Cemevleri ne zaman kuruldu?

PIRCAFERI

Re: Cemevleri ne zaman kuruldu?

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Evet Hiristiyanlara Siyonistlere ve diger görüslere Hosgörü davraniyorsunuz öyle ya, Ama Irakta ve diger ülkelerde Siilerin hunharca katledilemsine seviniyorsunuz ! yine Irakta 10 ve 11 inci Imamlarimizin Türbelerine Bombali saldiri düzelenleyip Tahrip edildiginde Siz Bektasilerin gigi cikmamisti ! öyle cok hosgörülüsünüzki Ehli Beyt Düsmanlari olan Suudilerin Bayraklarini bile Bektasi Tekklerinde görebiliyoruz !!
Arkadas ben irakta olen siilere ne sevinecem . Kimsenin olumunden hoslanmam fakat benim onlari bir koruma gibi icinde olmamda anlamsiz cunku beni kafirlikle suclayan , ve beni kendi oz yolumdan saptirmak icin herseyi yapanlarla ve benim inancima saygisi olmayan insanlari pek kaideye alicagimi sanmam .

Ama siilerin olmesindende sevinecegimi sanmiyorum , Ha ama onlar benim olmemden sevinirlermi pek suphe edilmez zaten nicelerimizi oldurduler bugunde en buyuk dusmanlik bize yapanlar siiler on planda . Vaziyet ortadadir .
PIRCAFERI

3nokta yazdı:Bu başlığa yazdıklarınızla başlık arasında ilgi yok. Ayıptır. Cem evlerinin ne zaman kurulduğu ve yaygınlaştığı ile ilgili Su TV yayın yönetmenin görüşleri üzerine bir şeyler yazın yazacaksanız. Konuyu saptırmayın. Lütfen.

Cem etme hz muhammed zamaninda oldu , cem evlerimizin ocaklarimiz muhammedden sonra oldu haci bektasi zamaninda ocaklar kuruldu sonra gene bir sure evlerde yapildi tekrar ocaklar acildi sonra ata zamaninda gene bircok ocak kapatildi sonra gene acildi yayginlasti bugunku halini aldi .

Cami ne zaman kuruldu ??
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

PIRCAFERI yazdı:
3nokta yazdı:Bu başlığa yazdıklarınızla başlık arasında ilgi yok. Ayıptır. Cem evlerinin ne zaman kurulduğu ve yaygınlaştığı ile ilgili Su TV yayın yönetmenin görüşleri üzerine bir şeyler yazın yazacaksanız. Konuyu saptırmayın. Lütfen.

Cem etme hz muhammed zamaninda oldu , cem evlerimizin ocaklarimiz muhammedden sonra oldu haci bektasi zamaninda ocaklar kuruldu sonra gene bir sure evlerde yapildi tekrar ocaklar acildi sonra ata zamaninda gene bircok ocak kapatildi sonra gene acildi yayginlasti bugunku halini aldi .

Cami ne zaman kuruldu ??
bu sitede sallama uydurma yok bunların kaynağını yazmalısın cem etme peygamöberin zamanında vardı diyen yazılı kaynağı yaz
ayrıca ilk mescid peygamberimiz mekkeden medineye hicret ettiği gün kuruldu tüm müslümanlar bu mescidin yapımında canla başla çalıştılar ilk ezanı Bilal habeşi okudu ve bu mescidde namaz kılındı (bütün islam tarihçileri bunu tüm kitaplarda yazar)
PIRCAFERI

bu sitede sallama uydurma yok bunların kaynağını yazmalısın cem etme peygamöberin zamanında vardı diyen yazılı kaynağı yaz
Elbette hadisler isiginda yazacagim elbet fakat aksama dogru yazarim ama senin sandigin gibi cem evi kelimesini bosuna arama cunku onlarin toplanma , ve ibadet etmeleriylen alakali olacak yani direkmen muhammed cem etmeye gitti gibi bir kelime beklemen bosa olur.
ayrıca ilk mescid peygamberimiz mekkeden medineye hicret ettiği gün kuruldu tüm müslümanlar bu mescidin yapımında canla başla çalıştılar ilk ezanı Bilal habeşi okudu ve bu mescidde namaz kılındı (bütün islam tarihçileri bunu tüm kitaplarda yazar)
Halla halla kabeyi ilk hz ibrahim kurmadimi ??? Hz ibrahim musluman degilmiydi ? Hz ibrahimin mescidi yokmuydu ? Mescitsiz musluman varmis desenize eskiden ?????????

Hz muhammed gelmeden oncede islam vardi bir arastirsan buyuk patron kardesim .
Kullanıcı avatarı
Big Boss

PIRCAFERI yazdı:
Elbette hadisler isiginda yazacagim elbet fakat aksama dogru yazarim ama senin sandigin gibi cem evi kelimesini bosuna arama cunku onlarin toplanma , ve ibadet etmeleriylen alakali olacak yani direkmen muhammed cem etmeye gitti gibi bir kelime beklemen bosa olur.
Halla halla kabeyi ilk hz ibrahim kurmadimi ??? Hz ibrahim musluman degilmiydi ? Hz ibrahimin mescidi yokmuydu ? Mescitsiz musluman varmis desenize eskiden ?????????

Hz muhammed gelmeden oncede islam vardi bir arastirsan buyuk patron kardesim .
Hak ilk peygamberden bu yana vardı
Hz.İbrahiminde diğer hak din sahiplerininde mescidi vardı
İslamın mescidi vardı
sen hangi peygamberin ümmetiysen Ona uymak zorundasın
PIRCAFERI

İslamın mescidi vardı

Buyuk patron

Anlamadigim birsey var.

Sizde mescitlere gitme zorunlulugu varmi ? Namazlar anladik zorunlu sizde ya mescide gitme zorunlumu ????
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

PIRCAFERI yazdı:
İslamın mescidi vardı

Buyuk patron

Anlamadigim birsey var.

Sizde mescitlere gitme zorunlulugu varmi ? Namazlar anladik zorunlu sizde ya mescide gitme zorunlumu ????
ZORUNLU DEĞİL AMA toplu kılınan namazın sevabı daha çoktur 12 imamlar böyle söylerler
Kullanıcı avatarı
Big Boss

PIRCAFERI yazdı:
Buyuk patron

Anlamadigim birsey var.

bruce lee diye meşhur bir karate judo yada ne bilim tekvandocu vardı patron benim diye bir filmi vardı güzeldi orda büyük patron vardı kötü bir roldü! bruc filmin sonunda kötü adamın ağzını burnunu dağıtmıştı bizde gençtik demekki etkilenmişiz ))))
namazı istediğin yerde kıbleye dönerek kılabilirsin illa toplumla camide kılmak zorunda değilsin ama 12 imamların bize tavsiyesi toplu kılmamızdır
sevap dışında herhalde insanların birbirleriyle sıkça görüşmeleri dertlerine ortak olmalarıda istenmiş olmalı
bu yüzden sünniler bizden daha çok aralarında ortaklık ve iş kurabilmişler daha çok birbirlerini sahiplenmişlerdir
PIRCAFERI

alone_man yazdı:ZORUNLU DEĞİL AMA toplu kılınan namazın sevabı daha çoktur 12 imamlar böyle söylerler

Yanliz adam cok sagol. Boylece Ali muhsin denen can benden Halk namazini sormustu cevabini sizden almistir umarim .
PIRCAFERI

Big Boss yazdı: bruce lee diye meşhur bir karate judo yada ne bilim tekvandocu vardı patron benim diye bir filmi vardı güzeldi orda büyük patron vardı kötü bir roldü! bruc filmin sonunda kötü adamın ağzını burnunu dağıtmıştı bizde gençtik demekki etkilenmişiz ))))
namazı istediğin yerde kıbleye dönerek kılabilirsin illa toplumla camide kılmak zorunda değilsin ama 12 imamların bize tavsiyesi toplu kılmamızdır
sevap dışında herhalde insanların birbirleriyle sıkça görüşmeleri dertlerine ortak olmalarıda istenmiş olmalı
bu yüzden sünniler bizden daha çok aralarında ortaklık ve iş kurabilmişler daha çok birbirlerini sahiplenmişlerdir

Bruce lee yi bende severim izlerim 6 tane filmine sahibim , bende bir iki tekme sallarim havaya . Nafide islemiyor . Buyuk patron orda dayak yiyordu , ama burda yemiyor. :D

Isin sakasi isim guzel dedikten sonra Namazi kilanlarda olusan bir takim ahlaki huy var veya davranis buna sepep , olan ogretidenmi yoksa gercekten namazinmi sebep oldugunu kestiremedim ama incelemelerim devam etmektedir .

Yani demek istedigim hakkin gercek ogretisini namazla sinirlayip o olmazsa olmaz , mumin olunmaz gibi bir kaideye sokan su namaz nedir beni cok dusundurmustur .

Namaz kilanlari sahsim adina inceleemis ahlak kisilik dalinda hakkin emrettigi mevkiye varamadiklarini gormusum ve aksine ters bir etki yaptiginin kanatine vardim.

Bu dusuncemin ilerde degisirmi bilmiyorum ? Ama namaz kilanlardan aldigim baskilardan illallah etmek uzereyim bu kadar baskicilik , sart kosmalar o olmazsa hakki savunamazsin , Aliyi sevemezsin , veya onun ummetinden sayamazsin gibi bir ayrimcilaga sokon su namaz beni gercekten dusundurup suphelendirmistir .

Hakkin yarattigi seyler insani bu sekil esir edecegini sanmiyorum , Buyu ve buyuculuk Hptirizma , siptirizma , hipotizma , maynatizma bunlar seytana mahsustur.

Lutfen bana namaz kilanlar namaz kilarken ne oluyor ne hissediyorlar , Allahi siradan bir zamanda zikir ettikleriylen namaz kildiklari hallerde ne gibi fark hissediyorlar .

Yani el ayagin belli hareketlerle cami icindeki diger sahislarla ayni bir sekilde kibirdamasi sarti geregi hissi ibadeti , farki nedir ?????????

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön