alevi fıkhına göre nafile namazlarının vakitleri ve kılınışı

Dinin ana direği namazdır...
mürteza

alevi fıkhına göre nafile namazlarının vakitleri ve kılınışı

Mesaj gönderen mürteza »

bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen tüm bilgilerini Allah rızası için sunsun....
alone_man

Re: alevi fıkhına göre nafile namazlarının vakitleri ve kılınışı

Mesaj gönderen alone_man »

mürteza yazdı:bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen tüm bilgilerini Allah rızası için sunsun....

mürteza can
caferi fıkhı ne diyorsa bizdede odur
alevi fıkhı diye bir olay yoktur
çizgimizin adı caferi fıkhıdır
tabi dalga geçmiyorsan ciddiysen çünkü biz farzlarla uğraşıyoruz sen nafilelere takmış durumdasın yani biz daha geriden geliyoruz dostum sen bizden önde gidiyorsun
mürteza

Re: alevi fıkhına göre nafile namazlarının vakitleri ve kılınışı

Mesaj gönderen mürteza »

mürteza can
caferi fıkhı ne diyorsa bizdede odur
alevi fıkhı diye bir olay yoktur
çizgimizin adı caferi fıkhıdır
tabi dalga geçmiyorsan ciddiysen çünkü biz farzlarla uğraşıyoruz sen nafilelere takmış durumdasın yani biz daha geriden geliyoruz dostum sen bizden önde gidiyorsun [/color][/quote]

estağfurullah cananım neden alay edicem.böyle demenize üzüldüm.Allay edilcek varlık varsa oda kendi nefsimdir.alevi fıkhı dedim çünki elimdeki ilmihal kemal kılıçoğlu'nun hazırladığı bir ilmihal.üzerindede ehlibeyt yolu alevi ilmihali yazıyor.bende bu yolun başında olduğum için alevi fıkhı dedim demekki caferi fıkhı demem gerekliymiş bunu öğrendim.
anlamadığımda şu nafile kılmak üstünlükmü?elimden geldiğince kılıyorum.ancak anlamadığım imam humeyninin ilmihalindeki zaman kavramı.bende aylardan beri caferi arkadaşlara danışıyorum.sünneti terk et cem et demekten başka bir cevap alamadım.zamanım varken fırsatta elde iken neden kılmayım nafile namazlarımı.ama kılıyorsam doğru kılmamgerek ve bu konuda geniş bilgi bulamadım.bu yüzden böyle bir sayfa açtım.belki bilenler yazar diye.nafilelere tabiki takcam.madem amacımız ehlibeytin yolundan gitmek onlar gibi olmak tam tekbir gitmelyiz.eksiğimizide azaltmalıyız.sanırım bunda bir alay , takma durumu algılamıyorsunuzdur cananım.önde gidenide geride gelenide Allah bilir ama.gerçektende çoğu caferi zamanları geniş iken ellerindede fırsat varken nafileleri terk etmiş durumda.ama ben terketmek istemiyorum aylardan beri soruyorum cevap alamıyorum.sağolsum mücahit hocam özce anlattı.ama daha geniş bilgi lazım.bu ismide caferi olarak değiştircem ama nasıl değiştircem bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

“Namaz” sayfasına dön