Alevilikle ilgili bilinen yanlışlar.

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
ice_

Alevilikle ilgili bilinen yanlışlar.

Mesaj gönderen ice_ »

Arkadaşlar Selamlar
ben aranıza yeni katıldım.. alevi değilim fakat kendimce araştırdığım kadar ve etrafımdan aldığım bilgi kadarıyla aleviler bize hep kötü anlatılıyor.

pis oldukları abdest almadıkları ve şuan aklıma gelmeyen ama hep olumsuz özellikler

Benim şuanda en yakın arkadaşım alevi biriyle ilişki yaşıyyor.. onunla dertleşirken yane ailesinn karşı çıkıcağını düşünüp dertleşirken bende alevi birinden hoşlanmaya başladım.. ve son 3 gündür bu konu beynimi yedi bitirdi

Babam okumuş görmüş bilmiş biri. aile toplantılarında hep alevileri sevdiğini nie onlara kız verilmediğini hala anlamadığını anlatır durur ama ben bi gün babama dedimki baba ben alevi bi erkekle evlenmek istesem tepkin ne olurudu dediğimde.

kendi mezhepinden biriyle olsa daha iyi olur die bi cevap verdi

Kafamdaki sorular gün geçtikçe artıyor

biri bana ışık tutabilrmi acaba:S:S lüften!!

Bize anlatılmayan uzak durmamızı gerektircek ne var alevilerde..cahilce bi soru sormuş olabilrim ama inanınki alevilik hakkında sıfır bilgiye sahip bi insanım
ali muhsin

Re: Alevilikle ilgili bilinen yanlışlar.

Mesaj gönderen ali muhsin »

ice can

Öncelikle Aramiza Hosgeldiniz diyorum ..Alevilik konusunda ögrenmek istediginiz ne varsa Bu Sitemizde Ögrenebilir ve Aradaki farklarida görebilirsiniz. ..Cahil Kisiler her Toplumda vardir ister Sünni kesimde isterse Alevi kesimde olsun ,fakat suda cok önemlidirki Bazilari iki Toplum icine girerek Tefrik ve Nifak cikarmak isteyen coktur ..gercek suki, Alevinin ve Sünnin ortak yanlari sadece sunlardir ..Ayni Allaha inaniyoruz , Ayni kitaba (Kurana ) inaniyoruz , Ayni kabeye yöneliyoruz, ayni Peygambere inaniyoruz ...Ortak noktamiz budur Ancak Biz Alevilerde Peygamberden Sonra 12 Imam Düsüncesine bagliyiz..yani 12 Imam, Peygamber (saa) min Evlatlari Torunlari Soyudur ! bu konuda Arastirma yaparsaniz Babanizida böylelikle aydinlatmis olursunuz ..Tabiki cekinmeden iyi niyetinize dayanarak istediginiz soruyuda Burda yazabilirsiniz

Saygilarimla
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Re: Alevilikle ilgili bilinen yanlışlar.

Mesaj gönderen 3nokta »

İnsan bilmediğine düşmandır. Tanımanızı ve dolayısıyla bilmenizi engellemek istiyorlar.
Alevilik Alevilerden değil 12 İmam kaynaklarından öğrenilir. 12 İmamları tanırsanız Aleviliği de öğrenmiş olursunuz.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön