Üzeri Örtülen Kitap !

ali muhsin

Re: Üzeri Örtülen Kitap !

Mesaj gönderen ali muhsin »

Sacmaliklarini biliyoruz carpitmada tecrübelisin bunlarida biliyoruz. Bizim verdigimiz Sorulari dahi cevaplayamadigin yerlerde Siirlerini siraliyorsun.Asil sen gercekleri kavramakta zorluklar cekiyorsun ..herkesi kendin gibi sanma !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ali_Haydar

Mesaj gönderen Ali_Haydar »

ali muhsin yazdı:Sacmaliklarini biliyoruz carpitmada tecrübelisin bunlarida biliyoruz...
Selam Ali Muhsin Kardes,

Pircaferi gibikisilerle zamaninizi bosa harcamayin.
Böyle kisiler alevileri sadece kandirmak ve yalnis yola cekmek istiyorlar.
Bunlarin bir sistemi var. Forumlarda ve sitelerde bunun icin calisiyorlar. Sayilarida pek coktur.

Bunlar gercek bir dialog ve arastirma istemiyorlar. Fark ettigin gibi sorulardan ve cevaplardan kaciyorlar ve konuyu baskayere cekmek istiyorlar. Hep sakin ve saygili kaliyorlarki, oyunlarini uzun süre oynayabilsinler diye.

Ben degisik forumlarda fark ettimki, bunlarin cogu kendilerini hiristiyan, müslüman, alevi, bektasi vs. olarak gösteriyorlar, ama gercekten sionistler.

Selamlar
Ali Haydar
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Ali_Haydar yazdı:Forumlarda ve sitelerde bunun icin calisiyorlar. Sayilarida pek coktur.
Allahu ekber sayimizi cok gosteren Rabbime sukurler olsun ne diyelim.

Halbuki Bir tek benim !!!!! Benden Baska kimden boyle seyler duydunuz ??
ali muhsin

Sevgili Ali Haydar

Bunun gibi kisilerin sistemlerinden sinsi yaklasimlarina karsi oldukca tecrübeliyiz. bunlar Piksin olduklari gibi adeta buranin sistemini sabote etmeye calisan kisilerdir ,bunlardan haberdariz. Cevap vermedigimiz yerde üstünlük taslayip "Sorularima Cevap vermediniz hakliyizda ondan " ayaklari yaptiklarinida cok iyi biliyoruz . Cevaplari aldiktan ve bir güzel Rezil olduktan sonrada aynisini yapiyorlar ..arsizlikta yüzsüzlükte piskinlikte bas siralara geldiklerinide görebiliyoruz ..Cevap veremedikleri yerde Küfür ve hakaretlerinede dafalarrca sahit olduk ..Bunlarki Alevilik maskesi altinda Vahabi Selefi zinhiyetini tasiyan Hiristiyan usullerinden faydalanan Misjonerlerden baska birileride degildir ! carpitmalarini yüzüsülüklerini görüyoruz ! ne kadar cok sacmalarlarsa okdadar cok Rezil oluyorlar ama farkinda degiler !!! Simdi Vantdas sunu yazar ezberledik artik " Tüm sorularimi cevaplayamadiniz ,Yazilarim silindi neden sildiniz,Ben sizi uyarmak icin burdayim,Kurani benim kadar anlayamasiniz, vs .vs " zahmet olmasin diye yazdim ,ezberledik artik ...
------
PIRCAFERI

ali muhsin yazdı:Sevgili Ali Haydar
Bunlarki Alevilik maskesi altinda Vahabi Selefi zinhiyetini tasiyan Hiristiyan usullerinden faydalanan Misjonerlerden baska birileride degildir ! carpitmalarini yüzüsülüklerini görüyoruz ! ne kadar cok sacmalarlarsa okdadar cok Rezil oluyorlar ama farkinda degiler !!!

Ben sizi uyarmak icin burdayim,Kurani benim kadar anlayamasiniz, vs .vs " zahmet olmasin diye yazdim ,ezberledik artik ...
Sevgili Muhsin

Ben kuranin ustu ortuluyor dedim kurandan allahin sozunu gosterdim inkar ettin Birsey olmaz dedin .

Baktim kaldiramiyorsun gerceklerle yuz yuze gelemiyorsunuz bende sustum konusmak istemedim . Simdi bu kadar sahsima delilsiz yaptigin yorumlar neticesinde , kendimi kanitlamak icin degil ama kendi kendinize sahit olun diye kuranda yapilan tahribi size gosterecegim .

