Sabirla ve Samimi bir sekilde yaklasiyoruz sen ise Radikal ve sabirsizlikla yaklasiyorsun ,dedigin ve istedigin gibi olmazlarsa onlarada birer kulp takip Asagilamaya devam ediyorsun ..Cahilde olsa Safta olsa Yetim kalmis Alevileri asagilamana ve onlari sadece Anadoluya haps etmeye hakkin yoktur ! Bizler Alevilige irkcilikla yaklasmiyoruz Dünyadaki her Ehli Beyt dostlarini birer kardes olarak görüyoruz ama burdada senin sorunun var ! ayrica Imamete inanmayaninda imani yoktur ! sen ise imameti inkar ediyorsun ! yakistrimalar ise bu durumda yerindedir .sünki digerleride senin gibi düsündügünü ve senin gibi asiri Radikal oldugunu yazmistik . Evet Hakaret etmedigini yaziyorsun ama Ehli Beyti inkar ederek Allahin ipine sarilanlari Kuran ve Ehli Beytine sarilanlari Sarlatanliklada sucluyor ve hakaretlerine hakaret katiyorsun, yazdiklarini unutur gibisin.. kisacasi Asiri Radikalsin dedidigm dedik öttürdügüm düdük imaji vererek Imanli olan Alevilere satir aralarinda Gullatcilik yakistirmasi yapiyor digerlerini ise Dinsiz olark tanimliyorsun ,bu durumda sana kim yaklasir ? Sen kendi dünyanda birseyler yaratmissin ve yarattigin seyi zorla insanlara kabullendirme cabasindasin, yoksa neden hiddetlenip ayni seyleri yazip ithmalarda bulunuyorsun degilmi ...yazilarin ve görüslerin ortadadir ve sen kendini bize iyi tanittin. Alevilik ise sadece senin gibi Radikalerden sorulmaz. En Cahil Alevi bile senin nasil biri oldugunu anlamiski köyünde sana sirt cevirmisler onun icin bunu hazmedemeyip Alevilik adina Alevilerin genelini yargiliyorsun.kimini dinsiz kimini Gullatci olarak damgaliyorsun böyle taraftar kazanacaksan kolay gelsin ....
Bak güzel arkadaşım benim Hz Alimi rant olarak kullanacak bir adam değilim ve çevremdekiler de yorum yaparken genelleme yapma deki bazılarınız ama hepimize dersen orda dur. Senin sunni dediğin insanların şuan hangi güçler ile bu ülkenin başında biliyormusun. Bizim Alevi kesimi dürüstlüğünden kaybediyor neden diye sorarsan sana şunu söylemek isterim sünni bir cemaat düşün kaç tane alevi var ??? Birde bizim içimizde federasyon vs bak kaç sunni var bizde ayrım yok. Sen burada git bu lafları aleviliği islam dışında tutanlara söyle.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

alevi99 can

burda galiba bir anlasmazlik var, yukardaki yazim sana degil Mucahid nikli kisiye yönelikti . üzerine alindigina sastim ,oysaki sana yönelik bir elestirim olmadi .yine yaziyorum burda bir anlasmazlik var . yoksa yaniliyormuyum ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

mucahid yazdı:Evet beynim yıkandı. Ama Allah'ın nimeti ile sadece Kur'an ile.. Alevilik bugün senin dediğin şarlatanlıkla işte ayrı bin gibi oldu gençleri dinsiz oldu aç bak gözlerin yok mu senin. Senin çevrenden ibaret değil aleviler. Ben genele bakar konuşurum senin gibi benciller çevresindeki 10 kişiyle tüm alevileri temsil eder.. Bizim köy de namaz kılan kalmamış, dinle ilgisi olan kalmamış, kimsenin umrunda da değil din falan. Hatta bakıyorum tüm çorum alevileri belki böyle.. Benim gözlemlerim var ya senin neyin var. Üç kitap okuyar burada ahkam kesmekle olmuyor işler.. Eğer sen bir büyük kitleyi temsil ediyorsan gerçeklere gözlerini kapatamazsın. Aleviler islamı, islam olarak ön plana çıkaracaklar, kendi kültürlerini değil, yoksa işte kur'ân daki gibi ataların dinine tabi olursun zamanla sizin şimdiki durumunuz gibi.. Ayrıca gerçeleri görmek istemezsiniz böyle. Oysa gerçekler senin dediğin gibi değil benim dediğim gibi. Sen oralarda ahkam kesmekten başka bir şey yapmazsın sadece birilerini aforoz edersin. dinsiz alevi ne olacak onu düşündün mü sen hiç ? kardeşnin iyiliğini değil saçma sapan hurafeleri düşünmektan Allah aklını almış sen ve senin gibilerin. Şunu bilki tüm aleviler islam değil, senin gibi hurafeci de değil ! Ayrıca benim gibi müslüman da değil ! ama alevi anadolu kültürü almış iyi kalpli kişiler. Ben onları kazanacağım ama sen sadece öfkeden delireceksin. Kendine düşmanlar arayıp nefsini tatmin edeceksin ona buna katil yezid muaviye diyeceksin. Günde kaç kişiye diyorsun acaba ? Biraz adam olmak ve herkezi kucaklamak lazım. İşte sizin gibileri artık buyüzden aramızda görmek istemiyoruz. Aleviliği değil şarlatanlığın temsilcilerisiniz siz. Ben bir alevi olarak böyle düşünüyorum. Ve sen kimsinki beni alevi düşmanı yapıyorsun senin düşüncen batıl dedim diye ! Ehlibeyt o saçma sapan iftiralarınızla değil, bugün düşmanlıktan ellerinizi ısırmakla değil, müslümları birleştirmek ve Allah için yaşamk ile olur. Sen ne anlarsın ama ona buna emevi muaviye yezid dönek vs diyeceksin zaman geçsin...

Normalde bu yazıya cevabım dı ama yanlış ekleme yaptım. Kusura bakma

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön