İzzettin-Fetullah ittifağı

KARAPAPAK MURAT

İzzettin-Fetullah ittifağı

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

Cem vakfı genel başkanı İzzettin doğan yaptığı bir açıklama ile Alevi toplumunu şok etti. " Nazım'a yapılan Fethullah Gülen'e yapılmasın"

İşte o röportaj...

Sizin Fethullah Gülen'e yakın olduğunuz söyleniyor...

Fethullah Hoca'yı tanırım. Saydığım bir insan. Onu İslam'la ilgilenen bir düşünür, bir filozof olarak görüyorum. Birkaç defa görüştük, konuştuk, kendisi geldi. Cemevlerinin yapımında olumlu bir katkısı vardır. Hatırlarsınız, yıllar önce 'Camilerin yanında cemevleri de yapılmalı' diye beyanat vermişti.

Manevi desteğin yanısıra maddi bir desteği de oldu mu cemevleri yapımı için?

Hayır. Maddi bir destek yok. Ama manevi olarak savunmuştur; 'Cemevleri olmalı' diye... Bu önemli bir olaydır. Artı, tartışmaya açık bir insan. Ben o açıdan Fethullah Hoca'nın düşüncelerinden hiçbir zaman çekinmedim. Zaten bizdeki yanlış o. Fethullah Hoca ile konuşmak, dost olmak bence bir sakınca değil, tam tersine insanlar konuşarak anlaşır. Onun öcü gibi gösterilmesi yanlış. Fethullah Hoca kendi alanında bilge bir kişi. Ben düşüncelerini paylaşmasam da öyle...

Fethullah Gülen'in AKP üzerinde etkisi ne sizce?

Onu bilmiyorum. Doğrusunu isterseniz 10 yıl önce Fethullah Hoca'nın gücü neydi? Bunu rahmetli Ecevit de bana sormuştu. 'Fethullah Hoca'yı nasıl buluyorsunuz?' diye... 'Fethullah Hoca'nın düşüncesi açık ve net. Eğitim yoluyla, demokratik yolla 15-20 yıl içersinde Türkiye'yi bir Müslüman devlet haline dönüştürmek istiyor. Amacı bu' dedim. 'Gerçekten öyle mi düşünüyorsun?' dedi. 'Evet, ben öyle düşünüyorum, öyle görüyorum' dedim. Bugün de o konudaki kanaatim değişmiş değil. 10 yıl geçti. Kendisi değişti mi, neler düşünüyor onu bilemiyorum. Ama bence bir Nazım Hikmet'i düşünün... Nazım Hikmet'i sevmeyebilirsiniz, Marksist'ti diye, komünistti diye... Ama Nazım Hikmet'in büyük bir şair olduğunu reddedebilir misiniz? Ne oldu? Yurtdışında öldü. Hâlâ da mezarı getirilemiyor. Türkiye bu tip şeyleri aşmalı.

Yani Nazım Hikmet'e yapılanlar Fethullah Gülen'e yapılmamalı mı diyorsunuz?

Elbette... Fethullah Gülen konusu da, onun Türkiye'ye gelmesi konusu da müsamaha görmeli. Eğer varsa işlediği suçlar, adil bir şekilde yargılanmalı. Yani Fethullah Hoca olduğu için değil, bir insandır o da ve insan gibi yargılanmalı...

Görüldüğü üzere milyonlarca Alevi'yi temsil ettiğini belirten izzettin doğan gizlice yaptığı toplantıları bu sözleriyle aşikar etti. Bolu-Abanttaki Alevi platformundan sonra Nurcu-cemci ittifağı birkez daha su yüzüne çıktı.
KARAPAPAK MURAT

bunun haricinde fetullah gülenin camilerin yanında cemevlerinin yapılmasını ve manevi destek sunduğunuda belirtiyor. Alevi-bektaşi halkın kimlerin eline kaldığı bir gerçek. İzzettin (zillettin) efendi bunu yaparsa...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Cem vakfının Alevileri kullandığı bir gerçek ama onun düşmanları muhalifleri olan AABF ABF Pir Sultan derneği gibi Aleviliği islam dışı gören kuruluşlar da Aleviliği kullanıyor haksız mıyım?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bir haberde izelmistim Amerikan Askerleri bir Camiinin icine giriyorlar ölenler yaralilar var , Amerikan Askeri yerde yatan Savunmasiz yasli bir adami Yarali bir sekilde görüyor ve o yasli Savunmasiz yarali adami gözünü kirpmadan Camiinin icinde öldürüyor ..ve bunu tüm dünya gördügü halde Amerikan yetkilileri " yanlislikla oldu ,öyle bisey yok , yaninda silah vardida öyle vuruldu, bizde suc yok biz Demokratigi savunuyoruz vs "

simdi Murat efendi senin yaptiginda ayni bunun gibidir Bektasilerin iclerinde yiginla izzettinler varken sen ise sadece izzetin dogani ( Sözde ) elestirirken bu gibi kelime oyunlari ile Bektasilerin Alevi pazarlamasinin üstünü kapatmaya ugarsiyorsun " Aslinda, izzetin Dogan Bektasidir ama Alevi Bektasileri onun elindedir Bektasilik aslinda Aleviliktir " dercesine Celiskili düsüncelerini ortaya sunuyorsun ...Bizler bu olaylari Elestirirken, hemen ortaya atiliyor bize karsi Mangalda kül birakmiyorsun sonra ver yansin, bir taraftan vuruyorsun sonra ben yapmadimda Bektasilerin sucu yok Izzettin yapti diyerek üstünü kapatmaya calisiyorsun ,bir Taraftan Bektasiligi savunuyorsun ama Alevileri pazarlayan Bektasi önderi olan izzettin dogan gibilerini sözde elestirerek yine Bektasilerin sömürü düzenini kamufle ediyorsun ..yani ayni yukardaki Amerikan Askeri gibisin !! ne yaptiginizda belli degil !!
KARAPAPAK MURAT

Laf söyledi bal kabağı. yahu ben ne anlatmak istiyorum sen bana neden bahsediyorsun Allah aşkına önce yazdıklarını sen oku. orada Alevileri önce vuran sonra Alevileri kurtarıyoruz diye üste çıkmayan sen ve senin gibi cahilliği meslek belirlemiş insanlardır. ben bektaşiliği bıraksamda Hacıbektaşın şii olduğunu hiçbir zaman bırakmayacağım. ben bektaşiliğin bozulmamış duru yönünü savunuyorum bektaşiliği tabiri caizse yıkıyorum sen önümden geçip tekrar çamur atmaya çalışıyorsun TAM SİZİN İŞİNİZ. yahu sen neden bunu yıkıyorsun at bunu çöpe diyorsun ama ben tekrar yıkıyıp kullanıyorum. Alevi müslümanım deyim Alevi tarihine açıkça utanmadan saldırıyorsun ve sonra kendini Alevilerin ışığı ilan ediyorsun. Ha izzettin efendi ha siz.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

KARAPAPAK MURAT yazdı: ben bektaşiliği bıraksamda Hacıbektaşın şii olduğunu hiçbir zaman bırakmayacağım. ben bektaşiliğin bozulmamış duru yönünü savunuyorum bektaşiliği tabiri caizse yıkıyorum .
söylediklerindeki çelişkileri bile görmeyecek kadar körsün
Allah seni bektaşla haşretsin inş
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Apdalallarin Profesörü Murat efendi

öyle saskinsinki öyle Cahilsinki diyecek laf bulamiyorum sence Bektas sana göre ( Sii ) ise Bize görede Haci Bektas Veli Ehli Sünnet Alimidir !! buda kantilanmistir ama kime anlatiyorum ha Duvara kanusmusuz ha sana !!
ceren

Mesaj gönderen ceren »

Hasan Akça yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı: ben bektaşiliği bıraksamda Hacıbektaşın şii olduğunu hiçbir zaman bırakmayacağım. ben bektaşiliğin bozulmamış duru yönünü savunuyorum bektaşiliği tabiri caizse yıkıyorum .
söylediklerindeki çelişkileri bile görmeyecek kadar körsün
Allah seni bektaşla haşretsin inş
yaa bırakın artık bektaşı mektaşı dedikleri gibi 12 imamlar bize yetmiyormu?bunca caferi alimin yol göstericiliği bize yetmiyormu?müçtehitlerimiz yetmiyormu?
ne ihtiyacımız var ne olduğu belirsiz bir sürü adama
KARAPAPAK MURAT

hacıbektaş veli bir EHLİ SÜNNET alimi ise ( ki bizler sünnet ehliyiz) onun ehlisünnet hakkındaki fıkhi bilgilerini anlatan, 4 mezheptsn hangisine göre ilmi bilgiler verdiğini, bu konudaki nasihatlerini ve ehlisünnete göre dini cevaplarını içeren bilgide istiyorum.
KARAPAPAK MURAT

sayın ceren rumuzlu kişi sen hacıbektaş hakkında ne biliyorsunda böyle iddiali konuşuyorsun.?? peki bu kadar müctehid arasında Hacıbektaş seni mi daralttı sana bektaş ağırmı geldide feryat ediyorsun?Haddini bil

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön