Kırklar Cemi Masalı

Hasan Akça

Re: Kırklar Cemi Masalı

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
ali muhsin yazdı:Ali baba

kendine Pir diyorsun agzinda cikana bak ? bel alti kelimeler sizin sevdiginiz kelimeler olsa gerek , terbiyenizi takinin derim !!! Ayrica Cemevlerinde yaptiklariniza bir bakin !!
Bir terbiyesizlik etmedik ! Eden varsada ruhillah denen kisidir once . Arti benim terbiyem izin vermedide o kelime yerine noktalar koydum . Gercektende kendini iman ehli sananlarin dilleri ne kadarda kotu konusuyorlar ama Allah kufurlu konusani kolay kolay affetmez dim .

diyelimki ruhullah hata yaptı cevap vermek zorundamısın
maydanoz olmak zorundamısın
bak japonlar müslüman değiller ama onurları için harakiri yaparlar
bu bizde haramdır ama onlarda onur için yapılan değerli bir iştir
bu siteden çıkıpğ giderek onurlu bir iş yapabilirsin
çünkü misafirliğin edepsiz bir hal almaya başladı
yönetici arkadaşlar edeplerinden dolayı ses çıkarmıyorlar sana
ama anlamalısın durumunu ve en onurlu işi yapmalısın
birazcık onurun varsa tabi
ve kafanı toparladığında geri gelebilirsin
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
Yani sen diyorsunki birak hic kendini veya dinini savunma sana istediklerini soylesinler etsinler sende cevap verme kabul et oylemi ? O zaman benim burda sizinle muhabet etmem hata .

Dinimiz bize bunu emretmez ! Mucadele imanin sartlarindandir yanlisliklari dogrultmak imanimizin sartlarindandir .

Siz burda sanki koyun yetistirmeye calisiyorsunuz , tipki koyunlastirip sonrada derisini yuzunler gibi , soyanlar gibi neye hizmet ediyorsun anlamadim .

alibabaya maydanos pir diyorsun , alcak diyorsun , her kelimeyi diyorsun alibaba bu kadar koyun oldu ama sen istiyorsun alibaba senin evire cevire yerden yere vuracagin oyuncagin olsun yok ole Allah gorur bilir isitir .

allahim
Hasan Akça

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
Yani sen diyorsunki birak hic kendini veya dinini savunma sana istediklerini soylesinler etsinler sende cevap verme kabul et oylemi ? O zaman benim burda sizinle muhabet etmem hata .

sana sınırsız imkan verildi kimse yazdıklarına karışmadı sen ne yaptın ilgili ilgisiz her konuya konu başlığına bakmadan atladın yazdın polimek demogoji çarpıtma herşeyi yaptın uyarıldın yine devam ettin ve halen devam ediyorsun önüne gelenle her konuyu ilgili bilgili bilgisiz yazışıyorsun üç günlük site ömründe en çok yazan sıralamaya giriyorsun
seninki muhabbet değil sende biliyorsun seninki inat arsızlık ve pişkinlik oldu bizimle bilimsel yazışabilirdin kurallara saygılı olabilirdin herkesle her konuda dalaşmayabilirdin sen yerimizde olsan ne yapardın
Kuranın ayetlerini bile çarpıttın dayandık farzları inkar ettin dayandık batılı savunuyorsun dayandık ama bunların üzerine pişkinlik arsızlık yüzsüzlük ve uyarılara rağmen devam etmene ne demeli ? hangi sitede bu kadar müsahama gösterilmiş?

Dinimiz bize bunu emretmez ! Mucadele imanin sartlarindandir yanlisliklari dogrultmak imanimizin sartlarindandir .

Siz burda sanki koyun yetistirmeye calisiyorsunuz , tipki koyunlastirip sonrada derisini yuzunler gibi , soyanlar gibi neye hizmet ediyorsun anlamadim .

tam tersi biz koyunlaştırma süreciyle savaşıyoruz sen ise karşımızda bizimle savaşıyorsun asıl sen kime neye hizmet ediyorsun?

alibabaya maydanos pir diyorsun , alcak diyorsun , her kelimeyi diyorsun alibaba bu kadar koyun oldu ama sen istiyorsun alibaba senin evire cevire yerden yere vuracagin oyuncagin olsun yok ole Allah gorur bilir isitir .

bilgi anlamında yerlerdesinde haberin yok ama buna rağmen direnmen yüzsüzlük pişkinlik değilmi?
a

konu başlıklarına uygunsuz konuyla ilgisiz şeyler yazıyorsun
maydonoz oluyorsun
demogoji çarpıtma yapıyorsun
arsızlık pişkinlik yapıyorsun
bilimsellikle ilgisi olmayan
şeyleri yazıyorsun kaynak istiyoruz çarpıtıyorsun
her konuya ilgili ilgisiz yorum yapıyorsun
vs vs uyarıldığın halde huylarına devam ediyorsun
cami duvarına işeme dedik halen işiyorsun
çıkıyorum dedin onursuzca geri döndün
yüzsüzlük yapıyorsun
izzetsiz tavırlar sergiliyorsun
vaktimizi çalıyorsun
ceren

Mesaj gönderen ceren »

kırklar cemi masalını yıkarsak kazanırız
yani bir masal kaderimizi belirleyecek
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ceren yazdı:kırklar cemi masalını yıkarsak kazanırız
Can masallar herdinde olan birsey degilmi ?

insani gunaha sokan yasamda baskalarinin hakkina gasp etmek , bozgunculuk cikarmak , Muhammed surdaymis burdaymis demek her dinde olan birsey veya onlarin adina isna edilen her dinde olan birsey !

Sence ben yaniliyormuyum ??

Allah eyvalah sahimiz Ali
Hasan Akça

ALIBABA yazdı:
ceren yazdı:kırklar cemi masalını yıkarsak kazanırız
Can masallar herdinde olan birsey degilmi ?

insani gunaha sokan yasamda baskalarinin hakkina gasp etmek , bozgunculuk cikarmak , Muhammed surdaymis burdaymis demek her dinde olan birsey veya onlarin adina isna edilen her dinde olan birsey !

Sence ben yaniliyormuyum ??
arsız pişkin bir bektaşi olduğun belliydi
şimdi şerefsiz olduğunuda kanıtladın
oysa yazmayacaktın bizde seni atmamış olacaktın
yani en azından insana yakışır bir son şansı vermiştik sana hatta bir müddet sonra kendi özeleştirini yap yine gel demiştik
ama insanlıktan uzak olduğunu bir kez daha kanıtladın ve yine çarpıtarak kalleşçe yazdın
ebedi cehennem inşallah senin gibi 12 imam düşmanlarının olacak

ebediyeyen buradan bu şerefli siteden defedilmeni öneriyorum
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

Es Selamu Aleyküm

başlık dikkatimi çekti okumak istedim . Keşke ağır sözler hiç olmasaydı .

yorumlardan ;

"Bu konuda önemli olan cem,semah saz,içki,dede vs gibi olgular Hz.Ali yolunda yoktur.Ve alevilerin uyanışını engellemek isteyen güçler bunları Anadolu aleviliği adı altında ve Kırklar cemi masalı etrafında palazlandırarak Alevi uyanışının önüne geçmek istemektedirler "

Buna katılıyorum.

Aleviyim ve Yeni Caferi oldum . (caferiliği öğrenmeden önce de ehli sünnet yolu okuduk ve onunla amel ettik)

Kafama takılan miraç olayı ile ilgili yapılan yorumlar oldu.
Rica etsem Caferi olan yetkili biri bu konuda açıklama yapabilir mi ? Caferilikte Miraç olayı nedir ?

Teşekkür ediyorum
Saygılarla
berzah-alemi-t3352.html

Ehl-i Beyt İmamları'ndan bize ulaşan rivayetlere göre, insanoğlu kabre konduğu zaman Nekir ve Münkir isminde iki sorgu meleği ona gelip, akide ve inanç esaslarından, Ehl-i Beyt'in velayet ve sevgisinden, hatta bazı rivayetlerde olduğu gibi, ömrünü hangi yolda sona erdirdiğinden, mal varlığını hangi yoldan kazanıp ve nerede harcadığından soracaklardır. Eğer gerçek inananlardan ise, sorulara Allah'ın izniyle doğru cevap verip onun rahmet ve nimetine kavuşacaktır. Aksi takdirde sorulanlara cevap veremeyecek ve azaba duçar olacaktır.
Kabir sualinin kesin olacağı ile ilgili İmam Cafer Sadık (a.s) şöyle buyurmuştur: "Kim üç şeyi inkar ederse bizim şialarımızdan (takipçilerimizden) değildir:
1- Peygamber efendimizin Miraca gitmesini
2- Kabir sualini
3- Biz Ehl-i Beyt'in kıyamet günündeki şefaatini." (131)
(131)- Bihar-ül Envar: c. 6 s. 223.

Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..
Hasan Akça

N.K.Caferi yazdı:Es Selamu Aleyküm

başlık dikkatimi çekti okumak istedim . Keşke ağır sözler hiç olmasaydı .

keşke olmasaydı dediğiniz ağır söz hangi sözdür ?
Zülfükaaar

Mesaj gönderen Zülfükaaar »

Masallar ve hikayeler toplumların hayal güçlerini yansıtan fantastik kurgulardır. Oysaki İslam dini insani kurgunun tamamen üzerinde ilahi emirlerden müteşekkildir.

Yok efendim Peygamber efendimiz (s.a.v.) miraca çıkarken bir kapıyı çalmışta içerden bir ses gelmişte v.s.v.s. bu anlatılanlara bir çocuğun bile inanmasını beklemezken ,toplumumuzda buna inandırılan insanların olması bence büyük bir cehaletin göstergesidir.

Kırklar Cemi Masalı'na inananlar yazıklar olsun size !
Fatır Suresi 5. Ayet :Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi
aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak)
aldatmasın.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Masal ile tarih, din ile kültür birbirinden ayrıştırılmadığı sürece doğruyu bulmamız mümkün değildir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Kırklar Cemi Masalı” sayfasına dön