Ho$ Geldin yozgatli yigit Karde$im

Ebu Hasaneyn

Ho$ Geldin yozgatli yigit Karde$im

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

ho$ geldin yozgatli yigit karde$im vallahi sana'da ihtiyacimiz vardi :D
beni guldurdun ya Allah'ta seni guldursun karde$im :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
yozgatli yigit

Re: Hoş Geldin yozgatli yiğit Kardeşim

Mesaj gönderen yozgatli yigit »

Adımdanda belli olduğu gibi, yozgatlı bir ailenin çocuğu olarak ve 35 milyon Alevi Camiası'nın bir ferdi olarak Yozgat'ta dünya'ya geldim. Profilim'den de öğrenebildiğiniz gibi Almanya'da Berlin'de yaşıyorum. Beni bu Forum'da bazı kişiler tanır, Alevilik mücadelesi ve Aleviliğin doğru tanımı'nın yapılması ve Alevi toplumu'nu düşmanların ve cehaletin elinden kurtulması için çalışan çabalayan birisiyim.

Tüm dünya şunu iyi bilsinki, Türkiye'de yaşayan 35 milyon Alevi'yi bilgisizliğini ve cehaletini bahane ederek topluca Alevi camiasina çatmaları ancak küfürdür, fitnedir, adaletsizliktir ve sapıklığın ta kendisidir. Buda böyle biline. Herkese teşekkür ediyorum, saygılar sevgiler gönderiyorum güzel yurdumun bu güzel insanlarına. Hoşçakalın.
Resim
Ebu Hasaneyn

Re: Ho$ Geldin yozgatli yigit Karde$im

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

eyvallah yozgatli yigit bakiyorum sende bu uyanisin icerisindesin canim feda olsun :D simdi bir salavat guzel gelir
Allahumma salli ala Muhammed ve aliy Muhammed
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Çeri

Re: Hoş Geldin yozgatli yiğit Kardeşim

Mesaj gönderen Çeri »

yozgatli yigit yazdı:Adımdanda belli olduğu gibi, yozgatlı bir ailenin çocuğu olarak ve 35 milyon Alevi Camiası'nın bir ferdi olarak Yozgat'ta dünya'ya geldim. Türkiye'de yaşayan 35 milyon Alevi'yi
35 Milyon biraz abartı değilmi?Hadi 20 Milyon 25 Milyon diyorsunuz.Sesimizi çıkarmıyoruz ama 35 Milyon biraz fazla bir abartı.Hüccetil İslam Selahattin Özgündüz Hocamızda Türkiye`de yaşayan Caferi Azerilerin sayısının 3 Milyon olduğunu söylüyor.Nahçivanı Türkiye`ye bağlasan bile 3 Milyon çıkmaz.Tamam 1 Milyonun üzerinde olduğuna inanıyorum ama 3 Milyonda değil.

Ayrıca ben Yozgatlıları çok severim. :D
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Yok canim Abartmissiniz Aslinda Tükiyedeki Alevileri 100 bindir ne diyorum belkide 10 binde olabilir Milyon olurmu hic :D ts ts ts ..Hic yok deyinde bari tam olsun ...Allah sizi islah eylesin !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
yozgatli yigit

Mesaj gönderen yozgatli yigit »

TV'de bir sünnü ilahiyatçı Aleviliği anlatıyordu ve Alevi nüfusunun 10 - 15 milyon olduğunu söylüyordu gelecek senede bu 5 milyona iner hiç şaşmam. Alevi nüfusu kırsal bölgelerde çok yoğundu sonra bu kitleler göç edip şehirlere yerleştiler nüfus olarak çok kalabalık ve büyük aileler olarak yaşıyorduk. Aleviler en az 5 çocuklu aileler olyorlardı ama çok daha kalablık aileler vardı genelde 7 - 11 çocuklu ailelerdi. Alevi nüfusu zulümden dolayı hızla arttı ve kendilerini sayılarını böylece korudular bugüne kadar.

TV'de bir Tarihçi ve ilahiyatçı Yavuz Selim köpeği zamanında 44.000 alevi katledildiğini söyledi ve ekledi Aleviler bunun 88.000 alevi katledildiğini söylesede doğru olan 44.000 dir dedi. Bu katliam sırasında Sıvas, Tokat, Ankara'nın nüfusu 2.000 ile 3.000 arasındaymış. Bir kısım Alevileride Balkanlara, Kıbrısa, anadolu dışına sürgün etmişler eğer bütün bunlar olamasaydı Alevi nüfusu %85 olacaktı ama şimdi 35 milyonadan fazlayız. 5 milyon vatandaşlarımızda Avrupada yine 2 milyonu Amerika, kanada ve Avustralya'da bunlarında çoğunluğu fakir ve çiftçi olan Alevi toplumu gurbete çıkmışlardır. Alevi nüfusu hızla yükseldi ama şimdi dengelendi ama ilerde çoğunluk bize geçecektir Allah'ın izniyle.

TV'de izledim Bosna Hersekteki Sırp zulüm ve katliamından sonra müslümanlar azınlık iken aradan 15 yıl geçmiş ve bu arada bol bol çocuk sahibi olmuşlar ve nüfus patlaması olmuş şimdi müslümanlar çoğunluktaymış ve sırplar kara kara düşünüyorlarmış yakında onların orda azınlıkta yaşamaları imkansız olacaktır diye eğer katliam yapmasalardı kendileri için daha iyi olacaktı ama şimdi sonucuna katlanacaklar şerefsiz pis katiller.
Resim
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

ali muhsin yazdı:Yok canim Abartmissiniz Aslinda Tükiyedeki Alevileri 100 bindir ne diyorum belkide 10 binde olabilir Milyon olurmu hic :D ts ts ts ..Hic yok deyinde bari tam olsun ...Allah sizi islah eylesin !!
Allah asıl seni islah etsin.Ama bir açıdan doğru Türkiye`de sizin cemaatten olan Alevilerin sayısı belki 10`binin bile altındadır.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Türkiye`de yapılan ve bazı dergilere ve haber bültenlerine konu olmuş olan Türkiye`de Etnik Gruplar" adlı bir araştırmaya göre Türkiye`deki tüm etnik gruplara ait Alevilerin toplam sayısı 10-11 Milyon civarıdır.Bu araştırma nüfus kütüklerinden faydalanılarak ve 10 yıldan fazla bir zamanda yapılmış bir araştırmadır ve şimdiye kadar bu konularda yapılmış en bilimsel araştırmadır.5 milyon olduğunu iddia eden vatandaşlarımızda var.Onlarda buna delil olarak Alevilerin sadece belli bölgelerde yoğun olduklarını.Tunceli dışında hiç bir ilde çoğunluk olmadıklarını.Tuncelininde nüfusunun çok az olduğunu.Ali Haydar Veziroğlunun zamanında 1 Trilyon civarında para harcıyarak Alevi Partisi olarak bilinen Barış Partisi adında bir parti kurduğunu ama o partinin basında,TV kanallarında tanıtılmış reklamı yapılmış olmasına rağmen 1999 seçimlerin`de yaklaşık 90 Bin oy alarak %0.25 oranında bir oy almasını iddialarına bir delil olarak ileri sürüyorlar.
Benim şahsi gözlemim ise Alevi nüfusun sadece belli yerlerde yoğun olduğu az oldukları yerlerde ise dikkat çektikleri için çok gözüktükleri.Geleneksel olarak yoğun olarak yaşadıkları yerler haricinde rahat yaşıyabilecekleri yerlere göç ederek ve azınlık psikolojisinin etkisiyle dayanışma içerisinde oldukları işin çok gözüktükleri yönündedir.Yani 10-11 Milyon sayısı en makul sayıdır.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Çeri yazdı:
ali muhsin yazdı:Yok canim Abartmissiniz Aslinda Tükiyedeki Alevileri 100 bindir ne diyorum belkide 10 binde olabilir Milyon olurmu hic :D ts ts ts ..Hic yok deyinde bari tam olsun ...Allah sizi islah eylesin !!
Allah asıl seni islah etsin.Ama bir açıdan doğru Türkiye`de sizin cemaatten olan Alevilerin sayısı belki 10`binin bile altındadır.
Utanmasaniz hic yoktur diyeceksiniz... ama ya neyse ...Yazik
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Çeri yazdı:
Allah asıl seni islah etsin.Ama bir açıdan doğru Türkiye`de sizin cemaatten olan Alevilerin sayısı belki 10`binin bile altındadır.[/quote]

Yok ya o kadar bile yok. Ben saymıştım geçen gün 100 bile yoktu!!!
Kardeşim sen nerde yaşıyorsun? Alevi-Caferilerin sayısından hayli bi habersin. Gözlüksüz bakman lazım...
Resim
Resim

“Tanıyalım - Tanışalım” sayfasına dön