Özgündüz bunuda yapti !

Gündemdeki haber ve konular...
ali muhsin

Re: Özgündüz bunuda yapti !

Mesaj gönderen ali muhsin »

Öncelikle bu konuyu simdilik kapatalim dedim ama maalesef yine yazma zorunlulugu hissetim ...Hocam herkes sevdikleri ile hasr olacaktir derler..O sahsi sevenlerde onunla hasrolurlar demektir,gerek kevser grubunun ve gerekse Zeynebiye grubunun burda nasil calistiklarini ve hangi ideolojinin esiri olduklarini cok cok iyi bilirim,Burdaki diger grublarin nasil calistiklarinida cok iyi bilirim ! Tecrübelerime dayanarak birilerine bazi yakistirmalar yapiyorsam veya bazi Elestirleri söz konusu ediyorsam burda Bir bildigim vardir demektir ! Sizin Cirkin dediginiz sözümüm arkasinda duruyorum ! ve bununda nedenleri mutlaka ve mutlaka vardir !!! Özgündüz Size göre tabiki "Alim" veya "önder,saygin" biri olabilir onu sevme zorunluluguda yoktur ! Ama gel görelimki kendisini "Lider" olarak tanitan kisi yanlis bir siyasetin veya siyasetcilerin izinden giderek adeta "Caferilik"adina Muaviye acilimcilari ile birlikte isbirligi yapiyor ! bunu gerek haberlerde ve gerekse TV ekranlarinda acikca görebiliyoruz ! Adam resmen Izzettin dogan gibilerinin sözlerini onayliyor ! bu ne demektir bilirmisiniz ? Bu ÖZ Alevilere karsi Savas ilani demektir bence !!! kendi Cemaatlerinden bazilari onu elestirsede, Adam bildigini okuyup, Bazilarini hice sayarak ezip geciyor ! bu durumda Elestirme hakkini bizden kim alabilir ? Allah askina bir " Alim " olarak Yapmis oldugu yanlislari ve hatalari Elestirenler Fitne Tohumlari veya Tefrik Tohumlarimi ekiyor ? Dokunulmazligimi var ? Veya "Adam nede olsa Alimdir herseyine Eyvallah deriz " denilmesimi gerekir ? izzetin Doganin söylediklerinin arkasinda olan ve altina imzasini atan biri benim nazarimda nasil bir "Lider " veya Saygin bir Alim olabilir,ki ? Hadi diyelim Bizlerden olan bir "Alim" aynisini yapsaydi emin olunki ayni sözleri onada sarf ederdim veya ederdik ! veya diyelim bir Alim olsaydim ve o hatayi ben yapmis olsaydim sahsima yapilan tüm elestirileri ciddiye alir adim atmadan evel iki defa düsünürdüm ve ayni hatalari yapmamaya calisirdim ! Tabiki o sahsin o derdi yok !!!! Bu dava oyuncak degildir kim olursa olsun bu davada Muaviye acilmcilari ile isbirligi yapanlar Elestirilebilinir ! Özgündüz Bazilarina göre "Saygin bir Alim " oldugu gibi onuda adeta kutsayanlarda var ! bazi Haber sitelerinde Elestirilerimizi dile getirdigimizde adeta yerden yere vuruluyoruz ..yani Adam ne yaparsa yapsin mübahtir Elestirilemez ,toz kondurulamaz ! Elestirenler ise Fitne Tohumlari ekmistir vs bende bunu yanlis görüyor ,bu davada Hata üstüne hata yapanin Elestirilemesini savunuyorum !

Hakaret meselesine gelince ..Özgündüz " Saygi deger Alim " izzettin Doganin sözlerinin altina altina imzasini atiyor, Doganin söylediklerini onaylayip Alevilikle Bektasiligi bir tutuyor. iste buda Bize göre en büyük hakarettir bence !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Biz 12 imamcıyız caferiyiz vede aleviyiz
anadoluda yüzlerce yıllık deneyimlerimiz var
vede kimseye alim! diye gözü kapalı itaat etmeyiz ucunda ne olursa olsun
üzerimize fitnelerle fesatlarla gelenlerle
bizimle savaşanlara karşı kendimizi savunuruz
bunun her iki dünyadada bedelini ödemeye hazırız
karşımızdakide buna hazırsa mesele yok

kendini kaybeden yabancılaşan halkını fesada sürükleyen her kim olursa olsun ister alim ister padişah ister aydın ne olursa olsun dışlanmayı hak etmiştir
artık konuyu dışlayalım derim
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

alone_man yazdı:Biz 12 imamcıyız caferiyiz vede aleviyiz
anadoluda yüzlerce yıllık deneyimlerimiz var
vede kimseye alim! diye gözü kapalı itaat etmeyiz ucunda ne olursa olsun
üzerimize fitnelerle fesatlarla gelenlerle
bizimle savaşanlara karşı kendimizi savunuruz

bunun her iki dünyadada bedelini ödemeye hazırız
karşımızdakide buna hazırsa mesele yok

kendini kaybeden yabancılaşan halkını fesada sürükleyen her kim olursa olsun ister alim ister padişah ister aydın ne olursa olsun dışlanmayı hak etmiştir
artık konuyu dışlayalım derim
Bu sözlerinizden sizde bir kuyruk acısı olduğunu seziyorum...
Haddini ve seviyesini bilene Allah rahmet etsin, çok yazık, yerinden kalkan laf atıyor.
Bugün benim alimime saldıran yarın da senin alimine saldıracaktır bunda bir şüpheniz olmasın.
Alimlere fütursuzca saldırmak, onlara saygısızlık yapmak, onları devre dışı bırakmak, onları harcamak bu kadar basit, Allah basiret versin. Hz. Yusuf'u da eleştirseniz diyorum, o da kafir olan bir hükümette görev almıştır. Ali b. Yaktinleri de eleştirin, zira o da zalim sultanların devletinde çalışıyormuş, Şeyh Tusileri, Allame Meclisleri de eleştirseniz , çünkü onlar da zamanın padişah ve sultanlarıyla diyalog kurmuşlar...
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Eleştirilme sebebi diyalog mu? Yoksa yöntem mi?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

MÜCAHİD yazdı: Bu sözlerinizden sizde bir kuyruk acısı olduğunu seziyorum...

hayır böyle bir acımız yok aslında özgündüz diye bir derdimizde yoktu taki alevilik konusuna karışıp acaip işler çevirene dek

Haddini ve seviyesini bilene Allah rahmet etsin,

haddini ve çapını bilmeyenlere hatırlatmakta görevimizdir olaya bu gözle bakmayı deneyin

Alimlere fütursuzca saldırmak, onlara saygısızlık yapmak, onları devre dışı bırakmak, onları harcamak bu kadar basit,

yapılan iş sizce basitmi? alevilerin geleceğini tehlikleye atmak batıl güçlerin toplum projelerine destek olmak basit işlermi?
Alevi halkını devletleştirmek isteytenlere yardımcı olan ddestek veren herkesi teşhir etmek görevdir
İlmiye mekteplerinde bunu öğrenmedinizmi?

Allah basiret versin. Hz. Yusuf'u da eleştirseniz diyorum, o da kafir olan bir hükümette görev almıştır.

Biz Hz.Yusufun ve diğer peygamberlerin vahiyle iş yaptığını sanıyorduk! özgündüzdemi Yusuf gibi yapıyor?

Ali b. Yaktinleri de eleştirin, zira o da zalim sultanların devletinde çalışıyormuş, Şeyh Tusileri, Allame Meclisleri de eleştirseniz , çünkü onlar da zamanın padişah ve sultanlarıyla diyalog kurmuşlar..

Hocam ya senin gözünde Özgündüzün basiret feraset siyaseti bu saydıklarınla eşitse birse bizimle niye tartışıp duruyorsunki?
Hakketten böyleyse onlara eşitse dediğin gibiyle Özgündüz Türkiye caferileri lideri olmalıdır
dediğin gibi olduğuna gerçekten inanıyormusun?

.
mumtehine

Mesaj gönderen mumtehine »

s.a hz ali buyuruyorki hakkı tanıyınki haklıyıda tanırsınız bu hadisi olçü alırsak özgündüzünde hangi siyaseti takip ettiğini anlarız Allah kimseyi nefsiyle basbasa koymasın makam ve söhret hırsından korusun
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

MÜCAHİD yazdı: Bu sözlerinizden sizde bir kuyruk acısı olduğunu seziyorum......

Mücahid hocam
bu sınav senin sınavın değil
bu sınav sorularınıda senin cevaplaman gerekmiyor
lütfen bu sınava girme
alevisesi
İletişim:

Mesaj gönderen alevisesi »

Konu istekler üzerine kilitlenmiştir.
Kilitli

“Güncel” sayfasına dön