Humeyni hakkında

Kullanıcı avatarı
f_altan

Re: Humeyni hakkında

Mesaj gönderen f_altan »

İslam mezhepleri böyle araştırılmaz. İstrediğiniz konu hakkında bir kitap alır okursunuz, aklınıza takılan bir mesele olursa onu da böyle sitelere yazmakla değil, o mektebin alimlerine sorar cevabını öğrenirsiniz. Sitelerden aldığınız her cevap doğru veya yeterli olmayabilir.
Samimi olduğunuza inanmamamın sebebi; saygısız bir şekilde "Humeyni hakkında" diye bir başlık açmanız ve ondan daha saygısız olan da Vahhabi sitelerindeki yazıları alıp bu siteye asmanızdır. Eşine dübürden yaklaşan halifeniz Ömer'dir, zahmet olmazsa, "kadınlar sizin tarlalarınızdır" ayetinin nüzul sebebine git bir bak istersen.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Baslangicta by yilmaz nikli kisinin düzgün sorulari vardi ..ama simdi soru diye igne deliginden bahaneler secip buraya aktarmasi Süpheldir .bence Her Sia hakkinnda heleki imam Humeyni hakkinda yazilan yazilarin dogru olup olmadigini önce incelesin ..her okuduguna inanip hemen hüküm vermemesi gerekir , acitgi baslikta düsünmeden acilmis bir basliktir ! Tuzaklara düsmemesini ve acitigi basliklari iyi düsünmesini tavsiye ediyorum .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ben sizin aksinize bu arkadaşın samimiyetle soru sorduğunu düşünüyorum. Aksi halde çoktan suyu çıkardı. Yani mektebi kötülemeye karalamaya çalışırdı oysa bu arkadaş gerçekten de kafasına takılan meseleler de bize fikir danışıyor. Sorduğu sorguladığı için onu tebrik etmemiz lazım.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

MÜCAHİD yazdı: Samimi olduğunuza inanmamamın sebebi; saygısız bir şekilde "Humeyni hakkında" diye bir başlık açmanız .
Hocam aynı fikirde değilim
İmam Humeyni bizim için önemlidir değerlidir Hz.diyebiliriz İmam diyebiliriz ama arkadaş sünni bir müslüman bu nedenle aynı hassasiyeti göstermesini isteyemeyiz
mesela bazen Halife Ömer diye yazıyorum yada Ömer efendiniz diyorum sünni arkadaşlar kızıyor oysa bu benim bakışımı yansıtıyor o Hz.Ömer diyebilir çünkü bakışına göre çok değerli bir sahabi ama bana görede eleştirililecek çok yönü olan bir kimlik
yani bu manada Humeyni hakkında başlığı saygısızlık ifadesi değil gibi düşüncem tabi ama tabi siz İmamı çok sevdiğiniz için bu tepkiyi verebilirsiniz yani sizde haklısınız
NAsreddin hocanınki gibi oldu ama idare edin ))))
byilmaz34

Mesaj gönderen byilmaz34 »

3nokta ve alone_man arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şimdi ben burada İmam Humeyni hakkında övgüler dizsem ama içimden ona hakaretler etsem bir tek Allahın haberi olur bundan. Ama ben bunu yapmıyorum. Samimiyetle Şia Mektebini tanımaya çalışıyorum.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

byilmaz34 yazdı:3nokta ve alone_man arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şimdi ben burada İmam Humeyni hakkında övgüler dizsem ama içimden ona hakaretler etsem bir tek Allahın haberi olur bundan. Ama ben bunu yapmıyorum. Samimiyetle Şia Mektebini tanımaya çalışıyorum.
etrafımızı o kadar çok hain münafık cahil inkarcı vs sarmışki artık gelen insana olumlu yaklaşmak gerekirken ister istemez olumsuz yaklaşıyoruz
sanki herkes düşman kötüniyetli gibi buna birde sanal ortamın getirdiği belirsizliği ekleyin durum hoşgörülebilir
İmam Humeyni ülkemizde ne yazıkki yeterince tanınmadı hatta onu yanlış tanıtmak için her türlü düzeni yaptılar cımbızla seçtikleri çarpıttıkları cümleleri gerçek anlamını saklayarak sundular
öyle bir durum oluştuki birtek kitabını okumayan insanlar bile ona negatif baktı
oysa onun tekl istediği mazlumları izzetli bir yere taşımak kerbela davasını değerini tanıtmaktı
Onun Ehli beyt dostu olduğunu hatta seyyit olduğunu bile gizlediler sünnilere başka zehir alevilere başka zehir verdiler ve onu tanımalarını önlediler
düşünün kıytırık bir holyvod yıldızı yada soytarı bir futbolcu hakkında daha çok bilgileri var ama İmamı tanımıyorlar
çarpık bir dünya anlayışı oluştu değerliler önemsizleştirilmek isteniyor önemsizler yüceltiliyor
kapitalizmde ateizmde buna yardımcı oluyor
ama güçleri yetmeyecek o başka
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

kötü bir ortamada kötü bir zamanda yasiyoruz,Hasan abinin dedigi gibi, etrafimizi oktapos gibi munafiklar,Hainler, tefrikciler sarmis ,öyleki onlarin etkisinden olacak, Samimi olan kisilere bile ister istemez yanlisliklada olsa tepki gösterebiliyoruz ama unutmayalimki Sanal alemdeyiz ..Söyle bir düsünürsek ,Samimi olarak ,Soru soran bir kisinin sorusu ayip birsey degildir..bu bazen bize agir dahi gelirse ..ama Bazilari ( By Yilmaz arkadas , bazilari deyince seni kast etmiyorum ) Soru diye Provokatif sorulari secip sorunca bizde gereken cevabi vermek zorunda kaliyoruz yani arada bazen böyle seylerde oluyor ..ama yinede samimi olan ve soru soran biri hemen soruyla birlikte tepki göstermemesi gerekir zira tepkisini göstermeden evel konuyu bilen bir kisiden daha evel bilgisini almasi gerekir diye düsünüyorum.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
byilmaz34

Mesaj gönderen byilmaz34 »

ali muhsin arkadaşım haklısın sanal alemde her türlü insan giriyor ama benim amacım bu mezhebi iyi tanımak. Açıkçası Sünnilikle Şia ortası bir yerdeyim şu anda ve iki tarafıda iyi araştırmaya çalışıyorum. Hatta bir Sünni sitesinde bazı sahabileri eleştirdim diye üyeliğimi sildiler.

“Araştırma ve Makaleler” sayfasına dön