İzleyin inş.

Tüm güncel konularla ilgili duyurular...
Kullanıcı avatarı
MERDAN

İzleyin inş.

Mesaj gönderen MERDAN »

İZLEYİN İNŞ.
http://tr.truveo.com/Ayetullah-Behcet/i ... 2952362185

REHBER SEYYİD ALİ HAMENEİ’NİN AYETULLAH BEHCETÎ İÇİN TAZİYESİ:

Bismillahirrahmanirrahîm
İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun. (Hepimiz Allahtanız ve doğrusu hepimiz ona geri döneceğiz.)

Büyük bir üzüntü içinde rabbani âlim, büyük fakih ve yüreği aydın, arif, Hz. Ayetullah Hacı Şeyh Muhammed Taki Behcet (kuddisellah nefsehuz Zekiyye)' nin bu fani dünyaya veda ettiğini ve hakkın rahmetine kavuştuğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Benim için ve o yüce insanın tüm sevenleri için bu çok ağır bir musibet olup, telafisi imkânsız bir kayıptır.

Çağımızın üstün taklit mercilerinden sayılan o yüce insan, büyük ahlak ve irfan muallimi olup, sonsuz manevi feyizlerin kaynağıdır. O Takva sahibi zahidin nurlu yüreği, ilahi ilhamın aydın aynası ve ıtır dolu kelamı, yolcuların düşünce ve amelinin rehberidir.

Ben en içten tesliyet ve taziyemi Hz. Bakiyyetullah (ervahuna Fedah) a takdim eder, değerli ulema, taklit mercileri, öğrencileri, sevenleri ve o sıcak nefesten feyizlenenlere, özellikle de değerli ailesine ve oğullarına bildirir, kendim ve öteki musibet zedeler için Allah Teâlâdan sabır ve o büyük ruh için rahmet ve mağfiret temenni ederim, Vesselamu Aleyhi ve Rahmetullah

Seyyid Ali Hamanei
17 Mayıs 2009 (22 C.Evvel 1430)
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
ali muhsin

Re: İzleyin inş.

Mesaj gönderen ali muhsin »

Allah,Sehid Ehli Beyt Alimlerimize gani gani Rahmet eylesin Onlari Ehli Beytle beraber eyleyip, Bizleride Bu yoldan ayirmasin ..ne Mutlu Bu Ehli Beyt Alimimize ki ,O Simdi Ehli Beyt (as) ile beraber ,Allah bizleride Ehli Beyt (as) larin Seffaatina Nail Eylesin ...Resullullah (saa) min bir hadisinde "kim Ehli Beytin Sevgisi ve Ameli üzerine ölürse o Allah Katinda Sehid,dir ...." diyor ...Allah Ehli Beyt Alimlerimize Rahmet, geride kalanlara Sabir ihsan eylesin, Mekani Ehli Beyt (as) larin Mekani ile birlik olsun ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

Allah rahmet eylesin gerçek'tende islam ümmetine ve özellikle ehli beyt a.s mektebi için büyük bir kayıp :( bir hadis nakletmiş'sin Allah ehli beyt a.s sevgisi üzerine ölen'lere şehid demiştir,doğrudur ama bu sevgi lafını bir düşünelim sizce herkes yani bütün islam ümmeti şii Alevi'siyle ve sünni'siyle ehli beyt a.s'mı sevmiyor mu? tabiki seviyor :D yani bütün islam ümmeti şehid olarak Allah katına intikal edecek öyle mi? ben hayır diyorum :!: çünkü ehli beyt a.s sevgisi demek velayet dolayısıyla imamet demek'tir açıklamamızda fayda var sanırım :?: evet ehli beyt'in a.s sevgisi,velayeti,imameti uğruna ölenler şehid'tir ama seviyorum deyip'te onların yolunda gitme'mek BEKTAŞİ arkadaşlar gibi,seviyorum deyip'te onların fıkh'ını uygulamamak SÜNNİ arkadaşlar gibi OLAN SEVGİ KAVRAMI bence hz.Muhammed sallallahu aleyhi ve alihi vesellem'in buyurmuş ve emretmiş olduğu SEVGİ değil'dir, haksız mıyımmm KARDEŞLERİM :mrgreen:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Alevi Sii Kardesim

Dediklerine katiliyorum Yani Sadece Dille sevmek degil is ..Bir Vatandas Tv Ekranlarinda sunu demisti "Eger Aliyi Sevmek Alevilikse ben daha cok seviyorum Aleviden daha Aleviyim "demisti ..Simdi desek "Madem imam Aliyi Seviyorsun ohalde Muaviyeye Lanet oku "desek okurmu ? Ya okumaz, yada teredüt eder ..Bu Sevgi Samimi degildir , bugün ikiyüzlü Bektasilerde Cemevlerinde Ali Hasan Hüseyin vs diyerek Cem ayini yapiyorlar ama Amelleri istihadlari Ehli Beyt (as) uygunmu ? Hayir !! Bektasiler Aleviyiz deyip Siilige karsi cikiyorlar buda bir nevi sunu ifade ediyor " Ben Aliyi severim ama Muaviyeyi daha cok severim " manasina gelir ... onun icin Ehli Beyt (as) mi sevmek sadece Dille degil, Amelle kalben ,Ruhen , Ehli Beyt Dostlarina Dost ,Düsmanlarina Düsmanlikla Sevilir .

Muhabetle
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Duyurular” sayfasına dön