DSP de beklenen çatlak nihayet ortaya çıktı

Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Dsp ecevitlerin aile partisi vasfını sürdürürken birde genel başkanı vardı ve aile ile genel başkan arasında nihayet çatlak başladı ya aile partisi olarak kalacak yada genel başkan başkanlığını tescil edecek orta yol yok.
basına yansıyan haber şöyle:

27 Haziran 2008 22:45
Bülent Ecevit'in eşi Rahşan hanım DSP'den elini çekmiyor. DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in Rahşan Ecevit ile ilgili söylediği bu sözler çok konuşulacak. DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Rahşan Ecevit, büyüğümüz, saygısızlık etmeyiz ama bizim için önemli olan Türkiye ve Türkiye'nin geleceğidir. Yoluma kararlılıkla devam edeceğim'' dedi. Sezer, DSP'nin kurucusu Rahşan Ecevit'le sorun yaşadığı haberlerine ilişkin sorularını yanıtladı.

Rahşan Ecevit'le aralarında bir tartışma yaşandığını ancak o görüşmede doğrudan kendisine yönelik bir eleştirinin söz konusu olmadığını belirten Sezer, ''Doğrudan bana söylenmiş bir şey yok ama arkamdan konuşuluyorsa o başka'' diye konuştu. Sezer, oy oranı yüzde 30'larda olan bir partiyi değil, girdiği son seçimlerden yüzde 1'ler düzeyinde oy almış bir partiyi devraldığını vurgulayarak, ''Arkadaşlarımla birlikte Türkiye'de saygı duyulan, toplum kesimlerinden ilgi gören bir parti haline getirdik bu partiyi'' dedi.

''YOLUMA KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİM''

Sezer, ''Rahşan Ecevit bizim büyüğümüz, saygısızlık etmeyiz ama bizim için önemli olan Türkiye ve Türkiye'nin geleceğidir. Yoluma kararlılıkla devam edeceğim'' diye konuştu.

Zeki Sezer, şöyle devam etti: ''Biz Türkiye'nin esenliği için mücadele ediyoruz, yolumuzdan dönecek değiliz Ben aldığım işi her zaman iyi yaptım, sonuna kadar götürdüm. Siyasette her kademede görev yaptım. Türkiye'nin bugün toplumun değerlerini benimsemiş, tüm toplumu kucaklayacak bir parti olarak DSP'ye her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Ben, örgütümüze çok güveniyorum. Bizim örgütümüz inançlı, ülkenin geleceğini düşünen, sadece ülke ve toplumun geleceği için siyaset yapan bir örgüt.''

Kişisel hırslarla değil ülke ve toplum geleceğini düşünerek siyaset yaptığını kaydeden Sezer, bugün basında yer alan haberlerin ardından partililerden ve örgütten olağanüstü bir destek geldiğini söyledi. Sezer, ''Ben tek başıma hareket etmiyorum, her zaman örgütümüzle birlikte olduk ve olmaya devam edeceğiz'' dedi. Rahşan Ecevit'le tartışmasının partiyi nasıl etkileyeceğine yönelik bir soru üzerine de Sezer, ''Ben genel başkan olduğum günden beri ne yapılmışsa günahını, sevabını üstlenirim. Partiyi o günden beri ben ve yetkili kurullar yönetti. Belki de sorun budur'' diye konuştu.

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön