Başlıksız

3nokta

Re: Başlıksız

Mesaj gönderen 3nokta »

Canlar ben hakikaten bazı şeyleri anlamıyorum.
Şimdi bir de bu açıdan bakın:
bir insanın müslüman olarak algılanlması için gerekli olan şart endir?
Allaha inanacak peygambere inanacak ahirete inanacak doğru mu?
İmamet ve adalet mumin olmanın şartıdır burada hatam yok değil mi?
Namaz ve ramazan orucu nedir? Fururdur. Adam namazı kılmasa inkar etse ona kafir diyebilir misiniz hayır?
Müslümandır ama eksikleri vardır. günahkardır vs denilebilir.
Şimdi şöyle düşünün bir adam var müslümandır ama namazın varlığını kabul etmiyor mensup olduğu bu düşüncedeki güruh namazdan bahsedilmesini sevmiyor. Şimdi biz vahdet gibi bir kavramın arkasına sığınıp aman onların yanında namazdan bahsetmeyin kalpleri kırılmasın diyecek miyiz?
Namaz ve teberra ikisi de aynı katagoride değil mi?
İkisi de vacip değil mi?
Peki hangi mantıkla hangi delille çıkıp da birisi"namazdan bahsetmenin size ne faydası var. bahsetme evinde kıl. gizli kıl" dese biz de buna hak versek ve bunu benimsesek.
Şimdi siz bana lanet etmeinn sana ne faydası var diyorsunuz. İşte mantık aynı. Bence çürük doğru değil.
Ehl-i Beyt imamlarının bu lanet konusundaki onlarca hadisini hangi tarafa bırakacaksınız?
O yüzden vahdet falan diye bence bu teberradan lanetten vazgeçemeyin tıpkı namazdan vazgeçemeyeceğimiz gibi.
En fazla yapabileceğimiz şudur:
Muhalifler bizim yanımız da veledi zina oğlu veledi zina ömeri bekiri osmanı övmeyecek onlara hazret demeyecek
biz de onların yanın da oların ismini anarak lanet okumayacağız.
Sadece Allah hz Fatımanın katiline Allah düşmanlarına Ehl-i Beytin hakkını gasp eden 1.2.3. gasiplere lanet etsin diyeceğiz.
bundan ötesi olmaz bundan ötesi asimialsyon olur.
Bakın bu vahdet meselelerinden sonra bir güruh çıktı içimizde bunlar aişenin tövbekar olduğunu lanetlik olmadığını düşünüyor.Görüyorsunuz bu metodun geldiği son nokta budur.
Yarın diyecekler ki osman tövbe etti bak İmam Ali onu korudu. tövbe etti ki korudu lanet okumayın vss vs
İmam Ali as osman lanetisini sevdiği için değil, muaviyenin iftira atacağını bildiği için korudu ki tarihe delil olsun. Huccet tamam olsun.
Sizler benim hassasiyetimi neden anlamak istemiyorsunuz?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

Sanirim bazi arkadaslar üç halıfıye dıl uzatmanyın fitili ateşlemeyin yoksa sünnileri kızdırırsınız demeye getiriyorlar. belki haklılar

Ama bu sünnilerde utanmadan Hz Ali nin Hakkını kasbederek

Şöyle bir deyimleri var Hz Peygamber bir gece Miraca çıkarken 1) Birinci katta peygamberin sevdiği ümmetleri hanefiliği kabul edenleri görüyor 2) ikinci katta Bu 4 meshebin imamları müncehitleri ve evliyaları 3) üçüncü katta Hz Aliye raslıyor 4) Dördüncü Katta Osmana Raslıyor 5) Altıncı Katta Ömere Raslıyor Ve helal olsun Allahın taktirine kavuşmuşsun ya Ömer diyor 6) Katta Ebu Bekire raslıyor Zaten belliydin Benim Mara arkadaşım Allahın en seçkin kulusun ben olmasam sen mutlaka bu ümmete layıktın dıyor ve sonra en son kat olan 7) Yedinci Kata kavuşuyor Ve Allahı görüyor konuşuyor vs

Şimdi bu sıralamaya Hangi mantıklı bir Müslüman inanır Bu kadar mübarekse bu üç Halife Neden Açık açık Fatımatı Zehra Lanet okudu Bu hak yiyenlere
Neden 12 İmamların bazı hadislerinde lanetler var ?

Yoksa bize lanet etmek yasakmı?

Peki Hz Alinin Bu Hadisinden bizler ne anlıyoruz.
Lütfen bizleri ayıktırın

§ Kim bizi gönlüyle sever, diliyle bizimle olur,kiliciyla düsmanimizla savasirsa
o, cennette bizimle, bizim derecemizdedir.
Kim gönlüyle bizi sever, diliyle bize yardim eder,fakat eliyle bize yardim etmez, düsmanimizla savasmazsa; cennette bizimledir,
fakat, bizim derecemizden asagi bir derecededir.

Nehc-ul Belaga

Bizlerde açıkdan silahımızla değilde Allah ne bilgi verdiyse dilimizle yardım ediyoruz

Biz onlara ana avrat küfür etmiyoruz Ehli Beyt Lanet ettiler bizlerde ediyoruz Bu Küfürse etmeyelim
Resim
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Kardesler

Haklisiniz ,Hepimiz Ehli Beyt Dostuna Dost, Düsmanlarina Düsman olmaliyiz bu bizim hükümlerimizdendir ..Hepimiz biliyoruzki Saydiklarimiz bazi Sahislar Ehli Beyte zulm etmislerdir , ancak bunlari aciklamak ,Zaman Ortam Vaktide göz önüne almaliyiz, hangi ve nasil Metodlari kulanmaninda faydasi vardir ..Simdi diyelim biz acikca Lanet ettik ..Onlarda "Tamam derler madem Siz bizim halifelere Sevdiklerimize Lanet yagdiriyorsunuz,bundan sonra bizde Ehli Beyte imam Aliye Lanet yagdiracagiz " demezlermi ...Arkadaslar zaten Cogu Sünniler,kendi kaynaklarini kitablarini okumuyor "Hocam ne derse bende onu yapar uygularim "diyor
anlatmak istedigim sudur... Aciklansin isim verilmeden Aciklansin, Lanet okunmadan ..zaten "Lanet " kelimesi kelime olarak gecerse Sizin yazdigniz onca Yaziyi okumalarina bile gerek kalmaz " Bunlar zaten Halifelerimize lanet ediyor , ohalde nicin bu yazdiklarini okuyalim "der ceker giderler ...yani ben demiyorum aciklanmasin .Aciklansin tabiki , ama uslubumuzu koruyarak Vakti ortami iyi bilerek aciklayalim diyorum ...Tamam isim belirtilmesin ama Delill ve kaynaklar ilede Ehli Beyte Zulm edenleri isaretleriz , zaten öyle olunca kendileri merak eder arastirirlar öyle degilmi ...yoksa Hemfikiriz

Sahsen Vahdet yapilsin diye bazi seyleri gizlenmesine bende karsiyim . Ama Aciklarken Lütfen dikkat edelim Siz Lanet ederseniz onlarda Bizlerin sevdiklerine Lanet eder..Sünki Ehli Beyt Lanet edilmeye laik degilidir ...Bir Düsünün yani Frenleyin kardesler :)
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ZaRoK

Mesaj gönderen ZaRoK »

meshedi313 yazdı:Canlar siz meseleyi bilmiyorsunu sanırım başlığı baştan okursanız anlarsınız.
Bakın Zarok2un yazdıklarına biz uslubuyla cevaplar verdik. sonra H. Kara abim güzel bir şiirler cevap yazmış.

Hasan bey, Zarok'un saçma şiiri hakkında hiçbir eleştiri de bulunmazken H. Kara abimin yazısına eleştiride bulunuyor. Bu ne anlama geliyor.
Zarok birilerini övünce ses çıkarmıyorlar. H Kara o şahsı eleştirince hemen savunma. Aman eleştirme aman vahdet bozulur aman git kuyulara haykır Allah seni orada da duyar.
Allah beni her yerde duyuyor bundan şüpheniz olmasın. Şunu da unutmayın ama gerçekleri insanlar da duymalı!

Yeni gördüm bu yazdıklarını.

Şiirime saçma demen beni çok üzdü.Emeğe saygı göstermeyen saygılı olmayan sadece saygılı görünen bir insansın belli ki.Düşünmeden yazınca foyan ortaya çıktı.Önce saygıyı öğrenmeni tavsiye ederim...

Hiç bir cevabı beyenmiyorsunuz.Ben hakaret etmeden konuştum.Saygı duydum yalanlamadım.Doğruyu çekinmeden dile getirdim bilmiyorsam bilmiyorum dedim araştıracağımı söyledim.

Ama siz saygı çerçevesini çoktan aşmışsınız.Yazık !!!
Resim
ali muhsin

Zarok can

uzun zamandan sonra yine gelmissin önce yine hosgeldin diyorum..

Zarok arkadas Ben sende sunu fark ettim arastirmana (!) ragmen bazi yerlerde israrci davraniyorsun " Benim Atalarim nasil ögretmisse bende öyle giderim " düsüncesini birakmalisin, ayrica yazmis oldugun Siirde Ehli Beyt (as) ma Zulm eden kisileri övmenden ötürü Ehli Beyt Dostlarindan saygi bekleyemezsin ..onca yazilara ve onca Delil kaynaklarimiza ragmen yine israrci bir tutum sergileyerek arastiracagini (!) söylüyorsun oysaki hersey acik ve net bir sekilde ortadadir ohalde bu israrin niye ??? Eger Biz Saygisiz olsaydik özgür Dedigimiz bu Platformda sana yer vermezdik hatta digerleri gibi adaptasyon yapardik yazilarini keser öyle onaylardik veya siler hic vermezdik ,Sayginligimizi onun icin sorgulamamani rica ediyorum ...ve konulara objektif bakmani öneriyorum .
------
ZaRoK

Mesaj gönderen ZaRoK »

ali muhsin yazdı:Zarok can

uzun zamandan sonra yine gelmissin önce yine hosgeldin diyorum..

Zarok arkadas Ben sende sunu fark ettim arastirmana (!) ragmen bazi yerlerde israrci davraniyorsun " Benim Atalarim nasil ögretmisse bende öyle giderim " düsüncesini birakmalisin, ayrica yazmis oldugun Siirde Ehli Beyt (as) ma Zulm eden kisileri övmenden ötürü Ehli Beyt Dostlarindan saygi bekleyemezsin ..onca yazilara ve onca Delil kaynaklarimiza ragmen yine israrci bir tutum sergileyerek arastiracagini (!) söylüyorsun oysaki hersey acik ve net bir sekilde ortadadir ohalde bu israrin niye ??? Eger Biz Saygisiz olsaydik özgür Dedigimiz bu Platformda sana yer vermezdik hatta digerleri gibi adaptasyon yapardik yazilarini keser öyle onaylardik veya siler hic vermezdik ,Sayginligimizi onun icin sorgulamamani rica ediyorum ...ve konulara objektif bakmani öneriyorum .

Hoşbulduk...

Ancak tek taraflı yada ön yargılı ne derseniz deyin bu konuda benden öndesiniz
niye mi ?

ben şiirin anlamı yada içerdiği isimler dolayısı ile ısrar etmiyorum.
Sonuçta ben duygu vermişim emek harcamışım şiiri yazarken.
Yanlış,doğru yada eksik,bir art niyet gözetmeden...
Bir emek var ortada...
Empati yapabiliyorsanız anlayacaksınız...
Ama sizin dostlarınız kalkıp şiirime saçma vs.. derler ise olmaz değil mi ?
onlar öyle derler ise bende ne derim ?
Caferiyim aleviyim diye diye insanlığı unutmuşsun...
emeğe sayıgıyı insana verilen değeri unutmuşsun...
derim...
peki hata mı etmiş olurum....???
Resim
ZaRoK

Mesaj gönderen ZaRoK »

meshedi313 yazdı:Canlar ben hakikaten bazı şeyleri anlamıyorum.
Namaz ve ramazan orucu nedir? Fururdur. Adam namazı kılmasa inkar etse ona kafir diyebilir misiniz hayır?
Müslümandır ama eksikleri vardır. günahkardır vs denilebilir.

Bunuda nerden çıkardın ? Namaz madem farzdır.
Farz madem Allah'ın emridir.
Madem Allah'ın emrini inkar küfürdür.
Demekki küfreden kafirdir...
Güzel önerme oldu :)
Resim
ali muhsin

Zarok Arkadas

Anlasiliyorki kafanin Dikine gidiyorsun ,ozaman bir Siirde Muaviye Yezit icinde yazki tam olsun sonrada Emege saygi de olsun bitsin... zaten Siirinde Diger isimleri yazip onlari methü sena etmissin ,Burda bizlerden saygi beklemen ohalde Sacmalik olur ,Ama sen bu gibi Siirleri Diger Ehli Sünnet Sitelerinde yazarsan Taktir alirsin ,bundan hic kuskun olmasin ...Evet emek Sarf etmssin ,ama Ehli Beyte Zulm eden kisileride Siirin icine koyup onlari göklere cikarmissin ,bana sorarsan bu gibi Siirleri Burda Yani bir Alevi Sitesinde yazman bile Emeginin bos oldugunu gösterir ,yani arkadasim sen Müslüman bir mahalede Salyangoz satmaya calisiyorsun .israrci ve inatcisin ....

baska bir Siir olsaydi örnegin Doga Tabiyat Ask Siirleri vs olsaydi derdim "Ya Adam emek vermis helal olsun "diye ama Senin o, Siirinin icinde Hz. Fatima (as) mi inciten evini yakan kaburgasini kirip Cocugunu düsürenlere Methü sema etmen Burda Zaman kaybidir ,Tekrar yaziyorum Bu gibi Siirlerinden Dolayi Ehli Beyt Dostlarindan saygi bekleyemessin,Sünki bizde Tevvella ve Teberra Hükümleri vardir ..bilmem anlatabildimmi ..

Ayrica Forumumuzda Bruce Lee nikli bir Arkadas var oda Siir yaziyor Caylarla Kahvelerle ilgili ondan örnek al mesela , o arkadas hic degilse Ehli Beyt Düsmanlarini Siirlerinde yüceltmiyor Cay Kahve Siirleride olsa Adam EMEK Vermis , Sünki Cay kahve insana zarar vermez .Digerleri ise Vermis ...
------
ZaRoK

Mesaj gönderen ZaRoK »

ali muhsin yazdı:Zarok Arkadas

Anlasiliyorki kafanin Dikine gidiyorsun ,ozaman bir Siirde Muaviye Yezit icinde yazki tam olsun sonrada Emege saygi de olsun bitsin... zaten Siirinde Diger isimleri yazip onlari methü sena etmissin ,Burda bizlerden saygi beklemen ohalde Sacmalik olur ,Ama sen bu gibi Siirleri Diger Ehli Sünnet Sitelerinde yazarsan Taktir alirsin ,bundan hic kuskun olmasin ...Evet emek Sarf etmssin ,ama Ehli Beyte Zulm eden kisileride Siirin icine koyup onlari göklere cikarmissin ,bana sorarsan bu gibi Siirleri Burda Yani bir Alevi Sitesinde yazman bile Emeginin bos oldugunu gösterir ,yani arkadasim sen Müslüman bir mahalede Salyangoz satmaya calisiyorsun .israrci ve inatcisin ....

baska bir Siir olsaydi örnegin Doga Tabiyat Ask Siirleri vs olsaydi derdim "Ya Adam emek vermis helal olsun "diye ama Senin o, Siirinin icinde Hz. Fatima (as) mi inciten evini yakan kaburgasini kirip Cocugunu düsürenlere Methü sema etmen Burda Zaman kaybidir ,Tekrar yaziyorum Bu gibi Siirlerinden Dolayi Ehli Beyt Dostlarindan saygi bekleyemessin,Sünki bizde Tevvella ve Teberra Hükümleri vardir ..bilmem anlatabildimmi ..

Ayrica Forumumuzda Bruce Lee nikli bir Arkadas var oda Siir yaziyor Caylarla Kahvelerle ilgili ondan örnek al mesela , o arkadas hic degilse Ehli Beyt Düsmanlarini Siirlerinde yüceltmiyor Cay Kahve Siirleride olsa Adam EMEK Vermis , Sünki Cay kahve insana zarar vermez .Digerleri ise Vermis ...
Haklısın aslında.Müslüman mahallesinde salyangoz satmaktı yaptığım.En doğruyu öğrenip öyle satmalıydım ne satacaksam :) ama onu da yapıcam inşallah.Bakalım mevlam neyler...

Bütün dünya senin olsun...
Bir dost bir post yeter bana...

Belkide yeterdi sana...
Yeterdi dost ve post ömrünü yaşamana...
Yeterdi vefanın anlamını bulmana...
Keşke olsaydı bir dost ve hakkını verseydi dostluğun...
Bazen öylesine arasaydı mesela,hal hatır,dert,sorun...
Karşılıksız iyilik düşünseydi herkese,aynı sen gibi...
Bebeklerin gözlerine baktığında gülümseyebilen...
Bir muhtaç gördüğünde üzülebilen...
Sebepsiz öldürülen bir yabancıya bile ağlayabilen...
Parası olmasa da borç alarak dostuna borç verebilen...
Kötülük görse de güler yüzünü esirgemeyen...
İyilikte seninle yarışan...
Kimseye kötülük düşünmeyen...
Vefalı olan...
...
İnsana insan gibi muamele edebilen bir dost...

Ama eskide kaldı artık o hüzzam şarkılardaki mana...
Yok sokaklarda hala paylaşan insan üç kuruşu da olsa...
Yok bölüşen ekmeğini bir dilim fakir,öksüz yada açla...
Post ile uyusan postsuz uyanacağın bir dünya...
Hadi yaşa bakalım sıkıysa...

by zRk.2009
Resim
ali muhsin

Zarok arkadas

Siirine emek vermissin böyle siir yazsaydin buraya kadar gelmezdin ..
ayrica Salyangozlari kaca satacaksin :D
------

“Serbest Kürsü” sayfasına dön