Zincirlerle vurmak

ALIBABA

Re: Zincirlerle vurmak

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
tabiki dönmüşlerdir ama kabenin etrafında tavaf dönmüşlerdir
Eyvallah can ! Bugunku muslumanlar taa uzaklardan kabeye ibadet etmek icin gitmiyorlar can oraya donmeye gidiyorlar bunu sende biliyorsun .

Allaha ibadette herseyin kendine gore bir donusu ibadet donusu vardir .

Mesela eger dunya ay kendi allaha secde ederse kendisi etrafinda eger diger topluluklarla yani diger gezegenlerle donmek isterse hepusu birlikte gunesin etrafinda doner .

Bu bir kabe misalidir .

yildizlar , gezegenler , uzay galaksiler bunlarin hepsi hem kendi etrafinda hemde etrafinda bulunan tek cisim etrafinda donerler bu allahin kurdugu mutlak secdedir .

Allah buyuruyor yildizlar , yerdekiler goktekiler golgeler donerek allahi secde ederler .

Benim kalbim mutmain oldu sizinde oldumu ???????

Allah Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
tabiki dönmüşlerdir ama kabenin etrafında tavaf dönmüşlerdir
Eyvallah can ! Bugunku muslumanlar taa uzaklardan kabeye ibadet etmek icin gitmiyorlar can oraya donmeye gidiyorlar bunu sende biliyorsun .

Allaha ibadette herseyin kendine gore bir donusu ibadet donusu vardir .

Mesela eger dunya ay kendi allaha secde ederse kendisi etrafinda eger diger topluluklarla yani diger gezegenlerle donmek isterse hepusu birlikte gunesin etrafinda doner .

Bu bir kabe misalidir .

yildizlar , gezegenler , uzay galaksiler bunlarin hepsi hem kendi etrafinda hemde etrafinda bulunan tek cisim etrafinda donerler bu allahin kurdugu mutlak secdedir .

Allah buyuruyor yildizlar , yerdekiler goktekiler golgeler donerek allahi secde ederler .

Benim kalbim mutmain oldu sizinde oldumu ???????

Allah Allah eyvallah
önce fıkıhta kıyas olmadığın öğren yıldızlardan güneşin dönmesinden sanane

sana kabenin etrafında tavaf etmen emrediliyorsa sen onu yapacaksın kendi kafana göre değil
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
önce fıkıhta kıyas olmadığın öğren yıldızlardan güneşin dönmesinden sanane
Allah diyor biz herseyin benzerini yarattik bakipta gormezlermi diyor .

Yildizlar doner bundan banene olurmu kuran acikliyor bu cok muhim bir olay . Dunya donuyor icindekilerde onda donuyor .
sana kabenin etrafında tavaf etmen emrediliyorsa sen onu yapacaksın kendi kafana göre değil.
Sen bir noktayi kacirdin can ! Allah adina yapilan hersey kabuldur .

Yoksa maykil jeksinda donuyordu Allah rahmet eglesin.
Allah adina yapilan her kurban ve adanan hersey kabuldur .

Allah Allah eyvallah .
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

ALIBABA yazdı: Sen bir noktayi kacirdin can ! Allah adina yapilan hersey kabuldur .

Yoksa maykil jeksinda donuyordu Allah rahmet eglesin.
Allah adina yapilan her kurban ve adanan hersey kabuldur .
Niceleri biliyoruzki içkisini içip, eline sazı alıp türküler çığıran kişilerde Allah Allah, Muhammed Ali diyor... Ona sorsan derki Allah adına dem çekiyorum. Bu işe ne diyeceksin?
Resim
Resim
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Muhammed yazdı:
Niceleri biliyoruzki içkisini içip, eline sazı alıp türküler çığıran kişilerde Allah Allah, Muhammed Ali diyor... Ona sorsan derki Allah adına dem çekiyorum. Bu işe ne diyeceksin?
Bizde icki ,kumar , ahlaksizlik , edepsizlik , saygisizlik yasaktir . Eline beline diline hakim olma vardir .

Hatasina varani Allah kabul eder . Nefisleri zulmetmemek yani asiriya kacmamak sartiyla Allah domuzda yiyebilirsiniz demistir.

Allah katinda bunlardan uzak duran kisi elbette daha ustundur ve kendini kontrol altina alan insandir .

Allah Allah eyvallah Cayin demine eyvallah .
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

ALIBABA yazdı:Bizde icki ,kumar , ahlaksizlik , edepsizlik , saygisizlik yasaktir . Eline beline diline hakim olma vardir .
Siz kimsiniz?
ALIBABA yazdı:
Muhammed yazdı:
Hatasina varani Allah kabul eder . Nefisleri zulmetmemek yani asiriya kacmamak sartiyla Allah domuzda yiyebilirsiniz demistir.
Bunu nereden uydurdun?
Resim
Resim
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Muhammed yazdı:
ALIBABA yazdı:Bizde icki ,kumar , ahlaksizlik , edepsizlik , saygisizlik yasaktir . Eline beline diline hakim olma vardir .
Siz kimsiniz?
Namaz kilmayan camiye , cem evine gitmeyen kiliseye gitmeyen bir alevi sadece allahi zikreden , tembelmi tembel birisi .
ALIBABA yazdı:
Muhammed yazdı:
Bunu nereden uydurdun?
Kurandan uydurdum !

145 - De ki: "Bana vahyolunanda, (bu haram dediklerinizi) yiyen kimse için haram edilmiş bir şey bulamıyorum. Ancak leş, veya akıtılmış kan, yahut domuz eti - ki bu gerçekten pistir yahut Allah'tan başkası adına kesilmiş bir hayvan olursa, bunlar haramdır. iztirar haline dusen, (başkasının hakkına) saldirmamak ve zaruret sınırını aşmamak üzere (bunlardan yiyebilir)" Çünkü Rabbin çok bağışlayandır, merhamet edendir.

Allah Allah eyvallah herseyin demine eyvallah
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

145- De ki: Bana vahyedilenler arasında ölmüş hayvan etinden, dökülmüş kandan, yahut da domuz etinden başka, yiyene harâm edilen bir şey bulamıyorum ben. Şüphe yok ki domuz, pistir ve bir de Allah'tan başkası için kesilen hayvan haramdır ki bu da pek kötü bir şeydir. Ancak zorada kalana, isyan etmeyi kurmamak ve ihtiyaçtan fazla da yememek şartıyla helâldir bunlar ve hiç şüphe yoktur ki Rabbin, suçları örter, rahîmdir.
Zorda kalana diyor. Normal sartlar altinda degil.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

AleviCaferi yazdı:
145- De ki: Bana vahyedilenler arasında ölmüş hayvan etinden, dökülmüş kandan, yahut da domuz etinden başka, yiyene harâm edilen bir şey bulamıyorum ben. Şüphe yok ki domuz, pistir ve bir de Allah'tan başkası için kesilen hayvan haramdır ki bu da pek kötü bir şeydir. Ancak zorada kalana, isyan etmeyi kurmamak ve ihtiyaçtan fazla da yememek şartıyla helâldir bunlar ve hiç şüphe yoktur ki Rabbin, suçları örter, rahîmdir.
Zorda kalana diyor. Normal sartlar altinda degil.
zorda kalmayi siz nasil anliyorsunuz ? Aslinda benim anlatmak istedigimi anlamiyorsunuz ? kuranin uzerinde biraz durmak lazim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nefsin caninda cekmesi bir zor durumdur .
5/5- Bugün size temiz olan şeyler helal kılındı.(Kendilerine) Kitap verilenlerin yemeği size helal, sizin de yemeğiniz onlara helaldir.
O zaman ordaki tercume soyledir :Bunlardan Nefislerinize zulmetmemek sarti ile caninizin cektigini asiriya kacmamak ve baskasinin hakkina saldirmamak sartiyla bunlardan yiyebilirsiniz.

Allah Allah eyvallah .
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

bu açtığın konunun ve yazdıklarının zincirlerle vurmak konusuyla ilgisi ne başka başlık açsana
tamam adamlığın yok ama
bari adam gibi davranmaya çalış bari sitenin işleyiş düzenini bozma
cami duvarına işeme
Kilitli

“Araştırma ve Makaleler” sayfasına dön