Semah Üzerinde Otopsi

ALIBABA

Re: Semah Üzerinde Otopsi

Mesaj gönderen ALIBABA »

Siz belkim bilmiyorsunuz ben bilirim gonuller dillerden dokulur. Yaninizda olsam aranizdan beni birakmazsiniz ! Bana bodygartlik bile yaparsiniz ben bilirim .

Burda bana muhabbet besleyenler var konusmamdan lezzet ve buyuk haz alanlar var hic boyle lokma yemmeslirdir Cunku riza lokmasi sizin yaptiginiz sohbetlerden cok farkli ve hidayet icerir .

Donuk donuk boluk boluk toplu halde dogru soze geleceksinz.

Allah Allah eyvallah .
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:Siz belkim bilmiyorsunuz ben bilirim gonuller dillerden dokulur. Yaninizda olsam aranizdan beni birakmazsiniz ! Bana bodygartlik bile yaparsiniz ben bilirim .

Burda bana muhabbet besleyenler var konusmamdan lezzet ve buyuk haz alanlar var hic boyle lokma yemmeslirdir Cunku riza lokmasi sizin yaptiginiz sohbetlerden cok farkli ve hidayet icerir .

Allah Allah eyvallah .
istesek senin sesini kısmak için bir tuşa basmamız yeterli olurdu demekki bizim işimiz zor cebr değil kazanmak
yada kazınlmayacak kişi ise o kişiye hücceti sonuna kadar tamamlamak sen ölçünü kaçırmadığın sürece kimse sesini kısmas burası alevi ahlakının zirvede olduğu bir sitedir bizi başkalarıyla karıştırma
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Hasan Akça yazdı:
ALIBABA yazdı:Siz belkim bilmiyorsunuz ben bilirim gonuller dillerden dokulur. Yaninizda olsam aranizdan beni birakmazsiniz ! Bana bodygartlik bile yaparsiniz ben bilirim .

Allah Allah eyvallah .
istesek senin sesini kısmak için bir tuşa basmamız yeterli olurdu demekki bizim işimiz zor cebr değil kazanmak
yada kazınlmayacak kişi ise o kişiye hücceti sonuna kadar tamamlamak sen ölçünü kaçırmadığın sürece kimse sesini kısmas burası alevi ahlakının zirvede olduğu bir sitedir bizi başkalarıyla karıştırma
hasan abi
sende bu adamı bahane edip siteyi kapamışsın ha baştan sona senin yazılarınla dolmuş site
amacın her konuya damga vurmak anladım
bu yüzden sırf oyunun bozayım diye yazıyorum haa :D :D
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı: istesek senin sesini kısmak için bir tuşa basmamız yeterli olurdu demekki bizim işimiz zor cebr değil kazanmak
Allah Allah eyvallah guzellikler sergiliyenlere eyvallah .

Neyse konumuza donmek istiyorum simdi sizin katinizda buhurul enver in guveni ne kadardir ?

eyvallah
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı: istesek senin sesini kısmak için bir tuşa basmamız yeterli olurdu demekki bizim işimiz zor cebr değil kazanmak
Allah Allah eyvallah guzellikler sergiliyenlere eyvallah .

Neyse konumuza donmek istiyorum simdi sizin katinizda buhurul enver in guveni ne kadardir ?

eyvallah
biharul envar bildiğim duyduğum ve alimlerimizden öğrendiğim kadarıyla 110 ciltlik bir eser ve içinde Ehli beytle ilgili doğru yanlış sahih yada uydurma bütün hadisler duyumlar rivayetler toplanmış
yani derleyenler doğru yanlış bakmamış içinde ehli beyt olan her sözü bu kitaba toplamışlar bu nedenle biz buradan yapılan aktarımları ayıklama yapmak zorundayız
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

alone_man yazdı:
biharul envar bildiğim duyduğum ve alimlerimizden öğrendiğim kadarıyla 110 ciltlik bir eser ve içinde Ehli beytle ilgili doğru yanlış sahih yada uydurma bütün hadisler duyumlar rivayetler toplanmış
yani derleyenler doğru yanlış bakmamış içinde ehli beyt olan her sözü bu kitaba toplamışlar bu nedenle biz buradan yapılan aktarımları ayıklama yapmak zorundayız
Eyvallah ise koyulalim o zaman !!!!!!!

Bu sizce dogru bir hikayemi ???

İSLAM’DA KOLAYLIK

Bir adam İslam kanunlarından birini çiğneyerek günah işlemişti. Bu günahkar adam Peygamber (s.a.a)’in huzuruna gelerek şöyle dedi: Helâk oldum! Helâk oldum!

