Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

Kullanıcı avatarı
Big Boss

Re: Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

Mesaj gönderen Big Boss »

meshedi313 yazdı:
Bektaşilerin velayet inancı yoktur. onların ki sözdedir tıpkı sunni tasavvufçularda olduğu gibi! Ancak bektaşilik sendromuna kapılmış mazlum mustazaf insanları tenzih ederim.
/size][/color]

ismaililerde velayet inancı var
peki bunları hakmı kabul edeceğiz
velayet inancı sadece bir kapıdır ve arkasındaki kapılarda önemlidir
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

meshedi kardesim yazmis:
Ehlibeytyolu canın nusayrilerden kastının kim olduğunu ben çok iyi biliyorum. bazı ifadesinin kime işaret ettiğini de çok iyi biliyorum. Kusura bakma birader ben Ehl-i Beyt aşığı 12 imamların yareni bir arkadaşıma üstelik mükemmel bir vilayet inancına sahip bir nusayri arkadaşıma böyle bir hakareti yapmana müsade edemem!
La ilahe illallahu Vehdehu lA $erika lehu va Huvallahu Ahad el Ferd essamad Subhanehu ve Te3ala ve Huva el Hay'yul Kay'yum ve la Hevla Vela Kuvvete illa Billahil Aliyyul Azim ve e$hed enne Seyyidine ve Mevlene Mevla el Haremeyn el Muhteremeyn ve Ced'dil Hasaneyn el Ahseneyn Ebez'zehrai Muhammed el Mustafa sallallahu aleyhi ve alihi vesellem Resulullah ve e$hed enne Seyyidine ve Mevlene ebel Hasaneyn Ali Bin Ebi Talib el Murtaza aleyhisalatu vesselam Veliyullah ve Vasiy'yu Resulullah ve Emir el Mu'minin ve Evledu'hu el Masum'in bil Hakki Hucec'Allah Hadi Hiye $ehedeti ya RAB e$hed e$hed e$hed ente Veliy'yi Bid'dunya vel Akhire'tu ya Rahman ya Rahim
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Big Boss yazdı:
meshedi313 yazdı:
Bektaşilerin velayet inancı yoktur. onların ki sözdedir tıpkı sunni tasavvufçularda olduğu gibi! Ancak bektaşilik sendromuna kapılmış mazlum mustazaf insanları tenzih ederim.
/size][/color]

ismaililerde velayet inancı var
peki bunları hakmı kabul edeceğiz
velayet inancı sadece bir kapıdır ve arkasındaki kapılarda önemlidir
Bu ifadeni bir mesele ile izah etmye çalışayım.
Bir gün birisi imamlarımızdan birine " lailaheillallah" diyen herkes müslüman mıdır diye soruyor. İmam as elbette diyor ancak onun şartları var diyor işte ben de o şartlardan biriyim diye buyuruyor.
Şimdi can bir insanın vilayet ehli olabilmesi için şartlar vardır. 12 imam inancı olmayan güruhun velayet inancı nakıstır. nakıs olan şey ise aslı ifade etmez ve kusurludur. aslı ifade etmeyen özden farklıdır. özden farklı olan batıldır!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Nusayrilerin biraz dini bilgisi olan hepsi aynı zamanda kendini Şii ve Caferi olarak görür.Ama halk-avam kesimi kendini sadece Alevi diye bilir.Hocaları-Şıhları-Şeyhlerinin içinde Nusayriliği red etmemekle birlikte gerçek anlamda Şii-Caferi olanları var.Bunun haricinde biz Nusayri değiliz Şiiyiz-Caferiyiz/Aleviyiz diyenleride var.Lübnanda`da Nusayriler varmış.
Nusayri adı 11.İmam olan İmam Hasan Askeri`nin talebelerinden Abdullah Bin Nusayr`den geldiği söylenir.
3nokta

ehlibeytyolu cana bir ileti

Mesaj gönderen 3nokta »

ehlibeytyolu cana bir ileti,
ehlibeytyolu nickli kullanıcının kendi yöntemini gözden geçirmesi için ona bir ışık olması noktasında forumlarımıza tebyan.net sitesinden bir yazı kopyaladım. konu imam mehdi as ve kuran yani kuranda imam mehdi af.
Şimdi başta alakasız gelebilir. Ama yazının uzun giriş bölümü ehlibeytyolu ile aramızdaki farklı düşüncelerle ilgili gibi geldi bana. ilginize sunuyorum
başlık şu linkte:
http://www.alevisesi.com/forum/viewtopi ... 763#p11763
. . .
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

Çeri yazdı:Nusayrilerin biraz dini bilgisi olan hepsi aynı zamanda kendini Şii ve Caferi olarak görür.Ama halk-avam kesimi kendini sadece Alevi diye bilir.Hocaları-Şıhları-Şeyhlerinin içinde Nusayriliği red etmemekle birlikte gerçek anlamda Şii-Caferi olanları var.Bunun haricinde biz Nusayri değiliz Şiiyiz-Caferiyiz/Aleviyiz diyenleride var.Lübnanda`da Nusayriler varmış.
Nusayri adı 11.İmam olan İmam Hasan Askeri`nin talebelerinden Abdullah Bin Nusayr`den geldiği söylenir.
ceri kardesim abdullah degil Muhammed bin nusayr a.s ayrica kendisi sadece hz.imam hasan askeri as'in naibi yani ilim kapisidir
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Tüm canlardan dostlardan acizane bir ricam var:

Arkadaşlar Allah rızası için lütfen konu başlığına uygun yazılar yazalım.
Konuyu kişiselleştirmeden, demogoji yapmadan, polemiklere çekmeden, işi karşılıklı atışmalara dökmeden, konuyu başka alanlara kaydırmadan bunu yapalım.

