wahhabi şeyh ehlibeyt mezhebini seçti şia oldu

Kullanıcı avatarı
MERDAN

wahhabi şeyh ehlibeyt mezhebini seçti şia oldu

Mesaj gönderen MERDAN »

Wahhabi şeyh ehlibeyt mezhebini seçti şia oldu

Şeyh Cifri Ayetullah Sistani’yi merci seçti

Şeyh Habib Cifri Ehlibeyt mezhebine girdiğini ve Ayetullah Sistani'yi mercii olarak kabul ettiğini ilan etti.

Resim

Şeyh Habib Cifri Ehlibeyt mezhebine girdiğini ve Ayetullah Sistani'yi mercii olarak kabul etiğini ilan etti.

Meşhur Sünni davetçi Şeyh Habib Cifri Ehlibeyt mezhebine geçerek vahhabilere bir tokat vurdu. Geçtiğimiz perşembe akşamı İqraa kanalına verdiği röportajda; üç sene boyunca karşılaştırmalı mezhepler okuduğunu belirtti ve sonunda Şia'nın diğer mezheplere göre hak olduğunu gördüğünü söyledi.

Sufi meşrep biri olması nedeniyle birçok Ehlibeyt evladı mürşide teberrük ettiğini fakat, Ehlibeyt imamlarının onlara nazaran çok daha üstte teberrüğü hak ettiğini söyledi.

Vahhabi İqraa kanalına verdiği röportaj sırasında birçok vahhabi arayarak, onu lanetledi ve bu işe rızalarının olmadığını söyledi.

alişiası.com
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Gözleri aydin olsunki bir Vahabi = ( Bektasi ), Siiligi ( Ali Taraftarligini ) Secip HAK Yoluna Kavusmus ,Darisi Sebatayist Bektasi Dedelerin kontrolü ve Pencesi altinda olan SAf Alevilerin Basina olsun !!!
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

ali muhsin yazdı:Gözleri aydin olsunki bir Vahabi = ( Bektasi ), Siiligi ( Ali Taraftarligini ) Secip HAK Yoluna Kavusmus ,Darisi Sebatayist Bektasi Dedelerin kontrolü ve Pencesi altinda olan SAf Alevilerin Basina olsun !!!
Amin inş. Dostum. Hidayet Allahtandır elbette. Arzumuz herkesin ehlibeyt mektebinin ve 12 imamlarımızın yolunun hak olduğunu ve Kur’anla birlikte örnek alınması gereken tek doğru adres olduğunu anlamasıdır.

Bu şeyhle ilgili haberler arap sitelerinde çok yankı bulmuş. Çünkü şeyh güçlü hitabetiyle özellikle genç wahhabiler arasında çok etkiliymiş. Allah (cc) onu hayırlı gelişmelere vesile kılsın inş. Bizde daha yeni yeni duyuluyor. Bir-iki yerde rastladım (mesela ırakhaber.de de var ama oraya sakın bakmayın arkadaşlar, çünkü virüs!! var.)

Suriyeli sünni bir alim olan Nuruddin Itır O’nun hk. şöyle diyor :

“………..Bize, Suriye'ye Yemen'den bir adam geldi. Allah insanları ondan faydalandırsın. Habîb el-Cifrî'yi kastediyorum. Özellikle gençler üzerinde çok güzel tesirleri var. Bu bir yetenektir… Herkesin yapabileceği bir şey değil gençleri etkileyebilmek. Vehhabilikten etkilenen kalabalık bir genç topluluğunu ikna etti. En azından Vehhabiliğin tutarsızlığını anlattı. Buna kızan bir vehhabi grup internet sitesi açarak Şeyh el-Cifrî'nin aleyhine propaganda yapmaya başladı. Yani bu insanlar böyle ahlâkî problemleri olan kimseler. Allah ıslah etsin.”

