14 Nisan Ankara Toplantısı

biralevi

14 Nisan Ankara Toplantısı

Mesaj gönderen biralevi »

ARKADAŞLAR;
Cumhurbaşkanlığı seçimi var ve taraflar yavaş yavaş kozlarını ortaya koyuyorlar.BU nedenle öncülüğünü emekli bazı paşaların yaptığı bir hareket ile 14 nisanda Ankarada potansiyel malüm adaya karşı bir yürüyüş yapılacakmış.
Bizler olaylara Kuran ve Ehli Beyt temelinden bakan insanlarız.
Bu nedenle karşı çıkılan kişinin değersizliği bir yana bu yürüyüşü organize eden kişilerin de aynı şekilde Ehli Beyt çizgisinde değerleri yoktur.
Bu nedenle Hz.Ali'nin çizgisini izleyen biz alevilerin bu tür provakasyonlara karşı uyanık yada bilinçli olmaları gerekir.
Bizler bu toplantı yada gösteriye yada adına ne denilirse denilsin gidilmemesi gerektiğine inanıyoruz.
İki batılın arasındaki kavgada aleviler taraf olmamalıdır.
Bilmem ne ilkelerinin güvencesi dolduruşlarıyla ve masallarıyla alevi halkının sürü halinde piyasaya sürülmesine razı olmayın.ÇEvrenizi aktif biçimde uyarın.
Aleviler artık önderliklerini kendilerinin yapmadığı siyasal oluşumlara karşı hassas davranmalıdır.
Tarih bize bu gerçeği artık öğretmiş olmalıdır.
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Kod: Tümünü seç

Şimdi O yürüyüşün Alevilikle ne ilgisi var.Anlayamadım O yürüyüşe katılanlar herhalde o yürüyüşe mezhep kimikleriyle katılmayacaklar.Vatandaş olarak Türk Milletinin bir ferdi olarak katılacaklar.Zaten aksini ben düşünemiyorum bile.Öyle bir şey Atatürkçülüğe laikliğe ihanet olur.Hiç bir Sünni din adamı o yürüyüşe gidilmemelidir diye bir şey söylemedi. 
O bahsettiğiniz hareket 1990 yılında kurulmuş bir dernektir.Şu anki genel başkanının emekli bir paşamız olması o hareketi bir emekli paşalar hareketi yapmaz. 

Sevgili yesevi;
yürüyüşün alevilikle bir ilgisi yok tabiki, soru şu:
adları darbecilikle anılan emekli generallerin öncülüğünü yaptığı bir yürüyüşte Alevilerin ne işi olabilir?
Herkes bu yürüyüşün ne anlama geldiğini zaten biliyor bu iki batılın iç çekişmesinden bize ne?
Ayrıca sünnilerin tavır koyup koymamasıda bizi ilgilendirmiyor.

Bu yürüyüşte Amerikanın Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanının Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olmaması gerektiği tüm dünyaya ilan edilecek.Yani ABD ,Avrupa Birliği protesto edilecek.Yani emperyalizme karşı tavır alınacakBu yürüyüşte Türk Milletinin birliği tüm dünyaya gösterilecek.Bir zamanlar "Kanımız aksada zafer İslamındır." slogan atanlar.Bu kez Kemalist Devrime sadakatlerini haykıracaklar. 
Sevgili yesevi hiçbirimiz küçük çocuk değiliz.
yürüyüşün türk milletinin birliği yada abd yada ab ile hiçbir ilgisi yok,bu zahiren balık için oltaya takılan yem örneğidir ve bu yöntem tarihtede çok sıkça uygulanmıştır,biz tüm darbelerin abd nin izniyle yapıldığını biliyoruz,ayrıca abd ye yada ab ye karşı hiçbir slogan atılmayacağını ve atılmadığınıda biliyoruz,HATTA bu adamların abd ye donlarına kadar bağımlı olduğunuda biliyoruz,
bu adamların anti emperyalist söylevleri keşke samimi olsaydı sadece iç çıkar ilişkilerini korumak ve kollamak amaçlıdır ve sitemizde yazan abilerimizin dediği gibi Hz.Ali bakışıyla bakabilen herkes bunu görür.
Sen bu adamların hiç incirlike karşı çıktığını duydunmu?Natoya karşı çıktıklarını duydunmu?imf ye karşı çıktıklarını duydunmu?
Soruları ve örnekleri çoğaltabilirim ,herşeyi savun ama lütfen bu adamların abd ye karşı olduklarını savunma.

Size daha uygun bir zamanda daha geniş bir cevap yazacağım ama siz en iyisi gidin Çorumdaki Caminizle ilgilenin
Arkadaşlar;
14 nisan toplantısıyla ilgili eksik yada yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için tamamlayıcı anlamda birkez daha yazıyorum:
Türkiye cumhuriyetinin her vatandaşının toplantı yapma ve gösteri yapma hakkı vardır.Bu hak bir başkasına zarar (can ve malına vs)vermeksizin,kanunlar çerçevesinde kullanılır.
Bu anlamda yürüyecek olanların bu hakkına karşı en ufak bir itirazımız olamaz,olmamalıdır.Herkes bu şartlar çerçevesinde inandığı her ne ise gösteri ve toplantı yapabilir.
Bizim itirazımız artık alevilerin her peşime düşün diyenin peşine düşmemesi gerektiği yönündedir,
bizim itirazımız ,alevilerin kayıkçı kavgalarına karşı dikkatli olmaları gerektiği yönündedir,
bizim itirazımız alevileri artık kimsenin yönlendirmemesi gerektiği yönündedir,bizim itirazımız alevilerin bir eyleme katıldıklarında bu eylemin tüm karar mekanizmalarında olmaları ve eylemin Kuran ve Ehli Beyt çerçevesinde meşru bir yeri olması gerektiği yönündedir.
Biz aleviler kimsenin kapıkulu değiliz,kimsenin emir eride değiliz ve 12 imamların ilkelerinin dışında hiçbir ilkenin piyonuda değiliz.
Sanıyorum daha iyi anlaşılmıştır.
Musa Özateş

Ziyaretçi Defterinden

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Alıntı Sahibi: Yesevi
[ Bazı şeyleri ya görmek istemiyorsunuz.Yada aklınız 70`lerde kaldığı gibi ve uzun süredir Şiilik dışında hiç şeyle ilgilenmemişsiniz.Aramızdaki bir farkta yaşadığımız şehirler olmalı.Çünkü benim yaşadığım, doğup büyüdüğüm Akdeniz şehrinde 21 Mart günleri tepemizde helikopterler uçuyor.Sokaklarında panzerler dolaşıyor.Yani biz tehlikenin farkında olmak bir yana bizzat içinde yaşıyoruz.Bizim burada yaklaşık bir yıl önce bir şehit cenazesinde üstelik "Ordu göreve" diye slogan atıldığına bizzat şahit oldum.Daha önce yazdığım gibi o dernek ülkemizde yıllardır faaliyette bir dernektir.Şimdiki genel başkanı şeçilince ben çok sevindim.Çünkü bu ülkemizde bazı şeylerin artık yoluna girmeye başladığının bir işaretiydi.Çünkü ülkemizde 1994 yılından beri yayınlanan bir dergide yazıları çıktığını biliyorum.O dergilerin neyi savunduğu bellidir.
Siz hiç birimiz çocuk değiliz demişsiniz ama kendinizi savunmak için söylediğiniz sözler aynı fethullahçıların küçük çocukları kandırmak için söyledikleri sözlerin aynısı.
NATO ve İncirlik konusuna gelince bu konu Soğuk Savaşla ve diplomasiyle ilgili bir konu şu anda Türkiyenin o konuda gerekli adımları atması çok radikal bir değişim olur.Bunun için uygun zaman ve ortam lazım.Bunun içinde böylesi gösteriler çok faydalı olur.
Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor.Büyük Ortadoğu Projesi içerisinde Türkiye`ye "Ilımlı İslam" ve "Yeni Osmanlıcılık" dayatılıyor.CİA`nın 2020 raporunda Halifeden söz ediliyor.Zaten bir kaç yıl önce ABD`li bir yetkili "Müslümanların bir halifesi olsa Müslümanlarla ilgili konuları onunla oturur konuşurduk "demişti.Şimdiki ABD dış işleri bakanından önceki bakan ve 1. Körfez Savaşında ABD Genel kurmay başkanı olan Pover Iraktan bahsederken Türkiyeden İslam cumhuriyeti diye bahsetmişti.Pek çok kişiye göre ve bana göre niyetini söyledi.Adı "Ilımlı İslamla" anılan şu anda Amerikada bulunan bir cemaat liderinin Türkiye`ye halife olarak geleceği söyleniyor.Kapanmış bir dergi o cemaatin kontrolünde yeniden yayına başlayayak bir kaç haftadır sansasyonel haberlerle ülkemizi meşgul ediyor.
Anlayana herhalde bu kadar yeter.
[/quote]

Bazı şeyleri sizin görmediğinizi düşünüyorum.
Hele Şiiliğin dünya görüşünün kapsamı hakkında en ufak fikriniz olmadığı da belli.Bizim analizimiz tüm dünya ile ilgilidir çünkü her yerde hak ile batılın çelişkisi vardır ,yaşanan şehirlerle ilgili bir durum değildir bu.
“ordu göreve” sözü kendinden emin olmayan aciz sivillerin sloganıdır.Eğer cumhuriyet idaresine inanıyorsanız ,sivil iradeye ve onun temsil edildiği halk meclisine inanacaksınız.
Ülkemizde ordu bugüne kadar birçok kez aktif olarak yönetime el koydu.neyi çözdü peki? Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne aynı sorunlar dayatılmıyormu?
Osmanlıcılık vede gericilikten yakınıyorsun,bizde yakınıyoruz peki bunun kaynağı nedir?
Cumhuriyeti kuran Osmanlı paşaları değimliydi? Diyaneti kuranlar,ilahiyeti kuranlar onlar değimliydi?En küçük bir Osmanlı eleştirisi yaptılarmı?(damat Ferit ve vahdettin dışında)
Bahsettiğiniz gericiler en çok ordunun göreve geldiği zamanlarda azıtmışlardır.
Erbakanı çağırıp parti kurduranların kimler olduğunu bilmiyormusun? Soğuk savaş döneminde solla mücadele ayağında yeşil kuşağın palazlanması için çalışanlar kimlerdi? Güneydoğuda mücadele için sahte hizbullahı kuranlar kimlerdi?
12 eylül yapıldığında adı arananlar listesinde olan fetullah efendi izmirde camilerde hutbeler okuyup örgütlenme çalışmaları yapıyordu,yurt dışında bunca okulu sadece abd işbirliğine bağlıyorsan uyuyorsun demektir.
Suudi finansıyla yurt dışındaki imamların parasını bile ödediler,erbakanı hapse atıp ondan daha gerici tavır takınmadılarmı? İmam çocuğuyum diyen darbeci paşanın sözleri halen kulaklarımdadır.osmanlıcılığa karşı olduklarınımı zannediyorsun?
Abd ye gerçekten karşı olsalar dı hiç düşünmeden onlarla birlikte olurduk zira şu anki konjöktörde dünyanın en zalimi ve tüm mazlumların birleşmesi gereken gücü şeytan amerikadır ama burada bile yanılıyorsun çünkü onlarınki sadece siyasi taktiklerdir.incirlikten ırak bombalanırken israile mühimmat taşınırken sesini çıkarmayanların abd ye karşıyım deme hakları yoktur.
Samimi olacağız dürüst olacağız tutarlı olacağız halka güveneceğiz sivil iradeye güveneceğiz,bu vatan bizimdir hepimizindir dediğin gibi düşünenler tabiki vardır ama şu anki pozisyonları etkin değil gibi gözüküyor.
Bizim sorunumuz temelde tayibin ne olacağı değildir,sezer cumhurbaşkanıyken imf ve maliyenin başına dünya bankasından getirilip geçirilmedimi?bütün bu incirlik olayları ırak olayları sezer cumhurbaşkanıyken olmadımı?
Irakın işgaline karşı sezerin bir kınamasını hatırlıyormusun? Yada isralin katliamlarına karşı çıkışını hatırlıyormusun?
Daha birkaç ay önce istanbulda İngiliz ve Suudi işbirlikçileri toplanıp abd ye karşı en büyük mücadeleyi veren Şiilerin aleyhine çalışmadılarmı?
İranın emekli bir askeri istanbulun göbeğinde kimlerin işbirliğişyle kaçırıldı?
Hiçbir darbe abd nin izni olmadan gerçekleşmedi ve eğer yine birileri bunu düşünüyorsa onlar bu analizde abd nin işbirlikçisidir ve hatta bahsettiğin muhtemel halife onların içinden bile çıkar bunuda unutma.
Yani abd ye karşı mücadelede samimi olanlara hiç sözüm yok ama çoğunun bunu siyasi avantajlar elde etme taktiği olarak gördüğünü biliyoruz.sadece perinçek ve ilişkilerini bile izlesen böyle olduğunu sende görürsün.
Daha detaylara girmiyorum anlamak isteyene yetirlidir,istemeyene ne yapsak faydası yoktur.
Musa Özateş

Ziyaretçi Defterinden

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Alıntı Sahibi: Yesevi
[ Bazı şeyleri ya görmek istemiyorsunuz.Yada aklınız 70`lerde kaldığı gibi ve uzun süredir Şiilik dışında hiç şeyle ilgilenmemişsiniz.Aramızdaki bir farkta yaşadığımız şehirler olmalı.Çünkü benim yaşadığım, doğup büyüdüğüm Akdeniz şehrinde 21 Mart günleri tepemizde helikopterler uçuyor.Sokaklarında panzerler dolaşıyor.Yani biz tehlikenin farkında olmak bir yana bizzat içinde yaşıyoruz.Bizim burada yaklaşık bir yıl önce bir şehit cenazesinde üstelik "Ordu göreve" diye slogan atıldığına bizzat şahit oldum.Daha önce yazdığım gibi o dernek ülkemizde yıllardır faaliyette bir dernektir.Şimdiki genel başkanı şeçilince ben çok sevindim.Çünkü bu ülkemizde bazı şeylerin artık yoluna girmeye başladığının bir işaretiydi.Çünkü ülkemizde 1994 yılından beri yayınlanan bir dergide yazıları çıktığını biliyorum.O dergilerin neyi savunduğu bellidir. 
Siz hiç birimiz çocuk değiliz demişsiniz ama kendinizi savunmak için söylediğiniz sözler aynı fethullahçıların küçük çocukları kandırmak için söyledikleri sözlerin aynısı. 
NATO ve İncirlik konusuna gelince bu konu Soğuk Savaşla ve diplomasiyle ilgili bir konu şu anda Türkiyenin o konuda gerekli adımları atması çok radikal bir değişim olur.Bunun için uygun zaman ve ortam lazım.Bunun içinde böylesi gösteriler çok faydalı olur. 
Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor.Büyük Ortadoğu Projesi içerisinde Türkiye`ye "Ilımlı İslam" ve "Yeni Osmanlıcılık" dayatılıyor.CİA`nın 2020 raporunda Halifeden söz ediliyor.Zaten bir kaç yıl önce ABD`li bir yetkili "Müslümanların bir halifesi olsa Müslümanlarla ilgili konuları onunla oturur konuşurduk "demişti.Şimdiki ABD dış işleri bakanından önceki bakan ve 1. Körfez Savaşında ABD Genel kurmay başkanı olan Pover Iraktan bahsederken Türkiyeden İslam cumhuriyeti diye bahsetmişti.Pek çok kişiye göre ve bana göre niyetini söyledi.Adı "Ilımlı İslamla" anılan şu anda Amerikada bulunan bir cemaat liderinin Türkiye`ye halife olarak geleceği söyleniyor.Kapanmış bir dergi o cemaatin kontrolünde yeniden yayına başlayayak bir kaç haftadır sansasyonel haberlerle ülkemizi meşgul ediyor. 
Anlayana herhalde bu kadar yeter. 
[/QUOTE] 
Bazı şeyleri sizin görmediğinizi düşünüyorum.
Hele Şiiliğin dünya görüşünün kapsamı hakkında en ufak fikriniz olmadığı da belli.Bizim analizimiz tüm dünya ile ilgilidir çünkü her yerde hak ile batılın çelişkisi vardır ,yaşanan şehirlerle ilgili bir durum değildir bu.
“ordu göreve” sözü kendinden emin olmayan aciz sivillerin sloganıdır.Eğer cumhuriyet idaresine inanıyorsanız ,sivil iradeye ve onun temsil edildiği halk meclisine inanacaksınız.
Ülkemizde ordu bugüne kadar birçok kez aktif olarak yönetime el koydu.neyi çözdü peki? Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne aynı sorunlar dayatılmıyormu?
