Evlilikte 6 hatfa, 6 ay ve 6 yıl.... :)

Muhammed

Evlilikte 6 hatfa, 6 ay ve 6 yıl.... :)

Mesaj gönderen Muhammed »

SENİ SEVİYORUM
6. hafta: Seni seviyorum
6. ay: Tabii ki, seni seviyorum
6. yil: Seni sevmesem çoktan çeker giderdim

EVE GELİŞ
6. hafta: Askim, ben geldim
6. ay: Selam!
6. yil: Annen ne yemek yapmis?

KAPI ÇALINDI
6. hafta: Zahmet etme, ben açarim
6. ay: Ben açayim mi kapiyi?
6. yil: Yahu su kapiya baksaniza!

TELEFONDA
6. hafta: Sevgilim, Ayse telefonda
6. ay: Seni ariyorlar
6. yil: Telefoooon!

ÇOCUKLUĞA DAİR
6. hafta: Zor bir çocukluk geçirmissin
6. ay: Senin anan da cins ha
6. yil: Ulan tam da anana çekmissin

TATİL PLANLARI
6. hafta: Bu yaz seni Venedik´e götürecegim
6. ay: Tatilde Ankara´ya gitsek ne olur?
6. yil: Niye, evin suyu mu çikti?

HEDİYELER
6. hafta: Bu yüzügü insALLAH seversin
6. ay: Resim çerçevesi aldim, her zaman lazim
6. yil: Su parayla kendine bir sey al

SİNEMAYA GİDİLİYOR
6. hafta: Hangi filmi görmek istersin?
6. ay: Evita´ya gidelim mi?
6. yil: Evita´yi gör, ben çok begendim

KÜÇÜK SAKARLIKLAR
6. hafta: Üzülme sevgilim, leke yapmaz
6. ay: Dikkat etsene yahu!
6. yil: Amma da sakarsin be kadin!

FIKIR AYRILIKLARI
6. hafta: Ben pek bu fikirde degilim
6. ay: Bu konuda yanlis düsünüyorsun
6. yil: Saçma sapan konusma, ALLAHini ´seversen

YEMEKLER
6. hafta: Yaptigin yemeklere de bayiliyorum
6. ay: Bu aksam ne yiyoruz?
6. yil: Gene mi makarna!

ELBİSELER VE ALIŞVERİŞ
6. hafta: Bu elbise sana çok yakismis
6. ay: Bir elbise daha mi aldin?
6. yil: Kaç para verdin buna?

ÖZÜR DİLEMEK
6. hafta: Özür dileyecek bir sey yapmadin ki
6. ay: Biraz dikkat etsene be kizim
6. yil: Hay senin eline...

umarım evliliğiniz bir ömür boyu hep 6.haftadaki gibi sürer ....
Ebu Hasaneyn

Re: Evlilikte 6 hatfa, 6 ay ve 6 yıl.... :)

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

dostum Muhammed Allah iyliğini versin nerden getirdin bu yazıyı çok güzel ve bilgilendirici yani çok real :D
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Evet can gerçektende çok real bir durum :D Şöyle bir bakarsan etrafına hemen hemen herkeste bunu görürsün. Tabi bizim duamız, temennimiz ilk aylardaki gibi olması yönünde...
Resim
Resim
Yesevi

Mesaj gönderen Yesevi »

Aslında daha önce bu soruyu size sormak aklıma gelmişti ama bu vesileyle soruyum.Sizler(alevisesi.com düşüncesi taşıyan Alevi gençler) evlenecek kız bulurken zorluk çekiyormusunuz?Evlenecek kızları nasıl buluyorsunuz.Kadınlar kolu ayarlıyor desek bu sitede pek bayan üyede göremedim.Kızları tavlayıp kendi düşüncenizemi çekiyorsunuz.Yoksa kocaları ne yaparsa onu yapan kızlar mı buluyorsunuz.Ama bu devirde böyle kızda kalmadı ki.
Hattim olmadan İşinizde hiç Bektaşi-Alevi görüş ayrılığından dolayı boşanan,nişan bozan aşkından ayrılan oldumumu diye merak ediyorum.(Eğer işinizde bu sorumdan dolayı üzülmesine sebep olduğum eski aşk acılarını közlediğim kardeşim olduysa hakkını helal etsin.Ayrıca özür dilerim)

Şahsen ben şimdi evlenmeye kalksam kafama göre kız ararken çok zorluk çekerim.Benim gibi vaktinin çoğunu davasını düşünerek geçiren.Televizyonda en çok seyrettiği proğramlar belgeseller ve haber,tartışma ,kültür-sanat proğramları olan camide cemaatle namaz kıldıktan sonra opera-bale seyretmeye giden ve çoğunu daha okumadığı nerdeyse evin bir odasını dolduracak kadar kitaba sahip olan benim gibi birine tahamül edebilecek akıllı,ahlaklı,iffetli,kültürlü, benimle aynı inancı-görüşü paylaşabilecek eş olmanın ötesinde benimle dava arkadaşlığı yapabilecek bir kızı ben bu yozlaşmış ortamda nasıl bulayım.
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

haklısın YESEVİ kardeş bu zamanda iffetli evlenecek bir kız bulmak zor.ben kaç kere kız istemeğe gittim çok güzel akıllı da ama türbana gelince iffete gelince ya biz sünni miyiz diyor yani sadece sünnilerin türban taktığı düşüncesi mevcut onu bırak evleneceğimiz zaman sanki kızı istemiyoruz satın alıyoruz afedersiniz yok araba yok ev yok çeyiz vesaire bu türkiye şartlarında nerden getirecek genç biri zaten yaşın 20'ye gelmeden askere gidiyorsun 22 yaşında geliyorsun ne çalışacan ne topluyacan?çalıştık topladık diyelim aklımıza göre bir kız bulmak ta çok zor :roll: benim aklımda bir düşünce vardı çoktan beri senin vesilenle de söylemiş olurum bence dediğin gibi bizden olanlar kendilerine göre evlenecek kız arama organizasyonu mu,kadın kolu mu dersin ama önemli olan bu Aleviliğin gerceğini sahiplenmiş gençlerimizi fazla başı boş bırakmayada gelmez münasip iffetli bir kız Aleviliğe gerçek ehli beyt a.s sevgisi var olan kızlarımızı bir an önce gerçek aleviliğe düşünce edinmiş erkeklerimizle evlendirmek lazım diyorum bu işte hem çok sevap vardır hemde dünyevi olarak gençlerimizin yanlış yola gitmemesi anlamında da fazilet vardır :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bu Yazi bana cicim aylarini hatirlatti :D

aslinda evlenmek isteyen bir kisi Sabirla beklemesi lazim bence ..Arkadaslar hic ummadiginiz bir anda hic beklemediginiz bir anda karsiniza tam istediginiz gibi bir Es cikar elbet ( insallah )...ama benim kanaatimce bir kiside Allah korkusu olmadikca o evliliktende hayir gelmez .. :(
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Bu işi Allah'a havale ettim,O neyi nasıl diliyorsa onu bana eş seçsin diye diledim,
hatta beni öylesine seçimde ! bıraksın ki bütün kapılar kapansın birtek müstakbel eşimin kapısı açık kalsın .

“Serbest Kürsü” sayfasına dön