Suriye Arap Haber Ajansı (SANA)

Gündemdeki haber ve konular...
Cevapla
Mekzun
Üye
Üye
Mesajlar: 251
Kayıt: 09 Ağu 2010, 15:35

Suriye Arap Haber Ajansı (SANA)

Mesaj gönderen Mekzun » 03 Eyl 2011, 21:36

SANA Hakkında
Suriye Arap Haber Ajansı (SANA), 1965 yılında kurulmuş olup, ulusal resmi bir haber ajansıdır. Enformasyon Bakanlığına bağlı ve ana merkezi Şam’da bulunuyor.

Ajans yerel, Arap ve uluslararası tüm faaliyetleri gerçekçi, dengeli ve tarafsız bir şekilde kapsamaktadır. Ayrıca idare merkezinde bulunan kadrosuna ek olarak, Suriye'deki tüm bakanlık ve resmi kuruluşlardaki temsilcileri, Suriye'de bulunan 14 ildeki büroları, Beyrut, Paris, Moskova, Ürdün, Tahran, Kuveyt, Kahire, Libya, ve Türkiye'deki uluslararası bürolarıyla birlikte dünyanın her yerine yayılmış yaklaşık 43 muhabirle tüm haber ve faaliyetleri objektif ve tarafsız bir şekilde sunma amacında çalışıyor.

Ajans Hizmetleri:

Suriye Arap Haber Ajansı günde yaklaşık olarak 500’den fazla haberi Arapça dilinde yayınlıyor. Buna ek olarak Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bültenler sunmaktadır. Ayrıca günde 150’den fazla fotoğraf resimleri dağıtmaktadır.

SANA Web Adresi: http://www.sana.sy

Suriye Arap Haber Ajansının web sitesi Arapça, Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerinde politik, ekonomik, kültürel, ve çeşitli diğer alanlarda enformasyon hizmetlerine ek olarak, fotoğraf resim hizmetleri sunuyor. Sitede editörlük, yayın ve site idaresini sıkı ve sürekli bir şekilde izleyen gazeteci ve teknik uzman büyük bir kadro çalışmasıyla birlikte Suriye'de öncü site sayılmaktadır. Sitede aynı zamanda kayıtlı üyelere elektronik hizmetiyle acil haberlerle birlikte çeşitli alanlarda haber bülteni hizmeti sağlamaktadır.

SANA ekonomi, kültür, spor, çevre, sağlık ve çeşitli alanlarda uzman bültenler yayınlıyor.

Ajans elektronik mesaj SMS ve MMS servisleri aracılığıyla çeşitli hizmetler sunuyor.

Ajans haber hizmetlerini yurt içinde internet yada ücretli devreler aracılığıyla yayınlıyor. Yurt dışında ise internet ve FTP tipi dosya taşıma sistemi yada Fransız Haber Ajansı (uydu kanalı) aracılığıyla yayınlıyor.
SANA tüm Arap ve haber ajanslarına ek olarak bir çok İslam ve yabancı haber ajanslarıyla resmi ikili anlaşmalarla bağlıdır.

Suriye Arap Haber Ajansı SANA, uluslararası bir çok enformasyon kurumunun kurucu üyelerindendir.

O – Arap Haber Ajansları Birliği
O – Akdeniz Haber Ajansları Derneği
O – Güneydoğu Asya Haber Ajansları Örgütü

SANA enformasyon politikasını; Suriye'nin ulusal tutumları, ilkeleri, Arap ve İslam davalarına desteği, Uluslararası hak ve adalet ilkeleriyle birlikte Suriye'nin insani ve uygarlık portresini ortaya serme temellerinde yapılandırır.

--------------------------

Gelişmeler için, Suriye Resmi Haber Ajansı'nın Türkçe sayfasını takip edebilirsiniz:
http://www.sana.sy/index_tur.html
En son Mekzun tarafından 03 Eyl 2011, 21:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)

Cevapla

“Güncel” sayfasına dön