Gerçeği görenlerin seslenişi

helindem

Gerçeği görenlerin seslenişi

Mesaj gönderen helindem »

GERÇEĞİ GÖRENLERİN SESLENİŞİ

Gerçekleri görebilen sağduyulu insanların, PKK hakkındaki değerlendirmeleri bir noktada birleşiyor.

Buna göre PKK, 1984 yılında Şemdinli ve Eruh baskınlarıyla başlattığı yöre halkına yönelik katliamlarını sürdüren, yörenin gelişmesini engellemek amacıyla devletin götürdüğü eğitim, kültür, sağlık, ulaşım ve iletişim hizmetlerini sabote eden, hizmet götüren insanları katlederek engelleyen, geçimlerini temin edebilmek için Avrupa ülkelerine çalışmaya giden insanlar ile yöre halkından baskı ve tehditle “cezalandırma” ve “vergilendirme” adı altında paralar gasp eden, uyuşturucu ticaretinden elde ettiği paraları kadın, erkek, yaşlı, genç, çoluk çocuk demeden, binlerce suçsuz insanı katletmek için kullanan bir terör örgütüdür.

PKK, terörünü besleyecek kan, gözyaşı, acı, yokluk ve karışıklığı yaratarak, ülkede yaşayan insanları Kürt-Türk diye kamplara ayırarak, emperyalist ülkelerin Türkiye üzerindeki amaçlarını gerçekleştirmek için kullandıkları bir araçtır.

Terör örgütlerinin varlığını ve faaliyetlerini sürdürebilmek için ihtiyaç duyduğu kadrolar ise, çoğunlukla zorla kaçırılarak örgütlere kazandırılan, henüz çocuk yaştaki gençlerden oluşmaktadır. Çocuk yaşta kimlik kazanma arayışında olan bu gençler, terör için uygun bir hammadde olmaktadır. Bu gençlerin ise, örgütün gerçek yüzünü gördükten sonra, dağlarda, taşlarda, ailelerinden uzak yarınları ve yarınlara taşıyabilecek hiçbir umutları olmadan yaşamaları imkansızdır.

Bugün PKK’nın çeşitli vaatlerde bulunduğu binlerce genç, dağlarda pişmanlık içindedir. Artık o çocuksu hayaller bitmiştir. Gerçekler o kadar açık ve o kadar acıdır. Kürtlerin refahı için bir çaba içerisinde olduğunu sanan genç, sona erdirdiği yaşamların, kendi halkına ait olduğunu gördüğünde, ne yazık ki çok geç olmaktadır.

Nitekim örgüt yöneticilerinin çeşitli zamanlarda yaptığı açıklamalar, onların şahsi emelleri uğruna bir yığın gencin hayatını hiçe sayabilen, halkım dediği insanları acımasızca katledebilen psikopat kişilikleri konusunda yeterince fikir vermektedir.

PKK’nın gerçek yüzünü, bir zamanlar bu örgüt içinde yer alan, zamanla hangi amaçlara hizmet ettiklerini kavrayıp, güvenlik güçlerine sığınan gençler dile getirmektedir.

Onların örgüt hakkında söylediklerini okuduktan sonra düşünün ve kendinize PKK’nın ne olduğu, neye hizmet ettiği ve ne yapmak istediği sorusunu yöneltin.

Sanırım sonuçta hepimizin cevabı aynı olacaktır.

Terör güzel olan her şeyi yok eder. Terör acı yaratır. Terör yıkıcıdır….

İşte onlardan bazıları:

T.Y: “Daha önce benim yanımda olacaklarını söyleyenler, son eylemimden sonra yanıma dahi gelmediler. Aç gezdiğim günler halimi sormadılar. Anlayacağınız beni pis emellerinde kullandılar. Altını çizerek söylüyorum, her gün yüzlerce kayıp veren örgütün gücü kalmamıştır. PKK yanlısı olanlara sesleniyorum. Bu işlerin hayalden öte bir şey olmadığını itiraf ediyorum. Gelin teslim olun ve hayatınızı mahvetmeyin.”

F.A: “Askere giderken yolumu kesip kaçırdılar. Örgüte katılmamı söylediler. Katılmak istemeyince ayağımdan astılar”

E.K: “Eğitim sırasında sadece silah eğitimi yaptırmıyorlar, beyinlerimizi Türklere karşı kin ve nefretle yıkıyorlar. Ben bir defa örgütten kaçmayı denedim, fakat yakalandım. Örgütte benim gibi kaçmak isteyen bir sürü arkadaşım var. Fakat korkudan kaçamıyorlar. Yakalandığıma pişman değilim. Hatta emniyet yetkililerine teşekkür ederim. Cezamı çektikten sonra Türkiye Cumhuriyeti’ne yararlı bir insan olacağım, ayrıca annemi de çok özledim.

Helin Demir
helindem@mynet.com

“DTP, PKK Yazıları...” sayfasına dön