Peygamber (s.a.a): “Ne yapmışsın?!”

Günahkâr: “Ramazan ayında eşimle cinsel ilişkide bulundum. Şimdi çare nedir?”

Peygamber (s.a.a): “Bir köle al ve serbest bırak.”

Günahkâr: “Bunu yapamam.”

Peygamber (s.a.a): “İki ay oruç tut.”

Günahkâr: “İki ay oruç tutmaya gücüm yoktur.”

Peygamber (s.a.a): “Git atmış fakiri doyur.”

Günahkâr: “Atmış fakiri doyuracak bir malım yoktur.”

Peygamber (s.a.a) biraz sustu. Bu sırada bir adam gelerek Peygamber (s.a.a)’e bir sepet hurma verdi.

Peygamber (s.a.a) günahkâr adama: “Bu sepet hurmayı al, onu fakir halka dağıt” diye buyurdu.

Günahkâr adam: “Ey Allah’ın elçisi! Bu şehirde benden daha fakiri yoktur” dedi.

Peygamber (s.a.a) gülerek şöyle buyurdular: “O halde bu hurmaları kendi ailen ve çocuklarının arasında taksim et.”

Olacak seymi ??????????????

Bizim yaptigimiz ibadet namazdan niyazdan sayilmazken Allah icin burda adama bin bir degisik sans veriliyor adam hic birini yapmiyor birde adam hurmalarida aliyor gidiyor sucsuz cikiyor ????????????

Bu islam niye size bu kadar kolaylik taniyorda biz bu kadar sart kosuyor zorluk cikariyor anlamadim ???

Bu olay dogrumudur ??

Allah eyvallah
Hasan Akça

ALIBABA yazdı:
alone_man yazdı:
Eyvallah ise koyulalim o zaman !!!!!!!

Bu sizce dogru bir hikayemi ???

İSLAM’DA KOLAYLIK

Bir adam İslam kanunlarından birini çiğneyerek günah işlemişti. Bu günahkar adam Peygamber (s.a.a)’in huzuruna gelerek şöyle dedi: Helâk oldum! Helâk oldum!

Peygamber (s.a.a): “Ne yapmışsın?!”

Günahkâr: “Ramazan ayında eşimle cinsel ilişkide bulundum. Şimdi çare nedir?”

Peygamber (s.a.a): “Bir köle al ve serbest bırak.”

Günahkâr: “Bunu yapamam.”

Peygamber (s.a.a): “İki ay oruç tut.”

Günahkâr: “İki ay oruç tutmaya gücüm yoktur.”

Peygamber (s.a.a): “Git atmış fakiri doyur.”

Günahkâr: “Atmış fakiri doyuracak bir malım yoktur.”

Peygamber (s.a.a) biraz sustu. Bu sırada bir adam gelerek Peygamber (s.a.a)’e bir sepet hurma verdi.

Peygamber (s.a.a) günahkâr adama: “Bu sepet hurmayı al, onu fakir halka dağıt” diye buyurdu.

Günahkâr adam: “Ey Allah’ın elçisi! Bu şehirde benden daha fakiri yoktur” dedi.

Peygamber (s.a.a) gülerek şöyle buyurdular: “O halde bu hurmaları kendi ailen ve çocuklarının arasında taksim et.”

Olacak seymi ??????????????

Bizim yaptigimiz ibadet namazdan niyazdan sayilmazken Allah icin burda adama bin bir degisik sans veriliyor adam hic birini yapmiyor birde adam hurmalarida aliyor gidiyor sucsuz cikiyor ????????????

Bu islam niye size bu kadar kolaylik taniyorda biz bu kadar sart kosuyor zorluk cikariyor anlamadim ???

Bu olay dogrumudur ??

Allah eyvallah
olay doğrumu bilmem ama bildiğim birşey var
Allah(cc) bütün günahları bağışlayacağını söylüyor
bağışlamak için bahaneler vesileler arıyor
ama samimiyet pişmanlıkta istiyor
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
Peki bu hikayede birsey dikkatini cektimi ???????

Adam suc isliyor ve hicbir sartlari yerine getirmiyor . Adami yaptigi suctan gunahtan kurtaran muhammed oluyor !!!!!

Evet muhterem site muminleri .

Yarin mahser zamani hz muhammed nasil bu adami isledigi gunahindan kurtardi ise eger varsa bir gunahimiz bizide iki hurmayla satin alip kurtaracak .

Hz alinin bizim yerimize namaz kildi sozu bu hadiste gizli evel

Allah eyvallah 40 bin kere eyvallah .
Hasan Akça

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:
Peki bu hikayede birsey dikkatini cektimi ???????

Adam suc isliyor ve hicbir sartlari yerine getirmiyor . Adami yaptigi suctan gunahtan kurtaran muhammed oluyor !!!!!

Evet muhterem site muminleri .

Yarin mahser zamani hz muhammed nasil bu adami isledigi gunahindan kurtardi ise eger varsa bir gunahimiz bizide iki hurmayla satin alip kurtaracak .

Hz alinin bizim yerimize namaz kildi sozu bu hadiste gizli evel
yine keyfine göre çarpıtıyorsun
adamın pişman olduğu öyküde var çünkü ÇARE NEDİR? DİYE ÇARE ARIYOR KİMDE ARIYOR PEYGAMBERİMİZİN YANINA GİDİP ARIYOR
ve peygamberimizde kendisinden yardım isteyen çare isteyen kişinin pişmanlığını görüp yardımcı oluyor
çare aramasa kimseye başvurmazdı üstelik başvuru merci kainatın en yüce insanı bu iki bilgi bilme adamın pişmanlığını samimiyetini gösteriyor
ama senin anlaman mümkün değil çünkü sen kafana koymuşsun öküzün altında buzağı arayacaksın kendi batıl bilgilerin doğru! bunun dışındakiler yanlış iblisin emrine tam girmişsin sonrada Hz.Aliye de iftira atıyorsun
mademe Hz,Ali herkesin namazını kılmış bunu diğer imamlar bilmiyorlarmıydı mesela İmam ZEynel abidinin bundan haberi yokmuydu lakabı SECCAD olacak kadar namaza düşkündü ne desek boş okuyucu gençleri yetiştiriyoruz sanmaki seni muhatap alıyoruz sen bizim için kadavrasın değerini bu ama kendini değersiz zannetme önemlisin sein olmasan bu eğitimleri yapamayız
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
yine keyfine göre çarpıtıyorsun
adamın pişman olduğu öyküde var çünkü ÇARE NEDİR? DİYE ÇARE ARIYOR KİMDE ARIYOR PEYGAMBERİMİZİN YANINA GİDİP ARIYOR
Burda care aradigi kesinde ! Tum hukumlerden ibadetlerden berat ediyor , kazancli eve gidiyor !
ve peygamberimizde kendisinden yardım isteyen çare isteyen kişinin pişmanlığını görüp yardımcı oluyor
Kiyamet zamani ona olan sevgimizden bizide gorup yardimci olmazmi ????
ama senin anlaman mümkün değil çünkü sen kafana koymuşsun öküzün altında buzağı arayacaksın kendi batıl bilgilerin doğru!
Okuzun altinda buzagi yokmudur ? Hakikatte vardir . O zaman aradigim sey sefat . Bugun Muslumanlik cesit cesit firkalara ayrilmis eger hepsi kanunlara dogrumu uydugunu saniyorsun ?

Sana birsey diyeyimmi aramizda sucsuz kimse yok hepimiz sucluyuz !

Tek yapacagimiz varsa suclarimiz eksigimiz allahtan muhammedden kiyamet zamani seffat dilemek .

Allah Allah eyvallah gercegin demine eyvallah
Hz.Aliye de iftira atıyorsun
mademe Hz,Ali herkesin namazını kılmış bunu diğer imamlar bilmiyorlarmıydı mesela İmam ZEynel abidinin bundan haberi yokmuydu lakabı SECCAD olacak kadar namaza düşkündü ne desek boş okuyucu gençleri yetiştiriyoruz sanmaki seni muhatap alıyoruz sen bizim için kadavrasın değerini bu ama kendini değersiz zannetme önemlisin sein olmasan bu eğitimleri yapamayız
Eyvallah can da biz Aleviler kimsenin namazi yalandir namaz yoktur gibi veya namaz uydurulmusturda demedik .

Bize gore hersey hakiktir . Allah adina yapilan her ibadet kabuldur .

Ve biz bilirizki sizin yapmadiginiz bazi seylerden biz uzaklastik .
Ama Allah bizi boyle kabul buyuracaktir . Biz kok saldik. agac buyudu . Yapraklar meyveler oldu olgunlasti yiyenlerin lezzetten dillerini isirdilar .

Ya Allah ya muhammed ya Ali ya 11 imamm ya pirler ya toplum eyvallah.

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön