Cem İbadeti ve Kur'an-i Dayanağı

Ebu Hasaneyn

Re: Cem İbadeti ve Kur'an-i Dayanağı

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

bak sahturna sana ben kendimden ornek veriyim ve diyorsunki bu siteye gecen her alevi boyle konusur orayi biraz duzeltelim ALEVi DEGiL bektasi veya kizilbas desen daha dogru olur batin batin diye tutturmus'sunuz sen agzinla soylemiyormusun haci bektas diye o zaman niye hacca gitmiyorsun tamam onceden zulum vardi hicaz topraklarinda tabii simdiye kadar varda ama simdi Allaha sukur artik net var teknoloji var ve sen hala eski tas eski hamam sefasina girmis'sin kardesim sen bir kendi kendine sor acaba milyarlarca insan niye mekkeye gidiyor niye medineye gidiyor niye bu sekilde namazini kiliyor bir sor bak seni kaybetmek istemem tamam sen ibadetini batini anlamda oyle yaparim diyorsun ama birde bu isin zahiri var acaba bak sana bir ornek veriyim simdi Allahin zahir ismini cikartsak olur mu :?: olmaz ve batin ismini cikarsak olur mu :?: tabi ki yine olmaz o zaman sana iki cift laf :!: kuranin zahiri ve batini anlamdaki ibadet ve sekillere uy vesselam...
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

bak kardeş bu kadar insan niye hacca gidiyo veya niye bu şekil namaz kılıyo bu onların sorunu
benim değil,ama islam ülkelerinin hali ortada,geri kalmışlığı ortada
milyonlarca insan hala islam diye cahiliye adetlerini yaşıyo,dünyanın parasını oluk oluk suud re
jimine hac diye akıtıyor,zamanında ebu süfyan gibi mekke önde gelenleride bu hacdan parayı gö
türmüyomuydu?bunları sen hiç bilmiyormusun?bana arapların islam öncesi inanç ve ibadet biçim
lerinden hangisini terk ettiğini söyleyebilirmisin?hem sayı çokluğu onların yaptığının doğru olduğu
nu ispatlamaz,o halde hristiyanların sadece katolik mezhebi islam dünyasının neredeyse tamamı
na denk sayıdadır,ortodoks ve protestanlarıda eklersek açık ara çoklar, eğer çokluk ölçüyse bi
zimde aramızda tartışmamızın gereği yok zaten,ama az olup özde olmak daha anlamlı bence...
sizin yanıldığınız nokta şu,islam tarihi sadece zahiri inançlar(sünnilik-şiilik)dan ibaret değildir,sa
yısız batıni ekoller mevcuttur:ismaililer,karmatiler,fatımiler,ehli haklar,ali illahiler,safeviler,dürziler,
nusayriler vs vs...bunların hiçbiri ne cami bilir nede senin islamın şartları dediğin şekil namazını ve hac ritüellerini kabul eder,hepsininde ortak bir özelliği vardır,Ali yandaşlığı...islam tarihindeki
bütün batıni ekoller kendini imam Aliye bağlar ve bugün bu ekoller ve inançların hepsi anadoluda
alevilik içinde yaşar, hemde yüzyıllardır,alevilikte şiilikteki inanç ve ibadet biçimlerinin hiçbiri yok
tur,biz bin yıl öncede böyleydik bugünde böyleyiz,senin iddanın aksine kızılbaşlar ve aleviler ay
nı toplumdur,her alevi kızılbaştır her kızılbaşta alevidir...bektaşilik balım sultanın aleviliği kopyala
yıp kurduğu bir tarikattır,asla alevilik değildir,ben asla benimsemem ve bizden farklıdırlar
sizin sitede diyanet işleri başkanıyla saf tutarken gösterdiğiniz kişi sanıyorum balkanlardan bir
bektaşiydi,biz asla sünniler gibi namaz kılmayız,o resim de bektaşilerin bizden farklı olduğunu is
patlıyor zaten
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

bak sahturna kardesim iste boyle yazilar yazarsan basim gozum ustunde yerin var niye cunku edepli bir sekilde yazdin ahlakinida begendim ve kizilbas oldugunu kes'fettim hacci olmak konusunu zaten daha once isledik artik anlayamadiysan ben sana bir sey diyemem cunku biz oraya ne emevi seytanlar nede suud seytanlari icin gidiyoruz :!: Emir el muminin imam Ali aleyhisselamin orada zuhura gelmesi bile yeterlidir ama anlayana simdi ben okadar derine cikmak istemiyorum cunku anlayanda var anlamayan'da ve yanlis anlayan'da Aleviligin icindeki farkli yapilardan bahsetmis'sin bak nusayrilerin cami mescit turden ibadethaneleri olmadigini soylemis'sin oraya gidip arastirdin mi :?: veya alim bir nusayriyle konustun mu :?: hayir sadece kulaktan dolma seyler.mazur goruyorum kardesim cunku ehli beyt a.s taraftarlarina cok iftira atildi. ve senide ben bir ehli beyt a.s taraftari olarak goruyorum kim ne derse desin. ama cananim bak batini amellerin olabilir buna bir sey demem tipki senin batini amellerin oldugu gibi herkesinde vardir bak bunu onutma :!: kulaginda kupe olarak birak(yanlis anlama kardesim mecazi anlamda soyledim)insaallah beni anlayabilmissindir cananim bak ben nusayriyim ama zahiri ibadet'leri inkar'da etmiyorum cunku hak'ka hak demek lazim ve lutfen senden ricam bilmedigin seyler hakkinda yorum yapma insaallah benden'de uzulmemis'sin aramizda yanlis seyler gecse'de. ama bak sana tesekkur etmek'te isterim niye cunku bektasiligin sonradan ciktigi dusuncesini savundugun icin :D vesselam
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Sahturnayi Cogu zaman elestiriyorum ama yukardaki yazilarinin bir kismina ama sedece bir kimsina katiliyorum nedenmi..

Evet gercekci olursak Bazi arab Devletleri Cahilige devrinde yasamya Amerikan Israilin kuklasi olmaya devam ediyorlar ,Teknik bilim ve ilim Arab bilim adamlarindan Farz bilim adamlarindan geldigi halde onlardan faydalanmayip Avrupaya Amerikaya El avuc acip Islam Dinini Geriye götürüp Zillet icinde yasiyorlar , Ispanyada Kordobada " Müslümanlar " cekildikleride (Kovulduklarinda ) geriye büyük bir kütüphane biraktilar, icinde ilim bilim sanat astroloji vs ile ilgili coki seyler birakip terk etmek zorunda kaldilar , bunu Gören Cahili Yobaz Hirstiyan kesimi bu kitablarin ne oldugunu bilmeden bir kismini yaktilar ama farkina varinca iclerinde ne ilimler oldugunu bunlari hemen kendilerine maal edip Hirstiyanligin ilimle dolu bir Din Olarak gösterip Islam Dinini ise Gerici olarak sundular ..daha düne kadar Kadinlarini Cadi diye Diri diri Yakan Hiristiyan Toplumu simdi kalkmis kendilerinin Özgür bir din oldugunu kadinlara hak tanidiklarini (!) idia ediyorlar ..buda ayri bir konudur ...Evet Vahabileri Kustal mekanlarin basina geciren Ingiltere kraliyeti oldugu gibi Kutsal mekanlar sayesinde ceplerini midelerini dolduran zamanin Emevileridir , Fakat bunu Tüm Müslümanlara maal Tüm Müslümanlarida Emevi olarak göremk Mantiksizdir ve Tüm Islam Alemini Gerici Yobaz olarak görmekte Haksizliktir ..Bugün Iran Islam Cumhuriyetine baktigmizda ilim ve Teknolojide Batiyi nerdeyse sollamislardir Atom Enerjisinden faydalanan Tek Islam ülesi oldugu gibi Islamada Yeni ufkunlar acan Tek (SII) Islam Devletidir ,Batinin Tekelline boyun egmiyen Amerikaya bas kadiran Israil Terrörünü Lantleyen Dünyada tek Devlettir..Eger Islam Alemi Irani örnek alsalar Islamin yüzü ak ve Tekonoloj bakimindan cok daha üstün olurdu ..ama maalesef Islam sancagi bugün Sahtekarlarin Emevi Saltanatcilarin ellindedir..Gün Gelecekki Imam Zaman (AF) bu Emevilerin ellinden hakkini alacak ve onlardan hesap soracaktir ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
kalem

Mesaj gönderen kalem »

öncelikle Merhaba,

yazilanlari takip ettim, dede-baba canin son yazdiklarini bende yanlis buluyorum.. güzel baslayip cirkin bitirdi, neyse.

siz sizin gibi düsünmeyen canlari niye hemen mason, ajan vs olmakla sucluyorsunuz ? Buna yobazlik da derler benim geldigim yerde..
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

kalem yazdı:öncelikle Merhaba,

yazilanlari takip ettim, dede-baba canin son yazdiklarini bende yanlis buluyorum.. güzel baslayip cirkin bitirdi, neyse.

siz sizin gibi düsünmeyen canlari niye hemen mason, ajan vs olmakla sucluyorsunuz ? Buna yobazlik da derler benim geldigim yerde..
Kalem can
Biz sebatayist masonik yöntemin islami konularda çarpıtmalar yaptığını söylüyoruz yani bu eleştiriyi şahıslara kişilere değil yöntemlere yapıyoruz
mesela
adamın biri tutuyor KUranda cem vardır deyip ayetleri çarpıtarak esneterek keyfine göre yorumlayıp insanlara yalan söylüyor kandırıyor yönlendirmek istiyor
işte biz bu yöntemin sebatayist yöntem masonik yöntem olduğunu söylüyoruz
burada gördüğün gibi adam beş doğruya beş yalan katıp ortaya sunuyor bu yöntemin kökenini söylüyoruz yani kişilere değil yönteme suçlama getiriyoruz
ama sanalda kim kimdir bilinmediği için olay kişilereymiş gibi algılanıyor
bu yobazlık değil karşı tavırdır kötülüklerden sakındırmaktır
gözümüzün içine baka baka insanlara yalan söylemelerine izin verirsek
bizde vebalde kalmazmıyız?

suçluyoruz tabi ama sözleri ve yöntemleri suçluyoruz sanalda kişileri suçlamak zaten komik olur
bunu biz aydınlanma olarak kabul ediyoruz sizin yobazlık demenizi kabul edemeyiz
bir toplumun kaderi çizilirken yalşanlara iftiralara çarpıtmalara sesiz kalmayız kalamayız bunun
adına siz yobazlıkta deseniz mücadelemiz sürecektir
dedelik_yolcusu

Mesaj gönderen dedelik_yolcusu »

Musa Özateş yazdı:
kalem yazdı:öncelikle Merhaba,

Kalem can
Biz sebatayist masonik yöntemin islami konularda çarpıtmalar yaptığını söylüyoruz yani bu eleştiriyi şahıslara kişilere değil yöntemlere yapıyoruz
mesela
adamın biri tutuyor KUranda cem vardır deyip ayetleri çarpıtarak esneterek keyfine göre yorumlayıp insanlara yalan söylüyor kandırıyor yönlendirmek istiyor
işte biz bu yöntemin sebatayist yöntem masonik yöntem olduğunu söylüyoruz
burada gördüğün gibi adam beş doğruya beş yalan katıp ortaya sunuyor bu yöntemin kökenini söylüyoruz yani kişilere değil yönteme suçlama getiriyoruz
bizde vebalde kalmazmıyız?

suçluyoruz tabi ama sözleri ve yöntemleri suçluyoruz sanalda kişileri suçlamak zaten komik olur
bunu biz aydınlanma olarak kabul ediyoruz sizin yobazlık demenizi kabul edemeyiz
bir toplumun kaderi çizilirken yalşanlara iftiralara çarpıtmalara sesiz kalmayız kalamayız bunun
adına siz yobazlıkta deseniz mücadelemiz sürecektir

ya kardesim seyh safi buyrugu diye birsey vardir imam cafer buyrugu da denile bilir size göre bu yalandir baska konu sah ismailin nefesleri var azerilerin elinde onlarda o yolldan gitmez baska mesele nefesleri diyorki ayini cem,musahip,kirklar,semah vs ve bu kultur masonlaardan daha eskidir en eski buyruk 500 senelikdir.................
Allahüme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin, vel'an
sanamey kureyşin ve cibteyhima ve taguteysima ve ibne teyhima
kalem

Mesaj gönderen kalem »

merhaba,

[quote]adamın biri tutuyor KUranda cem vardır deyip ayetleri çarpıtarak esneterek keyfine göre yorumlayıp insanlara yalan söylüyor kandırıyor yönlendirmek istiyor [/quote]

kötü niyetli oldugunu, yalan söyledigini, yönlendirmek istedigini nerden biliyorsunuz ? dürüstce birseyler paylasmak istemistir belki, ama yanlis ama dogru! o öyle ögrenmis , öyle inanmis.

[quote]burada gördüğün gibi adam beş doğruya beş yalan katıp ortaya sunuyor bu yöntemin kökenini söylüyoruz yani kişilere değil yönteme suçlama getiriyoruz
bizde vebalde kalmazmıyız?[/quote]

[quote]bunu biz aydınlanma olarak kabul ediyoruz sizin yobazlık demenizi kabul edemeyiz
adına siz yobazlıkta deseniz mücadelemiz sürecektir[/quote]

sivasta insanlari diri diri yakanlarda böyle düsünmüyormuydu? onlarda kötülüklerden sakinmak icin o canlari öldürmedimi ?

bugün yazili sözlü mücadele edersiniz, yarin sivastaki emeviler gibi silahli saldiriya gecersiniz.

sizin burada yaptiginiz, Ehli Beyt'i seven iki toplumu birbirine düsman etmektir, nefret ortami yaratmaktir. bunun vebalini hic düsünüyormusunuz acaba?

saygilar
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

kalem arkadas

Alinti yaptigin yerler kime ayit oldugu ve hangi Elestirinin senin oldugu belli degil ,mümkünse alinti yaptigin yerlerin kim oludugunu eklersen ve isaretlesen örnegin " Quote...Alinti yazi ...Quote " yani
Örnek
böyle yapip eklersen hangi ve kimi elestrdigini anlariz ..böyle karisik olmus ...neyse

Sivas olaylarina gelelim ..Kardesim biz burda Cok defa bu konuda aciklama yaptik ..ve Sivasta o Ölenlere Rahmet ve O Cinayeti isleyenede isletirenlerede Lanet ettik, ediyoruz !! Fasist Türk Islam Sentezcileri "Allah "adiyle 38 Cani yakmistir ..ama birde bunun Perde arkasina bakmanizi öneriyorum.. Olaya Düzeysel olarak bakmayin ve bilip bilmeden Bazilarinida bu isin icine sokmayin derim..Ayrica Ölenlerin arsinda Sadece Alevi Degil Süni Vatandaslarda vardi...Ama Birileri bunu sadece Probaganda aleti olarak kulandiklari malum !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

kalem yazdı: bugün yazili sözlü mücadele edersiniz, yarin sivastaki emeviler gibi silahli saldiriya gecersiniz.
kalem can
biz yeni bir oluşum değilizki Ehli beyt dostları binlerce yıldır var peki bin yıldır kimi yakmışız ki bu iftirayı bize atıyorsun?

sizin burada yaptiginiz, Ehli Beyt'i seven iki toplumu birbirine düsman etmektir, nefret ortami yaratmaktir. bunun vebalini hic düsünüyormusunuz acaba?

biz doğruyu yanlıştan batılı haktan ayırıyoruz ayrıca kim ehli beyti sevmiyorum diyorki sünnilere sor onlarda seviyoruz derler yani dille söylenenemi bakacaz yoksu gerçekleremi bakacaz
gerçeklere bakarsak tıpkı muaviyenin islamım deyip islamiyete yaptığı düşmanlık gibi bektaşilirde ehli beyti severiz deyip en büyük ihaneti yapıyorlar kurana eksik diyorlar namazı ramazan orucunu haccı inkar ediyorlar zahiri hükümleri inkar ediyorlar neler neler şimdi bunların sevgisi sahte olmuş olmuyormu?
saygilar

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön