Herkesedir...

ehlibeytyolu

Herkesedir...

Mesaj gönderen ehlibeytyolu »

Veda Yazısı...

İlmî olarak bir takım konuları yazışalım, konuşalım dedik. Bazı noktalarda olur olmaz her önlerine hadis namı ile sürülen şeylere inanmamaları için kardeşlerin uyanık olmalarını diledik. Allah rızası için bunu yaptık. Ve belki bunu yaparken de belki az sert üslub kullandık. Ancak iş konuları konuşmaktan çıkıp şahsiliğe dönüştü. Allah’ı razı etmekten uzaklaştı İblis’in rızalığını almaya döndü. Bu nedenle bahsetmiş olduğum konularla ilgili yazdıklarım hariç tüm yazmış olduklarımı yazılmamış kabul ediyor. Ve bu gecelerin hürmetine samimi olarak ehlibeyt yolunda olduklarına inandığım kardeşlerimden özür diliyor. Varsa üzerimde hakları helal ediyorum. Onlarında haklarını helal etmelerini diliyorum. Şahsımı hedef alan tüm aşağılama ve hakaretleri onların çocukluğuna ve mektebe aşk derecesinde bağlılıklarına veriyorum.

Sitenin modaratörlerinden de rica ediyorum kendilerince site ahlakına uygun görmedikleri şahsıma ait tüm yazıları gönül rahatlığı içinde silsinler. İsterlerse tamamını silsinler. Önemli değil. Nasıl olsa kimin neleri anlayabileceği veya anlayamayacağını, neyden ne kadara kavrayışı olup olmadığını anlamış bulunduk. Bundan ötesi ehlibeyt dostları arasında gönül yıkmak ve incitmekten, düşmanları da sevindirmekten başka bir işe yaramaz.

Yolunuz açık olsun. Varsayınız ki buraya bu nikle kimse girip yazmadı. Bundan böyle de bir kelime yazar isem bana yuh olsun.

Nasıl ola inanıyorum ve kabul ediyorum ki bu işin bir de ötesi var. Ve herkes ettiğinin-ektiğinin karşılığını görecektir. Dünya ehli olanlar sadece dünya hayatı varmış gibi yazar, çizer, davranırlar. Ahirete inananlar inançlarını da eylemlerini de ona göre düzenlerler.

Bu arada dün gece (mirac kandili gecesi denilen gecede) 50 vakit namaz pazarlığı hikayesinin nasıl da ballandıra ballandıra bir çok yerde zavallı halkıma peygamberin miracındaki yaşananlar diyerek hikaye edildiğine şahit olmuştur bir çok kardeşim. Dinlerken tüylerim diken diken oldu. Hiç mi insanın içi sızlamaz, insan hiç mi düşünmez Allah’ı ve peygamberini nasıl konuma düşürüyor böyle ipe sapa gelmez şeyleri din adına aktarırken. Ama maalesef bu uyduruk hem Sünni hem de Şia kaynaklarında yerini bulmuş ve beyinleri iğfal etmiştir. Ha Alevi-Bektaşilerin Kırklar Cemi masalı ha Sünni Şiilerin 50 vakit namaz pazarlığı masalı… Al birini vur ötekine…

Kalın selametle… Yolunuz açık, zihniniz açık, gönlünüz imanla ola. Hak Muhammed Ali yolunuzun ışığı ola. Kuran’ın aydınlatıcılığı ve Ehli Beyt’in sahih buyrukları iki cihan yüreğinizi aydınlata. Batılı batıl bilip uzaklaşan, Hakkı hak bilip ona uyanlardan olmamız dileğiyle…

Mücahid kardeşime de özellikle sevgiler, saygılar ve muhabbetlerimi sunuyorum. Yapıcı ve olumlu yaklaşımlarından dolayı Allah razı olsun.

Velayet ehline selam olsun… Gerçeğe Huuuu…
Çeri

Re: Herkesedir...

Mesaj gönderen Çeri »

Bence en doğru kararı verdiniz.Çünkü bende son 3-4 yıldır internet ortamında pek çok foruma üye oldum.Bende aynı durumlarla karşılaştım.İnternet ortamı güvenilmez bir ortam herkes bizim gibi değil.ben inancımı davamı savunmak yaymak için giriyorum bir başkası ne yazıkki çoğunluk gırgırına üye oluyor.İnternette atıp tutuyor ama günlük hayatta davayla hiç bir ilgisi yok.Önceden yazı yazdığım forumlara bazen bir bakıyorumda benim yazdığım yazıların gerçekten inançla yazıldığı belli başkalarının yazıları hiç ciddi değil ben böyle yerlerde niye yazı yazmışım diye düşünüyorum.Gerçek mücadele alanı normal günlük hayattır.Elbeltte teknolojinin nimetlerinden işimize gelen alanlarda faydalanmalıyız.Ama şunu asla unutmayalım İNTERNETTE MEMLEKET KURTULMAZ.
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

ehlibeytyolu yazdı:Veda Yazısı...

Yolunuz açık olsun. Varsayınız ki buraya bu nikle kimse girip yazmadı. Bundan böyle de bir kelime yazar isem bana yuh olsun.

yanlış karar kaçış anlamına geliyor kolayı bu
oysa mücahid hocamın yazınızla ilgili eleştirilerini bekleyip durmunuzu gözden geçirmeniz daha doğruydu bu durumda size esip gürleyen genç arkadaşlarımıza belki biraz daha hak verebilirdiniz haklılıkları nedeniyle(hakaretleri değil tabiii) onları daha mazur görebilirdiniz
kendinizi mazlum edilmiş biri yerine koyup arazi olacağınıza size yöneltilen bilgileri değerlendirebilirdiniz kendinizi geliştirme fırsatınız olurdu
gerçeğe huu çekebilme şansınız olurdu (güncel hayatınızdada bu deyimi kullanıyormusunuz acaba)
ayrıca bektaşilerin 40 lar cemi masalını alevilerinmiş gibi sunmanızda giderayak bir ofsayt pozisyonu gibi duruyordu
yinede geri dönüş hakkınız bakidir tabii
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

Bencede güzel karar vermişsin Allah seninde yolunu açık etsin
Biz batıla hak vermiyoruz Batılın yolu Şeytanın yoludur bunu sende biliyorsun
Bizim Mücadelemiz EhliBeytin sancağını taşımak
Yazılarımızda asla kendiliğimizden birşeyler uydurarak yazmayız Allah korusun bizim yazdıklarımız EhliBeyt kitaplarından okuduklarımız ve EhliBeyt hocalarımızdan duyduklarımızı yazıyoruz Ben Şahsen kendimden bir kelime yazdımsa EhliBeyte Maal ederek Yani EhliBeyt şunu dedi İmamlardan şu rivayeti dedi diye uyduruk birşey söyledimse Allah sorsun
Biz uydurulana değil İndirilene inanır ve koruruz
Senin kadar bilgimizde olmasa bile hiç bir zaman batılı savunmadık şükürler olsun
Yalnız sende hakkını helal et seni kızdırdıksa kusura kalma
Tartışmanın dozu aşmadı aslındada neden önüne gelen yazılarını silmeye kalkışıyor?
Çünki ben söyleyeyim
Kusura bakmada Kim Bektaşi kim EhliBeytci meydana çırttığınız taktirde kaçıyorsunuz
Biz EhliBeytcilere kendinizi yutturamazsınız Gerçek EhliBeytciysen Ateşi Baruda yanaştırma
Ya Ateş ol Yada barut bilmem anladınmı
Tekrar söylüyorum yolun açık olsun Dedelerin de bize kızmasınlar

Kerça hüüüü ya Ali medet
Resim
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

kardesim Bekta$i oldugunu soyle seni boyle sayalim ama Alevi $ii Caferigibi girib sonra yon degistirmen kabul edilmez ayrica fitne soktun herkese gitmen iyi oldu derim :x
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Rezil olmaya başlamıştın. Artık yüzün tutmuyordu burada yazmaya. Ben olsam ben de kaçardım!
Bundan ötesi ehlibeyt dostları arasında gönül yıkmak ve incitmekten, düşmanları da sevindirmekten başka bir işe yaramaz.
Gel hakaret et, küfür et, Ehl-i Beyt yoluna inanıyorum diyenleri gulat, sapkın yezit ilan odan sonra da bu cümleyi yaz masumane bir şekilde. Biz de yiyelim. Herkes de seni masum görsün öyle mi? Bu kadar da olmaz!
Allah seni islah etsin!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

İlmî olarak bir takım konuları yazışalım, konuşalım dedik. Bazı noktalarda olur olmaz her önlerine hadis namı ile sürülen şeylere inanmamaları için kardeşlerin uyanık olmalarını diledik. Allah rızası için bunu yaptık. Ve belki bunu yaparken de belki az sert üslub kullandık. Ancak iş konuları konuşmaktan çıkıp şahsiliğe dönüştü. Allah’ı razı etmekten uzaklaştı İblis’in rızalığını almaya döndü. Bu nedenle bahsetmiş olduğum konularla ilgili yazdıklarım hariç tüm yazmış olduklarımı yazılmamış kabul ediyor. Ve bu gecelerin hürmetine samimi olarak ehlibeyt yolunda olduklarına inandığım kardeşlerimden özür diliyor. Varsa üzerimde hakları helal ediyorum. Onlarında haklarını helal etmelerini diliyorum. Şahsımı hedef alan tüm aşağılama ve hakaretleri onların çocukluğuna ve mektebe aşk derecesinde bağlılıklarına veriyorum.

Sitenin modaratörlerinden de rica ediyorum kendilerince site ahlakına uygun görmedikleri şahsıma ait tüm yazıları gönül rahatlığı içinde silsinler. İsterlerse tamamını silsinler. Önemli değil. Nasıl olsa kimin neleri anlayabileceği veya anlayamayacağını, neyden ne kadara kavrayışı olup olmadığını anlamış bulunduk. Bundan ötesi ehlibeyt dostları arasında gönül yıkmak ve incitmekten, düşmanları da sevindirmekten başka bir işe yaramaz.

Nasıl ola inanıyorum ve kabul ediyorum ki bu işin bir de ötesi var. Ve herkes ettiğinin-ektiğinin karşılığını görecektir. Dünya ehli olanlar sadece dünya hayatı varmış gibi yazar, çizer, davranırlar. Ahirete inananlar inançlarını da eylemlerini de ona göre düzenlerler.

Bu arada dün gece (mirac kandili gecesi denilen gecede) 50 vakit namaz pazarlığı hikayesinin nasıl da ballandıra ballandıra bir çok yerde zavallı halkıma peygamberin miracındaki yaşananlar diyerek hikaye edildiğine şahit olmuştur bir çok kardeşim. Dinlerken tüylerim diken diken oldu. Hiç mi insanın içi sızlamaz, insan hiç mi düşünmez Allah’ı ve peygamberini nasıl konuma düşürüyor böyle ipe sapa gelmez şeyleri din adına aktarırken. Ama maalesef bu uyduruk hem Sünni hem de Şia kaynaklarında yerini bulmuş ve beyinleri iğfal etmiştir. Ha Alevi-Bektaşilerin Kırklar Cemi masalı ha Sünni Şiilerin 50 vakit namaz pazarlığı masalı… Al birini vur ötekine…

Kalın selametle… Yolunuz açık, zihniniz açık, gönlünüz imanla ola. Hak Muhammed Ali yolunuzun ışığı ola. Kuran’ın aydınlatıcılığı ve Ehli Beyt’in sahih buyrukları iki cihan yüreğinizi aydınlata. Batılı batıl bilip uzaklaşan, Hakkı hak bilip ona uyanlardan olmamız dileğiyle…

Mücahid kardeşime de özellikle sevgiler, saygılar ve muhabbetlerimi sunuyorum. Yapıcı ve olumlu yaklaşımlarından dolayı Allah razı olsun.

Allah sizden de razı olsun inşaAllah. Böyle ayrılmanıza şahsen üzüldüm, kalsaydınız bu tartışmalarımız belki birçok şeyleri aydınlığa kavuşturabilirdi. Şiilerin 50 vakit namaz pazarlığı nedir, hangi kitabımızda geçmiştir, burada yazamsanız da özelden bana yazarsanız memnun olurum. Vedalaşırken de bu sözleri yazmanız hoş olmamış. Sitede bu kadar din ve mektep aleyhine yazı yazarlarken neden bizlere kafayı taktınız anlamış değilim, bizler onlardan daha mı tehlikeliyiz: ) Emin olun birçok şeylerin yazılmasına ben de karşıyım, bazı şeyler sırdır, hazmı kolay değildir, her sözü her yerde anlatmazlar. Gerçi siz anladığım kadarıyla kafanız almadığı ve hazmedemediğiniz şeylere uyduruk ve yalan deyip işin içerisinden çıkyorsunuz ama unutmayın bir hadise yalan ve uyduruk demenin vebali çok büyüktür. Tavır ve tutumunuzu yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Yaradan yar ve yardımcınız olsun inşaAllah.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

yaw mucahid hocam hala anlamadiniz mi? bu adami ben ilk gectiginden beri cozdum bektasidir bu
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Ebu Hasaneyn yazdı:yaw mucahid hocam hala anlamadiniz mi? bu adami ben ilk gectiginden beri cozdum bektasidir bu
canım kardeşim, bu konuda yanıldığını düşünüyorum. Bu sözü bile onun Bektaşi olmadığını gösteriyor: "...Ha Alevi-Bektaşilerin Kırklar Cemi masalı ha Sünni Şiilerin 50 vakit namaz pazarlığı masalı… Al birini vur ötekine…"
Ben şahsen Merdan hocanın sözüne güveniyorum, "o beni Şia yaptı" dedi. Onun için herkesi Bektaşi, Vahhabi diye yargılamamız doğru değildir. Ben de onu ilk başlarda dede-baba gibi biri sanmıştım ama merdan can açıklama yaptıktan sonra artık suizanda bulunmak doğru olmasa gerek. Beni de Bektaşilerden saymayasınız: )
Artık helalleşip bu konuyu kapatalım diyorum. Arkadaş zaten herkesi helal etmiş ve helalık istemiştir, bundan sonra yine devam etmek hoş değil. Sizler de onu helal edin tatsızlıklar son bulsun ve kendiniz de rahatlayın inşaAllah.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

Ebu Hasaneyn yazdı:yaw mucahid hocam hala anlamadiniz mi? bu adami ben ilk gectiginden beri cozdum bektasidir bu
Vallahi fark etmez kardaşım kimin ne olduğuda bizi ırkalmıyor Bizi kandıran kandırsın Allahıda kandıracak haliyokya öyle değilmi can ciğer
Şimdi Sen Mücahit hocaya diyorsunki bu adami ben ilk gectiginden beri cozdum bektasidir bu diyorsun
Acaba Kızmayalımda çok özür diliyorum
Şimdi sende diyeceksinya Yozkatlı yıgıde takıldın Ehlibeytyolu niksli arkadaşa takıldın şimdide sıra banamı geldi diyeceksin ama herkes kendini ele veriyor Hani Hz Ali nin bir sözü var İnsan dilinin altında gizlidir
o hesap bazı insanlar kendini ele veriyor tuzağa düşüyorlar
Mesela Bende senin Bektaşi olduğunu biliyorum Yanılıyormuyum Ebu Hasaneyn Allah aşkına doru söyle İnşallah yanılıyorumdur...
Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön