RAHAT UYU ŞEHİDİM

Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Kararı okuyuculara bırakalım istersen olmaz mı? Anlayanlar anladı..maksatlar anlaşıldı.
Ama şunu da belirteyim ki, daha önce kaç kez üstüne basa basa söylediğimiz halde, törörü ve terör örgütünü lanetlediğimiz halde, hala bizleri törör örgütü sempatizanlığı ile suçlaman artık tartışma adabını da, terbiye sınırlarını da aşıyor, kendine gel !!..bilmediğin konularda ukalalık yapma!! Sabrımızı zorluyorsun!!!! İftira atmak islamda büyük günahlardandır. Ve atılan iftira eğer o kişide yoksa, döner gelir iftirayı atanı bulur, dikkat et!!
Seni bir müslümana iftira atmanın vebaliyle baş başa bırakıyorum.
Bu konu ilmi vede fıkhi bir konudur. Dini bilgi düzeyin ve belki yaşın itibariyle senin anlama kapasiteni aşıyor. Ama bu dünyada yaptıklarımızdan ve söylediğimiz her sözden de yarın mahşerde sorumluyuz unutma!! Attığın iftiralardan Allaha sığınırım.
Son söz: Kimin şehid olup olmadığını en iyi bilen yalnızca Allahdır (cc). Wesselam.
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Bismihi Teala
Yazıları meşguliyetim çok olduğundan dolayı okuyamamıştım ama bugün okumak nasip oldu. Gerçekten Merdan ve ali Muhsin kardeşler, çok güzel cevaplar vermişler. Ama karşı taraf maalesef onların sözlerini anlayamadığından veya anlamak istemediğinden gelişi güzel yazıp durmuş. Sonlara doğru da İmam mimam tanımadığını, Allah'ın birçok kanun ve hükmünü kabul etmediğini ve Kur'an'ın şimdiki halinden daha az olması gerektiğini söyleyerek ne adam olduğunu da ortaya koymuştur. Bu kıt anlayış ve düşüncesiyle bir de kalkıp şahadet ve şehitlikten ve kimlerin şehit olup olmayacaklarından bahsediyor.
İslam literatüründe şehid; Allah ve din yolunda ölen kimsedir. Bunlar Allah katında rızıklanan ve diri olanlardır. Ama bir adam Allah rızasını gözetmeden sırf vatan uğruna savaşıp ölürse o da vatan şehidi sayılır. Yani Kur'an'ın bahsettiği diri şehitlerden değildir.
Namus-u ekberi (din ve şeraiti) ayaklar altına alan, Kur'an ve İmam tanımayan bir insan vatanı için savaşıp ölse de Allah katında şehit değil, bilakis fasıktır. Dine, şeraite küfür eden, mazlum insanların canına kıyan makam ve şehvet sarhoşları da şehit olamazlar. Din düşmanlarından emir alarak, vatandaşlarını acımasızca öldüren ve sonuçta da kendisi ölen insanlar da şehit değiller.
Askerlerimize gelince; bunlar gerçekten Mehmetçiklerse, yani Hz. Muhammed'in askerleri iseler ve İslam toprağını kafirlerin elinden korumak, büyük ve küçük namuslarımızı himaye etmek ve Allah'ın emirlerinin tahakkuku için canlarından geçerlerse elbette şehittirler. Ama ali muhsin kardeşin dediği gibi eşeklerine ulaşmak için savaşarak ölürlerse eşekleri yolunda şehit olan kimseler gibidirler.
Bir insan Allah yolunda (dinini, namusunu, İslam toprağını ve İslami değerlerini korumak uğruna) savaşıp ölürse, günahkar olsalar bile, bir damla kanlarının yere dökülmesiyle bütün günahları affolur; hatta boyunlarında kul hakkı olsa bile Allah Teala, hak sahiplerini onlardan razı eder. Ama Allah'ın istemediği ve rızasının olmadığı bir yerde gidip savaşarak ölürlerse, halk ve hükümet adamları ona şehit de deseler o şehit hükmünü taşımaz.
Velhasıl; İslam şehidi ile vatan şehidini aynı kategoride görmek doğru değildir.
selamun ala menittebeal huda
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Kullanıcı avatarı
izmirlipoyraz

mücahid yüreğine diline eline sağlık

Mesaj gönderen izmirlipoyraz »

mücahid kardeş yüreğine eline diline sağlık işte böyle yazılsa herşeyi kabul ederim orada vatanı yani toprağı için onun üzerinde yaşayanlar için görev yapan ve bu uğurda şehit olan askerler var ancak ali muhsin ve merdan kardeş kesinlikle bunları şehid olarak görmüyor bende buna karşı çıkıyorum vatan şehidi yada herne şehidi olursa olsun sonuçta onların şehid olduğuna iancım tamdır ama yazıları okuduysan sadece diri şehidlikten başka şehidlik yokmuş gibi yazılıp çiziliyor ve savunuluyor benim karşı olduğum bu dağda bir başka toprağın bölünmesi için eline silah almış kişilere nerdeyse şehid diyecekler ama askere gelince asla
işte bu noktada özellikle savunuyorum topraklarını insanlarını savunmak için ölenlerde şehiddir
tekrar açıklamaların için tşk ederim mücahid kardeş
vatan şehidlerimizin ruhu şad olsun

Askerlerimize gelince; bunlar gerçekten Mehmetçiklerse, yani Hz. Muhammed'in askerleri iseler ve İslam toprağını kafirlerin elinden korumak, büyük ve küçük namuslarımızı himaye etmek ve Allah'ın emirlerinin tahakkuku için canlarından geçerlerse elbette şehittirler. Ama ali muhsin kardeşin dediği gibi eşeklerine ulaşmak için savaşarak ölürlerse eşekleri yolunda şehit olan kimseler gibidirler.
Bir insan Allah yolunda (dinini, namusunu, İslam toprağını ve İslami değerlerini korumak uğruna) savaşıp ölürse, günahkar olsalar bile, bir damla kanlarının yere dökülmesiyle bütün günahları affolur; hatta boyunlarında kul hakkı olsa bile Allah Teala, hak sahiplerini onlardan razı eder.
bu açıklama tüm bu tartışmaları boşa çıkardı işte gerçek bu
alevilik yolu kıldan ince bir yoldur eline beline diline sahip olmayı gerektirir
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

ancak ali muhsin ve merdan kardeş kesinlikle bunları şehid olarak görmüyor bende buna karşı çıkıyorum vatan şehidi yada herne şehidi olursa olsun sonuçta onların şehid olduğuna iancım tamdır ama yazıları okuduysan sadece diri şehidlikten başka şehidlik yokmuş gibi yazılıp çiziliyor ve savunuluyor benim karşı olduğum bu dağda bir başka toprağın bölünmesi için eline silah almış kişilere nerdeyse şehid diyecekler ama askere gelince asla
izmirli arkadas

bir taraftan Mücahid Hocaya tesekür ederek Bana ve Merdan Hocaya caktirmadan yolama yapip sanki "iste bunlar askerlerimize sehit demiyor vatan hainleridir " diyerek halen edebsizlik yapiyorsun ..mademki Mücahid Hocamin yazisi seni nihayet tatmin etti ,ozaman birak bu Suclamalarini ifitralarinida kendine gel ! Alevilik adina Alevi sitesine girerek " Iste Aleviler asker Düsmani Vatan hainleri " Probagandalari yapmaya calisma..biz sana görüslerimizi söyledik buna ragmen israrla bizleri bu son yazinda üstü kapalida olsa kardes mardes diyerek " Asker Düsmani , Vatan hainleri " damagasi vurup dayatmalarda bulunuyorsun ...bakalim daha bu konuda bizlere hangi suclamalarda, iftiralarda bulunacaksin ..bu kadarida fazla artik ! kendine gel !
Kullanıcı avatarı
izmirlipoyraz

ben kendimdeyim zaten

ben kendimdeyim zaten mücahid kardeşin yazdıkları sizlerinde eksiğiniz olduğunu ortaya çıkardı ona tşk ederim mücahid kardeşin yazısının üzerine artık bu konuda ne size cevap yazacağım nede yorum yapacağım asıl olan yorum buydu çok bilgili olduğunuzu söylemenize rağmen aşağıdaki yazıyı bir kez olsun yazmadınız bende o yüzden bu kadar uzattım ama mücahid can son noktayı koydu tekrar kendisine tşk ediyorum ve onun bu yazısının üzerine bir daha başka bir şey yazmayacağım

Bir insan Allah yolunda (dinini, namusunu, İslam toprağını ve İslami değerlerini korumak uğruna) savaşıp ölürse, günahkar olsalar bile, bir damla kanlarının yere dökülmesiyle bütün günahları affolur; hatta boyunlarında kul hakkı olsa bile Allah Teala, hak sahiplerini onlardan razı eder.
alevilik yolu kıldan ince bir yoldur eline beline diline sahip olmayı gerektirir
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

[quote="izmirlipoyraz"] işte böyle yazılsa herşeyi kabul ederim [quote]

Mahkemede hakim temele sormuş:
-Oğlum adın nedir?
-Efendum adım Temeldur ama içinde k harfi yoktur.
-Oğlum temelde zaten k yok ki ?
-Temel cevap vermiş: “Eeeee biz ne dedük ???

Sen şimdi aklın sıra mücahid hocamın yazdıklarını anladığını sanıyorsun öyle mi?
Evet anladın!! ama onuda yanlış anladın. Daha doğrusu işine geldiği gibi anladın.!!

Mücahid Hocamızın yazısını bir daha ama dikkatlice tekrar oku bakalım bizim söylediklerimize muhalif bir tek cümle var mı ?

Peki şu daha önce yazdığımız aşağıdaki yazıları anlaman için illa ki gözüne mi sokmamız lazımdı :

Pkk cephesinde ölenlerin şehid olmadıkları kesin bir doğrudur.

Kişi ne için öldüyse onun şehididir, ona şahidlik etmiştir ve o şahitliği ile dirilecektir.

Törör örgütüne binlerce lanet olsun.!!!

Kimin şehid olup olmadığını sadece Allah (cc) bilir, genelleme yapılamaz Şehid olan da vardır olmayan da vardır.

Sivil yada askerdeki yaşamında, dininin gereklerini ve ibadetlerini yapan ve her şeyde Allahın (cc) rızasını gözeten bir müslüman, nerede olursa olsun kendisi, ailesi yada mümin kardeşleri bir saldırıya uğrar ve saldırganlarla mücadele ederken öldürülürse, mazlumdur ve Allah katında şehid kabul edilme ihtimali çok yüksektir. [yinede Allah (cc) bilir.]

Sen şimdi sözde kendine aleviyim diyeceksin, sonra o kıt aklınla!! Kur’an-ı kerimi inkar edeceksin, 12 imamlarımızı (a.s) “ben imam mimam bilmem” diyerek inkar edeceksin, dinin ibadetlerini hiç yapmıyacaksın, Allahın (cc) kanun ve hükümlerini –haşa- kabul etmeyeceksin!!, ondan sonra vatan toprak şehidi olacaksın öylemi? Oldun diyelim. Peki bu yarın seni mahşerde kurtaracak mı sanıyorsun ? iyi düşün bakalım..

Kullanıcı avatarı
izmirlipoyraz

mahşerde görüşürüz

size cevap yazmayacağımı söylemiştim ama kıt aklınla felan yeter artık ya mücahid hocanın yazdıklarına inandım ve yazmıyorum sizde bi zahmet susun artık yazdıklarınızın hangi birinde mücahid hocanın yazdıkları geçiyordu kişi ne için ölürse onun şehidi sayılır demişsin peh peh peh vatan için öleni neden şehid saymadın o zaman sürekli yorum yapıp durdun ve en son yazdıklarınıda inkar etmiyorum kuran ı allahın hükümlerini felan
ancak sizler allahın hükümleri diye bahsederken şeriat kurallarını kasediyorsunuz bense diyorum ki bizim dinimizde anlayış saygı vardır şiddet yoktur zina yapan bir kadın taşlanarak öldürülür erkek e ne yapılır
tamam ya bir daha bu yazıya bakmayacağım istediğinizi yazın
mücahid hocam özür dilerim sözümü tutamadım ama bundan sonra tutuyorum
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Re: mahşerde görüşürüz

Mesaj gönderen MERDAN »

izmirlipoyraz yazdı: size cevap yazmayacağımı söylemiştim ama kıt aklınla felan yeter artık ya mücahid hocanın yazdıklarına inandım ve yazmıyorum sizde bi zahmet susun artık
Fe süphanallah.. la havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim.

Yahu bende sana yazmaya çok meraklı değilim. Bana kalsa çoktan konuyu kapatmıştım. Kararı okuyuculara bırakalım dedik. Anlamadın!! üstelik bize iftira atmaya devam ettin!!.
Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış misali..
Yazmadıklarımızı yazmış gibi söyledin!! Yazdıklarımızı ise işine gelmediği için görmemezlikten geldin!!.

Burda tartışma birkaç kişi arasında geçiyor ama yüzlerce binlerce kişi okuyor ve okuyacak bu yazılanları. Fikirler herkesin yararlanması için paylaşılıyor.

“Kişi ne için öldüyse onun şehididir” dedik, sen bundan “vatan için öldüyse de vatan şehididir” anlamını hâlâ çıkaramıyorsan, o da senin sorunundur!!.

Allahın hükümleri konusunda ne düşündüğümüzü de söyledik değil mi? Al bi daha oku:

………… Allahın hükümleri derken de: Kur’anın ve Peygamberimizin (s) ortaya koyduğu ve -bizzat Allah (cc) tarafından görevlendirilen- 12 masum İmamlarımızın (a) devam ettirdikleri hükümlerden bahsediyoruz. Yoksa emevilerin, abbasilerin, osmanlıların, suudilerin, wahhabilerin, talibanların bilmem şunların bunların uyduruk şeriatlerinden değil tamam mı?

Kuranı ve Allahın (cc) hükümlerini inkar ettiğini, 12 İmamlarımızı (a.s) tanımadığını vs..önceki yazılarda sen kendin yazdın. Önce inkar ediyorsun, sonra inkar ettiğini de inkar ediyorsun!! Öyle masum pozlarına bürünüp te rol yapma!! Dön de oku yazdıklarını!!. Ne olursan ol ama dürüst ol!!. Yalan konuşma!! Yazacaksan da adam gibi yaz!! Kıvırtıp durma!!

“Bir şey biliyorsan söyle.. ki ibret alsınlar
Bilmiyorsan sus ki seni adam sansınlar” demişler.

İnsan 5 biliyorsa 2-3 falan konuşmalı, 3 bilip 15 konuşmaya kalkarsa bunun adına “ükalalık” derler dünyanın her tarafında.

ali muhsin

Re: ben kendimdeyim zaten

Mesaj gönderen ali muhsin »

"izmirlipoyraz"
quote]]...artık bu konuda ne size cevap yazacağım nede yorum yapacağım ....bende o yüzden bu kadar uzattım .....
[/quote]

Vallah iyi edersin ..bu konu hakkinda daha biseyler yazip uzatmaya devam edersen , bizleri nerdeyse Imarli adasina dahi yollarsin, Bunca suclamlarindan sonra ....
Kullanıcı avatarı
weliyullah

Mesaj gönderen weliyullah »

ben çatışmada ölen türk askerlerinin hepsinin ''şehid'' olduğuna inanmıyorum.

“İç Siyaset (Politika)” sayfasına dön