Türk bayragi ve yunanli

İslami, Güncel ve Siyasi videoların paylaşım forumu.

Moderatör: BARIŞ60

AleviCaferi

Türk bayragi ve yunanli

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Bu olay hakkinda ne düsünüyorsunuz? Kafasindan vurmasina gerek varmiydi?

http://www.youtube.com/watch?v=DmGHl53h2Pk[/youtube]
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Ali

Re: Türk bayragi ve yunanli

Mesaj gönderen Ali »

hiç gerek yoktu
adam apaçık provakasyon yapıyor tahrik ediyor
onu vuranlarda böylece oyuna gelmiş oluyor
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

AleviCaferi yazdı:Bu olay hakkinda ne düsünüyorsunuz? Kafasindan vurmasina gerek varmiydi?

http://www.youtube.com/watch?v=DmGHl53h2Pk[/youtube]

Alevicaferi can
suç ile verilecek ceza orantılı olmalıdır bu yüzyılların içinden gelmiş bir temel hukuk kuralıdır temelide kısas hükmüne dayanır
mesela sana şamar attı diye adama yumruk atamazsın
taş atan çocuğu hapse atamazsın
sana küfreden birisini bıçaklayamazsın yani orantısız cevap veremezsin
burada orantısız bir cevap var
bayrak indiren birisini vurmak orantısız bir cevaptır haksızdır kötüdür insaniyetten uzaktır
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Sizin bu yaptığınız resmen hainlik hatta hainlik ötesi bir durum.
Eğer bu Uluslararası hukuk açısından anormal bir durum olsaydı.1996 yılın`dan beri tabir caizse Türkiye`nin anasını ağlatırlardı.Ama hiç bir şey yapamadılar.Demek ki haklı taraf biziz.Çünkü o bölge askeri bölgedir.O bölge`de normal hukuk değil askeri hukuk geçerlidir.Yunanca`nın`da olduğu bir kaç dilde çok sık olarak yerleştirilen tabelalar`da bu durum belirtiliyor.Ayrıca bu durum Vatan Savunmasıdır.Nefsi mudafadır.Birisini kız kardeşine, eşine, anana tecavüz etmeye kalkışsa vurmak hak değilmidir.

Bu olay olduğu zaman ABD`li bir yetkili "Bir insan hayatı bir bez`den daha değerlidir." anlamında sözler söylemişti.Ama daha sonra daha üst bir ABD`li yetkili o sözleri söyleyen ABD`liyi eleştireyek "O sözler kendisini bağlar ABD`yi bağlamaz.Bayrağa bir bez parçası denemez." demişti.
Bu olay tüm Dünya`da Türkiye`nin saygınlığını arttırmıştır.Hatta bir kaç sene önce GÜNAZ TV seyredirken spikerin heyacanla bu olayı övünerek anlattığına şahit oldum.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Çeri yazdı:Sizin bu yaptığınız resmen hainlik hatta hainlik ötesi bir durum.

ne kolay bu suçlama işine gelmeyen herkes hain bir senin gibiler vatansever
ama bu ülkenin başına ne gelmişse senin gibi vatanseverlerden! geliyor ama ezilen hep bizim gibi hainler!! oluyor vede bu ülkeyi hep çamura senin gibi vatanseverler!! batırıyor hep iktidar siz oluyorsunuz biz hainler!! ise hep muhalefette kalıyoruz ama her kötülükten sorumlu tutluyoruz

Eğer bu Uluslararası hukuk açısından anormal bir durum olsaydı.1996 yılın`dan beri tabir caizse Türkiye`nin anasını ağlatırlardı.Ama hiç bir şey yapamadılar.Demek ki haklı taraf biziz.
kimin haklı olduğu kimin haksız olduğu tartşılmıyor orantılı bir karşılık olup olmadığı tartışılıyor aradaki farkı anlayabiliyormusun acaba?

Ayrıca bu durum Vatan Savunmasıdır.Nefsi mudafadır.

vay be demek bir kişi vatana kast ediyor ve yaptığı sadece bayrak indirme ve o adamı vuruyorsun nefsi müdafa hayret birşey ya

Birisini kız kardeşine, eşine, anana tecavüz etmeye kalkışsa vurmak hak değilmidir.

buna çarpıtma çaresiz kalıp demogoji yapma derler

Bu olay olduğu zaman ABD`li bir yetkili "Bir insan hayatı bir bez`den daha değerlidir." anlamında sözler söylemişti.Ama daha sonra daha üst bir ABD`li yetkili o sözleri söyleyen ABD`liyi eleştireyek "O sözler kendisini bağlar ABD`yi bağlamaz.Bayrağa bir bez parçası denemez." demişti.

bayrağa saldırının cezası tabiki olmalı ama öldürmek değil sen konuyu ya anlamadın yada anlamak istemiyorsun

Bu olay tüm Dünya`da Türkiye`nin saygınlığını arttırmıştır.Hatta bir kaç sene önce GÜNAZ TV seyredirken spikerin heyacanla bu olayı övünerek anlattığına şahit oldum.
saldırıyı yapanın eylemi insanlık adına ne kadar utanç ise verilen cevapta en az o kadar utanç doludur bu değer yargılıranı spikerler değil tarih belirler
AleviCaferi

hiç gerek yoktu
Bencede gerek yoktu. Illaki vuracaksa kolundan vurabilirdi.
kötüdür insaniyetten uzaktır
Aynen katiliyorum. Savunmasiz hale getirmenin baska yollari yokmuydu da adami direkt kafasindan vurdular.
Sizin bu yaptığınız resmen hainlik hatta hainlik ötesi bir durum.
Hee, ondan ondan.
Eğer bu Uluslararası hukuk açısından anormal bir durum olsaydı...
Burda ölcü uluslararasi hukuk degil. Islam olmasi gerekir.
Ayrıca bu durum Vatan Savunmasıdır.Nefsi mudafadır.Birisini kız kardeşine, eşine, anana tecavüz etmeye kalkışsa vurmak hak değilmidir.
Bu ne yaaa, sen normalmisin arkadas? Ne alaka? Biz büyük bir savasin icinde degiliz ki adam öldürelim.
Resim

ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bu görüntüde Asiri derecede abartama var . Kafaya kursun SIKMAYA hic gerek yoktu bence ..Gercek sudurki orda bir Suc islenmistir ! Oysa Direge sarilan kisi hemen yakalanir Sinir ihlali gereyince yargilanabilinirdi ,ayrica Öldürülen kisinin Silahsiz bir Sivil oldugu görülmektedir ...Sinir koruma Askerleri yerine BM Askerlerinin müdahale etmeside dikkat cekici olaydir ... ayrica olay Klasik yöntemlerlede engelenebilinirdi ama sen tut Silahsiz bir kisinin kafasina Kursun SIK olacak ismi bu ..Bu görüntü Bir Filistinli gencin israil tarafindan isgal edilmis topraklarda bir israil bayragini indirmek isterken israilli Askeri Sniperler tarafindan vurulup öldürüldügünü hatirlatti.. yani düpedüz israil metodu kulanilmstir ..kim olursa olsun Silahsiz bir Sivili öldüren Suc islemistir ..dedigimiz gibi Sinir koruma görevlileri Askerleri, Direge yapisan ve bayragi indirmek isteyen kisiyi hemen yakalayip Sinir ihlali gerekcesi ile yargilayabilirdi ..ama Zannedersem Vuran Asker Fasonun Tekiymiski Öldürmek onlar icin bir marifet olsa gerek !! Elestirince hemen kendi Cinayetlerini örtmek icin karsidaki kisi veya kisilere Hain Damgasi vurmalarida aliskanlik haline gelmis ..Silahsiz Sivil birine kursun SIKMAK marifet degildir ! zaten Elestiren kisilere Hain damgasi vuranlar Uniforma olmadanda 12 eylül dönemlerindede Savunmasiz Sivil bir Toplumu " Hain Allahsiz Kafir " Diye katletmedilermi ... Bu gibi olaylari Elestirenlerin Vatan hainligi ile alakasi yoktur ! Bence orda orantisiz güc kulanilmis ve Silahsiz bir Sivilin hayatina kast edilmistir ! olay bu !!! her uniforma giyen Masum degildir ! Svilil birine kursun SIKMAKTA cözüm degildir !! ayrica Bize Hain diyen Vatandas önce kendi Kanli Tarihlerine bir göz atsin !!! Bu Vatani Sadece Siz korumuyorsunuz !! hatta Bu Vatanin kare kare Satilmasina dahi göz yumuyorsunuz !! nerde kaldi sizin Vatan Sevginiz ? Elestirince Laf ve Suclama hazir " Hain, Vatan Hainleri " Utanmasalar 12 Eylülü Tekrar bize yasattiracaklar !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

O direğe tırmanan kişinin ağzındaki sigaranın esrarlı olduğu tespit edilmiştir.
O kişiyi vuran kurşunun önce bayrak direğine sonra sekerek(Güzel bir rastlantı) o kişiyi öldürdüğünü Sayın Rauf Denktaşla yapılan bir mülakatta okumuştum.Benim tahminim uyarı atışıydı.Sonra bu olaydan sonra böyle şeylere cesaret edemediler.

Hem siz ne biçim Şiisiniz H.z.Ali`nin kardeşi H.z.Cafer-i Tayyar(R.A.) Bayraktarların, Sancaktarların Piri olarak kabul edilir.Kendisine teslim edilen Sancağı ellerini, kollarını kaybetmesine rağmen yere düşürmeden savaşarak Şehit düşmüş.
Can verilir Bayrak teslim edilmez.
Biz Türkler savaş meydanların`da bile başkalarının bayrağına saygılı olmuşuzdur.

Ayrıca O kurşunu sıkan askerin yerinde olmayı çok isterdim.

Yunanlıların bile unuttuğu bu olayı ne diye önümüze sürüyorsunuz?Niyetiniz nedir?
Sonrada biz hainlik deyince güceniyorsunuz.
Üstelik Alevilerin, Aleviliğin imajını bozuyorsunuz.Sizin yüzünüzden Ülkemizde Aleviler, Alevilik yanlış tanınıyor.Ama ben biliyorum ki Alevilerin çoğu bu konu`da benimle hemfikir.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Çeri yazdı:O direğe tırmanan kişinin ağzındaki sigaranın esrarlı olduğu tespit edilmiştir.
O kişiyi vuran kurşunun önce bayrak direğine sonra sekerek(Güzel bir rastlantı) o kişiyi öldürdüğünü Sayın Rauf Dektaşla yapılan bir mülakatta okumuştum.Benim tahminim uyarı atışıydı.Sonra bu olaydan sonra böyle şeylere cesaret edemediler.

eee zaten aklı başında birisi böyle saçma tahrik edici aptal bir iş yapmazdı
kaza kurşunu olması daha güzel durumu hafifletir

Hem siz ne biçim Şiisiniz H.z.Ali`nin kardeşi H.z.Cafer-i Tayyar(R.A.) Bayraktarların, Sancaktarların Piri olarak kabul edilir.Kendisine teslim edilen Sancağı ellerini, kollarını kaybetmesine rağmen yere düşürmeden savaşarak Şehit düşmüş.
Can verilir Bayrak teslim edilmez.
bencede bu sözzlerinin konuyla ilgisi yok

Biz Türkler savaş meydanların`da bile başkalarının bayrağına saygılı olmuşuzdur.

olaya türklük açısından baktığın için seni hoşgörmek gerekiyor en azından kendi açından tutarlısın ama biz islam alevilik ve genel insan hakları açısından abakıyoruz

Ayrıca O kurşunu sıkan askerin yerinde olmayı çok isterdim.

bu gidişle olursun hele fırsatın olsun

Yunanlıların bile unuttuğu bu olayı ne diye önümüze sürüyorsunuz?Niyetiniz nedir?
Sonrada biz hainlik deyince güceniyorsunuz.
Üstelik Alevilerin, Aleviliğin imajını bozuyorsunuz.Sizin yüzünüzden Ülkemizde Aleviler, Alevilik yanlış tanınıyor.Ama ben biliyorum ki Alevilerin çoğu bu konu`da benimle hemfikir.
yunanlılar şu anda sefaletle boğuşuyorlar vakit bulmamış olabilirler elindeki hain mührünü bence çöpe at bilime ters düşüyor
AleviCaferi

O kişiyi vuran kurşunun önce bayrak direğine sonra sekerek(Güzel bir rastlantı)
Öyle her duyduguna inanma.
Ister inan ister inanma, facebook'ta birisi benimle paylasti bunu. Bende buraya ekledim düsüncelerinizi almak icin. Illaki kötü bir niyet olmasina gerek yok.
Ama ben biliyorum ki Alevilerin çoğu bu konu`da benimle hemfikir.
Bence de degiller.
Resim

“Videolar” sayfasına dön