Dede-baba ve sahturna silinsin arz ediyorum

Çeri

Re: dede-baba ve sahturna silinsin arz ediyorum

Mesaj gönderen Çeri »

Belkide kendisi atılmak istiyordur.
Dede-baba

Mesaj gönderen Dede-baba »

Çeri yazdı:Belkide kendisi atılmak istiyordur.
:D Yok canım niye atılmak isteyeyim yaww. ne gzel shbet ediyoruz işte.. gerçi bazıları sinirinden ve cahilliğinden cevap verememekten kendini kürf ve hakaret etmeyle teselli ediyor ama. ne yapalım artık mazur göreceğiz.. cahilliklerine vereceğiz.. biz söyleyene değil ne söylediğine bakarız.. biliyoruzki o cahiller sadece o fikri taşıyanlardır.. işimiz kişilerle değil düşüncelerledir...

daha birçok sabit forum konunuzu incelmedim...

özellikle bektaşilik ile ilgili birçok yalan ve yanlış bilgileri düzeltmem gerek :D

bence bu forumun sahibi kimse, öncelikle sunları yapmalı..

1- hakaret- ve kürf içerikli yazıları hemen silmeli... bu şekilde yazı yazmaya devem edenler siteden sutlanmalı ( HEPİNİZ GİDEBİLİRSİNİZ FORUMDA BANA KALIR..:D )

2- karşı tarafın fikri ne kadar ters yada kabul edilemez gelirse gelsin.. sohbet, sorulara bilimsel ve mantılı cevaplar verilmeli

3-Unutmayın ben Türkiye'deki milyonlarca Alevi'den sadece biriyim... ve hepsi benim gibi düşünür inanır... farklı olduklarını sanmayın..

4- aslında benim burda bulunmam sizin için bulunmaza fırsat düşüncelerinizin.. ANTİ TEZLERİNİ GÖRÜYORSUNUZ.. YANİ SİZİN GİBİ İNANMAYANLARIN NEDEN FARKLI İNANDIKLARINIDA GÖRMÜŞ OLUYORSUNUZ..

5- Son olarak kesinlikle ama kesinlikle kendi inancınız dışında kimsenin inancına yönelik hakaret aşağılayıcı yazılara izin verilmemeli.. halkları inanları karşı karşıya getirecek birbirine düşman edecek... provakativ yazılar yazılmamalı.. yazılıyorsa bunlar düzeltilmeli

Tabi buraya aktardıklarım aklın yolu.. mantık ilkeleri gereği.. yaparsını yada yapmazsınız.. bu sizin bileceğiniz iş.. fakat ben giderim başkası gelir ve bu siteye giren tüm aleviler size aynı tepkileri verecektir.. bundan emin olabilirsiniz..
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Dede-baba yazdı: 1- hakaret- ve kürf içerikli yazıları hemen silmeli... bu şekilde yazı yazmaya devem edenler siteden sutlanmalı ( HEPİNİZ GİDEBİLİRSİNİZ FORUMDA BANA KALIR..:D )
Başta seni dışarı alalım lütfen. Bende senin uzaklaştırılmandan yana oy kullanıyorum. Tüm canlar da fikirlerini beyan etsinler lütfen.
Resim
Resim
alevisesi
İletişim:

Re: Dede-baba ve sahturna silinsin arz ediyorum

Mesaj gönderen alevisesi »

"Dede-baba" isimli şahıs forum sakinlerinin ortak kararıyla uzaklaştırılmıştır. Yazıları kalacaktır fakat kendisinin foruma erişimi elinden alınmıştır.
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Çok şükür :o
Resim
Resim
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

muhammed kardesim yazdi:
Çok şükür
zaten ne cektiysek aramizdaki cahil ve bilgisi insanlardan cektik ben sasen uzuldum dogrusu :D
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

alevisesi
"Dede-baba" isimli şahıs forum sakinlerinin ortak kararıyla uzaklaştırılmıştır. Yazıları kalacaktır fakat kendisinin foruma erişimi elinden alınmıştır.

Yönetici Arkadaslarima ve Duyarli Genc Ziyaretcilerimizin almis olduklari Dogru karardan dolayi Tessekür ediyorum ...

öncelikle Genc Arkadaslarimiza Özel olarak Tessekür etmek istiyorum , Alevilik adina Aleviligi Carpitmak isteyen Sanal Alemin Dis Misjonerlerine karsi vermis olduklari Yigitce,Mertce Mücadelerinden Dolayi hepsinin arnindan öpüyorum... Fitnelere karsi uyanisin Sembolu olan Genclerimiz gerek Sanal alamede gerekse Yasantimizda bu gibi Sahtekarlara gereken Cevaplari vermis ve Ehli Beyt adina Ehli Beyt Düsmanligi yapan Münafiklarin fitnelerine Fesatlarina karsi uyanik ve Duyarliliklari Sayesinde Münafiklarin Maskerlerini ilim ve bilimleri ile Düsürmüslerdir ...Adini zkir etmek istemdigim sahsin ne ilim nede bilimsel konularda hic bir kanit getiremedigi gibi Tezlerimizide Cürütemedigi gibi Devamli Polemiklerle, Saldirilarla Genclerimizin Ahlak sinirlarini zorlamis ve hatta kendisini temize cikarmak icin gerek Yönetici Arkadaslarimiza gerekse Duyarli Genc Ziyaretcilerimize dahi belden Asagi Hakaretler ederek Haddini asip ,özür bile dilemedigi gibi birda üstüne Alay ederek Yüzsüzlügünü Tekrar ,tekrar göstermistir ..Alevilik kisevesi altinda Aleviligi ucuruma sürüklemek isteyen ,Sacma Görüs ve fikirleri ile Beyin bulandiran bu gibi Bektasi Misjonerlerin Bu sitede Bu Forumda ne kadar Ahlaktan Yoksun oldugu gibi Edeb ve Terbiyedenden yoskun olduklarini Yalan ve inkarlarinida Acikca görmüs olduk !! Genclerimizle Ve Bu Temiz Davayla Alay Ederek ,saldirip hakiki yüzlerini gösterip gercekte onlarin Alevi Düsmanlari olduklarini hep beraber gördük ..Sahsimiza ve Duyarli Geclerimize bel asagisi Hakaretler ederek ahlak sinirlarmizi Zorlayip Bu sitenin ve Forumumuzun Adini lekelemek istedigide gayet acik ve net bir sekilde ortada idi .. fakat yine Genclerimzin Soguk kanliligi ve Duyarliliklari sayesinde bu gibi Muaviye Provokasyonuna gelmemis ve Bu Alevilik adina Alevi Düsmanligi yapan bu Misjonerede Hak ettigi cevablarida vermislerdir ..Sunuda söylemekte yarar görüyorum ve tekrar yaziyorum

Sahatekarlarin Sahtekarligini ortaya cikarmak Hakaret degildir !!

Yazdiklari Tüm sacmaliklar Tüm Yalan ve inkarlar Alevilik adina Yapmasi, onunda Sahtekar bir Misjoner oldugunu Acikca ortaya koymustur ..Özgür Platformumuzu kötüye kulanan Dini inanclarimiza Sahisyetimize ,Ailelerimize Hakarert eden bu gibi Bektasi Bozuntusunun Forumumuzdan uzaklastirlimasi En Dogru bir karardi ..Evet Özgür bir Platform olan bu Sitede herkes Görüslerini Acikca yazabilir ancak Ehli Beyt adina Ehli Beyte Yalan yanlis Suc ve iftira ederek Tefriclik havasi cikarip Dinle Alay edip Hakaret ederek degil !! Belden asagi hakaretler edip Caresizliklerini Provokasyonlarla Kapatmak Perdelemek isteyenlerle degil.. ! Alevilik adina Alevilere Camur atan Saptirp Carpitan Aleviligi lekeleyen Yazilar ile asla degil !! ..Tekrar almis oldgunuz karardan ötürü hepiniz kutluyor .bundan sonrada Forum kuralarinin daha SIKI VE DAHA DIZIPLINLI olmasini temenni ediyor ve Ahlaksizlara karsi dahat titiz olunmasini rica ediyorum ..

Saygilarimla
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

vallahi ali muhsin kardesim ben gercektende uzuluyorum boyle insanlara yani 12 imama a.s sevgisi velayeti var ama cami mescit vesaire ibadetleri aliskanligina veriyorum ve inanirmisin nasil abdest aliyorsun desen bilmez veya alsa bile sana sunni sekliyle gosterir ve niye boyle yapiyorsun dersen yaw zaten bizde seklin onemi yok kalbin temizligi onemlidir ve benim hayret ettigim noktaya gelelim kardesim yapacaksan ya ehli beyt a.s sekliyle yap yada bizde sekil onemli degil diyorsan hic yapma yine isin icinden cikamadi degil mi birde bunun cenaze namazi var biz sunni degiliz der 4 tekbir eller bagli camilere goturulur ve hayretler icerisinde kalirim ama bence bu asimile olan genclerimizi kazanmaya calismak lazim diyorum ben bu gibi konularda nasil yaklasilacak nasil cevap verilecek gibi seylere cok dikkat edilmesi lazim ne olursa olsun sunnilerden farklari vardir bektasi ve kizilbas kardeslerimizin yigidi oldur hakkini inkar etme ama temsil etme desek bak iste orada cok yanlislari var dedigim gibi bu genclerimizi kaybetmek yerine kazanmaya bakilmali ama inat bir kere seytan artik alistigi ortamdan onu azklastirmak degil de yakinlastirma cabasinda bazen ben alistigim ortamlardan nasil kurtuldum diye sasiyorum dogrusu hayret yani ben bu gibi seylere delil ve huccet veya inatci olmadan yaklastim yani insaallah Allahin yaninda bir makamimiz vardir ki yaklastik vallahi Allah ve 14 masum aleyhisselamin bereketi olmasa idi ne yapardik Allah gostermesin ve benim temennim bu asimile ortami insaallah gelecek nesillerimizdende uzaklastirmaktir insaallah
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

vallahi suyla ne sünni nede şii gibi bir abdestim yoktur,insan gibi kirlendimi gider banyoya suyla
bir güzel yıkanırım,zahir suyla ancak beden temizliği yapılır,peki ya senin gibi kin ve nefretten iyi
ce pas tutmuş kalpleri nasıl temizlicez?
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Maide: 6       "Ey iman edenler! Namaza kalktı­ğınızda yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın ve başlarınızı ve inci kemiklerine kadar ayaklarınızı mesh edin. Eğer cünüpseniz yıkanıp temizle­nin. Eğer hasta veya yolculukta iseniz veya ayakyolundan gelmişseniz yahut kadınlara yaklaşmışsanız ve su bulamamışsanız temiz bir toprağa teyemmüm edin de yüzlerinizi ve ellerinizi onunla mesh edin. Allah size zorluk çıkarmak istemez. Allah şükredesiniz diye sizi arıtmak ve üzerinize olan nimetini ta­mamlamak ister."

Abdest gerçek abdest olursa insanın zahirini de temizler batınını da. Sen sabunla yıkansan da abdest almadıkça ve gusl etmedikçe necissin, elini Kuran'a dokunduramazsın. Ona temizlerden başkası dokunamaz. Anlayana.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM

“Öneri, Eleştiri ve İstekleriniz” sayfasına dön