İşte size alevi!! vekil!!!!

alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

CHP İstanbul üçüncü bölge adayı olan türkücü sebahat Akkiraz
şimdiye kadar alevilikle tek ilgisi türkü söylemiş olması belki sazda çalıyordur
önce chp yi eleştirdi sonra listeye girince sustu
alevilikten anladıkları ve kapasitesi bir röportaja yansımış

Siz sanat, Alevilik, kadınlık üzerine duruyorsunuz. Bu kimliklerden hangisi daha ön planda?
Kadınlık ön planda çünkü kadınım, Alevilik de ön planda çünkü Aleviyim... Alevilerin de sorunları çok. Bunu Avrupa'da yaşamış biri olarak söylüyorum. İçim acıyor. Orada kilisenin yanında cami caminin yanında cem evi bulunuyor. Ama bu hak Türkiye'de yok. Baktığınızda üçü de birbirini rahatsız etmiyor. Devlet ibadethanemizi tanımak zorunda ve ona hizmet vermek durumunda.Vergi alırken nasıl Alevileri diğer vatandaşlarından ayırmıyorsa, askere alırken Alevi gençleri ayırmıyorsa ve devlete karşı Aleviler her türlü görevlerini eksiksiz yerine getiriyorsa devlette artık onların isteklerine sırt çeviremez. Talepler gerçekleştirilmelidir. Bu toplumsal barışımız için de önemlidir.

Alevi olarak siz hangi eksikleri gidermek istiyorsunuz?

Cem evleri var ama onların legal olması gerekiyor.

"Siz siyaset samimi bir şey değildir" demişsiniz. Siz ne kadar samimi olabileceksiniz?
Demişimdir. (gülüyoruz) Ben vaatlerde bulunan ama bunu yerine getiremeyen siyasetçileri kastetmiştim.

Genel başkan olmak üzere CHP'nin içinde pek çok Alevi var. CHP aynı zamanda "Alevi Partisi" değil mi?

Çok fazla Alevi yok. Alevi görünen bir tek ben varım. O yüzden Alevi partisi denemez. Ben de Alevicilik yapmıyorum. Sadece Alevi toplumuna ses olmaya çalışıyorum o kadar.

Ama CHP'ye Alevilerin büyük kesimi oy veriyor...

Evet veriyorlar. Aslında başka partilere bakmak lazım. Orada Aleviler nerdeyse hiç yok. Ya yok sayılıyorlar. Ya siyaset yapma zemini bulamıyorlar.

Nasıl bir siyaset yapacaksınız?

Siyaseti şimdiye kadar yapılan şekliyle yapmayacağım. Naif, omurgalı ve hepsinden önemlisi sorgulayıcı olacağım. İnanmadığım şeye hiçbir kuvvet bana "evet" dedirtemeyecek. Meclis Ekim ayında çalışmaya başlıyacak. Ekim'e kadar konserler ve derlemeler için Anadolu yollarında olacağım. Halkımla çok türkü söyleyecek ve dert paylaşıp çözüm üreteceğiz.

CHP'nin Alevilere yakın olmasına rağmen "yardım etmedi ve sorunlarını çözmedi" dediniz. Böyle düşünmenize rağmen neden gidip CHP'ye adaylık talebinde bulundunuz?

Söylemişimdir. Şöyle bir söz vardır "eleştiri olsun ki doğrular bulunsun" Gerçekten çözüm olsun diye partideyim.

İşte balon kemalin hediye ettiği alevi ! vekiliniz tepe tepe kullanın hayırlı uğurlu olsun Hz.Ali kalkıp gelseydi bu bayanın yüzüne ne derdi ? düşünün
Çeri

Re: İşte size alevi!! vekil!!!!

Mesaj gönderen Çeri »

Sorulan sorular çok saçma ne demek "CHP Alevi partisi" Türkiye´yi kuran Türkiye´nin en büyük Sol, Laikçi, Sosyal Demokrat partisi Alevi partisimi?Aleviler kendilerini genel´de CHP´ye yakın hissederler.Ama her CHPli Alevi değildir.Peki bundan ne anlamalıyız.Demek ki Alevilerin sayısı o kadar fazla değil.En fazla 7-8 Miyon.

Bu arada Yunanistan en büyük Sol, Sosyal Demokrat partisi´nin Sosyalist Enternasyonele üye olan partisi´nin adı yani PASOK´un adı Pan Helenist Sosyalist Parti yani Türkiye´de karşılığı ancak Pan Turanist Sosyalist Parti olur.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

alone_man yazdı:
İşte balon kemalin hediye ettiği alevi ! vekiliniz tepe tepe kullanın hayırlı uğurlu olsun Hz.Ali kalkıp gelseydi bu bayanın yüzüne ne derdi ? düşünün[/color]

Hz.Ali yüzüne bile bakmazdı))))

daha öncede böyle vekiller vardı mesela Arif sağ böyleydi
bütüm meclis hayatı boyunca saz çalıp söyledi buda türkü çalıp gezer tozar başkada birşey beklemeyin ama sorunb bu değil

neden alevi vekil yok aday yok bu daha önemli sorundur 20 milyon lafta alevi ama mecli
ste yok
çünkü ............işte mesele budur
alibaran

Mesaj gönderen alibaran »

Herkes hazretin adını anarken besmele çeksin.Boş muhabbetlere Hazretinin adını karıştırmayın.akıllı olun.
Allahumme salli ala Muhammed’in ve Al-i Muhammed ve accil ferecehum vel an ada ehum.
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

Yani alibaran a katılmamak elde değil...bu sitedeki arkadaşlarımızı uzun süreden beri gözlemlemekteyim ama maalesef aleviliğe hz.Ali ye ve kardeşliğimize gereken saygının gösterildiğini düşünmüyorum.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

alibaran yazdı:Herkes hazretin adını anarken besmele çeksin.Boş muhabbetlere Hazretinin adını karıştırmayın.akıllı olun.
Allahumme salli ala Muhammed’in ve Al-i Muhammed ve accil ferecehum vel an ada ehum.
nerden biliyorsunki yazanlar salavat getirmiyor
yani mutlaka getirdiğini kanıtlamasımı gerekiyor senin yazdığın gibi
sakın bu işe riya bulaşmasın dikkatli ol
eleştirin anlamsız
neyin boş neyin dolu muhabbet oldunu yazsaydın daha iyi olurdu ayrıca sanalda boş ve hoş muhabbette arada sırada olmalıdır
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ali baran

size göre her yazdiklarimiz bos olsa gerek ,Sizin istediginiz gibi Düsünseydik belki bos elestiri yapmazdiniz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön