Ehli-Beyt Camii'nde Ramazan Bayram Namazı

İslami ve çeşitli resimleri bu bölümde paylaşabilirsiniz.
ali muhsin

Re: Ehli-Beyt Camii'nde Ramazan Bayram Namazı

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ceri Vatandas isi Polemige Sürükleme ..Soruna gelince... örnegin Türkiyeye izinli iken ve yolda iken Sünni Camillerinde (Namaz kilmak icin ) birkac kez gittigim olmustur ve orda KENDI ICTIHADIMA GÖRE YANI CAFRERI MEZHEBINE GÖRE NAMAZIMI EDA ETMISIM... kimileri Hor gözle bakti, kimileri Namazda iken kol carpti ,kimileri Namaz bittikten sonra Meraktan soru sorduklari olmustur..Bizim Corumdaki Ehli Beyt Camiilerine bazen Sünnilerinde orda KENDI ICTIHADINA GÖRE Namaz kildiklarini gördüm ve Aradaki fark .. Cemaatimizden hic biri onlarin Namazlarini engeleyecek hic bir sey yapmadi (Kol Atmalar SIKISTIRMALR , Hor gözle bakmalar vs ) Bazen baska Alternatifim olmadan Sünni Camiisine gittigimde ve Caferi Mezhebimce Namazimi kildigimda ordaki kisilerin bana bakislarini seninde göremeni isterdim ...tabiki hepsi öyle degil ..yukarda bir örnek getirmistim ve öyle kisilerin Yozlastiklarini yazmistim ..Demeki sana göre ,Biri ..Aleviye Hor gözle bakarsa bu seni hic Rahatsiz etmez ,yoksa böyle yaklasip Polemik yapmazdin ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Ben`de camilerde cemaat bittikten sonra el bağlamadan namaz kıldığım oluyor ama hiç kimse farkına bile varmıyor.Zaten elleri Sünnete uygun olarak öne doğru koyduğun zaman el bağlamadan namaz kılındığının farkına varılması zor.Mühür kullanmak yerine kağıt kullanırsan fitneyi önlemek açısından faydalı olur.Seni rahatsız ediyorlarsa demekki sende bir sorun var.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

bazen diyanet camilerinde namaz kıldığım oluyor kendi caferi mezhebine göre mührümü koyuyorum elleri açık kılıyorum ve hiçbir tepki olmuyor bence bu konu aşıldı çünkü hacca giden sünniler orada birçok namaz çeşidi olduğunu gördüler
ama bağnaz bir yada birkaç kişi her zaman olabilir buda tüm sünnileri bağlamaz tabi
ali muhsin

Çeri yazdı:Ben`de camilerde cemaat bittikten sonra el bağlamadan namaz kıldığım oluyor ama hiç kimse farkına bile varmıyor.Zaten elleri Sünnete uygun olarak öne doğru koyduğun zaman el bağlamadan namaz kılındığının farkına varılması zor.Mühür kullanmak yerine kağıt kullanırsan fitneyi önlemek açısından faydalı olur.Seni rahatsız ediyorlarsa demekki sende bir sorun var.
Ceri efendi

Ne yani Mühür kulanan Fitnemi cikariyor demeye getiriyorsun ?! Ben bir defasinda mühür yerine mendil koymustum , fakat orda Vatandasin biri ben kiyamda iken mendili aldi cebine koydu ..bazen Baska Alternatifim olmayinca burdaki Sünni Camilere gittigimde dahi ellerim acik kilindigini fark edenler hemen hemen oluyor , sen zanetmeki Sizin gibi Düsünenler Namaz kildiginda Tam manasi ile Allaha yöneliyor tam aksine kulaklari gözleri o kisinin hareketlerinin üzerinde oluyor ..Geneleme yapmiyorum ama ne zaman Sünni Camisinin icinde kendi icithadima Caferi Mezhebine göre Namaz kildigimda yanimdaki biri yanima sokulur Namaz kilar ve nedense KAFIRUN SURESINI Sanki kulagima fisildar gibi sesli okur ..tekrar ediyorum Geneleme yapmiyorum ama Sorun Bende veya Benim gibilerinde degil , Senin gibi Mezhep Fasistligi yapan kisilerin Sorunudur !!
Ben`de camilerde cemaat bittikten sonra el bağlamadan namaz kıldığım oluyor
Bunu simdi nasil anlayalim ? yani Cemaatle kildiginda ellerini bagliyormusun ? Yoksa Cifte Standartmi uguluyorsun ? Ayrica Ellerini ister sal ister bagla, iste mendil ister mühür koysan dahi , Senin gibilerin Düsüncelerine dayanarak Samimi olmadiklarini acikca görebilirim .zira Osmanlinin irkci Fasist Sentezciligini savunan birinin, Ehli Beyt Mektebinde Asla isi olmadigi gibi Alaklarida yoktur !!
------
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ali muhsin can herkesle her konuda kapışmak zorundamısın? )))))
ali muhsin

alone_man yazdı:ali muhsin can herkesle her konuda kapışmak zorundamısın? )))))
Bazilarina gereken Cevabi vermek zorunlulugu duyorum ,Vatandas Mühür kulananlari Fitneci yapmis !
------
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

ali muhsin yazdı:Ne yani Mühür kulanan Fitnemi cikariyor demeye getiriyorsun ?! Ayetullah Hümeyninin bu konuda Şii hacılara mühür kullanmamaları yönünde tavsiyesi var.Ben bir defasinda mühür yerine mendil koymustum , fakat orda Vatandasin biri ben kiyamda iken mendili aldi cebine koydu ..Deme ya adam mendil bulamamışta senin sümüklü mendilinemi kalmış :lol: :lol: :lol: Hem o mendil bezse o`da kumaş olduğu için olmaz.Kağıt mendilse adam senin kağıt mendilini niye alıp üstelik cebine koysun. :lol: :lol: bazen Baska Alternatifim olmayinca burdaki Sünni Camilere gittigimde dahi ellerim acik kilindigini fark edenler hemen hemen oluyor , sen zanetmeki Sizin gibi Düsünenler Namaz kildiginda Tam manasi ile Allaha yöneliyor Sana başkalarının ibadetini sorgulama yetkisini kim verdi.tam aksine kulaklari gözleri o kisinin hareketlerinin üzerinde oluyor ..Geneleme yapmiyorum ama ne zaman Sünni Camisinin icinde kendi icithadima Caferi Mezhebine göre Namaz kildigimda yanimdaki biri yanima sokulur Namaz kilar ve nedense KAFIRUN SURESINI Sanki kulagima fisildar gibi sesli okur ŞİZOFRENİ BELİRTİLERİ..tekrar ediyorum Geneleme yapmiyorum ama Sorun Bende veya Benim gibilerinde degil , Senin gibi Mezhep Fasistligi yapan kisilerin Sorunudur !! Senden iyi Mezhep Fasiştimi olur.Ben ki ömrümü İslam Dünyasındaki ve Milletim arasındaki Mezhep sorunlarını çözmeye adadım.
Ben`de camilerde cemaat bittikten sonra el bağlamadan namaz kıldığım oluyor
Bunu simdi nasil anlayalim ? yani Cemaatle kildiginda ellerini bagliyormusun ? Yoksa Cifte Standartmi uguluyorsun ? Bu sıralar Cuma Namazlarına geç kalıyorum.Ayrica Ellerini ister sal ister bagla, iste mendil ister mühür koysan dahi , Senin gibilerin Düsüncelerine dayanarak Samimi olmadiklarini acikca görebilirim Buna sen değil Yüce Allah karar verecektir..zira Osmanlinin irkci Fasist Sentezciligini savunan birinin, Ehli Beyt Mektebinde Asla isi olmadigi gibi Alaklarida yoktur !!
Sen daha orlardamısın.Osmanlı kadar başına taş düşsün.Siyasi görüşüm açısından bile Ehli Beyt Mektebi çok daha uygundur.Çünkü bu Milletin kendine gelmesi için radikal bir değişikliğe ihtiyaçı var.Ayrıca benim atalarım H.z.Ali Cenkleri dinleye dinleye büyümüşlerdir.
En son Çeri tarafından 30 Eyl 2009, 01:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

ali muhsin yazdı:
alone_man yazdı:ali muhsin can herkesle her konuda kapışmak zorundamısın? )))))
Bazilarina gereken Cevabi vermek zorunlulugu duyorum ,Vatandas Mühür kulananlari Fitneci yapmis !
Uzma Ayetullah Hümeynidemi mühür kullananları fitneci yapmıştı?
ali muhsin

Ceri efendi
senin amacin acikca Polemik cikarip Beyin bulandirmak ,Daha neci oldugun belli degil, Ehli Beyt Adina Osmanlinin Fasistzane Düsüncesini tasiyorsun o tas Sizin basinizda Paralansin ! Mendil konusuna gelince Daha neyin ne oldugunu bilmeyen Cemmatinizin bazilari bir medile bile Tenezür edecek kadar Sömürgecidir ,Cemevlerinde oldugu gibi Bazi Camilerdede Allah adina Sömürgecilik yapan kisiler var ! heleki Sizin gibi Düsünenlerin arasinda bir hayli coktur "Elhamdulillah Müslümanim " diyecekleri yerde "Elhamdulillah Türküm " diyenler Din adina Fasist irkci düsüncelerini ön planda tutarak Halki Sömürdükleri görülüyor ,böyle kisiler ufak seyleri bile ceplerine atacak kadar Zavallidirlar , Mendilide nicin alip neden cebine koydugnu sen nerden bileceksin´?! Damarina basildiginda neden hemen Irani karsitiyorsun ?! Ben irandan degil Sizin Din adina Fasist irkci görüsünüzü nasil Savundugnuzu ve aslinda Dini Rafa kaldirdiginizi ve Alevilerin arasina Sinsice girerek Osmanliyi sevdirmek icin Alevi kiligina, Sii Kiligina girdiginizi yaziyorum ..hatta bazilarini MHP ci yaptiginizda olmustur ,Senin amacinda budur.. Alevilerin icine sizarak aklin sira iki üc Sirin sözlerle onlari kandirp Tarihin Cellatlarini Sevindirme niyetindesin ..Ayrica Imam Humeyni kendisi her Namazda Mühür kulanmistir simdi odami Fitneci oldu ..Daha düne kadar Alevilerin katline Ferman veren Sizin gibiler simdi nasil olduda Ehli Beytci oldu ..birak bu Palarvarlari..daha fazla aciklamami istemiyorsan benimle Polemikten uzak durmani öneriyorum .
------
ali muhsin

Hem sen neden bu kadar Panikleniyorsunki ? Bir Arkadasimiz Aciklama yapmis ve demis " Bazilari Yarida birkip cekip gidiyorlar " demis , bende o kisilerin Yezidi Görüslü Hocalarinin etkisi altinda kaldiklari icin Cekip gittiklerini ve onlarin Yozlastiklarini yazmistim .Seni Rahatsiz eden konuda budur !! yani birileri Alevilere Kafir derse ve bizde o kisilerin Yozlastiklarini yazarsak hemen onlarin Avkatligina soyunuyor Laf gebeligi yapiyorsun yani Acikcasi her ne kadar Sözde Aleviligi veya Siiligi korur gibi görünsende, icinde halen Alevi Düsmanligi gütmektesin (Tipik Osmanli ) yoksa niye bos yere Hiddetlenip Panik yapiyorsun ?!..bak konuyu nereye kadar tasidin ..Sorunlu bir kisilige sahipsin ve Sorun senden cikiyor !!
------

“Resimler” sayfasına dön