Başlıksız

Alevi

Re: Başlıksız

Mesaj gönderen Alevi »

sayin Muhammet Sana ve biralevi efendi ye sözümüz yok akil yasta degil bastadir sizin bilginiz fazla olabilir Eger gizlemek akilla olacaksa icimizde saklayalim ne faydasi olacaksa iyi düsünürsen hakli olarak arkadasimiz dogru söylüyor o zaman bektasilerede ayni dercede söz söylenmesi gerekir Ben hic bir seyin Mücadelesizce basarildigini görmedim ve duymadim eger lanet okumak kufur sayiliyorsa Ben Her Siirde Laneti kullaniyorum ne yapiyim bende böyle hirsimi aliyorum kusura kalmayin EhliBeyti imamlarida lanet okumustur Zalimlere..

Kardasim Zalimlara Fatimati zehra (as) Acik acik Lanet okumustur bizler neden gizliyelim

Bizim kimseden korkumuz yok Ve her seyi acik acik söylemeninde hic bir sakincasi yoktur diye düsünüyorum Bizler bu sikintilari Birinci ve ikinci zalimin yüzünden cekmiyormuyuz Bence bile bile gizlemek de günahdir Kimki Peygambere ve Peygamberin EhliBeytine acimasizca eziyet vererek ve haklarini kasbetenlere gözmü yumulmasi lazim onlara ne söyleseniz azdir

Evet O tarihlerde emeviler EhliBeyt le oynadilar Su andada Bektasiler onlardan asagi kalmazlar her hareketleri Si a nin zittidir Peygambere inanmiyorlar Kuran tahrik oldu sonradan uydurma kitab olarak cikardilar Namazda uydurma Kuranda yazmiyor diyorlar Ya bunlar Zalimlerdende beter Bunlara lanet okumak kufur sayilmaz diye düsünüyorum
En son Alevi tarafından 18 Mar 2009, 00:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

meshedi313 yazdı:Muhammed can,
Aynı tatlı dili Bektaşilere de kullanalım o zaman.
Meşhedi can bu söylediğinin konuyla ilgisi yokki

biz aşağılama küfür,hakaret olmadan eleştiri yapın diyoruz,diliniz tatlı olsun ama ilkenizden zerre kadar taviz vermeyin diyoruz
biz hacı bektaşa hiç küfretmedik aşağılamadıkta sadece onun sünni olduğunu söyledik buna kanıt getirildi
bektaşiliği ise ilkesel olarak eleştirdik kavramlara eleştiriyi yönelttik şahıslara değil
ayrıca bektaşilerle dünyada vahdet yapma diye bir sorun yokki çünkü bektaşiler eninde sonunda anadoluda varlar ve dünyadada hiçbir etkileri yok cemaatleri yok önderleri yok tamamen islam dışına çıkmış bir akım bu durumda onlarla islami ! vahdet yapma gereğide yok
ama sünnilik öyle değil tüm dünyada milyonlarca insan sünni ve onlar alevilerle içiçe yaşıyorlar ve hassasiyetleri var ve senin o hassasiyetlere damardan girme hakkın yok sözünü söyle eleştir kanıtlarını sun ama insanların belkide peygamberden çok ! önem verdikleri insanları hakkında lanet şeklindeki cümleleri kullanma buna gerek yok eleştirin anlayan için yeter ayetler hadisler yazman anlayan için yeter
anlamıyorsada kendileri bilirler tüm dünya müslümanlarını yok sayarak politika belirleyemezsin konu aynı zamanda politik konudur
bugün sünnileri şiaların üzerine saldırtmak için binbir numara çeviriyorlar ve en hassas noktada işte burasıdır ve osmanlı bile bu noktayı katliam sebebi yapmış bahane etmiştir bu noktada herkes titiz olmalıdır
bunları sizde biliyorsunuz
yani bektaşilerin durumları pozisyonları ile buradaki konu aynı durum değildir benzetemezsiniz kaldıki bektaşilerin önderi bile yoktur sahibi yoktur biz fikirle savaşıyoruz ama sünniliğin tüm destekleri tarikatları önderleri vardır yani aynı durum yok
bilginiz olabilir ama bunu nerede nasıl kullanacağınızıda düşünmelisiniz
attığınız taşın söylediğiniz sözün nereye gideceğini kimlerin nasıl kullanacağını etki alanını kime ne bahane vereceğini düşünmelisiniz mutlaka bir müçtehide bağlısınız ve düşünün
müçtehitlerin en çok bu noktada hassas olduklarını anlamaya çalışın dünya sadece sizlerin yaşadığı şehirlerden ibaret değildir şu anda dünyada pek çok alevi sadece bu noktanın sıkıntısını dahi çekmekteyken ateşe benzin dökmeye kimsenin hakkı yoktur,bunun vebalini düşünün ve lütfen artık bu noktada titiz davranın
imameti ayet ve hadislerle anlatmanız dahi sorunu bu noktada çözecek durumdayken başka yöntemlere gerek yoktur,imameti anlatın geçin gerisi karşınızdakinin keyfine tercihine kalsın
Hasan Akça

Alevi yazdı:sayin Muhammet efendi Sana ve biralevi ye sözümüz yok akil yasta degil bastadir sizin bilginiz fazla olabilir Eger gizlemek akilla olacaksa icimizde saklayalim ne faydasi olacaksa iyi düsünürsen hakli olarak arkadasimiz dogru söylüyor o zaman bektasilerede ayni dercede söz söylenmesi gerekir Ben hic bir seyin Mücadelesizce basarildigini görmedim ve duymadim eger lanet okumak kufur sayiliyorsa EhliBeyti imamlarida lanet okumustur

Kardasim Zalimlara Fatimati zehra (as) Acik acik Lanet okumustur bizler neden gizliyelim

Bizim kimseden korkumuz yok Ve her seyi acik acik söylemeninde hic bir sakincasi yoktur diye düsünüyorum Bizler bu sikintilari Birinci ve ikinci zalimin yüzünden cekmiyormuyuz Bence bile bile gizlemek de günahdir Kimki Peygambere ve Peygamberin EhliBeytine acimasizca eziyet vererek ve haklarini kasbetenlere gözmü yumulmasi lazim onlara ne söyleseniz azdir

Evet O tarihlerde emeviler EhliBeyt le oynadilar Su andada Bektasiler onlardan asagi kalmazlar her hareketleri Si a nin zittidir Peygambere inanmiyorlar Kuran tahrik oldu sonradan uydurma kitab olarak cikardilar Namazda uydurma Kuranda yazmiyor diyorlar Ya bunlar Zalimlerdende beter Bunlara lanet okumak kufur sayilmaz diye düsünüyorum
burada sorun korkmak gizlemek değilki dünyanın dört bir yanında müslümanlar kafirlerin baskısı altında ve birçok yerde sünni ve alevi birlikte direniyor savaşıyor mücadele ediyor bu mücadel ortamı bozulmadan devam etmelidir birileri taviz verecek susacak ise o biz olmalıyız nedenmi? Hz.Ali neden sustuysa o yüzden yoksa o kılıcı alıp çıksaydı onu kim durdurabilirdi?
Hasan Akça

bu bölümü özel bölüme yani girişin herkese serbest olmadığı bölüme kaldırmaya ne derseniz?çünkü bölüm bizim kendi özelimizle ilgili
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Lanet küfür değildir ki?Ben hiçbir zaman sunni müslümanları küçük düşürmedim onlara hakaret etmedim edin de demedim.
siz neden laneti küfür olarak algılıyorsunuz. Bu çok yanlıştır. Üstelik bu vaciptir. Ve İmamlarımız bunu alalen de söylemişlerdir. Fatıma sa hem de o zalimin yüzüne karşı söylemiştir bunu.
Siz bizim kaygısını güttüğümüz meselenin hassasiyetini farkına varmak istemiyorsunuz belki de.
Müçtehitim sadece fıkhi konularda beni bağlaıcıdır. Siyasi veyahut toplumsal bir meselede ona uymak zorunluluğum olmadığını düşünüyorum. Kaldıki önder olanların üstlendiği görevle sizin bizimki bir değil. Onlar elbete farklı konuşmak zorundalar siyasi konuşmak zorundalar. Ama siyaseten zamanı kurtarma anlamında söylenen bu sözler insanların dini haline geliyor farkında değilsiniz?
Yüzyıllardır bize bu inançlarımızdan doalyı zulmetmediler mi? Korkunuz nedir sizin?
Korkmayın! Korkması gerek biz değiliz. Üstelik zuhur yaklaşıyorken bir hiç değiliz korkması gereken.
He eğer yine aynı zulümlere maruz kalacağını düşünyor da bundan korkuyorsan çok yazık. Bu mektep muhaliflerin zulümlerine rağmen bu zamana geldi ve korkmana gerek yok Allah'ın sözü var. O Nurunu tamamlamaya söz verdi.
Zamanı kurtarmak adına böyle bir şey olamaz! Arkadaş yine bir onlarla iyi ilişki içinde olabiliriz. Olmalıyız da ama bu demekdeğildir ki onlara hoşgörünme adına gerçekleri gizleyelim.
Bu yöntem artık çığırından çıkmıştır. İnsanlarımız gerçekten de gözle görünür şekilde inançsal değişikliklere uğramıştır. Ben bunun adına resen asimilasyon diyorum.
Siz yine de bildiğiniz yolda yürüyün canlar. Ben bu düşüncemde sabitim.
Onlarla iyi geçinmek gerektiğine inanan ve bunu uygulayan biriyim. Beni tekfirci olarak göserseniz de hakikat budur. Yönteminiz, iyi geçinme yönteminiz doğru değildir!!! Bu yöntemi tüm dünya âlimleri benimsese bile bu doğru değildir. ve sizin inşalah ömrünüzün yeteceği bir zaman içinde göreceksiniz bu yöntemin zararlarını.
Saygılarımla
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Hasan Akça yazdı: burada sorun korkmak gizlemek değilki dünyanın dört bir yanında müslümanlar kafirlerin baskısı altında ve birçok yerde sünni ve alevi birlikte direniyor savaşıyor mücadele ediyor bu mücadel ortamı bozulmadan devam etmelidir birileri taviz verecek susacak ise o biz olmalıyız nedenmi? Hz.Ali neden sustuysa o yüzden yoksa o kılıcı alıp çıksaydı onu kim durdurabilirdi?
İmam Ali as hiçbir zaman zulme sessiz kalmadı. O susmadı! Zalime karşı mücade etmekten ne anlıyorsunuz siz? kılıçla savaşmak mı? Elbette bu bir yöntemdir ama yerine göre. O zulfikarı kullanmadı ama bu sustuğu anlamına gelmez. O her zaman zulme karşı konuştu ve hakkını savunduğu zalimin zulmünü açığa vurdu. Baştakilerin batıllığını anlattı. YANİ O HİÇBİR ZAMAN SUSMADI. İşte biz de onun gibi susmayacağız gerçekleri söyleyeceğiz elbette.
. . .
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Elbette eleştireceğiz, sorgulayacağız. Yoksa hiçbirşey bilimsel temele dayanmaz. Yanlışı kim yapıyorsa yapsın söylemeliyiz. Benim savunduğum tek şey hakaret etmememiz gerektiği. Vurguladığım tek şey bu. Kusura bakmasın kimse, doğru söylüyoruz diye kalbi kırılacaksa varsın kırılsın. Lakin kalbini kırma sebebimiz hakaret ve aşağılamaolmasın.
Lanet, hakaret ve aşağılama'mi oluyor? Bunun hakaret olmasi kimler icin söylendigine bagli degil mi? Mesela hakedene lanet etmek hakaret olur mu?

Benim bildigim, bir insana köpek dersen hakaret olur, ama ayni seyi köpege dersen hakaret olmaz. Bu söyledigim sakin yanlis anlasilmasin, sadece bir misaldi.
En son AleviCaferi tarafından 18 Mar 2009, 01:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ali-K yazdı: Benim bildigim, bir insana köpek dersen hakaret olur, ama ayni seyi köpege dersen hakaret olmaz.
ali can çarpıcı örnekler veriyorsun. Maşallah maşallah.:)
. . .
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

meshedi313 yazdı:
Ali-K yazdı: Benim bildigim, bir insana köpek dersen hakaret olur, ama ayni seyi köpege dersen hakaret olmaz.
ali can çarpıcı örnekler veriyorsun. Maşallah maşallah.:)
:D Kücük bir düzeltme yaptim, yanlis anlasilmasin diye.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Ali-K yazdı: Lanet, hakaret ve aşağılama'mi oluyor? Bunun hakaret olmasi kimler icin söylendigine bagli degil mi? Mesela hakedene lanet etmek hakaret olur mu?
Lanet, isim olarak Allah'nın sevgi ve ilgisinden yoksun olma, sıfat olarak Kötü, berbat, çok kötü anlamındadır. Doğal olarak hak verirsinki bunlar aşağılamadır.

Biralevi abi'nin şu sözlerini anlamalıyız:
tarihte üzerlerinde ortak fikir ortak akıl oluşmamış kişilere HAKARET VARİ sözler söylememeliyiz,
yezide muaviyeye istediğin kadar lanet edebilirsin çünkü taraftarları yoktur ortak akıl bu noktada açıktır
ama ortak aklın üzerlerinde uyuşmadığı lider önder imam yada her ne ise bu kişilikler üzerinde eleştiri yapsanız bile hakaret etmeyin karşı tarafı galeyana getirecek ölçüsüzlüklere izin vermeyin

Gelelim ilk 3 halifeye. haklarında hakaret ve tahrik edici sözler sarfetmenin sana ne gibi katkısı olacağını çok merak ediyorum? bence sadece ve sadece kendi egonu tatmin edersin. ilk üç halife'yi ulu sayan bir şahsa bu sözleri söylemenle onunda sana dümdüz küfür etmesi veya yanından seni terketmesi an meselesidir. elinde koca bir hiç bulundurursun. hatta hüsrana uğrarsın çünkü tebliğini gerçekleştirememiş ve kendine cephe oluşturmuş olursun.
Resim
Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön