Zincirlerle vurmak

ALIBABA

Re: Zincirlerle vurmak

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:bu açtığın konunun ve yazdıklarının zincirlerle vurmak konusuyla ilgisi ne başka başlık açsana
tamam adamlığın yok ama
bari adam gibi davranmaya çalış bari sitenin işleyiş düzenini bozma
cami duvarına işeme
konu konuyu aciyor . Benim sadece acizane curuk canimi niye sucluyorsun sadece ?

Allah Allah eyvallah
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:nahl 48 deki dönmek semah dönemk gibi değil. gerisin geri dönmektir. Gölgelerin yön değiştirmesinden bahsediyor.
48- Allah'ın yarattığı herhangi bir şe­ye bakmıyorlar mı (ki nasıl da) sağdan ve soldan gölgeleri kısalarak ve Allah'a secde eder vaziyette (gerisin geri) dönmektedir?
yani siz kendinize göre anlamı çektiniz. Zira fiilin arapçası hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum.

Rad süresiin mealinde ise aktardığınız gibi bir anlam yok buyrun:
Rad süresi ilk on ayet
1- Rahman (olan Allah).

2- Kur'an'ı öğretti.

3- İnsanı yarattı.

4- Ona beyanı öğretti.

5- Güneş ve ay (belli) bir hesap iledir.

6- Bitki ve ağaç (O'na) secde etmekte­dirler.

7- Göğü yükseltti ve mizanı (ölçüyü) koydu.

8- Sakın mizanda haksızlık ve taş­kınlık yapmayın.

9- Tartıyı adaletle tutup doğrultun ve tartıyı noksan tutmayın.

10- Allah, yeri canlılar için yaratmış­tır.

Rad 15 ise şöyle:
15- Hâlbuki göklerde ve yerde bulunanlar da onların gölgeleri de sabah akşam ister istemez sadece Allah'a secde ederler.
Demekki siz kafanıza göre çarpıtıyorsunuz. Kuranı türkçelerinden algılayarak yorum yapmaya ve batıllığınıza pay biçiyorsunuz. Bence ya bilene sorun ya da Arapça öğrenin.
Ayrıca kabenin etrafında yapılan ibadet tavaf etmektir. Sizin gibi saz eşliğinde kendi etrafımızda ve bş bir şeyin etrafında dönmüyoruz. İmam Ali as'ın doğumhanesinin etrafında kıblegahımızın etrafında ibadet yapıyoruz. Bu kutsal mekanı tavaf ediyoruz. ve aynı anda oraya kıblee doğru durup da namaz kılıyoruz. Ehl-i Beyt as'ın kıldığı namazı kılıyoruz.
Semah dediğiniz şey kültürel bir oyundan başka bir şey değil. Onun içine katılan bir iki kelam onu ibadet yapmaz. Bilakis namaz karşısına alternatif üretmeye çalıştığınız için küllen uzak durmak gerekir. Üstelik bunu 12 İmam as'aa etfettiğiniz için nasıl hesap vereceğinizi de kendiniz düşünün!
Allah gözünüzü açsın.

Bugune kadar kuranda ne doktuysem buraya hep orda sunu demek istiyor diyorsun surda bunu demek istiyor diyorsun .

O zaman kuranin anlami degistirildi diyorum yok diyorsun hic degisme yoktur diyorsun .

kendi kendini kandiriyorsun .

Simdi sen soyle bakim kabede tasin etrafinda donuyonuzmu donmuyonuzmu ?

O kadar dostum en sonunda kacacak yeriniz yok dondugunuz ortaya cikacak itiraf edeceksiniz evet donuyoruz diyeceksiniz o zaman anlayacaksinizki hep beraber cumle alem le yildizlarla ayalarla galaksizlerle Allah icin donuyoruz .

Kuranda dendigi gibi donus yanliz onadir .

Allah Allah eyvallah .
Sen ayetleri kafana göre yorumluyorsun. Oysa Ehl-i Beyt as'ın yanında ayetlerin anlamları açıktır. Zahiri de batını da bellidir. Kuran da birçok yerde namaz klın dediği halde bir tane bile ey müslümanlar semah dönün demiyor. Semahın bölümleri şöyledir böyledir demiyor. İçki için demiyor. Ya siz bunca çelişki içinde hala nasıl nefes alabiliyorsunuz.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:
Sen ayetleri kafana göre yorumluyorsun. Oysa Ehl-i Beyt as'ın yanında ayetlerin anlamları açıktır. Zahiri de batını da bellidir. Kuran da birçok yerde namaz klın dediği halde bir tane bile ey müslümanlar semah dönün demiyor. Semahın bölümleri şöyledir böyledir demiyor. İçki için demiyor. Ya siz bunca çelişki içinde hala nasıl nefes alabiliyorsunuz.
Sen anlamiyorsun her halde bizde icki icin diye birsey yok Ama aramizda icen vardir bu farkli birsey !

Sizden siayim veya ehlibeytim diyenlerden hic iski icmeyen yok oldugunu kanitla bakim ??????????????????????????????

iranda sia olupta icki icen yokmu ??
caferi olupta hic icki icen yokmu ??
Allahtan korkun dogru sozluler olun !!!!

Allah Allah eyvallah
Allah Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:
Sen anlamiyorsun her halde bizde icki icin diye birsey yok Ama aramizda icen vardir bu farkli birsey !

Sizden siayim veya ehlibeytim diyenlerden hic iski icmeyen yok oldugunu kanitla bakim ??????????????????????????????

Allah Allah eyvallah
Allah Allah eyvallah
içki içen şia tabiki vardır ama içki helal diye içmez haram olduğunu bilir söyler öyle sır edersen helal zır edersen haram kimseye zarar vermezsen helal gibi inkarcı yöntemlerede hiçbir şia başvurmaz
ama bir kişi aleviliğe gerçekten inanmış ve takvalıysa içki içilen yerde bile durmaz
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:

Allah Allah eyvallah
Allah Allah eyvallah
Konumuz içmek değil. İçkiyi dem diye helal bilmek. Hangi Şia-Ehl-i Beyt as kaynağı içkiye helal demiş? Git dedelerine sor yüzde kaçı içkiyi helal biliyor?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
içki içen şia tabiki vardır ama içki helal diye içmez haram olduğunu bilir söyler öyle sır edersen helal zır edersen haram kimseye zarar vermezsen helal gibi inkarcı yöntemlerede hiçbir şia başvurmaz
ama bir kişi aleviliğe gerçekten inanmış ve takvalıysa içki içilen yerde bile durmaz

3nokta sende bak dostum !

Efendim kimse ickiyi helal saymadi kuran ortadadir .

Icenide Allah affetmeye kadirdir hz muhammedin bircok ashabi icerdi sonradan affedildiler .

Bugun insanlar iciyor yarin oburgun bakmissin yola gelmisler 40 da 50 sinde sen bilmezsin Allah bilir insanlari icki iciyorlar diyede yargilamak kucumsemek aranizdan dislamakla siz imandan hem dusuyorsunuz hemde hata ediyorsunuz.

Kuranda bile icki icenlere ne kadar yumusak davraniyor kuran bile onlari dislamiyor ama size ne oluyor anlamiyorum ?????

NİSA SURESİ : 43 Ey iman edenler! Sarhoşken, ne söylediğinizi bilinceye kadar, namaza/duaya yaklaşmayın.

Allah Allah eyvallah gercegin demine cekirdegine eyvallah yaratan Bakla bakla yapip agzima koyuyorsun kelimeleri eyvallahhh eyvallahhhhhhhhhhhh
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ALIBABA yazdı: Kuranda bile icki icenlere ne kadar yumusak davraniyor kuran bile onlari dislamiyor ama size ne oluyor anlamiyorum ?????

NİSA SURESİ : 43 Ey iman edenler! Sarhoşken, ne söylediğinizi bilinceye kadar, namaza/duaya yaklaşmayın. [/color][/size]
Allahın ayetlerini keyfine göre çarpıtanlara lanet olsun
ilk gelen ayet hükmü değiştirildiği ve içki pislik kabul edildiği halde bunu bilmeyenleri kandırmak için çarpıtanlarada lanet olsun
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

alone_man yazdı:
ALIBABA yazdı: Kuranda bile icki icenlere ne kadar yumusak davraniyor kuran bile onlari dislamiyor ama size ne oluyor anlamiyorum ?????

NİSA SURESİ : 43 Ey iman edenler! Sarhoşken, ne söylediğinizi bilinceye kadar, namaza/duaya yaklaşmayın. [/color][/size]
ilk gelen ayet hükmü değiştirildiği ve içki pislik kabul edildiği halde bunu bilmeyenleri kandırmak için çarpıtanlarada lanet olsun

Sen ne diyorsun ya kim ayeti carpitmis ??????

Orda icki icerken namaza yaklasmayin varmi yokmu ?????

Demekki allahu tala icki icenlerede halen kapi aciyor kovmuyor ama siz o insanlari disliyorsunuz kovuyorsunuz , tam bir dusman kesiliyorsunuz .

Yaratanim eyvallah
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ALIBABA yazdı:
alone_man yazdı:

Sen ne diyorsun ya kim ayeti carpitmis ??????

Orda icki icerken namaza yaklasmayin varmi yokmu ?????

Demekki allahu tala icki icenlerede halen kapi aciyor kovmuyor ama siz o insanlari disliyorsunuz kovuyorsunuz , tam bir dusman kesiliyorsunuz .

Yaratanim eyvallah

bilerek çarpıtıyorsun çünkü sen iblisin uşağı olmuşsun yazdığın ayet ilk gelendi sonra neshedildi ve en son ayet geldi işte yazıyorum sen yine anlamazsın! ama en azından masum beyinlere pislik saçmamış olursun

MAİDE Suresi, 90. ve 91.Ayetler: “EY İMAN EDENLER İÇKİ... ŞEYTANIN İŞLERİNDEN OLAN PİSLİKLERDİR. ÖYLEYSE BUNLARDAN KAÇININ, UMULUR Kİ KURTULUŞA ERERSİNİZ. GERÇEKTEN ŞEYTANİÇKİ VE KUMARLAARANIZA DÜŞMANLIK VE KİN DÜŞÜRMEK, SİZİ Allah’I ANMAKTAN VE NAMAZDAN ALIKOYMAK İSTER. ARTIK VAZGEÇTİNİZ DEĞİL Mİ?”
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Sarhoslar zaten Ayyas olunca kafalarina göre birseyler zirvalarlar ,Aynen Bektasiler gibi !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kilitli

“Araştırma ve Makaleler” sayfasına dön