Ehli-Beyt Camii'nde Ramazan Bayram Namazı

İslami ve çeşitli resimleri bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Çeri

Re: Ehli-Beyt Camii'nde Ramazan Bayram Namazı

Mesaj gönderen Çeri »

ali muhsin yazdı:Ceri efendi
senin amacin acikca Polemik cikarip Beyin bulandirmak ,Daha neci oldugun belli degil,Ezber bozmak,beyinlerde depremler yapmak iyidir.Benim ne olduğum neci olduğum bellidir.Ben bu Milletten yanayım. Ehli Beyt Adina Osmanlinin Fasistzane Düsüncesini tasiyorsun o tas Sizin basinizda Paralansin ! Sadece Osmanlı`nın değil Safevilerin`de mirascısıyız.Bizler ne depremler ne heyalanlar gördük.Üstümüze ne taşlar atıldı ne kayalar yuvarlandı.Mendil konusuna gelince Daha neyin ne oldugunu bilmeyen Cemmatinizin bazilari bir medile bile Tenezür edecek kadar Sömürgecidir Peki o mendil bezmiydi.Yoksa kağıtmıydı?,Cemevlerinde oldugu gibi Bazi Camilerdede Allah adina Sömürgecilik yapan kisiler var ! Çerkci başındakini çağırırmışheleki Sizin gibi Düsünenlerin arasinda bir hayli cokturKişilerin yaptıkları hatalar görüşleri ,hareketleri bağlamaz.Seni tanıdığım kadarıyla sen menfaatin olmuyan işlerle uğraşmaşsın. "Elhamdulillah Müslümanim " diyecekleri yerde "Elhamdulillah Türküm " diyenlerElhamdulillah Fenerbahçeliyim vb. diyenlerde var.veya elhamdulillah Çorumluyum diyenlerde vardır.Hatta hangi köyden olduğunu soranlara Elhamdulillah filanca köydenim diye cevap verenlerde var.İnsanlar Allaha Şükrediyorsa Hamd ediyorlarsa ne mutlu onlara. Din adina Fasist irkci düsüncelerini ön planda tutarak Halki Sömürdükleri görülüyor ,böyle kisiler ufak seyleri bile ceplerine atacak kadar Zavallidirlar , Mendilide nicin alip neden cebine koydugnu sen nerden bileceksin´?! Damarina Aslında ben size niye cevap veriyorum ki insanları küçük görür gibi olmasın ama dengim değilsiniz.basildiginda neden hemen Irani karsitiyorsun ?!Ben bu konuya İran`ı karıştırmadım.Karıştırırsam çok fena karıştırıyım.İran`da yıllarca Mülteci olarak kalan sonra Türkiye`ye yerleşen Afganistan göçmenleri İran`da kendilerine "Müslümanmısın? yoksa Sünnimisin? diye sorular sorulduğunu, namaz kılmak için girdikleri camilerden "dışarı dışarı" diye kovulduklarını anlattılar. Ben irandan degil Sizin Din adina Fasist irkci görüsünüzü nasil Savundugnuzu ve aslinda Dini Rafa kaldirdiginizi ve Alevilerin arasina Sinsice girerek Osmanliyi sevdirmek icin Alevi kiligina, Sii Kiligina girdiginizi yaziyorum ..Bu yazdıklarınızda hiç bir tutarlılık yok.hatta bazilarini MHP ci yaptiginizda olmustur ,Benim partiyle filan işim yok.Bizim davamız partiler üstü.Bu arada tabi o söz konusu olan parti bütün eksiklerine ve hatalarına rağmen saygıyla anılması gereken bir geçmişe sahiptir.Sizin açınızdan "Anadolu Alevileri" neyse bizim açımızdanda MHP-ÜLKÜCÜ TABAN odur.Alevilerin icine sizarak aklin sira iki üc Sirin sözlerle onlari kandirp Tarihin Cellatlarini Sevindirme niyetindesin ..Alevilerin içine sızmak isteseydim.Bu kadar açık sözlü olmazdım.Burada ne söylüyorsam Sünnilerede aynısını söylüyorum.Ayrica Imam Humeyni kendisi her Namazda Mühür kulanmistir simdi odami Fitneci oldu .O Ayetullah Hümeyni herhalde koskoca Ayetullahı taciz edecek halleri yok..Daha düne kadar Alevilerin katline Ferman veren Sizin gibiler simdi nasil olduda Ehli Beytci oldu Alevi kardeşlerimizde bilinçleniyorlar...birak bu Palarvarlari..daha fazla aciklamami istemiyorsan benimle Polemikten uzak durmani öneriyorum .
Ne palavrası benim bu sözleri gerçekten inanarak yazdığımı sen çok iyi biliyorsun.Neyi açıklayacaksın...Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın.
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Çeri yazdı: Ben bu konuya İran`ı karıştırmadım.Karıştırırsam çok fena karıştırıyım.İran`da yıllarca Mülteci olarak kalan sonra Türkiye`ye yerleşen Afganistan göçmenleri İran`da kendilerine "Müslümanmısın? yoksa Sünnimisin? diye sorular sorulduğunu, namaz kılmak için girdikleri camilerden "dışarı dışarı" diye kovulduklarını anlattılar
Açıkça yalan söylemişler. Ben 30 yıldan fazladır asla öyle bir durumla karşılaşmadım ve duymadım da. Böyle bir şey gerçekten imkansızdır. Bizim mahalle camisinin İmamı afganlıdır. Herkes de arkasında namaz kılır ve çok da severler. Her söyleyene inanmayın. 2 gün önce haberlerde bayan çarşafına bürünüp İran'da dolaşan ve adam soyan bazı afganlıları gösterdiler. Böyle adamlar tr.ye gelirse İran'ın iyiliğini mi anlatacaklar. O dediğiniz adamlar Taliban ve Vahhabi de olabilirler. İran'ı kötü göstermek için öyle sözleri uyduruyorlar. Maalesef sizler de bunlara aldanıyorsunuz ve onların sözlerini sitelere yazıyorsunuz:(
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hocam Bunlarin Temelinde Yalan var ,Sinsilikte ikiyüzlülükte bir Numaralardir .Kendi cikarlari icin Yapmayacak seyler yoktur ..Vatandas Cocuk Cellatlari Osmanliyi Savunuyor ,Sivas Corum Maras vs olaylarinda Alevileri Kadin cocuk Demeden katleden kisileri " Özgürlügün Simgesi " olarak tanitip Kanli katilleri Sirin göstermeye calisiyor , Partilerle isim yok diyor ama burda Fasistligin irkciligin Probagandasini yapiyor ..Duy-MUSTUM. isit-MISTIM le , Bir Toplumu kolayca Yargiliyor bunlar böyledir Hocam ! Zamaninda sunu diyorlardi " Ben Duy-MUSTUM ist-MISTIM ki Aleviler mum söndü yapiyor Ana Baci Tanimiyor " diye..kendi irkci Camilerinde Alevilerin ölüm Fetvalarini veriyorlardi ! Katledilen Alevi genclerinin kanli gömleklerini Yürüsülerinde sergiye sunar gibi salliyorlardir ( Bunu Zamaninda kendi gözlerimle gördüm ) Böyle " Mustum Mistim " sözlerle yola cikarak Kac Aleviyi " Allahsiz Kafir, Kizil Komunist " ilan edip Katletdiklerini Gördük !!!birde Sanki Hic birsey olmamis gibi Utanmada Eli Kanli katiler Simdi "Alevi kardeslerimiz " diyor eksik olsun Onlarin kardesligi !! Alevilerin icine Kardes Mardes Sözleriyle iclerine Sizmaya calisan bu Kisiler,kendileri gibi Alevileride Fasist irkci Düsüncenin Esiri yapmaya Calistiklari ortadadir !! Sanki Pazarda Alevi avina cikmislar !! Bastan beri Bu Vatandas Burda Alevilere Sirin gözükmek icin bazi Sii Sitelerini Tavsiye etti .iki üc Sirrin sözlerle göz boyamya calisti ..Sonra Osmanli Damarina basilincada Maskesi düstü !! her yazisinin Satir aralarinda Alevi - Sii Düsmanligi besledigi ortadadir !! bunun Farkina varanlar var !! burda simdi Edebiyat yaparak kendi Yalanlarini ve kanli tarihlerini iki üc kelime oyunu ve birkac Polemik yazilari ile kamufle etmeye calistigi belli ...Bunlarda bu Osmanli Mikrobu vede Gizli Alevi Sii Düsmanligi oldukca ne söylenirse fayda etmez ..zaten Bektasilerle birlikte Calisan ve Aleviler kendi cikarlari icin kulanmak isteynlerden birileride bu Fasist Sentezcilerdir !!! Yaklasimlari Sirin gözükmeleri bunun icindir !!

Haa ..Birde Vatandas her Duyduguna inaniyor, buda onun ne kadar Safca düsündügünü Aklini kiraya verdigini gösteriyor ..Örnek veriyim...Bir Bayan El Cezire TV sinde cikiyor ve sunu diyor " Beni Irakta Sii Polisler Tecavüz etti " diye bunun üzerine (Vahabi ) El Kaide Terrör örgütü Irakta eline gelen Sii Polislerini Kacirip Kamera karsisinda teker teker yakin mesafeden elleri bagli bir sekilde vuruyorlar ..sonra anlasiliyorki El Cezirede Cikan Bayanin Aslinda Yalan söyledigi ve onu Birileri tarafindan Masa gibi kulandiklari ortaya cikiyor !! iste bunlarda böyledir !! her Söylenene inanir sonra isin aslini ögrenmeden Silaha sarilip "Vatan Millet Sakarya "diyerek Masum insanlari katledip Alevi avina cikarlar .. bu Irkcilar !! simdi görüyorumki Kafayi yine Irana takmis ve yine ,Ben DUY-MUSTUM .ISIT-MISTIM ayaklari yapiyor ve bir Toplumu Kolayca Yargilamaya calisiyor ..bu Zavallilar !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

MÜCAHİD yazdı:
Çeri yazdı: Ben bu konuya İran`ı karıştırmadım.Karıştırırsam çok fena karıştırıyım.İran`da yıllarca Mülteci olarak kalan sonra Türkiye`ye yerleşen Afganistan göçmenleri İran`da kendilerine "Müslümanmısın? yoksa Sünnimisin? diye sorular sorulduğunu, namaz kılmak için girdikleri camilerden "dışarı dışarı" diye kovulduklarını anlattılar
Açıkça yalan söylemişler. Ben 30 yıldan fazladır asla öyle bir durumla karşılaşmadım ve duymadım da. Böyle bir şey gerçekten imkansızdır. Bizim mahalle camisinin İmamı afganlıdır. Herkes de arkasında namaz kılır ve çok da severler.
Yani anladığım kadarıyla sizin İran`daki Mahallede Sünni Camisi var ve imamı Afganlı ve de Şiilerde o Sünni İmamın arkasında namaz kılyorlar.Yoksa o dediğiniz Afganlı Afganistan Şiilerindenmi?Gözlerinde Orta Asya tipi çekiklik varmı?(Gözleri çekikse hafif çekikmi?Yoksa bayağı çekik mi?)
benim konuştuğum kişilerin yalan söylediklerine pek ihtimal vermiyorum.Özelliklede o birinci iddiaları için.Çünkü iyi niyetli dürüst kişilerdi.Belki abartmış olabilerler yani İran`da kaldığı süre içinde sadece bir kişi öyle bir söz söylemiştir.Zoruna gitmiştir.Cami`de de kendini bilmezin biri rahatsız etmiş olabilr.Ayrıca tabiki bu tür şeyler İran Halkını ve İran Yönetimini bağlamaz.Öylesi Yobaz,bağnaz, cahil kişiler her yerde vardır.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Çeri yazdı:Öylesi Yobaz,bağnaz, cahil kişiler her yerde vardır.

bazıları sünniler nezdinde önem kazanalım diye şiilere atıyor,bazıları fitne fesat için bunu yapıyor,bazıları cahillikten yapıyor,bazıları ilgi çekmek için bu tür dedikodular uyduruyor, ama cahil heryerde vardır şiiyim diyenlerin içindede birçok cahil adam vardır genel bir durum olmadıkça bu tür sözleri taşımak doğru değil
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Vatandasin biri bir konuyu unutuyor... Afganistandan göcen ve Irana siginanlarin arasinda kendilerini "Mazlum" Gösteren kisiler olup Iranin icine sizan Talibanlar vardir !! Bu kisiler Islam Iranin Misafirpervelerligi ve iyi niyetinlerinden Faydalanarak , Iranin Bazi Sünni Kesimlerinin icine sizarak " (Selefi) Cundullah " Terrör örgütü ile bereber calisarak Iran icinde Halkin Münafiklari ile birlikte isbirligi yaparak , Sii- Sünni Catismasi cikarmak icin türlü Fitne ve fesada Basvurup, Iran Askelerini kacirip Kellelerini kesip ve daha sonra Camilere Bomabali Suikastler gerceklestirip ,Amerikan Ve Israil gibi Emeperiyalistlere Usaklik eden kisilerde vardir ..!! Bu kisilerin Iranda maskelerinin düstügünde soluguda hemen Türkiyede alirlar ve Irani Kötüleyip kendi Terrör faaliyetlerinide ört bas etmek icin Münafikca Toplumu avutup Duranlarda vardir ki Birileri (Ahmaklarda ) buna inanmis ..Unutulmamasi gerekir,ki Iran Parlementosunda etnik azinliklarda vardir, bunlar dan biri Sünni kesimdir !! Fakat Siz gidin birde Suudi Arabistanin Parlementosuna bakin bir tane Sii varmi veya TBMM bir tek Alevi varmi ?..Cok ilginctir,ki kendi Mezhepdaslari olan Suudiler ( Sonucta Aynidir ) Irakta ,Afganistanda, Yemende vs gibi yerlerde Siileri Katlettikleri gibi bu katliami ört bas etmek icin devamli "Sii Irani" kötüleyip Münafiklardan duyduklari Yalan yanlis ne varsa inanip Ahmaklar gibi Toplum yargilayabiliyorlar ..bunun gibi bazi örnekler getirirsek.. Lübnandaki Sii Hizbullaha karsi ,Amerika Israil ve Suudilerin vasitasiyla "Fethul Islam , Cudus Sam " gibi Selefi baglantili Terrör örgütleri kurulmustur ve ayni Mikroblar Irakta da vardir " Ensarul Sunna " gibi El kaide baglatini, Amerikan israil finansmani Terrör Örgütleri coktur ve onlarda kendilerini "Sünni -Ehli Sünnet " olarak tanitip Halk arasinda Fitne ve Fesad cikarma amacindalardir !! Bunlar göz ardi etmek isteyen bazi Zir Cahil "Akilliyim" diye gecinenler ise , isi Sii Irana Bahaneler bulmakla yetiniyorlar.. nede olsa kendi Mezhebdaslarinin Pisliklerin ört bas etmek icin "Sii" olan birilerine saldirima mecburlugu duyorlar !! Böylece Dikkat dagitmaya calismakla kalmayip ne kadar irkci Fasistligi yaptiklari gibi Mezhep Fasistligide yaptiklarini acikca gösteriyorlar !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Resimler” sayfasına dön