Osmanlıcılık vede gericilikten yakınıyorsun,bizde yakınıyoruz peki bunun kaynağı nedir?
Cumhuriyeti kuran Osmanlı paşaları değimliydi? Diyaneti kuranlar,ilahiyeti kuranlar onlar değimliydi?En küçük bir Osmanlı eleştirisi yaptılarmı?(damat Ferit ve vahdettin dışında)
Bahsettiğiniz gericiler en çok ordunun göreve geldiği zamanlarda azıtmışlardır.
Erbakanı çağırıp parti kurduranların kimler olduğunu bilmiyormusun? Soğuk savaş döneminde solla mücadele ayağında yeşil kuşağın palazlanması için çalışanlar kimlerdi? Güneydoğuda mücadele için sahte hizbullahı kuranlar kimlerdi?
12 eylül yapıldığında adı arananlar listesinde olan fetullah efendi izmirde camilerde hutbeler okuyup örgütlenme çalışmaları yapıyordu,yurt dışında bunca okulu sadece abd işbirliğine bağlıyorsan uyuyorsun demektir.
Suudi finansıyla yurt dışındaki imamların parasını bile ödediler,erbakanı hapse atıp ondan daha gerici tavır takınmadılarmı? İmam çocuğuyum diyen darbeci paşanın sözleri halen kulaklarımdadır.osmanlıcılığa karşı olduklarınımı zannediyorsun?
Abd ye gerçekten karşı olsalar dı hiç düşünmeden onlarla birlikte olurduk zira şu anki konjöktörde dünyanın en zalimi ve tüm mazlumların birleşmesi gereken gücü şeytan amerikadır ama burada bile yanılıyorsun çünkü onlarınki sadece siyasi taktiklerdir.incirlikten ırak bombalanırken israile mühimmat taşınırken sesini çıkarmayanların abd ye karşıyım deme hakları yoktur.
Samimi olacağız dürüst olacağız tutarlı olacağız halka güveneceğiz sivil iradeye güveneceğiz,bu vatan bizimdir hepimizindir dediğin gibi düşünenler tabiki vardır ama şu anki pozisyonları etkin değil gibi gözüküyor.
Bizim sorunumuz temelde tayibin ne olacağı değildir,sezer cumhurbaşkanıyken imf ve maliyenin başına dünya bankasından getirilip geçirilmedimi?bütün bu incirlik olayları ırak olayları sezer cumhurbaşkanıyken olmadımı?
Irakın işgaline karşı sezerin bir kınamasını hatırlıyormusun? Yada isralin katliamlarına karşı çıkışını hatırlıyormusun?
Daha birkaç ay önce istanbulda İngiliz ve Suudi işbirlikçileri toplanıp abd ye karşı en büyük mücadeleyi veren Şiilerin aleyhine çalışmadılarmı?
İranın emekli bir askeri istanbulun göbeğinde kimlerin işbirliğişyle kaçırıldı?
Hiçbir darbe abd nin izni olmadan gerçekleşmedi ve eğer yine birileri bunu düşünüyorsa onlar bu analizde abd nin işbirlikçisidir ve hatta bahsettiğin muhtemel halife onların içinden bile çıkar bunuda unutma.
Yani abd ye karşı mücadelede samimi olanlara hiç sözüm yok ama çoğunun bunu siyasi avantajlar elde etme taktiği olarak gördüğünü biliyoruz.sadece perinçek ve ilişkilerini bile izlesen böyle olduğunu sende görürsün.
Daha detaylara girmiyorum anlamak isteyene yetirlidir,istemeyene ne yapsak faydası yoktur.

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön