selamlar

alone_man

Re: selamlar

Mesaj gönderen alone_man »

Çeri yazdı:Prof.Dr. Zekariya Beyazıt 2002 yılında Hatay Ehli Beyt Vakfının düzenlediği Gadir Hum Bayramı etkinliklerine katılmış.Her ne kadar ben kendisinin bazı hareketlerini ve sözlerini bir din adamına, bir bilim adamına yakıştıramasamda Şiilik ve Alevilik lehine çok sözleri olmuştur.
öyle toplantılarda o ortamlarda öyle sözler edilir
önemli olan aynı sözü tv de canlı yayında söylemesidir
yani yemeyin derim
Kullanıcı avatarı
mucteba22

Mesaj gönderen mucteba22 »

canlı yayında söylese kardeş sanki yine inanacaksın.3 beyazdan uzak durun.tuz,şeker,bide zakeriyaz beyaz:)))
İKİ TAŞ ARASINDA BİR DAL GELİNCİK GİBİ YALNIZIM
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Ben bunu zamanında Sayın Ali Yerala sormuştum.Bana O yılın Muharrem ayında yazı yazdığı Takvim Gazetesinde Kerbela Olayı ilgili bir yazı dizisi yayınlamıştı.O yazı dizisindeki yazılarında Şiiliğe Aleviliğe göre doğru şeyler anlatmıştı.O yüzden davet ettik demişti.
Ayrıca Hatay`da Prof.Dr. Yaşar Nuri Öztürkte çok seviliyor.Benim görüşüme görede bunun nedeni Yaşar Nuri Öztürkün katıldığı pek çok programda Hatay Alevileri arasında yaygın olan Tenasüh inancını destekliyen sözler söylemiş olmasıdır.2003`te de Yaşar Nuri Öztürkü davet etmişlerdi.
En son Çeri tarafından 30 May 2009, 12:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mucteba22

yaşar nuri öztürk de pek ilgilendirmiyor beni.al birini vur ötekine.neden musa aydın hocanın konuşmalarından değinmiyoruz.
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

mucteba22 yazdı:neden musa aydın hocanın konuşmalarından değinmiyoruz.
Çünkü şu anda konumuz Musa Aydın Hocanın konuşmaları değil.
Kullanıcı avatarı
mucteba22

doğru çok iç açıcı konu dimi zekeriya beyaz yada yaşar nuri öztürkün ne düşündüğü ne söylediği ne yaptığı:)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bu son zamanlarda kendilerini Dr.Prf. arastirmaci ilan eden bazi kisiler Alevileri kendi cikarlarinca ilgilerini cekip Asimile yolunda calismalar yapiyorlar ,zekeriya beyazmis öztürkmüs vs bunlar Alevi Toplumunu sadece kulanip bazi sözlerle sirtlarini oksayarak avutmak istedikleri gibi Alevi Toplumununda uyanmasini asla istemiyorlar , Bu Son zamanlara karanlik Teskilatlara hizmet eden bazi kuruluslar Alevilik adina yiginla Sempozyomlar,Geceler ,Cemler düzenleyerek Alevileri kendi Tekellerinde tutup Cemevlerine bagimli kilip Eskidende oldugu gibi bugünde onlari Cemevlerinde kontrol edip gözetip altinda tutmak istiyorlar ...Bazi Arastirmaci yazarlar bu konuda ne kadarda Ehli Beytin isimlerini zikretselerde yaklasimlarinda ben sahsen samimiyetlik göremiyorum ....oysaki onlarin yerin Ehli Beyt Alimlerimize söz hakki tanisalar is daha baska olurdu ..ama yapmazlar ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

ali muhsin can haklıdır, bu adamların o sahte sözleri, konuşmaları hiç önemli değildir. Sadece sözlede olmuyor. Ameline bakmak lazım. Kuran ve Ehlibeyt temel mi bu adamlarda? Cevap bellidir ve bizim bakışımızda nettir.
Resim
Resim
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

arkadaşlar yaşar nuri öztürk olsun zekeriya beyaz olsun bizim hatay'a geldiler ve çok güzel konuşmalarda yaptılar ehli beyt a.s ile ilgili ama birde aması var bu işin,şimdi herkes ben ehli beyt'i a.s severim der ama sevmek velayet ve imametlerini tasdik etmek demektir kardeşlerim onutmayalım
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Kullanıcı avatarı
mucteba22

çok doğru.kesinlikle katılıyorum.biraz siyasi olacak ama chp yide o zamn desteklesinler.-çok komik olurdu-yani eğer yaşar nuri öztürkü zakeriya beyazı yada yandaşlarını destekledikleri gibi.ben samimi olduklarına innamıyorum.

“Tanıyalım - Tanışalım” sayfasına dön