Ortada gerçekten emek ürünü bir çalışma var.
Bu çalışmada kaynaklar ve buna bağlı olarak getirilen bazı örnekler dışında kopyalama yok. Belli bir birikim ve ilmî altyapıyla birlikte, üzerinde haftalarca kafa patlatılarak dikkatli ve titizlikle hazırlanmış küçük çaplı bir eser var.

Lütfen emeğe saygılı olalım.

Ana konuyu okuyalım sonra ne yazacaksak yazalım.
Eğer bazı canlara, kardeşlere konu uzun geliyorsa, o zaman hiç olmazsa bölümler halinde verilmiş alt başlıklardan, sadece okuduğumuz kısma ilişkin düşüncelerimizi belirtelim, sadece o bölümle ilgili kabullerimizi yada eleştirilerimizi yazalım.
Ama bunu yaparken de ana konunun bütünlüğünü hep göz önünde bulunduralım lütfen..

Zira mesele çok önemlidir, inançlarımızla akidemizle ilgilidir ve dolayısıyla ahiretteki sonsuz hayatımızı kazanma yada kaybetme noktasındaki sınavla ilgilidir.
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Merdan Hocam Haklisiniz konulardan sapmamak lazim ancak konu disina cikmamak sarti ile Fikirlerimizde yazmak gerekir.. konu hakkinda herkes kendi görüsünü elestirilerini yazabilir yoksa ortak noktayi bulmamiz mümkün degil .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı
Simdi bu Baslik neyi ifade ediyor ?? Ehli Beyt Dostlari öze dönsün demekle neyi kast ediyor ? Ehli Beyt Dostlari denince Ehli Beyte baglanan izinden gidenler oldugunu biliyoruzda simdi hangi Öze dönüsten bahsediliyor ? Imam Ali (as) Sevidigmiz icin ve Yüce Islam Peygemberimizin (saa) Emanetlerine bagli kaldigimiz icin ve " Aliyi seven, Beni Sever , Beni seven Allahi sever " sözüne bagli kaldigmiz icin Özümüzü buldugmuz icin acaba böyle bir Basligi acan Vatandas Hangi Öze Dönüsü kast ediyor .? Yazilarinida okudugumuzda imali olarak sanki Ehli Beyt Dostlarini Gulat olarak görmesimi böyle bir basligi acmasina sebebiyet vermis ? Veya belirli Toplumu Hedef alarakmi Böyle bir baslik acmis ? Ben sunu anladimki Böyle bir baslik acmakla GENEL OLARAK Ehli Beyt Dostlarinada Topyekün saldirip icindeki Hirsi ortaya dökmüs !! Sonrada birkac Ayet ve Hadislerle olayi kapatmis ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ali muhsin can,
adamın taktiğinin dede-babanınkinden farkı yok! Şia kisveli muhalifin biri. Hadisi nakledenlere nasipsiz demiş ama ehli beyt as'ın irfanından faziletine arif olmaktan nasipsiz olan kendisi de haberi yok.
"Eğer insanlar, Ali as'ın sevgisi üzere birleşselerdi Allah cehennemi yaratmazdı." hadisine getirdiği eleştiri yanlıştır. Bu insafsızca eleştiriyi yapın sahih olan bu hadisi ret ettiği zaman kalbinde hiç mi bir sıkıntı duymadı merak ediyorum.
Cehennemin cinler için de yaratıldığını o yüzden bu hadiste eksiklik olduğunu söyledi! Akıl var ilim var bilgi var!
cinlerin cehennemiyle insanların cehennemi bir midir? 7 tane cehennem yok mu? Ayrıca hadis söylenme biçimi olarak da bu eleştiri mantığına uymaz!
Şimdi adamın birisinin 5 tane koyunu 5 tane danası olsa. Ve bir gün deseki benim 5 tane koyunum var! Bu cümleden onun 5 tane danası olmadığı anlamı mı çıkar?
Hadiste İnsanların İmam Ali as sevgisi üzerine birlikten bahsediyor. Cinlerin de bu sevgi üzerine birleşmesi gerektiğinden bahsetmemesi onun öyle olmadığı anlamına mı gelir?
İnşallah oluyor! Üzerinde düşününce ehlibeytyolunun ortaya attığı eleştirdiği yerlerin nasıl haksızca yerden yere vurulduğunu görmüş oluyoruz. İnşallah yazdıklarındaki birçok kısıma bir eleştiri yazısı hazırlıyorum. Ama bu tespitlerimi dayanamadım burada aktardım!
. . .

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön