Başbakanın Aşura Törenine katılmasına ne diyorsunuz?

Gündemdeki haber ve konular...
Hasan Akça

Re: Başbakanın Aşura Törenine katılmasına ne diyorsunuz?

Mesaj gönderen Hasan Akça »

mchtkrty yazdı:Yanlışı söylemeyelim gizleyelim hatırlatmayalım demiyorum sadece demek istediğim bu kadar sert yaklaşmayalım sen onları kendilerine şiş sokanlarla aynı kefeye koyarsan onlar seni beni adam yerine koyup dinler mi sanıyorsun..

ee diyelim ki yok dediler, dediler ki hayır bu ibadet bana göre kimseye bi zararım yok kendime de bi zararım yok ben böyle yapıyorum dediler o zaman ne olacak saygı göstermekten başka yapacak bi şeyin var mı he yoksa gene mi kırıcaz gene mi dışlıyıcaz ne yapıcaz?
Sitemizi takip etseydin cemevi konusunda yıllardır hangi çizgiyi izlediğimizi görürdün
biz öncelikle cemevi yapmayın diyoruz yapacaksanız dernek yada vakıf türünden külliye yapın içinde mescidde olsun toplantı yerleride sosyal tesiste olsun diyoruz adını cemevi koymayın diyoruz
bizi dinlemeyip yapanlarada madem yaptınız burasının içinde yaptıklarınızın 12 imamlara uygun olup olmadığını tartışalım konuşalım diyoruz
kabul edenlerle konuşuyoruz kabul etmeyenlerlede uzun vadede konuyu sabırla öğrenmelerini bekliyoruz tabi bu arada onlara 12 imamların kaynaklarını hediye ediyoruz ama yaptıklarının yanlış olduğunu sürekli söylüyoruz böyle ibadet olmaz diyoruz bu bidattır bektaşiliktir diyoruz vazgeçin diyoruz
saygı duymak başka şey yaptıklarını kabul etmek başka şey çünkü bu işin mahşeri vebali var
onlara evet buda ibadettir burasıda ibadethanedir saygı duyarız derseniz onların algısı ne olur? düşündünüzmü ve vebali ne olur ve kim doğruyu söyleyecek bu insanlara uzaydanmı gelecekler
ve doğrunun söylenmesi geciktiği her yıl kayıp değilmidsir bu sürede helak olacak insanlara yazık değilmi
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Katkı anlamında sohbetinize katılmak istedim
Cemevi stratejimiz nedir yazımızda da konuyu işlemiştik ve yıllardır dostlarımıza bu stratejimizi açık açık anlatıyoruz
hatırlatıyorum ve düşünmenizi tavsiye ediyorum

1-Cemevi denilen şey dört duvardır yani tek başına anlamı yoktur ne zaman anlamlı oluyor?İÇinde birşeyler yapılmaya başlandığı zaman peki içinde neler yapılıyor batıl şeyler yani 12 imam yolunda olmayan ritüeller yapılıyor
o halde cemevi Oniki imam yolunda olmayan türden ibadet ! yapılan batıl bir ibadethanedir
öyleyse öncelikli hedefimiz bunun yapılmasına karşı çıkmak ve aleviyim diyen masum ve mazlum halkımıza doğru ibadethane yapmalarını tavsiye etmek olmalıdır,
hasan can söylemiş külliye yapın dernek yada vakıf kurun adını cemevi kurmayın sosyal yanı ağırlıklı tesisler yapın içinde mescid bölümüde olsun diyoruz
yani halkmız gerçekleri doğruları öğrenene kadarki süreçte en azından batılada gitmesin zaman kazanalım diye ilk baştan beri cemevi yapmayın dedik halende diyoruz hatta en uç mukayeselerle cemevi ve camiyi mukayese ederek camiden ve doğru ibadetten kopup ömrünüz batılla geçerse uzun vadede yezitleşirsiniz dedik halende diyoruz.

2-Bu şekilde çok yol aldık ancak devletin karanlık güçleri devreye girerek karşımıza çıktılar ve aleviyim diyen insanların arasından çıkan hainleri öne sürerek bunlara cemevi yapımı için arsa verdiler bütçeden paralar dağıttılar halende dağıtıyorlar hatta bazı faşist güçleri alevilerin arasına sokup teorik devlet desteğide sağladılar sağlıyorlar yani biz burada halkımızla değil derin karanlık devletle karşı karşıyayız çünkü bizim projemizin aleviyim diyenleri gerçek alevi yapacağını ve birdaha bu insanları kullanamayacaklarını bildikleri için alevileri ve aleviliği devletyleştirme projesiyle karşımıza çıktılar,
izzettin denen adamda bu projenin önemli öncülerinden biridir
arkadaşlarında yazdığı gibi özgündüz bunları bilmeden bu işleri yapıyorsa kötüdür bilerek yapıyorsa çok daha kötüdür

3-CEmevi yapmakta ısrarlı olanlara artık yapmayın demenin bir anlamı olmadığı için onlara cemevi içinde yaptıklarınızı sorgulayın tartışalım bu yaptıklarınız 12 imamların yoluna uyuyormu diye soruyor kitaplar hediye diyor ve uyanmalarını sağlamaya çalışıyoruz asla bıkmayacağız ve sonuna kadar sabredeceğiz bu bizim halkımızdır eninde sonunda gerçekler öüğrenilecektir üzüntümüz bu geçen süreçte öğrenemedene mahşere gidecek olanlaradır bunun vebalide bizim olmayacaktır

4-bugun sıkça cemevine gidelimmi diye soruluyor ve onlara Hz.İbrahimin kısassını anlatıyoruz ya git soru sor uyandırıcı işler tavırlar koy yada bu mümkün değilse gitme diyoruz vebali var diyoruz senin oradaki varlığın onların yaptığı işi meşrulaştırmasın algı böyle olmasın diyoruz,

bu bir sınavdır temel çelişki burada düğümlenmiştir kimi kazanacak kimi kaybedecektir toplumsal dönüşümler hemen olmaz buda uzun soluklu bir mücadeledir türkiyenin her tarafı cemevi dolsa ve herkes içine girse bile meşru değildir ve batıl bir iştir ne zamanki bu ralarda yapılan işler 12 imamların yoluna uygun olur işler düzelir birde bakarsınızki yüzyıl sonra bizi önlemek durdurmak için yapılmış tüm cemevleri Hüseyni bir mektebe dönüşmüş o zamanda derizki cemevleri bizim kalemizdir kim bilir
belki firavun sarayında Hz.Musayı besliyordur
ama biz ne yaptıımızı bilmek zorundayız mahşeri vebali ağır olan bir yükle karşı karşıyayız sözlerimiz ve davranışlarımız kimseyi helak edici olmamalıdır

bu nedenle 12 imamlardan hiç kopmadan hep doğruyu söyleyerek devam edeceğiz her değişşen koşulda biz doğruyu söylemekten vazgeçmeyeceğiz
Alllah bize yardım edecektir niyetimizi biliyor kaldıki bu yolda kayıp yoktur ve tüm şıklar kazançtır
mchtkrty

Mesaj gönderen mchtkrty »

İkinizi de bu düşüncelerinden dolayı tebrik ediyorum.. Çok güzel katkıydı..
Bakın arkadaşlar benim demek istediğim olması gereken şey sizin yaptığınız sizin dediğiniz sizin öngördüğünüz şey zaten..
Evet bende diyorum ki cem evi ibadet hane değil. Dinde sazın sözün yeri yok yaptıklarının ibadet adı altında yeri yok, diyorum ben bunları zaten.

Ancak benim demek istediğim artık bu saatten sonra zorla yapılmaz bu iş dışlayarak yanlış yapıyorsunuz diyerek yapılmaz vurarak kırarak yapılmaz..

Özgündüz de bunları yapmaya çalışıyor bence. Onlara evet herşeyiniz doğru budur zaten olması gereken demiyor kırmamaya çalışıyor ama onların aklında da şu soruyu uyandırmıyor mudur peki?
madem bizimkine doğru diyosun niye bizimki gibi yapmıyorsun diye?

Şu an farkındaysanız farklı saflarda gibi olduk ama biz hep bunu dedik zaten doğru olan bu sizin dediğiniz zaten..

İşte orada dananın kuyruğu kopar.

Ama anlatım konusunda farklılıklar var siz içinde olduğunuz için biraz daha sert yaklaşıyorsunuz konuya ama biz de en az sizin kadar haksızlıklar gördük işkenceler, eziyetler gördük bu yüzden daha ılımlı yaklaşmak niyet o kadar..

Sertlikle olmadı bu zamana kadar bunu öyle değil mi?
Hasan Akça

mchtkrty yazdı: Evet bende diyorum ki cem evi ibadet hane değil. Dinde sazın sözün yeri yok yaptıklarının ibadet adı altında yeri yok, diyorum ben bunları zaten.

sen öyle diyorsun ama Özgündüz öyle demiyor orası sizin ibadethanenizdir diyor karşı çıkmıyor meşrulaştırıyor hele cem vakfıyla birlikte aynı söylemleri paylaşması tam bir facia bu durumu liderinizle konuşun bence yanlış yolda ve sanırım etrafındakilerde ses çıkarmıyor oysa uyarmaları gerekir

Ancak benim demek istediğim artık bu saatten sonra zorla yapılmaz bu iş dışlayarak yanlış yapıyorsunuz diyerek yapılmaz vurarak kırarak yapılmaz..

yahu vuran kıranmı var ne kadar güzel söylersen söyle bu söz ağırdır mesele bu putları bırakın tek bir Allaha tapalım tarzında ağırdır istediğin ses tonuyla söyle farketmez bu söz söylenmelidir biz söyleyeceğiz vebali vardır söz tabiki ağır gelecek bu hak batıl çelişkisidir peygamberimiz ne kadar yumuşak davranmıştı ama yinede hicret etmek zorunda kaldı yani sözü dosdoğru söyleme yönteminde yanlışlık yok

Özgündüz de bunları yapmaya çalışıyor bence. Onlara evet herşeyiniz doğru budur zaten olması gereken demiyor kırmamaya çalışıyor ama onların aklında da şu soruyu uyandırmıyor mudur peki?madem bizimkine doğru diyosun niye bizimki gibi yapmıyorsun diye?

Sertlikle olmadı bu zamana kadar bunu öyle değil mi?
özgündüz sadece ortama uyuyor hiçbir karşı çıkışı ve uyarıcı sözü yok herkesle uzlaşmaya çalışıyor hak batıl kavgası umurunda değil onca tv proğramına çıktı bir tek uyarıcı sözünü duymadım hep ortama uydu idare etti ne türk ırkçılığıyla savaştı ne batıl geleneklerle sadece işbirliği yapıyor (şialar hariç tabi onlarla işbirliği yapmıyor nedense)
bu özgündüz meselesi can sıkıcıdır boşverelim konuşmaklada çözülmez zaten sadece liderinizi uyarın yeterlidir
üç milyonuz deyip durmasın
cemevleri açmasın
izzettinle işbirliği yapmasın
hep doğruyu söylesin idare etmeye kalkmasın
Allah rızası için çalışsın sayıyı çoğaltmak için değil
mahşerde onu diyanetçiler izzettinler türkçüler kurtaramaz
mchtkrty

Bence herkes kendi ahireti peşine düşsün kimsenin ahireti için karar verme

Nereden tanıyorsun Özgündüzü.. Ne yaptın imam Alinin mazlumluğunu, haklılığını ortaya çıkarmak içinde şimdi böyle konuşuyosun bende bunu anlamıyorum.

İdare mi ediyo? İdare etmediği şeyleri mi söyleyeyim bence hiç gerek yok.. Neler yaptı biliyomusun hiç ?

Düşmana yekvücut görünmek zorundasın. cem evini ibadethane olmadığını bağırırsan hiç bişey anlatamazsın.

En büyük vakıf cem vakfı değil mi onun kafa yapısı değişirse çok şey değişmeyecek mi nereden biliyorsun konuşmadığını onlarla...

Siyaseti de bilmek zorundasın onu da yapmak zorundasın..

Benim dediklerimi sen bana senin dediklerini benim sana demem gerek farkındaysan bu durumdayız..

Ama kardeş bir şeyleri toptan değiştirmek için bazen vebali alacaksın. En azından ilerisi için biraz vebal..

Bence de kapatalım konuyu çünkü oturduğun yerden konuşmak çok kolay..
Hasan Akça

mchtkrty yazdı:Bence herkes kendi ahireti peşine düşsün kimsenin ahireti için karar verme
senin kitaplarında kötülüklerden sakındırmak diye bir bölüm yokmu

Nereden tanıyorsun Özgündüzü.. Ne yaptın imam Alinin mazlumluğunu, haklılığını ortaya çıkarmak içinde şimdi böyle konuşuyosun bende bunu anlamıyorum.

biz burda benim yaptıklarımı değil liderinizin yaptıklarını tartışıyorduk okuduklarım duyumlarım ve savunanların durumu lideriniz hakkında bilgi veriyor

Düşmana yekvücut görünmek zorundasın. cem evini ibadethane olmadığını bağırırsan hiç bişey anlatamazsın.

hani cemevi ibadethane değil diey savunuyordun fikrin oydu bu fikir doğruysa eğer böyleyse fikrini söylemekten neden utanacaksın kaçınacaksın gerekirse bağıracaksın gerekirse malını canını ortaya koyacaksın bazen anlatmak için değil hakkı aşikar kılmak için bağırırsın biraz kerbelayı oku

En büyük vakıf cem vakfı değil mi onun kafa yapısı değişirse çok şey değişmeyecek mi nereden biliyorsun konuşmadığını onlarla...

konuştuysa buyur nerede ne dedi yaz bizde takip ediyoruz nabza göre şerbet vermekten öte gidemedi henüz mesele büyüklükmü sayımı yani
izzettinin cahillikten dolayımı öyle davrandığını zannediyorsunuz o halde çokta safsınız bize laf yetiştireceğinize önce düşmanınızı tanıyın

Siyaseti de bilmek zorundasın onu da yapmak zorundasın..

Benim dediklerimi sen bana senin dediklerini benim sana demem gerek farkındaysan bu durumdayız..

Ama kardeş bir şeyleri toptan değiştirmek için bazen vebali alacaksın. En azından ilerisi için biraz vebal..

Bence de kapatalım konuyu çünkü oturduğun yerden konuşmak çok kolay..
bu batıl siyasettir
o cümle kafirlere söyleniyordu demekki izzettin efendi için herkesi karşınıza alabilecek kadar işi karartınız
vebal aldığınızı söylüyorduk kabul ettiğine göre mesele yok vebalin altından kalkmak çok zordur bilesin
kapatalım ama bilki oturduğumuz yerden olsa yazıyoruz çiziyoruz karşı çıkıyoruz hakkı söylüyoruz birde ayağa kalktığımızı düşün
mchtkrty

Bide ayağa kalktığımızda...?

Çok garip seni kim bu kadar doldurmuş anlamıyorum..

Vebal almaya almaya düzeltemedik ya düzeltemediklerimizin vebali?

Senin bu anlayışından nefret etmediler mi yıllardır.. örneği de vereyim mi çogu insan demedi mi o muaviye namaz kılıyorsa ben kılmam diye.. İşte sen bunu yaparsan gene aynı olacaklar senin vebalin daha büyük olacak farkında değilsin..

Sen ayağa kalksan da bir şey olmaz boşver otur oturduğun yerde...
Hasan Akça

mchtkrty yazdı:Bide ayağa kalktığımızda...?

Çok garip seni kim bu kadar doldurmuş anlamıyorum..

Vebal almaya almaya düzeltemedik ya düzeltemediklerimizin vebali?

Senin bu anlayışından nefret etmediler mi yıllardır.. örneği de vereyim mi çogu insan demedi mi o muaviye namaz kılıyorsa ben kılmam diye.. İşte sen bunu yaparsan gene aynı olacaklar senin vebalin daha büyük olacak farkında değilsin..

Sen ayağa kalksan da bir şey olmaz boşver otur oturduğun yerde...
Biz aleviler birgün ayağa kalktığımızda
Hz.Alinin tüm doğruları aşikar olacak
hak aşikar olacak
batıl mahküm olacak
ve inş İmamı Zaman"ın zuhuruda yakın olacak
böyle duaya amin denir
otur oturduğun yerde denmez
mchtkrty

İmamın zuhuru için dua etmiyorum gibi aks ettirme lütfen

Sadece tehtidkar lafın için otur oturduğun yerde dedim böyle bişey demeyecek kapasite de olmadığımı sen zekanla zaten anlamışsındır. Bu bir kinaye değil, bence gerçekten zeki adamsın..

Benim istediğim şey senin istediğin şeyin aynısı hatta ta kendisi, ama sadece yöntemler açısından tartıştık.

İmam Alinin doğruları aşikar olsun yeter ki benim başım bir tek doğrusuna feda olsun bunu istememek gibi bir durum mu olabilir..

İnşallah ayağa kalkın ve imamın öğretilerini doğrularını herkese gösterelim...

Bunu sen yap bende senin yanında ufacık bi rol alayım bi parça katkım olsun bu bana yeter, şuan yapmak istediğim zaten o.

Daha fazla kırmayalım birbirimizi
Doğrularımız aynı.
Allah bizi bir kılsın...
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

tuhaf Alfabeli arkadas

Sahsen Sizin gibilerin yaklasimlarini hic samimi karsilamiyorum,bu konuda herkes zaten görüsünü ortaya koydu. Güclü ve Popüler kimse onun arkasindan gitme siyasetinizden ne zaman vazgececeksiniz ? yanlis bir siyasetin izinden giden birileri Alevileri yönlendirmeye haklari yoktur !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Güncel” sayfasına dön