İstanbulda Bilderberg Toplantısı !

Musa Özateş

İstanbulda Bilderberg Toplantısı !

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Bilderberg Grubu İstanbul’da toplanacak.

Gerçekleştirilecek Bilderberg Toplantısı hakkında bazı önemli bilgileri içeren ve müstehar isimli bir şahıs tarafından Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’ hitaben yazılarak kendisine gönderilen, 8 Mayıs 2007 tarihli açık mektubuna dikkat çekmek istiyoruz:

"Sayın Başbakan,

Ben İrlanda’da yaşayan bir Türk film yapımcısıyım. Bilderberg Grubu’ nun bu seneki toplantısının, 31 Mayıs ve 3 Haziran 2007 tarihleri arasında gerçekleştirileceği dikkatimi çekmiştir. Adı eçen grubu, 1993 yılından beri bilmekte ve son 14 senedir faaliyetlerini takip etmekteyim. Bilderberg Grubu, bir çok kaynağa göre, 1954 yılında, eski bir Nazi yetkilisi olan Hollanda Prensi Bernhard tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana da, Bilderberg Grubu, yeni bir Dünya düzeni (global totaliter diktatörlük) kurulmasına yönelik bir Nazi politikasını, üstü örtülü biçimde sürdürmeye devam etmektedir.

Bu yılki toplantıya katılması beklenenler arasında Paul Wolfowitz, Dr.Henry Kissinger ve Donald Rumsfeld bulunmaktadır.

- Paul Wolfowitz, Savunma Bakanlığı’ndaki görevi sırasında, Irak savaşının en önemli mimarları arasında yer almıştır. Kendisi halen PNAC (Yeni Amerikan Yüzyılı Projesi)’nin üyesidir. Paul Wolfowitz şu anda dolandırıcılık suçlamalarıyla ilgili sorgulanmaktadır ve Dünya Bankası Başkanlığı görevinden istifa etmesi istenmiştir.

- Bilderberg Grubu içindeki yöneticilerden olan Dr. Henry Kissinger’in de toplantıya katılması beklenmektedir. Bir çok kaynağa göre, Dr. Kissinger , 1969 ve 1973 yılları arasında, Kamboçya’da “Menu Operasyonu” adıyla bilinen bir toplu katliamın sorumlusudur. Adı geçen operasyon çerçevesinde, 600 adet hukuk dışı bombalama olayı gerçekleştirilmiş ve bu bombalamalar sonucu 500.000 Kamboçyalı yaşamını yitirmiştir. Kissinger halen bu operasyonun doğruluğunu savunmaktadır. Ancak Amerikan anayasasına göre, bu gizli bombalama operasyonu Amerikan Kongresi’nin onayı olmaksızın gerçekleştirildiğinden yasal değildir.

Ekim 1972’de, Kuzey Vietnam’la barış anlaşması yapılmasından iki ay sonra, Dr. Kissinger , Kuzey Vietnam için bir “demonstrasyon”a izin vermiş ve 129 adet B 52 bombardıman uçağının, 11 gün boyunca Güney Vietnam’ı fiilen bombalaması onayını vererek , Kuzey Vietnam’ın eğitilmesini sağlamıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nin eski Endonezya Büyükelçisi David Newsom ve kıdemli bir CIA yetkilisinin birlikte konfirme ettikleri bilgiye göre, 5 Aralık 1975’te, Dr. Kissinger ve Başkan Ford, Endonezya’da Başkan Suharto ile görüşmüşler ve bu görüşmenin kriptolarına göre, Dr. Kissinger Doğu Timor’un Endonezya tarafından işgaline yeşil ışık yakmıştır. Bu onay, 100.000 den fazla Timor’lunun katledilmesine yol açtığı gibi, silah ticareti ile ilgili Amerikan yasaları da çiğnenmiştir.

Yakın zamanda, bir Fransız yargıç, Dr. Kissinger’ı, Şili’deki Kondor Operasyonu ile General Pinochet bağlantılı gerçekleştirilen toplu katliamlar ile ilişkilendirerek, bu olaylardaki Amerikan bağlantısı için mahkeme çağrısı yapmıştır ancak o günden bu yana, Dr.Kissinger bu çağrılara yanıt vermeyerek mahkeme önünde ifade vermekten kaçmaktadır.

- Bilderberg üyesi, Donald Rumsfeld de, bir diğer PNAC üyesi ve Irak savaşının ana mimarlarındandır. Bilderberg toplantılarının düzenli katılımcılarından biri olması sebebiyle de İstanbul’da yapılacak bu seneki toplantıya katılma ihtimali bulunmaktadır.

Endişelerim ve size sormak istediğim sorular ise şu şekildedir :

a) Paul Wolfowitz, Henry Kissinger ve Donald Rumsfeld gibi savaş çığırtkanlarının, bu sene Türkiye’de gizli bir toplantı yapmalarına, Türk halkının bilgisi ya da izni olmaksızın neden izin verilmektedir?

b) Niçin Türk gazeteleri İstanbul’da yapılacak olan bu toplantıyla ilgili hiçbir şey yazmıyorlar?

c) Açıkça görünen odur ki, bazı seçkinlerin ve savaş çığırtkanlarının menfaatleri doğrultusunda yapacakları gizli görüşmeler büyük olasılıkla, bir başka savaşın yaratılması sonucunu doğurabilecektir. Bu sebeple, bu toplantının, yaklaşan bir İran savaşının adımlarını planlamak adına yapılıp yapılmayacağını bilmek istiyorum. Bazı gruplar bir sonraki savaşta Türkiye’yi satranç masası olarak mı kullanacaklar? Diğer bir yandan, Dr. Kissinger “Nükleer Silahlar ve Dış Politika” isimli bir kitap yazarak, açıkça, bir savaş durumunda, nükleer silahların kullanılmasına karşı olmadığını belirtmiştir. Bizi de böylesi bir duruma dahil edecekler midir?

Bu seneki toplantıya davet edilen bir gazeteci de Cengiz Çandar’dır. Cengiz Çandar, kanımca bu konferansa, 2003 Irak işgali sırasında, Paul Wolfowitz’in iyi bir arkadaşı olması, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde eskiden görev yapması ve Bilderberg’e bağlılığı sebebiyle davet edilmiştir. Ve kesinlikle Bilderberg yanlısı makaleler yazacaktır. Bu nedenle, bu seneki toplantıyla ilgili doğru yorumlar yapacağına inanmıyorum ve bu seneki toplantıya bağımsız Türk gazetecilerin katılmasını istiyorum. Böylece, Türk halkı ülkelerinde olan bitenle ilgili gerçekleri öğrenebilir.

Türk basınında, yaklaşan Bilderberg toplantısıyla ilgili tartışmaların hiçbir şekilde yer almaması, bu toplantıyla ilgili yüksek seviyedeki gizlilik ve inkar , hiçbir şeffaflık olmayışı ve Bilderberg Grubu ile ilgili Türk halkının yüksek düzeydeki umursamazlığı beni tamamen şaşkınlığa uğratmıştır. Burnumuzun dibinde dünyanın en etkili savaş çığırtkanları gizli toplantılar yapmaktadır. Bu büyük bir hakarettir.

Bir Türk vatandaşı olarak, kendi hükümetimin, bizim bilgi ve onayımız olmaksızın, Türk topraklarında gizli toplantı yapılmasına izin vermesi beni derinden gücendirmiştir. Bu sebeple sizden İstanbul’da yapılacak olan Bilderberg Toplantısı’nda tamamen şeffaf bir gazetecilik anlayışı izlenmesini talep ediyorum. Eğer Bilderberg Grubu’nun saklayacak hiçbir şeyi yoksa, bu görüşmenin tamamını bilmemize izin verilmelidir. Bu yüzden, Bağımsız Türk Medyası bu sene bu toplantıya katılmalıdır. Eğer bu mümkün değilse, Türk halkının hizmetinde olan siz, yaklaşan Bilderberg Toplantısı’nın Türkiye’de yapılmasına izin vermemelisiniz.

Sizden, Türk Halkının hizmetinde olan biri olarak, bu açık mektubuma elinize geçişinden itibaren on iş günü içinde yanıt vermenizi bekliyorum.

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön