Cem İbadeti ve Kur'an-i Dayanağı

Dede-baba

Re: Cem İbadeti ve Kur'an-i Dayanağı

Mesaj gönderen Dede-baba »

Ebu Hasaneyn yazdı:bak dede-baba muta nikahinin sarti ve sartlari var onu o KIT kafana sok :x belli oluyor simdi derdim senin baci ve kizlarinin hali ne goruyoruz bir seye cevap vermeden iyice anla sonra cevap ver tamammi saygili ol nerde kaldi senin eline beline diline hakim olman ha nerde
neymiş anlat bakalım..

mesela para konusunda mı.. yıllık enfalasyon oranında artıramama gidiyorsunuz* :D

Merak ettiğim senin kız kardeşin böyle para karşılığı biriyle gecelik ilişkiye girmesine razı olur musun?

yada diyelim ki kız kardeşin böyle bir şey yaptı.. para karşılığı biriyle birlikte olacağını öğrendin ne yapıyorsun?
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

dede baba serefsizi yazmis:
neymiş anlat bakalım..

mesela para konusunda mı.. yıllık enfalasyon oranında artıramama gidiyorsunuz*

Merak ettiğim senin kız kardeşin böyle para karşılığı biriyle gecelik ilişkiye girmesine razı olur musun?

yada diyelim ki kız kardeşin böyle bir şey yaptı.. para karşılığı biriyle birlikte olacağını öğrendin ne yapıyorsun?
guzel konus ona gore cevap verelim :x
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Dede-baba

Ebu Hasaneyn yazdı:
guzel konus ona gore cevap verelim :x[/quote]

önce sen kendin güzel konuş..

bak ben sana kürf etmiyorum hakarette..

gayet açık ve net soruyorum.. sende cevap ver..

senin kız kardeşin para karşığı bir geceiğine böyle biriyle beraber oluıyormu* yada sen öğrendin bunu ne yapıyorsun?

yada sen evleneğin kızın böyle muta ile başklarıyla yattığını öğrendin ne yapaıyorsun?

ben gerçekten merak ediyorum..

bu Allah'ın emridir diyip seyir mi ediyorsun?

inan samiyetle soruyorum
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Dede Baba denilen Edepsiz

Haddini astigini ve Ailelere Ahlaksizca Saldirip Provokasyon yapmak istedigini biliyoruz !!
Sizin Anlayisiniz ancak buraya kadardir ! ilim ve bilim konusunda hic bir bilgin olmadigi halde Sahsiyetimize Saldirmalari birak, Ailelerimize bile Saygi göstermeyip Serefsizce asagilayip Hakaret ediyorsun !! ve bunu tekrarlayip duruyorsun ,Ne Yapmak istedigini Sahsen tahmin ediyorum ama amacina ulasamayacaksin !! burda Rezil oldugun gibi Sokaklarda bile Yüzsüz dolasacaksin !! Biz Senin Ailene Laf atmadik Atmayizda Özür dileyecegin yerde bu Sapik Düsünceni tekrarlayarak Siz Bektasi Bozuntularinin ne kadar "Hosgörülü ve insan sevgisi " denilen seyin Yalan ve aldatmaca oldugunu görebiliyoruz ...Haddini Cok astin.. burda misafir oldugunu unutma ! Biz sana Sabir ettik, Yalanlarini inkarlarina ragme Bazi Sahsiyetimize inanclarimiza Saldirmana ragmen Burda sana Söz hakki verdik ama bir yere kadar .. Suan sen Yedigin yemegin tabagina kendin pislemis durumdasin ..Yönetci Arkadaslara Rica edip Forum Üyeliginden Silinmeni taleb edecegim ...Bu Özgür Platformu Sizin gibi Edebsizlerin Ehli Beyt Düsmanlarinin kötüye kulanmalarina izin vermeyecegiz !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Dede-baba

ali muhsin yazdı:Dede Baba denilen Edepsiz

Haddini astigini ve Ailelere Ahlaksizca Saldirip Provokasyon yapmak istedigini biliyoruz !!
Sizin Anlayisiniz ancak buraya kadardir ! ilim ve bilim konusunda hic bir bilgin olmadigi halde Sahsiyetimize Saldirmalari birak, Ailelerimize bile Saygi göstermeyip Serefsizce asagilayip Hakaret ediyorsun !! ve bunu tekrarlayip duruyorsun ,Ne Yapmak istedigini Sahsen tahmin ediyorum ama amacina ulasamayacaksin !! burda Rezil oldugun gibi Sokaklarda bile Yüzsüz dolasacaksin !! Biz Senin Ailene Laf atmadik Atmayizda Özür dileyecegin yerde bu Sapik Düsünceni tekrarlayarak Siz Bektasi Bozuntularinin ne kadar "Hosgörülü ve insan sevgisi " denilen seyin Yalan ve aldatmaca oldugunu görebiliyoruz ...Haddini Cok astin.. burda misafir oldugunu unutma ! Biz sana Sabir ettik, Yalanlarini inkarlarina ragme Bazi Sahsiyetimize inanclarimiza Saldirmana ragmen Burda sana Söz hakki verdik ama bir yere kadar .. Suan sen Yedigin yemegin tabagina kendin pislemis durumdasin ..Yönetci Arkadaslara Rica edip Forum Üyeliginden Silinmeni taleb edecegim ...Bu Özgür Platformu Sizin gibi Edebsizlerin Ehli Beyt Düsmanlarinin kötüye kulanmalarina izin vermeyecegiz !!
bakınız Bu forum konusunda muta nikah anlayışınız ile ilgili gayet net ve basit sorular sordum..

sorudğum soruların hepsinde olduğu gibi, burada aynı şeyi tekrarlıyorsunuz.. sorularıma cevap yerine hakaret ediyor kürf ediyorsunuz..

doğrusu, forumdan üyeliğimin silinmesi yada silinmemesi çokta önemli değil... bu sizin AZİZLİĞİNİZİ İSPAT EDER O KADAR..

SONUÇTA FORUMUNUZA GİRECEK TÜM ALEVİLER BENİM SİZE VERDİĞİM TEPKİYİ AYNEN VERECEKTİR... BELKİDE DAHA FAZLASINI..

ÇÜNKÜ SİZ BAŞKLARINI İNANÇLARINA SAYGI DUYMUYOR.. VE HAKARET EDİYORSUNUZ..

O zaman sizde saygıyı hak etmiyorsunuz...

unutmayınki Yüce Allah Peygamber bile görevinin sadece tebliğ olduğunu buyurmuştur..

başklarıyla yada kendi gibi inanmayanlarla din konusunda tartışmasını istemeiş..

böyle tartışmlar çıkarsa

" EY MUHAMMED DEKİ: SİZİN DİNİNİZ SİZE BENİM DİNİM BANA.."

SİZ DAHA Kur'anın bu açık ve net ayetinden bile habersizzsiniz..

Allah'tan hidayet olmazsa sen mi hidayet erdireceksin insanları...

kaldıki inandığın ve yolunda gittiğin inancın ve mahsulleri ortada değil mi*

kan ve vahsetin askerleri gibi hertarafa kan nefret ve kin götürüyorsunuz... sizin gibi olmayanlara aşağılıyor.. öldürüyor.. katlediyorsunuz.. katısınız.. merhamet hiç.. sevgi hiç yok...

özellikle Bektaşilik üzerine okudum yazılarınızı görünce.. böyle inanç olurmı diyorum..

hangi bektaşi sitesinde forum yöneticileri sizin gibi yapmış.. sabit ana başlılar açıp sizin inancınıza küfr etmiş yalan ve iftira atmış..

AMA BAKIN SİZ YAPMIŞSINIZ...

DOĞRUSU BEN SİZİN NE KUR2ANA İNANDIĞININIZ NE MÜSLÜMAN OLDUĞUNUZ HİÇ SANMIYORUM..
Şİİ OLDUĞUNUZADA OLASILIK VERMİYORUM..

SİZLER BEKİ HEP ELEŞTİRDİĞİNİZ MASON YADA ABD UŞAKLARISINIZ..

TÜRKİYEDEKİ ALEVİ-BEKTAŞİLER İLE İRANDAKİ ŞİİLERİ BİRBİRİNE DÜŞMAN ETMEK ARALARINDA FİTNE FESAT ÇIKARMAK İÇİN BUNLARI YAZIYORSUNUZ..

Gerçek suki Türkiyedki Aleviler İrandaki şiiler gibi ibadet etmez.. fakat aralarında böyle düşmanlık ve kinde yoktur.. birbirilerine düşman değilledir...

aleviler şiileri 12 İmam ortak sevgisi çerçevesinde severler.. yanlarında olurlar....

Türkiye'deki şii-caferi bakanları ile alevi dernekleri başkanları arasında husumette yoktur.. bir araya gelirler..

fakat sizin yaptığınız birlik ve beraberliğe kardeşliğe adeta dinamit koymak.. halkları biribirine düşürmek..

lanet olsun ikilik çıkaran.. fitne fesat peşinde koşana..
ali muhsin

Adam gibi soru sorsaydin kimse bisey söylemzdi Yazilarini icerigi edesizlikle doludur ..Anani bacini kaca satiyosunuz demeye getirp birde Alay ederek simdide inkar edip carpitarak aklin sira Masumluk rolüne giriyosun Samimi Degilsin inkarci ve yalancisin !! kendi yazilarini okuda utanTabi Utanmasini bilirsen ...Yüzsüzlük edip Ahlak Sinirlarimizi zorlama !!
------
Dede-baba

ali muhsin yazdı:Adam gibi soru sorsaydin kimse bisey söylemzdi Yazilarini icerigi edesizlikle doludur ..Anani bacini kaca satiyosunuz demeye getirp birde Alay ederek simdide inkar edip carpitarak aklin sira Masumluk rolüne giriyosun Samimi Degilsin inkarci ve yalancisin !! kendi yazilarini okuda utanTabi Utanmasini bilirsen ...Yüzsüzlük edip Ahlak Sinirlarimizi zorlama !!
yazdıkların aynen size iade ediyorum..

ben açık ve net olarak sordum..ama sen cevap bile veremiyorun?

tekrar soruyorum:

1- kardeşin.. anan böyle ücret karşılığı biriyle pazarlık yaptığını öğrenbdin ne yapıyorsun? tepkin nedir?

2- yada eşin geçmişte para karşılığı birçok insana yatmış* bunu nasıl kabul ediyorsun* ve farzettki sen şahit oldun kardeşinin para karşılığı biriyle beraber olmalarına buna nasıl dayanıyorsun?

ben işte bunları anlaymıyorum bu nasıl edeb anlayışı, nasıl ahlak anlayışı..

ücretli cinsel ilişkiyi nasıl dine dayatırsın?

kişiler ne halt yrse yer.. bu onların bişleceği iş günahıda sevabıda boyunlarına ama sen gidipte ücretli ilişkiyi FAHİŞELİĞİ dine dayandırısan bunun mantıklı izahaı olmaz kardeşim..

ali muhsin

Ailelerimize kadinlarimiza Ahlaksizca Serefsizce laf atman Soru ise Bu soru Degil Soysuzluktur !! Edeb erkan Bilmeyen Senin gibi Tilkilerin taktikleri budur .Bektasilerin Ahlakini Terbiyesini Sayende herkes görüyor ! Temeliniz Yalan ve Fitne oldugu gibi Ahlaktan yoksun Yolunu sasirmis iblisin biri oldugunu herkes görüyor ..kirmizi cizgileri astin .Yalanciligin Sahtekarligin Ahlaksizligin Terbiyesizligin Diz boyu ..ve tekrar yaziyorum Sen bunu kasten ve bilerek yapiyorsun-uz Örgütlü ve plnali girdigin-iz belli Sanal elemin Sahiseyetsiz kisileri Tefrik ve Fitne cikaran Sermaye usaklarisiniz ..Soru Soruyorsun öylemi ..Peki bende sana su Soruyu sorsam ve desem " Senin kac Baban var ? " Senin bu laf Hosuna gidermi ? Ahlaksiz inkarci !!
------
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Forumun bu bölümü Mut`a Nikahı bölümü değil.Bence site yönetimi Mut`a Nikahı ile ilgili bu tür yanlış bilgileri engellemek için Mut`a Nikahı hakkında bilgi veren bir bölüm açmalı.
Herkes kendi kafasına göre Mut`a Nikahı yapamaz.Belli şartlar dahilinde yapılır.Aksi halde zina olur.Kocası ölen ve boşanan kadınlar için olan iddet süresi(3 ay) Mut`a Nikahı içinde geçerlidir.Aslolan evlilik tek eşlilik ve bir ömür boyu niyetiyle yapılan bir evliliktir.Mut`a ise istisnai bir durumdur.Hem Şiiler arasında Mut`a o kadarda yaygın bir şey değildir.Mut`a Nikahından haberi bile olmuyan ama ataları yüzyıllardır Şii olan topluluklar var.
Aynı mantıktan bakarsak kimse annesi öldükten sonra babasının veya babası öldükten sonra annesinin evlenmesini istemez.Ama hem laik hukuk açısından hemde İslam Hukukuna göre isterlerse evlenebilirler.
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

bu muta nikahı konusunda dedebabanın sorduğu sorulardan biri,mesela ben kendime soruyorum
sizin yerinize
-kızkardeşim böyle birşey yapsa razı olurmuyum yada evlenmeyi düşündüğüm kızın daha önce
muta yaptığını öğrensem buna razı olurmuyum? asla olmaz olamaz,akıl mantık ahlak hiçbir şekilde
böyle birşey kabul etmez,ahlak dini islam böyle birşeye onay vermez,heleki ömer gibi bir adam bi
le razı olmazken şahlar şahı Alinin onay verdiğini söylemeniz hayret verici,üzüntü verici...
bırakın bu uyduruk rivayetleri,biraz akıl ve mantık çizgisine gelelim,ayrıca siteden beni ve dede
babayı göndermeniz size kalmış,ama şunu unutmayın biz aleviler bu sitenin ismine bakıp alevi si
tesi sandık ve öyle girdik,sonradan şii sitesi olduğunu gördük ve aleviliğe sabah akşam ettiğiniz
küfrleri,hakaretleri okuduk,size cevap vermeye çalıştık,karşılığında hiçbirşeyi çürütemediğiniz gi
bi yine hakaretlerle cevap verdiniz,tabi etki tepkiyi doğurur,bizde bu üslubu benimsemediğimiz halde zaman zaman seviye düşüklüğüne ayak uydurduk malesef...
şunu söylemekte fayda var,yüzyıllardır bütün zulümlere karşın bugüne gelen islamın batıni tek
yorumu olan alevilik-kızılbaşlık artık tarihte olmadığı kadar örgütlü ve bilinçli bir yapıya kavuşmuş
tur, özellikle dün yıldönümü olan madımak katliamı alevi toplumuna büyük acılar yaşatmış olması
nın yanısıra, alevilerin üzerlerindeki ölü toprağını atmalarına vesile olmuş ve alevi toplumu türkiye
başta olmak üzere avrupada ve dünyanın çeşitli yerlerinde hızla örgütlenmiş ve tarihinde hiç ol
madığı kadar kararlılıkla yoluna sahip çıkmıştır
özetle en zor şartlarda varlığını bugüne taşımış olan bizler bu teknoloji çağında,bu örgütlü yapı
mızla inancımızı azim ve kararlılıkla gelecek kuşaklara aktaracağız,kimsenin artık alevileri kandırıp
yolundan çevirmesi mümkün değildir,kimsenin sizin idda ettiğiniz gibi inancıyla ilgili acaba şiileşir
miyiz diye bir endişesi veya derdi yoktur,alevi toplumu sizi ciddiye bile almaz,yalnız dedebabanın
dediği gibi bu siteye uğrayan veya uğrayacak her alevi size aynı tepkileri verir,bundan şüpheniz
olmasın,bizi siteden uzaklaştırmanız hiç önemli değil,kendiniz çalıp kendiniz oynarsınız,belki karşı
nızda cevap veremediğiz zaman sinirlenip hakaret edeceğiniz birileri olmaz,kendi aranızda sakin
sakin takılırsınız...

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön