Cem İbadeti ve Kur'an-i Dayanağı

ali muhsin

Re: Cem İbadeti ve Kur'an-i Dayanağı

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar...Bektasilerde Genel olarak EL,BEL, DIL, vardir yani üc kelime... aldatmaca uyutmaca kelimleridir ..Simdi kisa bir özet yapalim

EL = Kimsenin hakkina tecavüz etmiyeceksin , Hirsizlik Gasp Yapmayacaksin ...

BEL = Zina yapmayacaksin , kimsenin Namusuna irzina kötü Gözle bakmayacaksin...

DIL = Yalan Söylemiyeceksin , Iftira atmayacaksin Fitne Fesat Cikarmayacaksin Inkar etmeyeceksin ...

Bektasilerin Söyledigi Bu kelimelerin Sifresini Simdi Desifre edelim ve Yukardaki yazilar ile kiyaslayalim....evet .....

EL = Alevileri Cemevlerinde Maddi olarak, "Dedeyim Babayim" diyerek, Ceplerinden son kuruslarini Calip Cemevi acacagiz diye Yalan söyleyerek Ticarethane acanlar ,Han Apartman Arabalar Alarak, Alevilerin Maddiyatlarina göz dikerek ve yine "Dedeyim Babayim Cemevleri acacagiz" Yalanlari ile Calmalaridir ! Tek Maddiyat Hirsizliklari degil Alevilerin inanclarini Akillarini Calip Hakikatleri gasp edip Calip Carpitmalaridir !!!

BEL = Cemevlerinde uckuruna düskün olan Bazi Dede namzetleri Birisinin karisina Yan gözle Bakip ne yapar ne eder Kadinin ufak bir hatasini yakalayip onu Milletin icinde Düsük ilan eder ve o Kadinin Kocasinada etki yaparak Bosanmasini ister "Ikrardan döndü Yol Erkanimiza ihanet etti " gibi sözlerle etkiler .. Koca ,kadini bosadiktan sonra bir müddet sonra o kadini kendisi Alir ve gerekce olarak " Ben onu Himaye altima aldim Dedelik Görevimi yaptim Düsküne yardim ettim " der isin icinden siyrilir,,( Bunlari uydurmuyorum Gördügümüz ve yasadigimiz olayalar !!) Ayrica Koyun Postunda otorup Rakilarin gölgesi altinda Semah dönen kizlara Göz altlarinda bakmalarida cabasi !!

DIL = Cikarlari icin Yalan Yanlis ne varsa Imamlarimiza maal ederek , Gercekleri inkar yolu ile israrla gizlemeye calisirlar , Toplum arasinda Fitne ve Fesat cikarip ( Alevi Sii Ayrimi Yaparak ) Ehli Beyt Dostlarini icten cökertmek icin her türlü Kurnazliktan Hilleden faydalanirlar ..genelde Siileri, Alevilere kötü göstermeleri icin iftira Camur ve yalanlardanda geri kalmazlar ..Yok yere ona buna iftira atarak keyflerine göre Cemevlerinde Alevileri Dikta ederek Keyfelerine görede yine o kisiye iftira atarak, Düsük veya " ikardan döndü " derler ..Cemevlerinde Allah adini anarak kendilerine Ilah gibi Secde ettirirler ,Gercekleri hakikatleri Yalan ve Dolanla Carpitip inkar ederler...
-----------
Evet Arkadaslar iste Bektasilerin Agizlarinda Sakiz gibi geveledikleri EL,BEL,DIL dedikleri sadece Avutma ve Aldatmaca oyunlarinin bir kismi bunlardir !! Topluma bunlari yapmayin dediklerinde kendileride Perde arkasinda Akisni yaparak Alevilerle Adeta Dalga gecip Alay edip Sömürdükleri gibi, yine Cemevlerinde Yezit Saltanadi yasayarak Yalan ve Dolan Hurafelerle Alevileri Toplama kapmplari olan Cemevlerinde Kontrol Ederek Hüküm vermektedirler !! Gördügünüz gibi örnek olarak .. Bektasiler, Saf Alevileri bu Üc kelimelerle Nasil avutuyorlar artik gerisini Siz Düsünün ..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Sanki eline beline diline sahip olmak sadece bektasilige mahsus bir sey gibi gösteriyorlar. Halbuki gercek alevilik bunlarin ücünüde kapliyor.

Birde as, es, isleri var bunlarin. :)

10 yil sonra kaş keş kuş diye birseyler cikardirlar.

Yani, kaşını catmayacaksın
keş olmayacaksın
kuş gibi özgür olacaksin.

:lol:
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

sen gerçek aleviliğin ne olduğunu biliyomusun?mesela alevilikte para karşılığı fahişelik(muta)di
ye bir rezillik yoktur,eline diline beline sahip olmak o yüzden şiilikte yoktur öyle değilmi?
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

sahturna yazmis:
sen gerçek aleviliğin ne olduğunu biliyomusun?mesela alevilikte para karşılığı fahişelik(muta)di
ye bir rezillik yoktur,eline diline beline sahip olmak o yüzden şiilikte yoktur öyle değilmi?
ayni omerin konusmasi zaten muta nikahini cikaranda o idi vesen tabiki ona uyacaksin sasirmadim da :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Dede-baba

Mesaj gönderen Dede-baba »

Ebu Hasaneyn yazdı:sahturna yazmis:
ayni omerin konusmasi zaten muta nikahini cikaranda o idi vesen tabiki ona uyacaksin sasirmadim da :lol:

bu ne iğrençliktir ya.. kadını para karşılığı satıyorlar.. böyle rezalet nerde var?

eski cahiliye adetlerini islamın içine soktular.... insan hiç değilse birazcık düşünür insafa gelir ya o para karşılığı satılan senin bacın, annen olsaydı razı gelirmiydin?

nasıl bu iğrençliği kabul edebiliyorsunuz ve üstelik din adına savunabiliyorsun?

ve o bacın anneni para karşılığı satarken aldığın parayı harcıyorsun?

yAZIK Kİ YAZIK...
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

dede-baba yazmis:
ve o bacın anneni para karşılığı satarken aldığın parayı harcıyorsun?
ahlak denilen bir zerre yok iste bilgisiz cahil senden zaten bu beklenir :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Görüyorsunuz Deglimi Kardesler

El, BEl, Dil Meselesinin icüyzünü ortaya cikardigimizda Bu gibi Bektasi Bozunutlari hemen Konuyu dagitip ve her zaman oldugu gibi isi Irana Saldirmkata arayip kendi Reziliklerini örtmeye ugrasiyorlar ..Konularida Cimbizla cekip önümüze sunuyorlar "Ya ,sizdede su var, Bu var "diyerek konuyu Saptirmaya Dagitmaya calisiyorlar !!! Cemevlerinde El Bel Dil ,3,5,40,17..gibi ,bir iki Söz ile Dört Bes Rakam ile Alevileri Avutuyorlar !! Bu Sahtekarliklarini ortaya cikardigmizda Hemen Yedek oyuncu gibi Iran konusunu acarak bizleri Iranla Bastirmak istiyorlar ...ve iside Sahsi Polemiklerle Dagitmak amacindalar ..Görüyorsunuz ya !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

şahturna yazdı:sen gerçek aleviliğin ne olduğunu biliyomusun?mesela alevilikte para karşılığı fahişelik(muta)di
Haddinizi bilin sn sahturna ve dede-baba,
Kuranın emrine Resulün emrine Ali as'ın emrine karşı gelip ömerin yasakladığı meşru bir nikahı reddetmek ve ona fahişelik demek ancak muaviyenin ve onun dostlarının işidir.
Adam gibi yazın biraz sınırları zorlamayın!
Muta nikahının süresiz nikahtan hiçbir farkı yoktur. Tek farkı sürenin önceden belli olmuş olmasıdır.
Çağdaşlık adına bayanların sağını solunu açıp cihana TVlerde, barlarda, sokaklarda, mağaalarda pazarlamak fahişelik olmuyor da meşru nikah ile gelen bir ilişki mi fahişelik oluyor?
Bu ne tutarsızlıktır?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

EL, BEL, DİL meselesinin bir d eşu şekilde yorumlandığını okumuştum.
Eline sahip ol, yani Türk eline (iline) -vatanına-
Beline sahip ol, yani Türk soyuna
Diline sahip ol, yani Türk diline!
Bu konuda ne diyorsunuz? Bu yorum doğru mudur acaba?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

meshedi313 yazdı:EL, BEL, DİL meselesinin bir d eşu şekilde yorumlandığını okumuştum.
Eline sahip ol, yani Türk eline (iline) -vatanına-
Beline sahip ol, yani Türk soyuna
Diline sahip ol, yani Türk diline!
Bu konuda ne diyorsunuz? Bu yorum doğru mudur acaba?

bunu yazan ilk yazılı kaynak olmadığına göre her türlü yorum her türlü açıklamaya açık bir konu herkes istediği anlamı verebilir

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön