Çorum Aşura ve Matem Günü

İslami, Güncel ve Siyasi videoların paylaşım forumu.

Moderatör: BARIŞ60

Çeri

Re: Çorum Aşura ve Matem Günü

Mesaj gönderen Çeri »

Kadınlar bölümüne perde çekmiyormusunuz?
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Çeri yazdı:Kadınlar bölümüne perde çekmiyormusunuz?
hayır
zaten balkondalar giriş ve çıkışları özeldir
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Iste bu! Baris kardes Allah senden razi olsun. Bir adim daha atmis bulunuyoruz.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
ceren

Mesaj gönderen ceren »

cuma namazına yetişemedim annemle gittiğimde cuma namazı bitmişti bazı şeyler gördüm

mesela kadınlar bölümü balkon tıklım tıklım doluydu çoğu giremedi seneye aşağıyı isteyelim diye konuşuldu yada aşağısı ikiye bölünebilir araya bir perde çekilebilir

ayaklarımız biraz üşüdü birkaç kişi sızlandı birileride birkaç saat İmam Hüseyin hatırına dayanılır korkmayın donmazsınız burası mazlumların camisidir dediler ilginçti kerbeladakiler sıcaktan biz onları anarken soğuktan etkilendik ama patikler yine imdadımıza yetişti ama onlarda herkese yetişmedi seneye daha çok patik isteriz

bir iki bayan mersiye dinleme kısmında ağlamaktan neredeyse bayılıyorlardı yani seneye sağlıkçı olsa yada benzer bir şey iyi olur

birde çocuklar getirilmese iyi olur biriki çocuk arada huysuzluk ettiler yani o ortamıa yaşları iki üç olan çocuk getirmek iyi değil ama kadınlar koyacak yerimiz yok dedi

ben arada çıkmıştım dışardan dinleyen birçok insan gördüm yani bence dışarı ses verilmesin insanlar cami ortamına katılsın

birde cumaya denk gelince memurlar işçiler gelemedi birçok kişi bu nedenle gelemedi seneye pazar günü yapılsın

yani kısaca güzeldi hepimiz hoşnuttuk keşke her ay yapılsa anmalar
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ceren kardesim

Yapmis oldugun tesiptlerden ötürü Tessekür ediyorum ..Insallah ilerki Yillarda Bu gibi sorunlar olmayacak ,Insallah ilerki yillarda Asura Merasimlerimiz daha farkli ve Degisik olmasini Ümid ediyorum...Bu konuda Bazi arkadaslarla Düsüncelerimizinde oldugunu belirtmek isterim, tabiki bu is herzaman oldugu gibi Sabir meselesidir ....Asura merasimine katilan Tüm Canlardan Allah Razi olsun...Yazdiklarin Tüm sorunlar Telafi edilmeye calisilacaktir insallah .

ayrica Baris Kardesimizden Allah Razi olsun ama biraz görüntü kisa olmus gibi geldi, yinede Emegine saglik !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ceren can biri hariç diğer görüşlerin uygulanabilir. Ama çocuk getirmeme doğru değildir. Çocuk gelecek huysuzluk yapacak gülecek ağlayacak şakalaşacak densizlik yapacak hiç önemli değil. Ama matem törenine gelmiş olduğu için Ehl-i Beyt bağlılığı çocuk yaştan atılmış olacak. Emin ol çocukların faydası çok zararı yok.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Cocuklarimiz Bizim gelecegimizdir .Asura veya baska Ehli Beyt Merasimlerine Cocuk Ailelerin getirmelerinde hic bir sakinca yok ,Sünki Cocuklarin o yastaki zihinleri daha kuvetlidir ,Cocuklar daima Büyüklerinden örnek alirlar, Cocuklarimizinda gelmesi cok güzeldir ,Huysuzluk etmis veya aglamis gülmüs önemli degil , Büyüyünce hic degilse "Kücükken Bende Ehli Beyt Camisine gitmistim Hatirladim... iste burasi " diye hatirlayacaklarini unutmayin .Cocuklar Cicekktir ! Ayrica ikinci Videoyu yeni gördüm Kizimiza Masallah Diyor Allah Kizimiza HZ.Fatima (as) Hz. Zeyneb (as) ahlaklandirmasini diliyorum..Allah Cocuklarimizi Ehli Beyt (as) Ahlaki ile Ahlaklandirsin insallah .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
BARIŞ60

Çorum Aşura ve Matem Günü

Mesaj gönderen BARIŞ60 »

Evet Aynen Katılıyorum Diğer Videolar da ayrıntılı bir şekilde sitemizde yer alacaktır.Sizdende Allah Razı Olsun Bu Misyonu Görev Olarak Bilirim Sevgiyle Kalın
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Çorum bayağı güzel bir şehre benziyor.Çoruma mı yerleşsem?

“Videolar” sayfasına dön