Rabbim Cifri’ lerin Ticani’ lerin vb. sayısını artırsın inş.
ali muhsin

evet sevgili hocam

bazen hic ummadik insanlar Alevi Sii (Caferi mezhebini) seciyorlar ..hatta bir sayfada okumustum bir yahudi Hahami dahi Müslüman oluyor adini Mehdi koyuyor ..Bir kitab okumustum ve o kitabi özellikle Ehli Sünnet mensuplarinin okumasini cok Tavsiye ediyorum ..Yazari " Muhammed Ticani " ,kendisi eski bir Ehli Sünnetin en seckin Alimlerindendi ,oda arastirarak Ceferi Mezhebine mensup oldu .. kitabin adi "Nasil Hidayete kavustum " bu kitab bilmem Türkiyede bulunuyormu (zanedersem bulunmaz ) ama burda bu kitabi okuyan Ehli Sünnet mensuplari kitabdan cok etkilendiklerini ve bu kitabin gercekleri yansittgini ve Tarihi gercekleri acikca acikladigini söylüyorlar (tabiki Bazilari ) sunuda söyleyim.. örnegin Diyanette Müslüman olmus Ehli Beyti tanimayan Almanlar dahi bu kitabin almancasini okuyup Ehli Beyt Mektebi mensuplari olmus ve Diyanet gibi yerlerden yollarini ayrimislardir ....yani insan kimesnin etkisi altinda kalmadan bagimsiz bir sekilde , Ehli Beyt Mektebini Arastirirsa Allahta onu hidayete erdirir ...zira bazilari, Tarihi carptiran ve gizli tutan Halka Anti Siilik Probagandalari uygulayan Hocalarinin etkisi altinda, kalip bazilarida ayni Probagandalarla Dedelerin Carpik fikirleriyle yola cickip karanliga sürükleniyorlar...
...
Merdan hocamizin yazdigi gibi
Irakhaber. sayfasinda Virüs Dadanmis giren sahislarin Dikkatine !!! antivirüs Programiniz Bu sayfanin acilmasini tavsiye etmezse sakin acmayin..insallah ordaki editörler sorunu en kisa zamada cözerler ..
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

[quote="ali muhsin"]
..Bir kitab okumustum ve o kitabi özellikle Ehli Sünnet mensuplarinin okumasini cok Tavsiye ediyorum ..Yazari " Muhammed Ticani " ,kendisi eski bir Ehli Sünnetin en seckin Alimlerindendi ,oda arastirarak Ceferi Mezhebine mensup oldu .. kitabin adi "Nasil Hidayete kavustum " bu kitab bilmem Türkiyede bulunuyormu (zanedersem bulunmaz ) quote]

Ali Muhsin can,
Sayın Muhammed Ticani’nin tüm eserleri e-kitap olarak
www.islamkutuphanesi.com da var. En sağdaki sütunda altlarda.
exe olarak indirilebiliyor.

Prof Dr. Muhammed Ticani külliyatı
(Karşılaştırmalı inançlar)
ali muhsin

Sevgili Merdam Hocam

bu kitab bende oldugundan ( Türkiyede ) matbaalarda, kitabci dükkanlarinda yoktur diye düsünmüstüm ,fakat bilgisayari olan herkes bu kitabi indirmesini tavsiye ediyorum ..gercekten okunulmasi cok deger bir kitab ..

saygilarimla Hocam
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

ali muhsin yazdı:Sevgili Merdan Hocam
bu kitab bende oldugundan ( Türkiyede ) matbaalarda, kitabci dükkanlarinda yoktur diye düsünmüstüm ,fakat bilgisayari olan herkes bu kitabi indirmesini tavsiye ediyorum ..gercekten okunulmasi cok deger bir kitab ..
saygilarimla Hocam
Yukarda verdiğim linkte (İslam kütüphanesi)
Muhammed Ticani külliyatına 4 kitabını almışlar :

1. Nasıl hidayete kavuştum ? (Doğruya doğru)
2. Zikir ehline sorun.
3. Doğrularla birlikte.
4. Gerçek ehli sünnet, şiadır.

Yine aynı yerde sayın Ticani Hocanın :
* Şii olmamın nedenleri
* Ehli sünnet ve şiayı tanıyalım

Gibi başka eserleri de var ve çok rahat olarak indirilebiliyor.
Tavsiye ederim.

ALLAHÜMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED

“Serbest Kürsü” sayfasına dön