Mason Bektaşiler

Aliekber

Re: Mason Bektaşiler

Mesaj gönderen Aliekber »

ali muhsin yazdı:Ali Ekber

Sadece kendi inamak istedigin Seyleri Savunuyorsun , Dede Baba Dediginiz kisilerin kimler ve kimlere hizmet ettiklerini göremiyecek kadar Saf ve Cahilsin .Birseyler bildigini zannediyorsun oysaki bildigin hic bir sey yok ! sadece Nazikce yazi yazip Polemik cikariyorsun .isine geldigi gibi yorumlar yapip, Sünni Bektasiligi dayatmak icin israrla Kuran Ayetlerini Carpitarak Bektasilik Mokrobunu Beyin Hücerlerine yerlestirmek icin cirpiniyorsun .Kurandan Bahsediyorsunuz fakat Namaz Oruc gibi Dini Hümükmleri inkar ediyorsunuz , Buda sizin Nasil Haktan faydalanip Batili Savundugunuzu gösteriyor ..Foruma Baliklma dalarak neyin ne oldugunu bilmeden burda anlamsiz Demogoji Yapman Mantiksizdir ..Yazdikca Alcaldignin farkindamisin acaba ?

Biz neyi savunmuşsak dayanaklarımızı apaçık bildirmişiz,zor ile kabule din diyen de yok, ilmi,bilmi yeterli gelen Kuran ayetleriyle veya bildiği başka dayanaklarla öne sürdüğümüzü çürütür

İlimselliğin manası sunulan tezlere anti tez iel cevap verilemsinin altını çizmeme gerek var mı?
Sadece kendi inamak istedigin Seyleri Savunuyorsun ,
anti tezler sunuldu da sunulan anti tezlere kulak mı vermedik?
Dede Baba Dediginiz kisilerin kimler ve kimlere hizmet ettiklerini göremiyecek kadar Saf ve Cahilsin
Sayın can dedi kodu ve vesveselerin Allah katında ne manaya geldiğine dair paylaşımalrda bulunduk,elinizde delil olan bir iş yokken,Allahın kurutluşu yok dediği vesvese ve dedi kodulara devam etmektesiniz,

Hal böyle iken kendinizi beğenmeye ne var bunu anlamam lazım?
.isine geldigi gibi yorumlar yapip, Sünni Bektasiligi dayatmak icin israrla Kuran Ayetlerini Carpitarak Bektasilik Mokrobunu Beyin Hücerlerine yerlestirmek icin cirpiniyorsun .
Sayın can , birikimin yetersiz olabilir, sonradan Alevi olun olunmması tam açıklığa kavuşmuş bir iş değilken , bu yönde davet yokken, sen Bektaşiliği dayatma türünden suçlamalara durmuşsun

Kuran ayetlerini çarpıtarak demişsin de ,çarpıttığım ayetlerini doğru manaalrını da yazmamışsın,

dedi kodu vesevelere durmayın dmeiş Allah diyoruz, burdan çarpıttığımız iş nedir ki,buna mı itiraz ediyorsun?

Bana uyarmak düşer, dedi kodu veya vesveselerde diretmeye kararlı olduğunuza göre benim yapacak bir işim yok,

Bektaşilik mikrobunu demektesin ki bu söz seni anaaysanın önnüde mahkum edip hüküm giydirmeye yeterli,din,dil,ırk ayrımına girişip,ırkçılığa,insna düşmanlığına davetiye çıkardığın için

Medeni insan konuşma adabına hakim olmaı dersem, alınmalara girişeceksin ama doğru olan bu değil mi?

Delil sun o ki tersine kürek çekiyorsunuz,hakaret vari knouşamyı 12 imamlar mı öğütlüyor?

İlmin yetersiz geliyor köpürüyorsun, köpürmicen can,senden daha bilgili abilerine gidip fikir danışcan,insana,alime,müslümana kötü sözlerle konuşmak yakışırmı harbiden?

Dicem ki ataları böle ki bunlar da böle türemiş,atalarınıza laf getirtmek marifet olabilir mi?

Allah'ın benze rkonulardaki İslami ahlak neelrdir ayetler sunuyoruz,sanki yalan söylemişiz gibi havalara giriyorsunuz,

Sunduğum sayısız ayetlerin hangisi çarptırılmışsa,baya doğruyu öğretmek senin için sevap değil mi, öğret bana bir harf kırk yıl köleliğine duralım diyoruz, dönüp dolanıp hakaret içeren işelre sarılıyorsunuz

İllaki ilkel Arap çöl bedevi kafalı türü hitaplar mı ağza almalıyım,bu mudur varılmak istenen sonuç,sayısız kez uyardım saygıdan kusur etmeyin diye?

değil islamı sizin gibi yorumalr bizler,Allah emretmiş ki putatapanalra karşı bile güzel hitapalr edin ki kazayla onalr da sizin değer verdiğin en yüce işelre küfür etmesin

Uyarıyoruz, İslamla ahlaklanın diyoruz o ki Müslüman geçiniyorsunuz,dönüp dolaşıp apaçık ayetlere kafirleşip işi hakaretler sütünde götürmeye çırpınıyorsunuz

Yapmayın böyle rica ediyoruz

Bahsediyorsunuz fakat Namaz Oruc gibi Dini Hümükmleri inkar ediyorsunuz , Buda sizin Nasil Haktan faydalanip Batili Savundugunuzu gösteriyor .

Sayın cna,sizin aklınız içtihatımızı almıyorsa, bırakın bu iş Allahın işidir diyoruz, siz Emevilik döneminde ,hicret etmeyip de camilere zor veya gönüllü icabet etmiş, 12 imamalra küfürlere durmuş atalarınızın durumunu düşünün,

Yani övünmeye girişmeye durmadan önce önce biz dönüp ataların kmilermiş,neler yapmışlar bakacaksın demişiz

Bizim ceddimiz belli demişiz, harama yanaşmayan itler yetiştiriyoruz demişiz, aç google Pir Sultan yaz binlerce konu açılmıştır,yaz bir HACI bektaşı, yaz bir Yunus Emreyi anlarsın, bnunlar 12 imamlar soyundan gelenler diyoruz, onalrdan gayrı bir iş yok, 12 imamların soyundna mahrum kalan sizlersiniz, hani ne oldu 12 imamlar, soy mu kesildi?

Kesilmediyse nerde bu soy?

Sünniliğe kuran yetiyor, size de bu ululardan kalan sözde hadisler mi?

Hitap tarzınıza bakıyoruz, yine ne Kuranla, ne 12 imamalrda ahlaklanmadığınızı görüyoruz?

Sorarım elbet, efem bu ne periz,bu ne lahana?
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Aliekber yazdı:Bizim ceddimiz belli demişiz, harama yanaşmayan itler yetiştiriyoruz demişiz, aç google Pir Sultan yaz binlerce konu açılmıştır,yaz bir HACI bektaşı, yaz bir Yunus Emreyi anlarsın, bnunlar 12 imamlar soyundan gelenler diyoruz, onalrdan gayrı bir iş yok, 12 imamların soyundna mahrum kalan sizlersiniz, hani ne oldu 12 imamlar, soy mu kesildi?

Hitap tarzınıza bakıyoruz, yine ne Kuranla, ne 12 imamalrda ahlaklanmadığınızı görüyoruz?

işiniz gücünüz palavra çarpıtmma mesela
Biz 12 imam soyundan olan mesela Hamaney,sistani,hekimi gibi bir çok müçtehidin ilmihallerinden 12 imam yolunu öğrenip uyguluyoruz
şimdi sen söyle bakalım sen hangi soydan olan hangi kişinin hangi kitabından öğreniyorsun?
cevap veremeyeceksin ama yinede sorayım dedim
Aliekber

Ali yazdı:
Aliekber yazdı:Bizim ceddimiz belli demişiz, harama yanaşmayan itler yetiştiriyoruz demişiz, aç google Pir Sultan yaz binlerce konu açılmıştır,yaz bir HACI bektaşı, yaz bir Yunus Emreyi anlarsın, bnunlar 12 imamlar soyundan gelenler diyoruz, onalrdan gayrı bir iş yok, 12 imamların soyundna mahrum kalan sizlersiniz, hani ne oldu 12 imamlar, soy mu kesildi?

