Ozan Hüseyin Kara ya başsağlığı

Tüm güncel konularla ilgili duyurular...
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Ozanımız Hüseyin Kara'nın babası vefat etmiş olup,cenazesi Ehli cami hocalarımızın düzenlediği törenle Çorumun turgut köyünde toprağa verilmiştir,ozanımıza ve ailesine başsağlığı babasınada rahmet dileriz,
alone_man

Re: Ozan Hüseyin Kara ya başsağlığı

Mesaj gönderen alone_man »

başın sağolsun can
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Allah rahmet eylesin. Başın sağolsun...
Resim
Resim
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Başın sağolsun can hepimiz Allahtanız O na döneceğiz
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Degerli Ozanimiz Hüseyin Kara Kardesimiz

Acini yürekten paylasiyoruz.Allah Babaniza gani gani Rahmet Siz Degerli Dostlarimiza ve Ailenize Sabir ihsan Eylesin.Süphesizki Allahtan geldik Ona geri dönecegiz.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Hepimiz Allahtanız ve Allah"a döneceğiz
Kardeşimizin acısını bizzat paylaşan birisi olarak bir başka açıdan size bazı gerçekleri aktarmaya çalışacağım

Ölüm hepimizin civarında geziyor ve pekçok akraba yada dostumuzun ölümüne tanık olduk oluyoruz

Aleviyim diyen insanımız vefat ettiğinde akrabaları bazen onu diyanet camilerine götürüyorlar ve tüm hayatı boyunca sünni olmamak için direnin bu kişinin cenazesinin tüm aşamaları
(yıkama,gusül,kefenleme,cenaze namazı,talkın vs vs)
sünni hanefi fıkhına göre yapılıyor ve çok trajik bir görüntü ortaya çıkıyor hatta bu gerçeği bilen pek çok sünninin bıyık altından güldüğünü dışarıdan dalga geçtiğini biliyoruz,
bu konuyu eleştirdiğimizde ise akrabaları bazen çaresizlik içinde kaldıklarını bazen ne farkederki! şeklinde kimliksizliklerini ortaya koyduklarını gördük görüyoruz,

Yine son dönemlerde de bazı cemevlerinde bu işlemler yapılıyor ama bunu yapanlar da sünni hanefi fıkhını uyguluyorlar ve kimseler durumu farketmiyor zira bir iki kelime ehli beytten bahsedince sanıyorlarki cenaze işlemleri 12 imamlara göre
yapıldı! zannediyorlar ,

bunu yapanlara itiraz edildiğinde ise şiilikle suçlanıyorsunuz cehalet bu denli büyük
ha bunlar zamanla aşılacak o başka mesele ama konunun bu yönüne dikkat çekmek istiyorum
BU İŞİN VEBALİ VARDIR
cenaze işlemlerinin 12 imamlara göre yani islamın özüne uygun yapılması orada bulunan herkesin üzerine görevdir ve herkes bu vebalden sorumludur
cahil dedelerin yaptığı işlemler ile diyanetçilerin yaptığı işlemler çokta farklı değildir
ölen alevi ise Hz.Ali dostu ise bu durum dahada üzücüdür acıdır,
herkes bu gerçeği bilmeli görmeli ve ona göre davranmalıdır
bir yakınımız vefat ettiğinde CAFERİ FIKHINI BİLEN bir kişiyi mutlaka arayıp bulmalı ve cenaze işlemlerini buna göre yapmalıyız hatta gerekirse en yakın illerden bu kişileri bulmalıyız hatta her çevreden birkaç kişi bu işlemleri öğrenmelidir zira bu iş hepimizin boynuna borçtur,

Ve bu uğurda hiçbir gücün bize engel olmasına razı olamayız olmamalıyız
Hüseyin kara dostumuzun çektiği sıkıntılara bizzat şahit oldum
hem çevreden gelen baskıya hem hastanede diyanetçi hocalardan gelen baskıya karşı dik durdu ve sonuçta kendi 12 imam mezhebimizin gerektirdiği her işlemi yaptık
inanan hiçkimse bu olayı küçümsemesin inanmayana ise zaten diyecek laf yok ,
İNANÇLARIMIZIN HAYATIMIZIN HER ALANINA YANSIMALI VE YÖN VERMELİDİR
YAŞAMIMIZ VE ÖLÜMÜMÜZ EHLİ BEYT DOSTLUĞUNUN NİŞANESİ OLMALIDIR
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

biralevi yazdı:Hepimiz Allahtanız ve Allah"a döneceğiz
Kardeşimizin acısını bizzat paylaşan birisi olarak bir başka açıdan size bazı gerçekleri aktarmaya çalışacağım

