Çorum’dan Kerbela’ya Ziyaret

İslami ve çeşitli resimleri bu bölümde paylaşabilirsiniz.
alevisesi
İletişim:

Çorum’dan Kerbela’ya Ziyaret

Mesaj gönderen alevisesi »

Çorum Ehli Beyt Camii’nden Kerbela’ya bu yıl 2.si yapılan Kerbela ziyareti tamamlandı.

9-17 Mart tarihleri arasında Çorum Ehli Beyt camiinden başlayan ve karayoluyla 8 gün süren ziyarete çoğu Çorum’dan olmak üzere diğer illerdende ziyaretçiler katıldılar.

Ziyaretçiler Kerbela, Necef, Küfe, Samarra gibi Alevi inancında önemli anlamları bulunan yerleri tek tek ziyaret ettiler. Ziyarete Erzincan Alevi alimlerinden Sefer Akkuş ile Malatya Alevi alimlerinden Sadık Gökgöz ve Malatya Mevlana Camii alimlerinden Ali Çalar hocalarımızda katıldılar.

Kutsal ziyarete rehberlik eden Çorum Ehli Beyt alimlerinden Ali Üremiş bu ziyaretin önümüzdeki yıllarda periyodik olarak devam etmesi gerektiğini ve alevilerin gerçek ilim merkezleri ile alevilerin biran önce tanışmaları gerektiğini bildirerek kayıt işlemlerinin şimdiden yapılacağını belirtti.

Ziyaretten Fotoğraflar İçin Tıklayınız.
muhtar_sakafi

Re: Çorum’dan Kerbela’ya Ziyaret

Mesaj gönderen muhtar_sakafi »

Yüce ve Noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah ziyaretlerinizi kabul etsin. darısı gitmeyenlere inşaallah. selamlar.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

İnş bizede nasip olur
yüzmilyar kere hacı bektaş kasabasına gitmektense bir kere kerbelaya gitmek daha iyidir daha sevaptır ama gelde cahillere anlat
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Allah kabul etsin. Ancak bu organizasyonların tatillerde yapılması katılımı arttırır diye düşünüyorum.
Allah gitmeyenlere de nasip etsin inş.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Yolculuğa çıkanların en yaşlısı Mustafa amcamız (bana babamdan emanet) yaşı 85-90 kendiside tam bilmiyor gitmek için özel çaba harcadı amacı orada kalmaktı ama geri döndü))
Allah hayırlı ömrünü uzun etsin tüm namaz vakitlerine herkesten bir-iki saat önce gelir ben ona gıptayla bakıyorum o beni gençken inandığım anladığım için daha şanslı görüyor ama şanslı olan o
çünkü o bu yaşında Ehli beyt yolunda yürüyor ama benim o yaşta aynı yolda yürüyeceğime garantim yok
döndüğünde sarıldık çokça dua etmiş bizler için alevilerimizin uyanması için .....inş bu duası kabul olur
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Maşallah. Allah sayısını arttırsın.
. . .
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Allah ziyeretleri kabul etsin....

Sahi bir tur daha düzenlense,ramazan bayramından sonra olsa,sitede yazan arkadaşlar olarak katılsak,hem tanışmış oluruz,hem dostlugu pekiştiriz...

Yoksa yalnız giderim,kaybolma ihtimalimde var,iyisimi Biralevi abi bir tur daha düzenlesin,ha nasıl fikir :):)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Fikir güzel. Bence de çok harika olur.
. . .
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Hüseyni yazdı:Allah ziyeretleri kabul etsin....

Sahi bir tur daha düzenlense,ramazan bayramından sonra olsa,sitede yazan arkadaşlar olarak katılsak,hem tanışmış oluruz,hem dostlugu pekiştiriz...

Yoksa yalnız giderim,kaybolma ihtimalimde var,iyisimi Biralevi abi bir tur daha düzenlesin,ha nasıl fikir :):)
kısa yada yakın vadede zor gözüküyor ama güzel fikir inş nasip olur
kaybolma ihtimali olmaz herkese kırmızı atkı veriyoruz kaybolan beşyüz metreden gözüküyor))

“Resimler” sayfasına dön