Forum Sakinleri Pek Sakin

Pir Poygomber

Re: Forum Sakinleri Pek Sakin

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

Site hakkindaki yorumum benim dusuncemdi. Yoksa degindiginize karsilik bir cevap degildi.
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

buraya insanlari gelmemesi sizin dusunce yapinizdandir bunu sizde iyi bilmektesiniz!

Site hakkindaki yorumum benim dusuncemdi. Yoksa degindiginize karsilik bir cevap degildi.

Bu ifade de bir yorum görünce,ister istemez "acaba benim düşünce yapımda ne var " diye düşünmeye başladım.

Doğruya ;Şimdi biz burada kendi resimlerimizi paylaşsak,mesela şarkı paylaşsak Ferhat GÖÇER in romantik şarkılarını bu forma bu siteye girmeyen kalır mı?Serdar ORTAÇ ın son kasetindeki şarkıları nı paylaşsak her kes yorum yazar sıra bile bulunmaz..Mesela " bana herşey yakışır programı " diye bir bölüm açsak yorumlar havada uçuşur kimin ne yazdığı da belli olmaz ve bu siteye girenlerin sayısı da ......Sizde bunu iyi bilmektesiniz.....yani biz burada bu dünyanın boş şeyleriyle uğraşsak bu siteye canı sıkılan herkesin gireceğini biliyoruz.Aynı Fesbuk ve benzeri paylaşım sitelerinde olduğu gibi...

Bu site 12 İmamların ( onlara selam olsun ) yoluyla yıllar sonra tanışan Alevilerin bir araya geldiği site .Eminim ki Allah (a c)bana İmamların (onlara selam olsun )yolunu (Caferiliği ) nasip etmeseydi bende bu siteyle tanışamayacaktım ve bir arayış içinde dolanıp duracaktım.....

Ne demiş İmamımız ( a s) "Umulur ki çoğalırız "
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

gulbeyaz yazdı:
Çok güzel. Bizce sayıların önemi yok.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Pir Poygomber

3nokta yazdı:
gulbeyaz yazdı:
Çok güzel. Bizce sayıların önemi yok.
Var var sizin asil mucadeleniz cogalmak icin yoksa baska ne gibi maksadiniz olabilirki? Neden Alevilik adi altinda siilik?
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Var var sizin asil mucadeleniz cogalmak icin yoksa baska ne gibi maksadiniz olabilirki? Neden Alevilik adi altinda silik

Çoğalmak istemek bizim hakkımız değil mi ? Kendinize Alevi diyorsanız Aleviliğin de tanımını biliyorsunuzdur.Alevilik adı altında Şiilik de ne demek..Bana burda Aleviliğin ve Şiiliğin ayrı ayrı tanımını yapar mısınız ?
Pir Poygomber

Cogalmaya degil ilme bakacaksiniz!
Camilerin cogalmasi imandan degildir!
Marifet odurki, ilimin cogalmasidir.
Siilik ile Alevilik arasindaki fark, ilim derecesidir.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Alevilik adı altında,sosyalizm,kemalizm,ateizm,türkçülük,kürtçülük yapanlara karşı çıkmayanlar hatta savunanlar söz konusu Ehlibeyt a,s teorik ve pıratik ögretileri olunca bu ögretilere neden Şii,lik diyorki....
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sayıların kıymeti olsa hakkı olduğu gibi savunmazdık. Sayılara değer verseydik siz Bektaşiler gibi taraftar toplamak adına her şeyden biraz alır, herkese mavi boncuk dağıtırdık. Şu dünyada sayılara en az değer veren biziz. 1 milyon sizin gibi Bektaşi zihniyetliyle batıl bir yolda yürümektense 10 tane Ehlibeyt (as) yolunda delikanlıyla yürümek daha onurludur.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Pir Poygomber

3nokta yazdı:Sayıların kıymeti olsa hakkı olduğu gibi savunmazdık. Sayılara değer verseydik siz Bektaşiler gibi taraftar toplamak adına her şeyden biraz alır, herkese mavi boncuk dağıtırdık. Şu dünyada sayılara en az değer veren biziz. 1 milyon sizin gibi Bektaşi zihniyetliyle batıl bir yolda yürümektense 10 tane Ehlibeyt (as) yolunda delikanlıyla yürümek daha onurludur.
Benim ne oldugumu nereden biliyorsun? Belki Allah kuluyum!
Pir Poygomber

Hüseyni yazdı:Alevilik adı altında,sosyalizm,kemalizm,ateizm,türkçülük,kürtçülük yapanlara karşı çıkmayanlar hatta savunanlar söz konusu Ehlibeyt a,s teorik ve pıratik ögretileri olunca bu ögretilere neden Şii,lik diyorki....
Hayatin iki yasami vardir, biri dunyasal, biri kisisel dinseldir.

Dunyasal siyasaldir, dinsel kisisel olmakla beraber toplulugu da icerir. Dindar birkisi sosyalist de olabilir kemalistte.
Siyasal insan yasaminin zerresinden, en buyuk yapi tasina kadar kural ve gorus acisi icerir, dinsel ise toplumla beraber olgunlasmayi, kaynasmayi, insan olmayi, Allahla, yaraticiya ulasmayi icermektedir.

Eger siz Aleviyseniz, siilerden farkiniz olmali, farkiniz yoksa aynisiniz demektir. Aynaya baktiginizda kendinizi gorursunuz.

Siz soyleyin eger sii degilseniz, onlardan farkiniz nelerdir ?

“Tanıyalım - Tanışalım” sayfasına dön