Soru 1 : Kuranda en buyuk tahrip ne olabilir ? Sizin vereceginiz cevabi ben bekleyemicem Elbette hz Ali ile ilgili olan kissanin kapatilmasi , farkli bir anlam kazandirilmasi olur.

Hemen inceleyelim .

Meali: “Biz her şeyi apaçık bir İmam'da saymışız.” (Yasin 12. Ayet)

a) İbn-i Abbas dedi ki: “Biz her şeyi apaçık bir imamda saymışız” ayeti indiğinde iki kişi gelip Resulullah (saa)’a sordular ki: Ey Resullullah, Kuran’ da geçen bu imam Tevrat, İncil, Zebur veya Kuran mıdır? Resulullah (saa): Hayır, dedi. O anda babam (Hz.Ali) Resulullah (saa)’ın huzuruna gelir. Bunun üzerine Resulullah (saa) şöyle buyurdu: İşte, Allahın her şeyin ilmini içinde saydığı imam şudur. Mutlu o insan ki Ali’yi hayatında ve ölümünden sonra sever, mutsuz o kişidir ki Ali’yi hayatında ve ölümünden sonra ona kin duyar.

Kaynaklar:

1. es-Seyyid Haşim el-Bahrani el-Hüseyni’nin “el-Burhan fi-tefsir-i Kuran” Tahran 1.bas.1415 c.5, s.7

2. Hüseyn bin Ahmed el-Hüseyni “Tefsir-i İsne Aşar” Tahran 1. bas.1363 c.11, s.62

3. es-Seyyid Haşim el-Behrani “Medinet’ül Meâciz” C.2, S.128-129

4. es-Seyyid Haşim el-Behrani “Gâyet’ül Merâm” C.5, S.214

5. Hafız Recep el-Bersi “Meşariku Envâr’ül Yakîn Fi Esrâr Emirül Müminin” S.83

b) Ebu Cafer (as)’den, babası ve dedesinden(İmam Hüseyin) buyurdu ki: “Biz her şeyi apaçık bir imamda saymışız” ayeti indiğinde Ömer ve Ebu Bekir meclislerinden kalkıp Resulullah (saa)’a sordular ki: Ey Resullullah, Kuran’ da geçen bu imam Tevrat, İncil, Zebur veya Kuran mıdır? Resulullah (saa) : Hayır, dedi. O anda babam (Hz.Ali) Resulullah (saa)’ın huzuruna gelir. Bunun üzerine Resulullah (saa) şöyle buyurdu: İşte, Allahın her şeyin ilmini içinde saydığı imam şudur.

Kaynaklar:

1. Hüsamettin el-Mirdi el-Hanefi “Âli Muhammed” S.515

2. Süleyman el-Kunduzi el- Hanefi “Yenabi' ul Mevedde” Bab: 14, s.77

3. Muhammed bin Muhammed Rıda el-Kummi el-Meşhedi “Kenz’üd Dekâik ve Bahr’ül Gerâib” Tahran 1. bas. 1366 c.11, s.61-62

4. es-Seyyid Ali el-Hairi et-Tahrâni “Mukteniyat’üt Dürer ve Mültekikat es-Semer” Tahran- Dâr’ül Kütüb el-İslamiyyet bas. C.9, s.73

5. es-Seyyid Muhammed el-Hüseyni el-Hemedani “Envâr-i Derhişan” Tahran- Mektebet-i Lutfi 1380 c.13, s.351 (farsça)

6. eş-Şeyh Saduk “Meâni el-Ahbâr” S.95 / Emali S.95, 235

7. es-Seyyid Haşim el-Behrani “Medinet’ül Meâciz” C.2, S.127-128

8. es-Seyyid Sâdık eş-Şirazi “Aliyyün Fil-Kurân” c.2, s.88

9. es-Seyyid Haşim el-Behrani “Gâyet’ül Merâm” C.1, S.174 / C.5, S.213

10. el-Meclisi "Bihar'ül Envar" c.35, S.427-428

11. eş-Şeyh eş-Şerifi “Kelimât el-İmam el-Hüseyin” S.564 H.1416 3.Bas.

12. Muhammed Muhsin el-Fayd el-Kâşâni “Tefsir’üs Sâfi” C.4, S.247

13. Muhammed Muhsin el-Fayd el-Kâşâni “el-Asfâ fi Tefsir’ül Kurân” C.2, S.1032 H.1420 1.Baskı.

14. Şeyh el-Hüveyzi “Tefsir-i Nur es-Sekaleyn” C.4, S.379

15. es-Seyyid Haşim el-Behrani el-Hüseyni “el-Burhan fi-tefsir-i Kuran” C.4, S.6, Hadis No: 6

16. İbn-i Cebir “Nehc’ül İmân” S.153-154 H.1418 Kum Bas.

17. İbn-i Şehrâşub “Menâkıb Âl Ebi Tâlib” C.3, S.64-65

18. Seyyid Şeref üd-Din el-Hüseyni “Tevil’ül Âyât ez-Zâhira” C.2, S.487-488 Hadis No: 3

19. En-Nebâti el-Âmili “es-Sırât’ul Müstakim” C.1, S.270

20. el-Hirr el-Âmili “Füsûl’ül Mühimme” S. 509-510 Müessesti Mearif İslami İmam Rida.

21. Hafız Recep el-Bersi “Meşariku Envâr’ül Yakîn Fi Esrâr Emirül Müminin” S.159

22. Hüseyin eş-Şâkiri “Ali Fil-Kitâb ves-Sünne” C.1, S.228

23. Tâlib es-Senceri “Şemâilü Ali Fil-Kurân Ves-Sünne” s.45 Lübnan Bas.

24. et-Tüsteri el-Meraşi “Şerh-i İhkâk’ul Hak” C.14, S.472

25. Merkez el-Mustafa “Ali Aleyhisselam Fil-Kuran’il Kerim” S.86

26. Merkez el-Mustafa “Nusûs Uhrâ Alâ İmamet Emir’ül Müminin” S.406, 438

27. Merkez el-Mustafa “Edillet Uhrâ Alâ İmamet Emir’ül Müminin” C.5, S.143

Yukarda Omer soruyorlar burda gecen kuran midir incilmidir , tevratmidir diye soruyorlar peygamberde diyorki ordaki Imamdir Alidir. Anlasilan ayeti kuran veya kutuk diye cevirenlerde omer zihniyeti var ??????

Gel gorki uzerini ortmek icin inatla kitaptir , kutuktur, gibi anlamsiz hurafi kelimeler yerlestiriyorlar .

Hakkin uzerini ortuyorlar

Tevsirlere bir bakalim imami ne etmisler ??

Süleyman Ateş 12. Zaten biz, her şeyi apaçık bir kütüğe ayrıntılı olarak kaydetmişizdir.

Yaşar Nuri Öztürk 12 Zaten biz her şeyi apaçık bir kütükte ayrıntılı olarak kaydetmişizdir.

Edip Yüksel 12. Biz herşeyi apaçık bir kitapta saymışızdır.

Aha bu asagidakide sozde Ehli beytin kuran tevsiri sizin bana onerdiginiz.

12.Biz, her şeyi apaçık bir kitapta sayıp yazmışız.

Simdi halen benim icin ayni seyleri dusunuyormusunuz ??? Yoksa kabullenmek zorunuzami gidiyor sevgili can ????
ali muhsin

Pir Efendi

Kurani yorumlamak her insanin haddi olmadigini daha evelde yazmistim,Kurani kerimde ücyüzü askin Ayet Ehli Beyt hakkindadir bu inkar edilemez, ama sen Hakla Batili birbirine karsitirarak kelime oyunlarina devam ediyorsun ve Acikca Kuranin Tahrip edildigini yaziyorsun oysaki Allah kurani kerimde

Şüphe yok ki Kur'ân'ı biz indirdik ve şüphe yok ki onu mutlaka koruyacağız.
Hicr sure 9 da acikca böyle ifade ediyor ! ohalde sen nasil olurda Kuranin tahrip edildigini idia edebiliyorsun ? ve deyiminle Tahrip edildigi kurani kafana göre nasil yorumluyorsun ? yine yaziyorum ..Tahsilin nedir ? senin Hocan kimdi ? nerde Ders gördün aciklarmisin ?
------
velayet hak

Mesaj gönderen velayet hak »

PIRCAFERI yazdı:

Fussilet Suresi 52 De ki: "Söyleyin bakalım, o Kur'an Allah katından ise, siz de onun üstünü örttünüzse, o dönüşü olmayan kopukluğa düşenden daha sapık kim vardır?"

[/b]
[041.052](AA) قُلْ أَرَأَيْتُمْ إِن كَانَ مِنْ عِندِ اللَّهِ ثُمَّ كَفَرْتُم بِهِ مَنْ أَضَلُّ مِمَّنْ هُوَ فِي شِقَاقٍ بَعِيدٍ
[041.052](AU) De ki: Ne dersiniz, eğer o (Kur'an), Allah tarafından ise siz de onu inkâr etmişseniz o zaman (haktan) uzak bir aynlığa düşenden daha sapık kim vardır?
[041.052](DV) De ki: "Kuran Allah katindan gelmis olup da siz de onu inkar etmisseniz, soyleyin bana, derin bir cikmazda bulunan kimseden daha sapik kim vardir?"
[041.052](EH) De ki: "Söyleyin bakalım! Eğer o Kur'an Allah tarafından (gelmiş olup) da sonra siz onu inkar etmişseniz o zaman uzak bir ayrılığa düşenden daha şaşkın kim olabilir?"
[041.052](EM) Ey Muhammed! De ki: "Ne dersiniz? O Kur'ân Allah tarafından gelmiş olup da sonra siz onu inkâr etmişseniz, o takdirde Hak'tan uzak bir ayrılığa düşenden daha sapık kim olabilir?"
[041.052](SA) De ki: "Gördünüz mü, ya o (Kur'an) Allâh tarafından ise ve siz de onu inkâr etmişseniz, o zaman uzak bir ayrılığa düşenden daha sapık kim olabilir?"
[041.052]Alibulaç: De ki: "Kuran Allah katından gelmiş olup da siz de onu inkar etmişseniz, söyleyin bana, derin bir çıkmazda bulunan kimseden daha sapık kim vardır?"
[041.052]kadri çelik: De ki: Söyleyin bakayım; eğer o (Kur'an) Allah katından ise, sonra da siz ona (karşı) küfretmişseniz, (bu durumda) derin bir ayrılık içinde olan­dan daha sapık kimdir?

Bu ayet senin gibilere hitap ediyor, Kur'an ayetlerini açıkça inkar ediyorsunuz, değiştirildiğini söylüyorsunuz. İşte Allah Teala bu ayetinde senin gibilere sapık diyor..
"Hakkında söylenen sözler hususunda düşün; söyledikleri şeyleri kendinde bulur­san, (bil ki) söylenen hak söze karşı öfkelendiğinde Allah'ın gözünden düşmenin musibeti, seni kaygılandıran halkın gözünden düşmek musi­betinden daha büyüktür."
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

velayet hak yazdı:
Bu ayet senin gibilere hitap ediyor, Kur'an ayetlerini açıkça inkar ediyorsunuz, değiştirildiğini söylüyorsunuz. İşte Allah Teala bu ayetinde senin gibilere sapık diyor..

adam bektaşi mikrobu yemiş
sapıklık ne ki?
PIRCAFERI

alone_man yazdı:
velayet hak yazdı:

adam bektaşi mikrobu yemiş
sapıklık ne ki?

Evet varligimizin iki gunluk yoklugu kalplerde seytan vesvesesine ve agizlarin taskinligina vesile olmus. Yedigmiz yemeklerin icinde de mikrobdan bol ne var oyle ya ????

Kuduz kopekte isirdigi ile kuduz oluyormus !!!! Herkesin bir seruveni var iste hepsine Allah kulu yetisemiyor . Kimi kuduz olup oluyor kimi hokuz pokuz .

Evet simdi sihirli kelimeleri birakalim hak velayat konularini konusalim . Insanlari buyuleyecekseniz buyuculuk yapin biz burda gercekleri konusacagiz ahd ettik Yaratanla .

Ote yandan Muhsin can kalkmis bana kuranin korunduguna dair kuran ayeti koymus.
Velayet kardesimizde kuran ayetlerini koymus bocalamis ne dedigimi anlamadan saymis sarpdan asagi yuvarlanmis.

Beled Suresi 12 -sarp yokuşun ne olduğunu sana bildiren nedir?

Evet ben ne anlatiyorum siz ne anlatiyorsunuz ?

Ben uzeri ortulen Aliden bahsediyorum sizde ortulu yerleri bana delil veriyorsunuz bunlar nasil celiski ?
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

PIRCAFERI yazdı:
Ben uzeri ortulen Aliden bahsediyorum sizde ortulu yerleri bana delil veriyorsunuz bunlar nasil celiski ?[/size]
tereciye tere satmaya kalkıyorsun
şii kaynaklarından öğrenip şiiliğe karşı çıkıyorsun
dilinle Ali deyip Alinin yolunu inkar ediyorsun
Aliyi övmek mariget değilki her müslüman zaten övüyor
marifet Ali gibi islamı anlamak ve yaşamak
sen ramazan orucuna 5 vakit namaza hacca karşı çıkarak Aliye ihanet ediyorsun
dilin Ali dese ne çıkar
sadece kendini kandırırsın

“Serbest Kürsü” sayfasına dön