Özgündüz Bektaşi Ayinine Katılıyor. -Yorumsuz-

velayet hak

Re: Özgündüz Bektaşi Ayinine Katılıyor. -Yorumsuz-

Mesaj gönderen velayet hak »

alone_man yazdı:
velayet hak yazdı: Ayıptır ya! Niye iftirada bulunuyorsunuz? Kim size gelin Özgündüz'e biat edin dedi?! Sizden istenilen saygı duyduğumuz bir alime hakaret etmemenizdir. Özgündüz saygı duyduğum alimlerden biridir, benim liderim de Seyyid Ali Hamanei'dir. Başka diyeceğiniz var mı?!
Biraz da boş konuşmamayı deneyin isterseniz)))

izzettin aleviliğin düşmanıdır ona yardım edenlerde asla dost değil karşı saftadırlar
madem lideriniz Hameneydir git sor ona bakalım
Alevilik sazdır cemdir semahtır cemevidir diyen aleviliği ve alevileri devlete pazarlamak isteyen namazı orucu haccı inkar eden birine yardımcı olmak destek vermek işbirliği yapmanın hükmü neymiş
madem bu kadar basit bir soruna bile kafanız basmıyor gidip liderinize sorun bakalım ne diyecek varmısın?
Sizin de aklınız pompalamıyorsa ben ne yapayım. Bektaşileri aydınlatmanın ve onları yanlışlıklarından geri çevirmenin yolu, saygı duydukları dede ve büyüklerine sözvüp saymak mı?
Onları Ehlibeyt'in cahil kalmış yetim çocukları olarak göreceksiniz, onlara güzel bir uslupla yaklaşacaksınız, bilmediklerini kendinizden uzaklaştırmayacak bir dille anlatacaksınız. Bir dakika kendinizi onların yerine koyun, sizinle nasıl konuşulmasını isterdiniz. Size sizin gibi davransalardı hidayet olur muydunuz, düşman kesilmez miydiniz? Siz var ya dostlarınızı bile kendinize düşman yapmakta mahirsiniz.. Çok kötü olanı da bunu mektebe bir hizmet olarak görüyorsunuz.. Birileri onlara hidayetleri için yaklaşıyorsa bunu da yanlış yorumluyor ve hakkında etmediğiniz iftira ve hakaret kalmıyor. Bektaşiler size mi ait, başkaları onlarla diyalog kuramaz mı, onlarla ilgilenemez mi? Bu nasıl bir anlayıştır anlamış değilim. Burada senin gibi birkaç kişi vardır, hemen hemen her yazınız hakaret içeriyor. Rabbim ıslah etsin.
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Velayet efendi

Sözlerimize inanmaya bilirsin ,sünki senin gibiler inanmak istediginize inanir,görmek ve duymak istediklerinizi duymak istersiniz...Sözlerimin arkasindayim Allahin Laneti yalancilarin üzerine olsun demenle bizleri yalancilikla sucluyorsun ..EVET BENDE, Allah YALANCILARA SAHTEKARLARA LANET ETSIN diyorum söylediklerimin altinida basa basa ciziyorum !!! Siz halen Bektasilikle Aleviligi ayirt edemiyecek kadar saf oldugunuz gibi Özgünüzüde kendinize kutsamissiniz ! Bozuk plak gibi ayni seyleri yaziyorsak buda sizin anlayisinizin tam yerinde olmadigidir ,Resmen HIPNOTIZE EDILMISSINIZ !! Delidir ne yapsa yeridir siyaseti izliyor Liderinizin her hatasini örtmek icin devamli Ehli Beyt hadislerini bizlere karsi birer kalkan gibi kullaniyorsunuz ! Bazi olaylari görmezcelikten duymazcaliktan geliyor sonrada Allahin lanetinden söz ediyorsunuz ,birde Utanmdan bizlerin piskin oldugunu idia ediyorsun ..Bize Sundugun Hadisi Vahabilere sunsaydin,ya ? kimin avukatligini yapiyorsun ! Sizlerin derdi nedir biliyormusunuz ? Sizler zannetmeyin,ki " Aleviler Cantada keklik ,iki üc yagli balli sözlerle onlari kendimize ceker bazi kuruluslardan maddi yardim aliriz ,zaten Alevilerin basina vur ekmegini al " ..O devirler gecti artik..ve bugünün Alevileri artik kendilerini müdafa edip haklarini ariyorlar .iste siz bunlari hazmedemiyor Zorla birseyi dayatmaya calisiyorsunuz oda olmadi Tefrikci Fitneci vs ayaklarindan gidip saldiriyorsunuz !!! yani sizi kimse Elestiremez kimse size dokunanmaz ,Eger Lider dediginiz kisi Alevileri ,Acilimcilara Bektasilere pazarliyorsa bu Sizin gibi Azerilerin isidir ama bu yapilanlara göz yummayan Aleviler olunca yok efendim Aleviler karismasin diyorsun burunlarini isimize sokmasinlar diyorsun..oh ne ala... Bizden üc maymunu oynamamizi kimse beklemesin ...Almanyada Ne Alimlerinizi tanitim hemen hemen herbiri birbirinin aynisi ! Cemaatlerinin cogu zaten neyi savunduklari ortadadir ! Karsimiza cikip Elbette "Biz Sizin Düsmaniyiz" Demez ama firsatini bulunca cümbür cemaat bir Aleviyide birlik olup tartaklamasinida bilirler ..ha bunada yalan veya Allahin Laneti Yalancilarin üzerine olsun diyorsan bende ..AMIN YARABBI DERIM. sonuc olarak ..Bu tartismanin sonunu göremiyorum ,Adam Hemsehri yandasligi yapiyor kavimiyetini hatalida olsa koruyor,birisini koruma altina almak icin ilmini bilmini bize karsi kullaniyorki sanki karsisinda Selefiler var ! yani acikcasi böyle kisilerle tartismayi bos görüyorum neticede cikmaz ,zaten neticede ortadadir..Arkadas ne derseseniz deyin ne yazarsaniz yazin sizde bu kavimiyetcilik yandaslik irkcilik oldukca Sizinle Bizim aramizda Duvarlar görüyorum !!! Sen bize Lanet yagdirmaya devam et,ama digerlerine sakin Lanet etme Vahdetiniz bozulur !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

velayet hak yazdı:
alone_man yazdı:
velayet hak yazdı: Ayıptır ya! Niye iftirada bulunuyorsunuz? Kim size gelin Özgündüz'e biat edin dedi?! Sizden istenilen saygı duyduğumuz bir alime hakaret etmemenizdir. Özgündüz saygı duyduğum alimlerden biridir, benim liderim de Seyyid Ali Hamanei'dir. Başka diyeceğiniz var mı?!

izzettin aleviliğin düşmanıdır ona yardım edenlerde asla dost değil karşı saftadırlar
madem lideriniz Hameneydir git sor ona bakalım
Alevilik sazdır cemdir semahtır cemevidir diyen aleviliği ve alevileri devlete pazarlamak isteyen namazı orucu haccı inkar eden birine yardımcı olmak destek vermek işbirliği yapmanın hükmü neymiş
madem bu kadar basit bir soruna bile kafanız basmıyor gidip liderinize sorun bakalım ne diyecek varmısın?
Sizin de aklınız pompalamıyorsa ben ne yapayım. Bektaşileri aydınlatmanın ve onları yanlışlıklarından geri çevirmenin yolu, saygı duydukları dede ve büyüklerine sözvüp saymak mı?
Onları Ehlibeyt'in cahil kalmış yetim çocukları olarak göreceksiniz, onlara güzel bir uslupla yaklaşacaksınız, bilmediklerini kendinizden uzaklaştırmayacak bir dille anlatacaksınız. Bir dakika kendinizi onların yerine koyun, sizinle nasıl konuşulmasını isterdiniz. Size sizin gibi davransalardı hidayet olur muydunuz, düşman kesilmez miydiniz? Siz var ya dostlarınızı bile kendinize düşman yapmakta mahirsiniz.. Çok kötü olanı da bunu mektebe bir hizmet olarak görüyorsunuz.. Birileri onlara hidayetleri için yaklaşıyorsa bunu da yanlış yorumluyor ve hakkında etmediğiniz iftira ve hakaret kalmıyor. Bektaşiler size mi ait, başkaları onlarla diyalog kuramaz mı, onlarla ilgilenemez mi? Bu nasıl bir anlayıştır anlamış değilim. Burada senin gibi birkaç kişi vardır, hemen hemen her yazınız hakaret içeriyor. Rabbim ıslah etsin.

demogojiyi boşver
aramızdaki fark şu
biz hak aşikar olsun farz haram helal doğru yanlış kavram olarak apaçık olsun gündemde olsun bilinsin olsun isityoruz
siz ise insanları tavlamak istiyorsunuz
biz hakkın peşindeyiz
siz insanların kalbini çalma peşindesiniz
ikisi arasındaki farka kafan basıyorsa biraz düşün
insanlara iyi davranmak geçinmek başka konudur hakkın ortaya konması için insanları dinlememek başka şeydir iktidar peşindekilere bunları anlatmak zordur senin görevin insanların kalbini tavlamakmı yoksa hakkı aşikar kılıp hakka uymakmı
bize boşuna halkla teması anlatma bu ayrı bir konudur biz bektaşilerle değil bektaşilikle savaşıyoruz ama anlaman zor
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

velayet hak yazdı:
Ne alaka?!
Siz adama küfretmişsiniz, adam da sizin önderlerinize..gelsin bunlar demiş. Yani hem suçlu, hem de güçlüsünüz! Adama hakaret et, bir de ondan saygı bekle!! Böyle bir yargı ve adalatinizin içine tüküreyim dersem yeridir.
Kim küfretmiş, nerede küfretmiş? Bir şey bildiğin yok, üstünden başlıklara bakıp yorum yapıyorsun. Adamın on sözünden 9 ü yalan ve ispatladık bunları. Tahrik ediyor sonra bana hakaret edttiniz diyor. Şiiliği sapık bilen bir densizi savunacak durumdaysan sen bilirsin. Bu forumlar emin ol diğer birçok forumdan daha adaletlidir. Hangi forum kendi yöneticisine ceza vermiştir bizden başka. Biz kurallarımızı herkese uyguluyoruz. Ayrıca konuyu saptırma, biz Özgündüz'ün yaptığı yanlışları konuşuyoruz.
[Biz Özgündüz'ü kutsamadık, sürekli onun ismiyle başlık açıp
hakaret etmeyin diyoruz. Ama biz dedikçe siz haddinizi aşıyorsunuz.
Neymiş adam Azeri Caferileri demiş! Bunu bu kadar abartmanın ve üzerinde durmanın ne gereği var?! Buradaki Nusayri arkadaşlar bizler Arap Alevileriyiz dediklerinde neden onlara bu ırkçılık mikrobundan kurtulun demeye cesaret edemiyorsunuz?! Bence bu ırkçılık değildir. Arabın ben Arabım demesi, Farsın ben Farsım, Kürdün ben kürdüm ve Azeri'nin de ben Azeriyim demesi ırkçılık değildir, bir gerçektir. Dil ve renkler Allah'ın nişanelerindendir, bunu inkar mı edeceksiniz? Hasan keçel, keçel Hasan ne farkeder? Her sözün altından bir şey çıkarmaya çalışıyorsunuz. Sizin uğraşacak başka işiniz yok mu?!
Bir adam ben Azeri veya Arap Caferilerindenim derse ırkçılık yapmış mı oluyor?! Normal konuşmada böyle konuşurlar, kalpleri kin ve nefretle dolu ve art niyetli olanlar elbette farklı yorumlamaya çalışacaklar. Bununla da kalmayıp; siz ırkçılığı Caferilikten öne geçiriyorsunuz diyerek iftirada bulunacaklar..
Böyle bir çıkarım, anlayış, yargı ve adaletin içine tüküreyim.
Nusayrilere de aynı şeyi söylüyoruz. Biz Arap Alevisiyiz demeyin diyoruz. Herkes asıl ismimiz olan Şii'yi kullansın diyoruz. Demediğimizi nereden biliyorsunuz? Özgündüz değil kim olursa olsun birileri yanlış yapıyorsa biz başlık açıp gerekli eleştirilerimizi yaparız. Eleştirmek küfür etmek değildir. Siz bunu böyle algılıyorsanız sahabelerin hiçbirini eleştirmeyin o zaman. Oturup eleştirilerimiz düşünüp biraz öz eleştiri yapacağınıza tassupla hâlâ birilerini kutsallaştırıyorsunuz. Açıkça söyleyeyim PUTLAŞTIRIYORSUNUZ (Teşbihte hata olmaz)
Bu sizin iftiranızdır. Azeriler'in kaçı onu lider bilip bilmemesi sizi hiç ilgilendirmez. Azeri olmadığınıza göre bu işlere burnunuzu sokmanız doğru değildir, yaptığınız açıkça fitneliktir. İki Ehlibeyt dostlarının birbirleriyle diyalog kurup aralarındaki mesafeyi azaltmalarından daha doğal ne olabilir ki? Cemaatlerin yakınlaşmasından ve beraber merasimler düzenlemelerinden niye bu kadar korkuyorsunuz ki?!!
Bektaşilerle iyisiniz, Sunnilerle iyisiniz. Kimse size gidin düşmanlık yapın demiyor ama onlarla yaptığınız vahdetin onda birini Şiilerle yapmıyorsunuz. Bektaşilerin Ehl-i Beyt as adına uydurdukları semah ayinine katılarak vahdet olmaz. Bu doğrudan batılı onaylamaktır. İşte bu yanlıştır. Siz ve lideriniz çizgileri bilmiyorsunuz. Sınırınızı aşıyorsunuz.

Ben de tekrar ediyorum; SEN haddini aşma, terbiyesizlik yapma, ahkam kesme, adaletli davram, taraf tutma, yersiz başlıklar açarak cemaatler arasında fitne çıkarmaya çalışma, sözü anla, yersiz eleştiriler yapma, saygı duyduğumuz şahıslara hakaret etme..
Benim liderim Ayetullah Hamanei'dir, bunu birkaç defa söyledim. Azeri alimlerinin işlerine karışmayın diyorum, onlar kendi aralarında bazen kavga da edebilir ve yeri geldiğinde birbirlerini de kucaklarlar. Yeterki dışdan olanlar burunlarını sokmasınlar, fitne çıkarmaya çalımasınlar.
Ve bu son yazdıklarından kimin hakaret ettiği, kimin küfrettiği kimin iftira attığı ortadadır. Sana haddini aşma dedim. Ama sen hâlâ aynı şeyi yapıyorsun. Bektaşilere gösterdiğiniz hoşgörüyü biraz da bize gösterseniz. Ama olmaz değil mi biz sizin biricik liderinizi eleştiriyoruz. Sen yersiz diye nitelesen de bizim gibi Azerilerin içinde de azımsanmayacak bir çoğunluk benzer eleştirileri yapıyor.
Fitne çıkarmak isteyenlere Allah lanet etsin. İftira atana da Allah lanet etsin.
Hakkını savunanın yardımcısı olsun Allah.
İmam Zaman as'ın zuhrunun tezliği dileğiyle...
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Ali_Haydar

Mesaj gönderen Ali_Haydar »

velayet hak yazdı: ...Özgündüz saygı duyduğum alimlerden biridir, benim liderim de Seyyid Ali Hamanei'dir. Başka diyeceğiniz var mı?!
Buna inanmak bana zor geliyor.

Imam Seyyid Ali Hamenei Velayet-i Fakih´i savunan ve koruyan bir önderimizdir. Özgündüz ise velayeti fakihi sistemine karsi geliyor, ve herkesin kendinin velayeti fakihi var diyor. Nasil oluyorda hem hameneyciyim diyorsun, ve hemde Özgündüzü savunuyorsun? Mademki nikinde "velayeti hak" ismini kullaniyorsun neden velayeti haki, yani velayeti fakihi savunmuyorsun?

Ayrica sunu acikca söyleyeyim. Bu sadece benim kendi görüsümdür. Ben ne alevisesi.com icin, ne aleviler icin, ne Sialar icin, ne de baskalari icin kousuyorum. Benim icin kim velayeti fakihe, ve rehbere karsi geliyorsa, nasil büyük bir alim olursada olsun, benim icin fark etmez, ben onu lider olarak kabul etmem. Ama bu demek degildirki, bunlari düsman olarak görüyorum. Ben bu kisileri sadece lider olarak kabul etmiyorum.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

velayet hak yazdı: Sen, onlar hakkında neler söylüyorsan; halk da senin hakkına öyle şeyler söyler. Salih insanları, Allah'ın kullarının diliyle söylettiği şeylerden anlamak mümkündür.
. Halkına muamele etmeyi kalbine şiar, onları sevip, lütfetmeyi kendine huy edin. Onlara karşı yenmelerini ganimet bilen yırtıcı bir canavar gibi olma. Çünkü onlar iki sınıftır: Bir kısmı, dinde kardeşindir, bir kısmı ise yaratılışta senin eşindir. Onlar yanılıp hata edebilirler, kusurları olabilir, kasten veya hata ile ellerinden bir şey çıkabilir. O halde Allah'ın seni bağışlamasına nasıl sevinip hoşnut olursan, sen de onlara karşı bağışlayıcı davranıp kusurlarını affet."
Biz halkımıza 12 imam yolunda Kuran haram helal namaz oruç hac vs vs vardır diyoruz
oysa onlar cem semah dede saz cemevi var ZANNEDİYORLAR.
Ve halkımızlada aramız iyi ama bu ilkelerdende zerre taviz vermiyoruz vermeyizde
Çünkü halkımızın iyiliğini istiyoruz dünya yaşamları kültürle boşa geçmesin istiyoruz ve bu uğuğrda halkımızın içine girmiş bilinçli düşmanlarla zalimlerle inkarcılarla göğüs göğüse çarpışıyoruz
HATTA O İNKARCI BİLİNÇLİ ZALİMLERLE İŞBİRLİĞİ YAPANLARIDA BU KONUDA UYARIYORUZ
ŞİMDİ HZ.ALİ BUNLARI DUYSAYDI BİZE KIZARMIYDI?
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Basiretli ! lider! Özgündüzün tavsiyesiyle CHP den vekil seçilecek olan amcasıoğlunun daha ilk konuşmasında kendi halkından tepkiler geldi aşağıya aktarıyorum
bakalım bu basiretli! liderin ! vekil olmasını istediği ehil' amcaoğlu ne potlar kıracak

EHL-İ BEYT MEKTEBİ, SİYASİ PARTİLER ve ALİ ÖZGÜNDÜZ’ÜN ŞAHSİ DÜŞÜNCELERİ"

Bismillahirrahmanirrahim

12.04.2011 tarihinde bir TV programına katılmış bulunan CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Ali ÖZGÜNDÜZ‘ün yapmış olduğu beyanatlar; kastı ve haddi aşan, Mekteb - Mezheb mensupları hakkında farklı kanaatler oluşturabilecek bir boyut kazanmıştır.

Biz Ehl- Beyt Mektebi Mensubu Caferi vatandaşlar olarak inançlarımızla ve siyasi tercihlerimizle alakalı hakikat ile bağdaşmayan bu beyanatlara asla katılmadığımızı, söylenen sözlerin tamamen kişisel kapasite, temayül, kabiliyet ürünü olduğunu ilan ediyoruz.

Ehli Beyt Mektebi, Efendimiz Peygamberimiz’den( S.a.a), pak Ehli Beytinden(s.a) ve Peygamber varisi gerçek alimlerimizin beyanları ile anlaşılır. Yoksa sadece mezhebe mensubiyetinden ve sadece kulaktan dolma bilgisi dışında sermayesi olmayan bir kişi tarafından izah edilemez, herhangi bir tasnife, katagorizeye tabi tutulamaz ve buna hiç kimsenin hakkı yoktur. Bahse konu kişinin Caferi Mezhebine mensup olması ve tamamen kişisel eksik yaklaşımlarının Mektebe teşmil edebileceği hakkını doğurmaz.

Özellikle belirtmek isteriz;

1. Caferi Mezhebinde tesettür esastır, çarşaf ise tesettürün en yaygın ve bazı bölgelerde ise vazgeçilmez unsurlarındandır ve kesinlikle kerih görülecek, arizi sayılacak bir unsur değildir.

2. Şeriat İslam’ın temel unsurlarından ve özüdür. Taliban veya Suud Vahabiyetinin uygulamaları bahane edilerek herhangi bir tenkite tabi tutulamaz.

3. İran İslam Cumhuriyeti ile Talibanı, Selefi bağnazlığını benzeştirmek cehaletin kabalığından başka bir anlam ifade etmez.

4. Ehli Beyt Mektebi tarih boyunca hiçbir siyasi hareketin –haşa- bir unsuru, bir cüz’ü veya destekleyicisi olmamıştır. Bu mektebin kendisine has bir siyasi doktirini, siyasal ilkeleri ve değerleri vardır. Şia mektebinin bir siyasi partinin destekleyicisi gibi telkin edilmesi Mekteb için en büyük bühtandır.

5. Ehli Beyt Mektebi bir ırka, bir ülkeye ve coğrafi bölgeye hapsedilemez, evrenseldir, evrensel ülkülere sahip, bütün bir insanlığın kurtuluşu, dünya üzerinde adil bir sistemin kurulması için evrensel ilkelerin ve proğramın takipçisidir.

6. Vatan ve din algısı hakkında Mektebin görüşleri bellidir. Dünyevi olanın üstünlüğü iddiası ne dini ne de vatanı bilmemekle açıklanabilir ancak.

7. Seküler kelimesi ile ifade edilen maruf mana “din dışılık ve tamamen dünyeviliktir”. İslam’ın aziz Mektebinin ödünç alınmış ve kullanımı hususunda acemiliğin de açıkça belli olduğu bu kelime ile tanımlanması, irtibatlandırılması tevil edilemiyecek bir cehalettir.

8. Ehli Beyt mektebi hiç kimsenin şahsi ikbal arzularının, gereksiz malzemesi haline getirilemez. Her mezhepten, meşrepten olduğu gibi Caferi Mezhebine mensup kişiler içinde de farklı siyasi tercih sahipleri olabilir. Bahse konu konuşma içinde inancın CHP’ yi adres göstermesi gülünç bir iddia olur. Bu mektebi herkes ancak kendi kapasitesi kadar anlar. CHP, AKP, MHP veya başka bir partinin bir Caferi vatandaş tarafından kabulü kişinin kendi tercihi olup ekseriyeti Mütedeyyin fertlerden müteşekkil Ehlibeyt mensupları için asla bağlayıcı olamaz.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Siyaset adamı her hâle sokar.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Ali yazdı: cem semah dede saz cemevi var ZANNEDİYORLAR.
HATTA O İNKARCI BİLİNÇLİ ZALİMLERLE İŞBİRLİĞİ YAPANLARIDA BU KONUDA UYARIYORUZ
ŞİMDİ HZ.ALİ BUNLARI DUYSAYDI BİZE KIZARMIYDI?

ona saz denmez Telli kuran denir. semahta ibadettir alayci konusmayalim . Cem evleri kutsaldir dalga gecmeyelim.

Hz ali sizin bu yaptiginizi duysaydi kizardi . Cunku hz muhammed hz aliye soyle ogut vermis.

Ey ali kiyamet gelip cattiginda fitneler cogaldiginda sen ne yapacaksin , Hz ali evime cekilip ibadetle meskul olup onlardan kendimi uzak tutacagim demistir. Fitneyle ugrasan ancak fitneye batar .

Hz alinin hosuna gidecegini sanmam baristirici uzlastirici isler yapsaydiniz daha makbul olurdu .

Kaldiki topluluklari sucluyorsunuz hasa Allahdan baska kimse bilmez ne ne oldugunu yargilamak allaha mahsustur .

Cunku rab soyle diyor : Insan pek cahil pek nankor.

Bilmeden bir alevi toplulugu bir alevi topluluktan uzaklastirir kotu olur.
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

3nokta yazdı:Siyaset adamı her hâle sokar.

Siz ondan uzakmisiniz ?

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön