Kolonya

Muhammed

Re: Kolonya

Mesaj gönderen Muhammed »

ALIBABA yazdı:
Efendim birakin Allah askina ? Hirkizlikla , alkolik arasinda daglar kadar fark var nereden bu iki benzetme benzesin ?

Alkolik adam alkolden ayrilamaz , kisinin elinde olan birsey degildir , Hirsizi boyle bir bagimliligi yoktur istese birakir . Biraz anlayisli olun bir alkolik size gore hemen Allah yoluna teslim olup hemen isi bitirip birakmali diyorsunuz ? Ya sizin dunyadan haberiniz yok yada alkolikler hakkinda bir bildiginiz yok !
Sürekli heybeden atıyorsun ama tutmuyor. Alkolik neden bırakamazmış? İstedikten sonra bal gibi bırakır... Boş yere savunuyorsun bunları... Tabi sen öyle biliyorsunki alkolikleri, o kadar haşır neşir olmuşsunki... Anlıyorsun onların halini. Aslında şunuda iyi biliyorsunki alkoliklik ne derece olursa olsun tıbbi yardımla birlikte bırakılabilir.
ALIBABA yazdı: Ha simdi icki icen bir alkolik namaz kilarsa kabulmudur simdi cevap verin namazi niyazi kabul olurmu sizce makbulmudur .
Alkolik insan eğer tövbe ederde namaz kılarsa Allahın izniyle inşallah kabul olur. Ha eğerki içki içiyor, sonra namaz kılıyor, sonra gidip tekrar alkol alıyorsa Allahın gazabı büyük olur. Çünkü namaz kılan insan kendini günahlardan (hele ki böyle büyük günahlardan) alıkoyamıyorsa o namaz kişi için spordan ibaret olur. Namazla ilgili detaylı başlıklar var, ayet ve hadisler ışığında. Umudum yok ama bence bi oku onları...
Resim
Resim
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Muhammed yazdı:
ALIBABA yazdı:
Alkolik insan eğer tövbe ederde namaz kılarsa Allahın izniyle inşallah kabul olur. Ha eğerki içki içiyor, sonra namaz kılıyor, sonra gidip tekrar alkol alıyorsa Allahın gazabı büyük olur. Çünkü namaz kılan insan kendini günahlardan (hele ki böyle büyük günahlardan) alıkoyamıyorsa o namaz kişi için spordan ibaret olur. Namazla ilgili detaylı başlıklar var, ayet ve hadisler ışığında. Umudum yok ama bence bi oku onları...
Tamam neyse kolanya bolumunu zehirlemeyelim . namazda devam ederiz artik ama

su sozuruda yeridir .

Diyelimki adam alkolu birakmak istiyor ama bu belkim 6 ay veya 1 sene surecek diyelim bu adam mecburen aksamlari gunduzleri icki ictikten sonra namaza geliyor diyelim veya namaza 2 saat kala oncede geliyor diyelm bu adamin durumu dininizde nedir ogrenmek istiyorum sizce bir mahsuru varmidir boyle bir durumdaki adamin camiye gelmesi ?

Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
Muhammed yazdı:
ALIBABA yazdı:
Tamam neyse kolanya bolumunu zehirlemeyelim . namazda devam ederiz artik ama

su sozuruda yeridir .

Diyelimki adam alkolu birakmak istiyor ama bu belkim 6 ay veya 1 sene surecek diyelim bu adam mecburen aksamlari gunduzleri icki ictikten sonra namaza geliyor diyelim veya namaza 2 saat kala oncede geliyor diyelm bu adamin durumu dininizde nedir ogrenmek istiyorum sizce bir mahsuru varmidir boyle bir durumdaki adamin camiye gelmesi ?

Allah eyvallah
sarhoş adamın camiye gelmeside namazıda batıldır bir işine yaramaz ibadet olmaz
ama cemevine gidebilir bir kahsuru yoktur
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Yahu ALIBABA, alkolik adamın ne işi olur camiyle namazla? Kalmışki sen alkollüyken namazdan bahsediyorsun. Öyle bir ibadetten bahsedemeyiz...
Resim
Resim
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ya bu Bektasiler Kolonyayi bile Cemevlerinde Dem niyetine bile icerler ,Raki yoksa mutlaka bir kösede icilecek Kolonyalari vardir elbet :D
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Alkolun zararları:
http://www.alkolunzararlari.com/

Dini açıdan alkol ve içki: İslam'ın alkollü içkilere bakışı:

http://www.alkolunzararlari.com/dini-ac ... -icki.html

Elkolün azı yararlı mı:

http://www.alkolunzararlari.com/alkolun ... li-mi.html

Alkolle ilgili atasözü ve deyimler:

http://www.alkolunzararlari.com/alkolle ... imler.html
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Muhammed yazdı:Yahu ALIBABA, alkolik adamın ne işi olur camiyle namazla? Kalmışki sen alkollüyken namazdan bahsediyorsun. Öyle bir ibadetten bahsedemeyiz...

Ben adam sarhosken demedim dikkali okuyun iki saat ayila suresi var arada yani icki ictikten 2 saat sonra yani ayildiktan sonra geliyor insallah ,

Veya sorhoskende demeyelim iki kadeh icip diyelim , yani sirf alkolik titresimini durdurmak icin az birsey icip camiye geldi diyelim sarhos olmadan bunun hkmu nedir ? Camide yeri varmidir ?

Durun bakalim Allah burda hakikatleri aramizda yayacak insallah aramizda hukum verecek insallah .

Allah eyvallah
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

[quote="MÜCAHİD"]Alkolun zararları:
Alkolle ilgili atasözü ve deyimler:[/color]

Yani mucahid ne adamsin valla ?

Ben Insanlar icin kurtulus yolunu ogretmek istiyorum sizde , zalim kalpleri yumusatmak istiyorum sizde alkoli icmeyi yaydigimi saniyorsunuzda boyle resimlerle sanima toz konduruyorsunuz olacak ismi ???

Sizin benim ne anlatmak istedigimi anladinizmi ?

Yahu bir adam guzelligi gormeden onun hayalini gorebilirmi ? Bir adam gormedigi bir kisiyi hayal edebilirmi ?

Size gore bir icki icen adam camiye gitmeden , muhammedin sozlerini isitmeden , caminizde bir vaaz dinlemeden bu adami camiye almazsaniz bu adam bu guzellikleri nereden gorecekte yola gelecek ?

Kimbilir Ali muhsin kardesimiz ickileri eskiden kadeh kadeh iciyorduda , sonra girdigi ibadet haneleri gordude yola geldi kim bilir ?

Kendine kurtulus yolunu osekil bulduda simdide baskalarini engeller hayira angeller oldu !!!!!

Allah evylallah ben bir garibem gercekleri kendimde biriktirirem , Varsin calsin cirpsin alem , biz gosteririz yedi cumleten !
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:, biz gosteririz yedi cumleten !
hayırdır 7 sayuısına takmışsın yoksam ismaili sapıklardanmısın?
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
ALIBABA yazdı:, biz gosteririz yedi cumleten !
hayırdır 7 sayuısına takmışsın yoksam ismaili sapıklardanmısın?
Hasa de !

MÜMİNUN SURESİ : 17 Yemin olsun, biz sizin üstünüzde yedi yol yarattık! Ve biz yaratılıştan/yaratılmışlardan gafil de değiliz.

Allahim 7 cennet ehline 7 yoluna selamlar olsun .

7 cehennem ehlinede yaziklari olsun !

Allah eyvallah bizi 7 cennetine nasip eyle 7 gokte ile saglamlastir ! amin

“Araştırma ve Makaleler” sayfasına dön