Zincirlerle vurmak

3nokta

Re: Zincirlerle vurmak

Mesaj gönderen 3nokta »

Birader sana daha önce de söyledim. Bunların Mektebimizin vacipleri olmadığını, kültürel unsurlar olduğunu. Kökenlerinin ne olduğunu hep anlattım. Uzatmanın anlamı yok. Bunu temcitpilavı gibiısıtıp ısıtp gündeme taşımak İmam Hüseyin as'inkıyamının mahiyetine gölge düşürmekten başka birişe yaramaz. Yani kıyamın mesajını engellemiş olursunuz. O halde bu kültürel unsurlara takılmayın. Eğer bizbu ritüelleri dinin aslından saysaydık o zaman eleştirilerinde haklı olabilirdin. Ancak öyle değil. Sen istemezsen zincir vurmazsın baş vurmazsın. Ama yapana da niye yaptın demeye hakkın yok. Çünkü onların kökeni belli, ne amaçla yapıldığı belli. Amel-niyet münasebeti yani
Şu konuyu daha fazla uzatmayınız lütfen. Rica ediyorum arkadaşlar.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:Birader sana daha önce de söyledim. Bunların Mektebimizin vacipleri olmadığını, kültürel unsurlar olduğunu. Kökenlerinin ne olduğunu hep anlattım. Uzatmanın anlamı yok. Bunu temcitpilavı gibiısıtıp ısıtp gündeme taşımak İmam Hüseyin as'inkıyamının mahiyetine gölge düşürmekten başka birişe yaramaz. Yani kıyamın mesajını engellemiş olursunuz. O halde bu kültürel unsurlara takılmayın. Eğer bizbu ritüelleri dinin aslından saysaydık o zaman eleştirilerinde haklı olabilirdin. Ancak öyle değil. Sen istemezsen zincir vurmazsın baş vurmazsın. Ama yapana da niye yaptın demeye hakkın yok. Çünkü onların kökeni belli, ne amaçla yapıldığı belli. Amel-niyet münasebeti yani

Peki ! Bildiginiz gibi kalsin hersey !

Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:Birader sana daha önce de söyledim. Bunların Mektebimizin vacipleri olmadığını, kültürel unsurlar olduğunu. Kökenlerinin ne olduğunu hep anlattım. Uzatmanın anlamı yok. Bunu temcitpilavı gibiısıtıp ısıtp gündeme taşımak İmam Hüseyin as'inkıyamının mahiyetine gölge düşürmekten başka birişe yaramaz. Yani kıyamın mesajını engellemiş olursunuz. O halde bu kültürel unsurlara takılmayın. Eğer bizbu ritüelleri dinin aslından saysaydık o zaman eleştirilerinde haklı olabilirdin. Ancak öyle değil. Sen istemezsen zincir vurmazsın baş vurmazsın. Ama yapana da niye yaptın demeye hakkın yok. Çünkü onların kökeni belli, ne amaçla yapıldığı belli. Amel-niyet münasebeti yani

Peki ! Bildiginiz gibi kalsin hersey !

Allah eyvallah
olmaz bu faslı böyle kapatamazsın bu arsızlık ilkesine aykırıdır
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
olmaz bu faslı böyle kapatamazsın bu arsızlık ilkesine aykırıdır
Dostum birazdaha namaz kil ! Dilin temizlensin ? Allah eyvallah de kalbin temizlensin cunku dilinden cikan kirlenmis kalbinden gelir .

Ben kimseyi zorlamiyorum konusmak istenmiyorsa evel Allah kendiniz bilirsiniz .

Gonluyle kavrayan gelen nede uslu akilli bir yaratiktir .

Allah eyvallah
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Sizde agzinizi calkalayinki Sarhos agzinizla Allah kelamini, Ehli Beyt isimlerini agziniza almayin ! Ameliniz kirli oldugu gibi kalbinizin temizligindende bahsedemesiniz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
Sizde agzinizi calkalayinki Sarhos agzinizla Allah kelamini, Ehli Beyt isimlerini agziniza almayin ! Ameliniz kirli oldugu gibi kalbinizin temizligindende bahsedemesiniz !
Sozune guldum !! Bir bas salladim . Allahi birkez andim . Birkez duruldum . Olgunluga birden eristim . Eyvallah dedim .

Pistik Allahim-dur-ilah

Eyvallah
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Konu üzerine söylenilenler ortaya dökülmüştür. Ve konu dışına çıkmaların önüne geçilmesi için konu tarafımdan kilitlenmiştir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kilitli

“Araştırma ve Makaleler” sayfasına dön