Semah Üzerinde Otopsi

3nokta

Re: Semah Üzerinde Otopsi

Mesaj gönderen 3nokta »

Yorumların, aktarımların, inançların, düşüncelerin her neyin varsa Ehl-i Beyt as kaynaklı değilse boştur. Bak doğru şeyler söyleyince katılıyoruz. Ama bu, yalanlarına, çarpıtmalarına da katılacağımız anlamına gelmez. Emeviler nasıl dini yozlaştırdılarsa, hadisleri tahrif ettilerse siz de bugün benzer şeyi yapıyorsunuz. Aslındaaynı amaca hizmet ediyorsunuz: Allah'ın nurunu üfleyerek söndürmek.
Oysa siz isteseniz de istemeseniz de Allah nurunu tamamlayacaktır!
Vesselam.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:
Emeviler nasıl dini yozlaştırdılarsa, hadisleri tahrif ettilerse siz de bugün benzer şeyi yapıyorsunuz. Aslındaaynı amaca hizmet ediyorsunuz: Allah'ın nurunu üfleyerek söndürmek.
Vesselam.
Eger hadisleri tahrif ediyorsam o zaman kendi kaynaklarinizda yazilanlara bir bak derim ?

Cafer bin Yahya’nın babasından naklettiğine göre İmam Caferi Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: “Kaim aleyhisselam’ın ashabı Küfe mescidinde çadırlar kurup yeni bir misal (Kur’an) çıkardıklarında ne yapacaksınız? Bu öyle yeni bir olaydır ki araplara çok şiddetli ve zor gelecektir.”

Esbağ bin Nebate şöyle der: Emirülmüminin aleyhisselam’ın şöyle buyurduğunu duydum: “Küfe mescidinde çadır kurmuş olan acemlerin, Kur’anı tıpkı nazil olduğu gibi halka öğrettiklerini görüyor gibiyim.” Dediler ki: Ey Emirülmüminin! Kur’an nazil olduğu gibi değil midir? Şöyle buyurdu: “Kureyş’ten yetmiş kişinin adı ve babalarının adı silindi. Yalnız Ebu Leheb’in adı peygamberimizin adına leke sürmek için korundu. Çünkü o, peygamberin amcasıdır.”[1]

Habbet-il Ûrani’den naklolunduğuna göre Emirülmüminin aleyhisselam şöyle buyurdu: “Ben şiilerimi Kufe mescidinde görür gibiyim; Çadır kurmuşlar ve Kur’anı tıpkı nazil olduğu gibi halka öğretiyorlar. Ama Kaim’imiz kıyam ettiğinde onu (Kufe mescidi) yıkacak ve kiblesini düzeltecek.”

İbrahim bin Abdülhamid’in nakline göre İmam Caferi Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: “Kaim aleyhisselam zuhur ettiğinde kendisini onun ashabından sayanlar ondan ayrılacak, güneş ve ay gibi şeylere tapanlar ise onun ehlinden olacaklar.”

Allah Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
3nokta yazdı:
Emeviler nasıl dini yozlaştırdılarsa, hadisleri tahrif ettilerse siz de bugün benzer şeyi yapıyorsunuz. Aslındaaynı amaca hizmet ediyorsunuz: Allah'ın nurunu üfleyerek söndürmek.
Vesselam.
Eger hadisleri tahrif ediyorsam o zaman kendi kaynaklarinizda yazilanlara bir bak derim ?

Cafer bin Yahya’nın babasından naklettiğine göre İmam Caferi Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: “Kaim aleyhisselam’ın ashabı Küfe mescidinde çadırlar kurup yeni bir misal (Kur’an) çıkardıklarında ne yapacaksınız? Bu öyle yeni bir olaydır ki araplara çok şiddetli ve zor gelecektir.”
İmamın o sözleri sadece emevilere değil senin gibilerede yöneliktir ve bak senin gibilerin durumunu ta ne zamandan görmüş hab.er vermiş onlarda ayetleri ve hadisleri çarpıtıyor sende
daha en önemli ibadet olan 5 vakit namazı bile inkar ediyorsun
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Şimdi bu hadislerin geçtiği adresleri yaz. Ben de gidip araştırıp sana cevap vereyim. Araştırma yapmadığım bir konu da senin gibi fikir yürütecek değilim! Üstelik hadisler söylendiği kişiye zamana olaya göre anlam kazanır. Ona göre!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
İmamın o sözleri sadece emevilere değil senin gibilerede yöneliktir ve bak senin gibilerin durumunu ta ne zamandan görmüş hab.er vermiş onlarda ayetleri ve hadisleri çarpıtıyor sende
daha en önemli ibadet olan 5 vakit namazı bile inkar ediyorsun.
Ya sen halen takmissin bes vakit namaza hadiste diyorki yenibir kuran misali cadirlarda ogretilince ne yapacaksin diyor bu araplara cok zor ve cok siddeli gelecek diyor . Neden cunku herseylerini degistirmek isteyecekte gelen kisi ondan yoksa Araplarin zorlarina neden gitsinki eger namaz vede kible degismese .

Arabi 3 sey kizdirir biri namazi yok saymak ikinciside kabeyi ellerinden alip hakkiki ibadet seklini orda ettirmek . ucuncusu 12 imamdan baska imam yok demek .

Eger bunlardan birinde bile siz sinirleniyorsaniz arabin tozu sizede konmustur demektir .

Bazi sacmaliklar yapiliyor batil islerki o kabede sormayin Allah birgun toptan yerin dibine batiracak diye korkuyorum onlari .

Allah islah etsin !!!!! Sormayin !!!!

Bak bunu dikkatli oku kurban !!

kurup yeni bir misal (Kur’an) çıkardıklarında ne yapacaksınız? Bu öyle yeni bir olaydır ki araplara çok şiddetli ve zor gelecektir.”

Allah Allah eyvallah
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

3nokta yazdı:Şimdi bu hadislerin geçtiği adresleri yaz. Ben de gidip araştırıp sana cevap vereyim. Araştırma yapmadığım bir konu da senin gibi fikir yürütecek değilim! Üstelik hadisler söylendiği kişiye zamana olaya göre anlam kazanır. Ona göre!

Bunlar sialarin en guvendigi kaynakalardir .

Sanirsam uluslar arasi sitelerinde yayinlanmisti herdilden insanlar gidip kendi dillerince okuya biliyorlar .

Site adresi verebilirmiyim ????????????

Ver deyin koyim .

Allah Allah eyvallah
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bunlar sialarin en guvendigi kaynakalardir
Peki Sen ve Senin gibi Saskinlar hangi ve kimlerin Hadislerinden faydalaniyorsunuz !

Sialarin güvendigi kaynaklar 12 imamlarin Öz Kaynaklaridir ! ya Siz kimlerin hadislerinden faydalaniyorsunuz ? Getirdigin bazi Sahte Hadislere bakilirsa Vahabi Müftülerinin uyduruk hadislerini önümüze sunarak kimlerden ders aldiginizi gösteriyorsunuz ...örnegin Lanet okumaya karsi ciktigniz gibi ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

birkaç yere birkaç arkadaşa (tabi bektaşi eğilimli) yazıyı gönderdim

TIK YOK

neden acaba? :D :D
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
Bunlar sialarin en guvendigi kaynakalardir
Getirdigin bazi Sahte Hadislere bakilirsa Vahabi Müftülerinin uyduruk hadislerini önümüze sunarak kimlerden ders aldiginizi gösteriyorsunuz ...

Kardes muhsun ! Bunlar hakiki oz sia kaynagindan aldim gururuna yediremeyip inkar icin bektasi kaynakli diyorsun degilmi ?

Siz kendi kaynaklariniza inanciniz yok ben bunu burda kanitladim 10 dene den fazla kanit sundum genede inkar inkar ehlilik yapiyorsunuz .

Allah sizi hakkikat yoluna mustalasin .

Eyvallah ona
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

alone_man yazdı:birkaç yere birkaç arkadaşa (tabi bektaşi eğilimli) yazıyı gönderdim

TIK YOK

neden acaba? :D :D

Kime bana gondersen cevapsiz birakmayiz insallah . buyur .

Eyvallah

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön