ÇORUM EHLİ-BEYT CAMİİNDE RAMAZAN BAYRAM NAMAZI RESİMLERİ

İslami ve çeşitli resimleri bu bölümde paylaşabilirsiniz.
alevisesi
İletişim:

ÇORUM EHLİ-BEYT CAMİİNDE RAMAZAN BAYRAM NAMAZI RESİMLERİ

Mesaj gönderen alevisesi »

ÇORUM EHLİ BEYT CAMİİNDE RAMAZAN BAYRAM NAMAZI RESİMLERİ

ÇORUMLU ALEVİLER BİRLEŞEREK ALLAHIN, RESULÜNÜN VE 12 İMAMLARININ EMRİNE UYARAK YILLAR ÖNCE ÇORUMUN TAM ORTASINDA KENDİ ALEVİ MAHALLELERİNDE CAMİ YAPTILAR VE DİYANETTEN BAĞIMSIZ OLARAK CAFERİ FIKHINA GÖRE İBADET ETMEYE BAŞLADILAR VE O GÜNDEN BU YANA HAKLARINDA HER TÜRLÜ İFTİRA DEDİKODU KARALAMA KAMPANYASI YÜRÜTÜLDÜ, ALEVİ HALKI CAMİYE GİTMESİN DİYE HER TÜRLÜ BASKI YAPILDI.

Onlar Şii biz Aleviyiz çarpıtmasına sarıldılar,

Onlar İrancı dedikodusunu yaydılar, halkı korkutmak için hizbullahçı bunlar bile dediler savcılara valilere şikayet ettiler, yargılattılar,

İşsiz kalmaları için çabaladılar, taşa tapıyorlar bile dediler,

Ceme semaha saza kültür diyorlar ibadetimizle alay ediyorlar diye kışkırttılar, dedelerin sömürücü olduğunu söylediğimizi söyleyerek tahrik ettiler,

Şeriatçı olduğumuzu söylediler, Hatta saçmalıkları öyle boyuta vardı ki son kurban bayram namaz resimlerine bile aleviler kurbanı sever ama ramazanı sevmez
diyebilecek kadarda alçaldılar, küçüldüler,

Vesselam her şeyi her türlü maddi ve manevi baskıyı denediler yaptılar, yapıyorlar ama Çorumun yiğit alevi halkı yiğitliğini yıllardır devam ettirdi, Söylentilerin boş kof yalan olduğunu tespit etti, dürüst doğru tutarlı çizgimizi yıllardır gördü ve her davetimize her çağrımıza çekinmeden korkmadan katıldılar.

İşte 2008 yılı Ramazan ayı Bayram namazı görüntülerini yayınlıyoruz, dışarısını, gelen araçları, içerdekileri yayınlıyoruz, Hutbede Ehli Beyt cami imamı Ali Üremiş hocamız Ramazan ayının önemini,12 imamların bu aya verdikleri önemi, Aleviliğin izzet
ve şerefini ayet ve hadislerle saatlerce anlattı, saat sabahın beşinde başlayıp sekiz buçuğa kadar devam eden ibadetimizin resimlerini yayınlıyoruz. Aslında bu tür ibadetlerin resimlerinin yayınlanmasını istemiyoruz çünkü bizler gösteriş peşinde değiliz ama Anadoluda yaşayan aleviler üzerine öylesine oyunlar oynanıyor ki, Alevilerin Müslüman olmadığından
tutun, namaz kılmadığına kadar öyle iftiralar atılıyor ki, cami yok namaz yok türünden öyle ağır saldırılar oluyor ki , örnek olsun diye, kanıt olsun diye, Çorum dışındakiler YALNIZ OLMADIKLARINI BİLSİNLER DİYE diye, kafirlerin ve münafıkların korkusu daha da artsın diye yayınlıyoruz, aleyhimize propaganda yapıp çorumda bizlere kimsenin inanmadığı dedikodusunu yayanların, camiye kimsenin gelmediğini söyleyenlerin maskesi düşsün, yalanları ortaya çıksın diye yayınlıyoruz.

Dualarımızda en önemli dileğimiz Çorum dışında yaşayan Alevilerinde böyle diyanetten bağımsız, özerk ve özel mescidlerinin yada camilerinin olmasını diledik, cemevi yapanların pişman olup cemevlerini camiye çevirmelerini diledik, gerçeklerin tüm insanlarca görünmesini diledik, 12. İmam Mehdinin hemen gelmesini diledik, Alevi halkımızın
Siyonist, Sebatayist Bektaşilerin elinden kurtulmasını diledik…

Bakalım Mevlamız neyler, biliyoruz ki neylerse güzel eyler...

Resimler İçin Tıklayınız.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Resimlerin Görüntüsü iyi ama genelde yukardan cekilmis .Fotorafci Arkadaslarin biraz Daha Calismasi lazim :) Bayraminizi tekrar kutluyorum .bu Davayi ülkemizin neresinde olursa olsun Destekleyenler Allaha Sükür cogaliyor, Allah Yardimcimiz olsun .
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ali muhsin yazdı:Resimlerin Görüntüsü iyi ama genelde yukardan cekilmis .Fotorafci Arkadaslarin biraz Daha Calismasi lazim :) Bayraminizi tekrar kutluyorum .bu Davayi ülkemizin neresinde olursa olsun Destekleyenler Allaha Sükür cogaliyor, Allah Yardimcimiz olsun .
sanırım insanlar rahatsız olmasın ,dikkatleri dağılmasın diye böyle yapıldı.
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

Hasan Akça yazdı:
ali muhsin yazdı:Resimlerin Görüntüsü iyi ama genelde yukardan cekilmis .Fotorafci Arkadaslarin biraz Daha Calismasi lazim :) Bayraminizi tekrar kutluyorum .bu Davayi ülkemizin neresinde olursa olsun Destekleyenler Allaha Sükür cogaliyor, Allah Yardimcimiz olsun .

Saygılarımı sunuyorun Dünyada bütün İslam aleminin Ramazan Bayramlarını kutluyorum sakalım yokki sözüm tutula ben demiştim kardaşım sağdan solda ön taraftan çapraz görüntü al Görüntüler canlı olsun dedim İnsanlar neden rahatsız olsunki Yinede Allah razı olsun ellerine sağlık Esselamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh
Kullanıcı avatarı
zazatürk

Mesaj gönderen zazatürk »

Çok güzel ya maşallah.. İnşallah birgün bize de kısmet olur orda katılmak, çok istiyorum ben.. Herkese hayırlı bayramlar..
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

zazatürk yazdı:Çok güzel ya maşallah.. İnşallah birgün bize de kısmet olur orda katılmak, çok istiyorum ben.. Herkese hayırlı bayramlar..
zazatürk
kardeşim
muharrem matem törenimize bekleriz önceden haber verip buyrun
biralevi

Alevi yazdı:
Hasan Akça yazdı:

Saygılarımı sunuyorun Dünyada bütün İslam aleminin Ramazan Bayramlarını kutluyorum sakalım yokki sözüm tutula ben demiştim kardaşım sağdan solda ön taraftan çapraz görüntü al Görüntüler canlı olsun dedim İnsanlar neden rahatsız olsunki Yinede Allah razı olsun ellerine sağlık Esselamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh
Alevi can kardeşim
Sadece dikkatleri dağıtmak değil di sorun
Bazı dostlar resmi devlet dairelerinde çalışıyorlar memurlar bazıları da değişik işyerlerinde çalışan işçiler yani herkes serbest meslek değil yada emekli yada köylü değil onların tedirgin olma ihtimalini de düşündük nede olsa Sünni bürokratik ve Alevilere alerjisi olan bir cumhuriyet rejiminde yaşıyoruz ,
Gerçi siz biz bunları aştık ama aşamayıp rahatsız olan kardeşlerimizide korumak hassasiyetlerine saygı göstermek durumundayız
Bu nedenle bazı memur canlarımızın aşura törenlerimize gelemediklerini biliyoruz.İnşallah birgün tüm bu engelleri yıkacağız.
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

biralevi yazdı:
Alevi yazdı:
Hasan Akça yazdı:

Alevi can kardeşim
Sadece dikkatleri dağıtmak değil di sorun
Bazı dostlar resmi devlet dairelerinde çalışıyorlar memurlar bazıları da değişik işyerlerinde çalışan işçiler yani herkes serbest meslek değil yada emekli yada köylü değil onların tedirgin olma ihtimalini de düşündük nede olsa Sünni bürokratik ve Alevilere alerjisi olan bir cumhuriyet rejiminde yaşıyoruz ,
Gerçi siz biz bunları aştık ama aşamayıp rahatsız olan kardeşlerimizide korumak hassasiyetlerine saygı göstermek durumundayız
Bu nedenle bazı memur canlarımızın aşura törenlerimize gelemediklerini biliyoruz.İnşallah birgün tüm bu engelleri yıkacağız.
Sevgili bey efendi Haklısın orasını düşünemedim demekki neden bırakmadığım belli oldu sakalı Bu bir espiriydi Gerçekden haklısın iyi düşünemediüim için Özür dilerim Bunun yanısıra Nice Bayramlara Çoluğunla çocuğunla sağlıklı ve sıhatlı olarak kavuşmanızı Alah cc dilerim Saygılarımla.......
biralevi

Alevi yazdı:Bunun yanısıra Nice Bayramlara Çoluğunla çocuğunla sağlıklı ve sıhatlı olarak kavuşmanızı Alah cc dilerim Saygılarımla.......
Cümlemize nice bayramlar nasip olur inş.
meçhul

Mesaj gönderen meçhul »

.çorumda başlayan ehlibeyt eksenli hareketin aleviler arasında yayılması uzun zaman alacaktır...
En son meçhul tarafından 03 Eki 2008, 21:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Resimler” sayfasına dön