işiniz gücünüz palavra çarpıtmma mesela
Biz 12 imam soyundan olan mesela Hamaney,sistani,hekimi gibi bir çok müçtehidin ilmihallerinden 12 imam yolunu öğrenip uyguluyoruz
şimdi sen söyle bakalım sen hangi soydan olan hangi kişinin hangi kitabından öğreniyorsun?
cevap veremeyeceksin ama yinede sorayım dedim
secereleri hangi imamdan gelmekte o ki doğru söylüon?

dedelerimizin tümü o soya bağlı , şöyle ki teredüte yer yok,seyit soyundna olmayan dede psotuna oturamaz, kuraldır bizde,goolden dede secere yaz 164 bin tane başlık vardır konuyla ilgili

sen bu ismini zikrettiklerinin seceresini bildir,hangi imamdan geliyorlar sır olmamalı?

hz Alinin gayri meşru ilişkileriyle mi alakalandıracaksınız?
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

Aliekber yazdı: cevap veremeyeceksin ama yinede sorayım dedim
Bak cevap yerine polemik yapıyorsun huyunuz bu

ben senden secere istemedimki zaten secere mecereniz yok
ben senden hangi seyidin hangi kitabına göre ibadet yapacağız kimdir senin seyidin ve kitabının adı dedim ve kendimin seyit ismini ve kitabını yazdım
cevap vermek yerine yine saçmalıyor secere nerde türü konuyu dağıtıyorsun secereyi eline versek nerden belli doğru olduğu diyeceksin

dedelerimizin tümü o soya bağlı , şöyle ki teredüte yer yok,

sana secere sorunca tereddüt yok biz söyleyince tereddüt bahane çok tipik bektaşi

işte ahlaksızlığın bu cümlende belli Hz.Ali hakkında düşüncene bak
sen Hz.Alinin sorgulayacağına kendi aynana bak sende bir arıza var çünkü Hz.Aliye böyle bakanların soyunda kesin bir sorun vardır

[/quote]
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Aliekber yazdı:hz Alinin gayri meşru ilişkileriyle mi alakalandıracaksınız?

bak biraz deşeledik masken düştü muaviye olduğun anlaşıldı zaten bir kişiyi Hz.Ali hakkındaki düşünsesiyle tanıyacaksın
münafıkmıdır
piçmidir
alçakmıdır
hainmidir
yezitmidir
hemen ortaya çıkar
Aliekber

Big Boss yazdı:
Aliekber yazdı: cevap veremeyeceksin ama yinede sorayım dedim
Bak cevap yerine polemik yapıyorsun huyunuz bu

ben senden secere istemedimki zaten secere mecereniz yok
ben senden hangi seyidin hangi kitabına göre ibadet yapacağız kimdir senin seyidin ve kitabının adı dedim ve kendimin seyit ismini ve kitabını yazdım
cevap vermek yerine yine saçmalıyor secere nerde türü konuyu dağıtıyorsun secereyi eline versek nerden belli doğru olduğu diyeceksin

dedelerimizin tümü o soya bağlı , şöyle ki teredüte yer yok,

sana secere sorunca tereddüt yok biz söyleyince tereddüt bahane çok tipik bektaşi

sen Hz.Alinin sorgulayacağına kendi aynana bak sende bir arıza var çünkü Hz.Aliye böyle bakanların soyunda kesin bir sorun vardır

[/quote]

Ne demişiz efendi , Türkçe okuma babında sorun mu yaşıyoruz?

hz Ali'yi gayri meşru ilişkileriyle mi alakalandıracaksınız?
Bak soru işareti koyulmuş,yani hangi imamdan nasıl getirteceksiniz, maansında apaçık bir soru,tekrar soruyorum böyle mi ispat etmeye girieşceksiniz?
bak biraz deşeledik masken düştü muaviye olduğun anlaşıldı zaten bir kişiyi Hz.Ali hakkındaki düşünsesiyle tanıyacaksın
münafıkmıdır
piçmidir
alçakmıdır
hainmidir
yezitmidir
hemen ortaya çıkar
Veya daha alçak bir şey midir değil mi?

Arap çöl bedevisi kafa olmayan anlar ki soru sormuşuz, ki soruyu sormamızda da mana olmalı başka ne olabilir?

Hazreti Ali'yi gayri meşru ilişki ile alakalandıran meşhur bir akım yok mu?

Diyanet işleri kütüphanesiyle piyasaya sürülen iş?

Hz Ali'ye sayısız karı ve evlat bahşeden?

Siz de mi bu iddialara duracaksınız manasında soru sormuşum,nedne hemen celllaniyorsunuz bu tür iddiaları savunmicaksanız?

hatta bu iddiaya 2 rivayetçi mevcuttu , biri taberi diğeri el kamil , iyice deşersek sizin kabilden çıkması da muhtemel

biri 200 yıl biri 400 yıl sonra gelmiş efendiler, bu rivayetçilere göre, gidin sünni cami önlerinde diyanet vakfının bastırdığı hz Ali hakkında basılan kitapçıkları okuyup da yanıma gelin,

Neçhul Belaga'da hazreti Fatma anamızdan sonra hiç evlenmedim dediğine göre, sayısız eş ve evlat nasıl üretmiş oluyor ki ,ona gayri meşru ilişki yakıştırılmıyorsa

münafıkmıdır
piçmidir
alçakmıdır
hainmidir
yezitmidir
hemen ortaya çıkar
Evet ona gayri meşru ilişki yakıştıran illaki alçakça birşeydir şüpheye yer yok,

Meselenin şahitliğine, rivayetçiliğine durnaalr belli, olası ki iiyce irdelersek şiiliğin adamları çıkarlar

biri

İbnü’l-Esir El-Kamil

diğeri el kamil

Taberi (M.839-923) Tarih-i Taberi, c.3, sa.217-219 E.O.Y. İbnü’l-Esir (M.1160-1234) El-Kamil, c.3, sa.404-405 B.Y. İslam ansiklopedisi, Leyden tabı, ma.Ali M.E.B.Y.

Onun için bilip bilmeden zıplamican,önce kim nedne bahsediyor çözcen,yoksa kişiliğini,özünü iyice belli edersin

Bu rivayetlere dayanarak hz Aliye hem sayısız eş,hem sayısız evlat bahşediyorlar,

sizin Seyit soyu dedikleriniz de bu sayısız eş ev evlattan mı yürümüş dedik cellanme efendi,neyi nasıl savunacağınızı peşinen merak ettim

2. Fatima’nın vefatından sonra Hz. Ali, Ummu’l-Benin binti Haram el-Kellabiye ile evlenmişti. Bu hanımından Abbas, Cafer, Abdullah ve Osman adlarında dört oğlu dünyaya gelmişti. Ancak Cafer, Abdullah ve Osman bunlar Hz. Hüseyin ile birlikte Kerbela’da şehit olmuşlar.

3. Hz. Ali, Temim kabilesinden Mesüd’un kızı Leyla ile evlenmişti. Bu hanımından Ubeydulla ve Ebü Bekir adlarında iki oğlu dünyaya gelmiş, bu iki oğlu da Hz. Hüseyin ile birlikte Kerbela’da şehit olmuşlar.

4. Hz. Ali, Hasam oğullarından Umeys’in kızı Esma ile evlenmişti, bu hanımında küçük Muhammed, Yahya ve Avn adlarında üç oğlu dünyaya gelmiş, bu üç oğlu da Hz. Hüseyin ile birlikte Kerbela’da şehit olmuşlar.

5. Hz. Ali, Benü Tağlib kabilesinden Rabia’nın kızı Sahba ile evlenmişti, bu hanımında Ömer ve Rukiyye adlarında çocukları dünyaya gelmişti. Sahba, Halid b. Velid’in Aynu’t-Temr’de ele geçirmiş olduğu esirlerden biriydi.

6. Hz. Ali, Ebu’l-As’ın kızı Umame ile evlenmişti. Umame, Hz. Muhammed’in kızı Zeyneb’in kızı idi. Bu hanımında ortanca Muhammed adındaki oğlu dünyaya gelmişti.

7. Hz. Ali, Hanifeoğullarından Cafer’in kızı Havle ile evlenmişti, bu hanımında büyük Muhammed adındaki oğlu dünyaya gelmişti. Bu oğlu Muhammed b. Hanefiyye diye meşhur idi.

8. Hz. Ali, Urve b. Meshud es-Sekafi’nin kızı olan Ümmü Said ile evlenmişti, bu hanımında Ümmü Hasan ve büyük Remle ile Ümmü Külsüm adlarındaki kız çocukları dünyaya gelmişti.

9. Hz. Ali, Kelboğullarından İmrü’l-Kays’ın kızı Mahabba ile evlenmişti, bu hanımında küçük yaşta vefat eden bir kızı dünyaya gelmişti.

Taberi’nin beyanına göre, Hz. Ali şehit olduğu gün 14 erkek çocuğu ve 17 tane de kız çocuğu hayatta idi. Hz. Ali’nin nesli, Hasan, Hüseyin, Muhammed b. Hanefiyye, Abbas ve Ömer adlı oğullarından yürümüştür. Kaynak: Taberi (M.839-923) Tarih-i Taberi, c.3, sa.217-219 E.O.Y. İbnü’l-Esir (M.1160-1234) El-Kamil, c.3, sa.404-405 B.Y. İslam ansiklopedisi, Leyden tabı, ma.Ali M.E.B.Y.
Bak nice Ömerler,Osmanlar,Bekirler isminde çocukları olmuş Şah ı MERDAN'ın

Neçhul Belaga da Fatma anamızdan sonra evlenmedim dediğine göre, gayri meşru çocukalrdır alayı demişiz, önce mesele nedir çözeceksin efem, ilim bilim sınırlı olunca,ortaya çıkan yazılar da aynen oluyor

şimdi kısa bir soru bu rivayetçiler sizin adamlarınız mı yoksa emeviliğin adamları mı?

Kaynak: Taberi (M.839-923) Tarih-i Taberi, c.3, sa.217-219 E.O.Y. İbnü’l-Esir (M.1160-1234) El-Kamil,
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Aliekber yazdı:[

Neçhul Belaga da Fatma anamızdan sonra evlenmedim dediğine göre, gayri meşru çocukalrdır alayı demişiz, önce mesele nedir çözeceksin efem, ilim bilim sınırlı olunca,ortaya çıkan yazılar da aynen oluyor

şimdi kısa bir soru bu rivayetçiler sizin adamlarınız mı yoksa emeviliğin adamları mı?

Kaynak: Taberi (M.839-923) Tarih-i Taberi, c.3, sa.217-219 E.O.Y. İbnü’l-Esir (M.1160-1234) El-Kamil,

Allahın soysuzu bizi sünni kaynaklarıyla mı eleştiriyorsun?
Aliekber

alone_man yazdı:

Sana şerefsiz pislik demem için mi soysuz kelimesini kullanıyorsun bana?
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Aliekber yazdı:
alone_man yazdı:

kim şerefsiz pislik ve soysuz yazdıklarımızdan anlaşıldı hiç endişen olmasın
Aliekber

alone_man yazdı:
Aliekber yazdı:
alone_man yazdı:

kim şerefsiz pislik ve soysuz yazdıklarımızdan anlaşıldı hiç endişen olmasın
-----------------------------------------------------------------------------

Dedi kodu ve vesveselere duranlar pisliktir,benle hem fikir misin?

Kuranın apaçık ayetlerini inkar edenler şerefsiz soysuz ve pisliktir bundan hem fikir miyiz?

Allah'ın emrettiği ahlak ölçülerine kafir olanlar şerefsiz soysuz ve psiliktir bunda hem fikir miyiz?

“Bektaşi-Yahudi-Sebatayist-Mason İlişkileri” sayfasına dön