Ölüm hepimizin civarında geziyor ve pekçok akraba yada dostumuzun ölümüne tanık olduk oluyoruz

Aleviyim diyen insanımız vefat ettiğinde akrabaları bazen onu diyanet camilerine götürüyorlar ve tüm hayatı boyunca sünni olmamak için direnin bu kişinin cenazesinin tüm aşamaları
(yıkama,gusül,kefenleme,cenaze namazı,talkın vs vs)
sünni hanefi fıkhına göre yapılıyor ve çok trajik bir görüntü ortaya çıkıyor hatta bu gerçeği bilen pek çok sünninin bıyık altından güldüğünü dışarıdan dalga geçtiğini biliyoruz,
bu konuyu eleştirdiğimizde ise akrabaları bazen çaresizlik içinde kaldıklarını bazen ne farkederki! şeklinde kimliksizliklerini ortaya koyduklarını gördük görüyoruz,

Yine son dönemlerde de bazı cemevlerinde bu işlemler yapılıyor ama bunu yapanlar da sünni hanefi fıkhını uyguluyorlar ve kimseler durumu farketmiyor zira bir iki kelime ehli beytten bahsedince sanıyorlarki cenaze işlemleri 12 imamlara göre
yapıldı! zannediyorlar ,

bunu yapanlara itiraz edildiğinde ise şiilikle suçlanıyorsunuz cehalet bu denli büyük
ha bunlar zamanla aşılacak o başka mesele ama konunun bu yönüne dikkat çekmek istiyorum
BU İŞİN VEBALİ VARDIR
cenaze işlemlerinin 12 imamlara göre yani islamın özüne uygun yapılması orada bulunan herkesin üzerine görevdir ve herkes bu vebalden sorumludur
cahil dedelerin yaptığı işlemler ile diyanetçilerin yaptığı işlemler çokta farklı değildir
ölen alevi ise Hz.Ali dostu ise bu durum dahada üzücüdür acıdır,
herkes bu gerçeği bilmeli görmeli ve ona göre davranmalıdır
bir yakınımız vefat ettiğinde CAFERİ FIKHINI BİLEN bir kişiyi mutlaka arayıp bulmalı ve cenaze işlemlerini buna göre yapmalıyız hatta gerekirse en yakın illerden bu kişileri bulmalıyız hatta her çevreden birkaç kişi bu işlemleri öğrenmelidir zira bu iş hepimizin boynuna borçtur,

Ve bu uğurda hiçbir gücün bize engel olmasına razı olamayız olmamalıyız
Hüseyin kara dostumuzun çektiği sıkıntılara bizzat şahit oldum
hem çevreden gelen baskıya hem hastanede diyanetçi hocalardan gelen baskıya karşı dik durdu ve sonuçta kendi 12 imam mezhebimizin gerektirdiği her işlemi yaptık
inanan hiçkimse bu olayı küçümsemesin inanmayana ise zaten diyecek laf yok ,
İNANÇLARIMIZIN HAYATIMIZIN HER ALANINA YANSIMALI VE YÖN VERMELİDİR
YAŞAMIMIZ VE ÖLÜMÜMÜZ EHLİ BEYT DOSTLUĞUNUN NİŞANESİ OLMALIDIR
Biralevi Abimizin Söyledikleri yabana atilacak cinsten degildir." Ben Aleviyim" diyenler mutlaka ve mutlaka sorumluluk duygusunu iclerinde uyandirmasi ve gercekleri görmesi gerekir .örnek olarak bir hikayemi anlatiyim ...Benim Kayinpeder ve ardidan Babamin Vefatindada böyle olaylarla karsilastim..Kayinpederimin Cenazesine maalesef yetisemedik, Türkiyeye gelidigimizde Cenaze coktan kaldirilmisti,oysaki daha evel Akrabalarima Alevi olarak onlara Telefonda Ehli Beyt istihadina göre kilinmasini ve Corum Ehli Beyt Vakfi ile irtibata gecmesini ve onlarinda her Türlü yardima hazir olduklarini söylediysemde bunu bazi Akrabalar kabul etmedi ,Türkiyeye geldigimizde ve diger akrabalarla konustugumuzda bize iletilen sey bazi kisilerin baski yaptiklarini Cenazenin bir Bektasi Dedesi tarafindan kaldirildigini dogru dürüst Dua dahi okumadigini, sadece iki Ehli Beyt isimleri ile dört Siirle Toplumu kandirdiklarini duyduk ve daha sonra Bu Bektasi Dedesi Sözde Dua okumak icin Cenaze evine geldigini Midesini ve cebini doldurup yine iki Siir okuyarak cekip gittigine bizzat Sahit olduk. Buna karsi cikildiginda bazilarida aynen Biralevi abimizin acikladigi gibi " Ne farki var " gibi sorumsuzca cevaplar verdiklerinede Sahit olduk...Babamin Vefatinda ise ayni baskiyi bende yasadim.Maalesef Bektasilerin Etkisi altinda kalan "Ailemde" benden Habersiz Cemevinde Nediü Belirsiz Dedeler tarafindan kaldirilidigini ve paldira palas Tükiyeye yolladiklarini daha sonra duydum.......Bu Sorumsuz Ahmak kisilerin yüzünden Cenazelerimiz telef oluyor,Ehli Beyt istihadina göre kilinsin denilince " Sen Siilesmissin ,Bizim Siilere ihtiyacimiz yok" diyenler, Cenazelerinizi bile Elinizden aliyorlar daha dogrusu Gasp ettikleri gibi birde üste Utanmadan Sömürüyorlar ..Aleviyim diyen herkes Cenazelerine Sahip cikmalari gibi Ehli Beyt Mekteblerinede Sahip cikmalidir. Alevi Fikih ve istihatlarini ögrenmelidir ve Cenazelerini Ehli Beyt (Caferi) istihadina göre kildirip kaldirmalarina özen göstermelidir .Diyanetcilere Nediü Belirsiz kisilerin Baskilarina karsi Direnmeldirler . Cenazelerini Elin Nediü Belirsiz Bektasilerine Diyanetcilerine Teslim etmesinler .Ben sözde "Aleviyim" diyenler bilmelidirki , Bunlarin Bildiginiz halde yine ayni usüllere göre kaldirirsaniz ve üste "Ne Fark eder, Hoca Hocadir " gibi söz ederseniz , Günahi ve Vebali sizin Boynunuzada olur . Imam Ali (as) Sehid oldugunda Cenaze Namazini Imam Hasan ve Hüseyin (as) kilmistir ( Hasa ) Imam Ali (as) min Mubarek Bedenini Muaviyeye Teslim etmemislerdir..!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Allah rahmet eylesin
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

dosta başsağlığı diliyor babasına rahmet diliyorum
cenaze durumlarında diyanetçilerin sünniliği uygulamasına ititraz ederseniz hemen bölücü mezhepçi oluyorsunuz
bektaşilerin cahil dedelerine itiraz ederseniz şiilikle suçlanıyorsunuz ama yapacak şey yok mademki 12 imam yolunu öğrendik bu itirazlarımızı yapmak zorundayız insanımızı aydınlatmak zorundayız bu yolda kayıp yoktur herkes kendi etrafında bunun mücadelesini ne pahasına olursa olsun yapacaktır
Kullanıcı avatarı
Șίа

Mesaj gönderen Șίа »

Başın sağolsun Kardeşim
Allah rahmet eylesin Mekanı Cenet olur inşAllah.
“Şehit olanlar Hüseyin'ce bir iş yaptılar. Kalanlar ise Zeynep'çe bir iş yapmalıdırlar. Bu ikisinin dışında kalanlar Yezit'tirler.”

“Duyurular” sayfasına dön